(Overclock (VGA

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
سری 6600 معمولی خاصیت Overclocking بهترین نصبت به 6600gt داره
آخرین حدی که در شرایط معمولی تونستند 6600gt را Overclock کنند
اونم هم برد Gigabyte
Core Clock : 560
در مورد Memory Clock هم بیشترین حد 485 Mhz Ddr3 بود (1100 MHZ)
در صورتی که من 6600 را تا
Core Clock 560
Memoty Clock 630 بالا بردم و توی اکثر بازی ها مشکل نداشتم
حرارت کارتم هم روی Desktop 58-59
Full Loaded 72-75 بوده
در صورت Over Clock کردن 6600gt حرارت به شدت میره

=============================
توی این LINK میتونید تموم برد های 6200 و 6600 و 6600GT را ببینید
http://www.digit-life.com/articles2/gffx/nv43-5.html

آخرین ویرایش:

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
نکته: ماکسیموم فریم توی Doom 3 عدد 61 هست ، ب بیشتر از این عدد دیگه نبود...

Attachments

• Doom3 2006-03-11 07-31-21-98.jpg
    Doom3 2006-03-11 07-31-21-98.jpg
    19.7 KB · مشاهده: 100

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
عماد جان شما که دست به قفل کردنت خیلی خوبه (اونم تاپیکهای من ) :cheesygri میخوای این تاپیک قفل کن
انگار کسی اینجا تحویل نمیگیره :((

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
منا باید ببخشید ، ولی یه مقدار این سوالات شما عجیب و غریبه
وقتی که تونستند کارت گرافیک Voodoo 4 Mb را Over Clock کنند و Doom 3 را با 60 فریم اجرا کنند چرا نشه این کارت گرافیک های مورد نظر شما را Over Clock کرد ؟
البته ما اینجا 2 تا مبحث داریم
1- درجه حرارتی که اون بورد خاص کارت گرافیک شما تحمل میکنه و همچنین هسته ی پردازشگر Gpu
2-بالاترین مقدار Clock که مناسب با Driver کارت گرافیک شما میباشد، البته ممکنه Driver شما اون مقدار Clock را ساپورت کنه ولی هیچ زمان یک کارت گرافیک 128 Bit نمیتونه Clock بالاتر از 600mhz را تحمل کنه چون مقدار محاسبات اون کارت گرافیک
با بالا رفتن مقدار Core Clock از حالت طبیعی خارج شده و با اختلالات گرافیکی مواجه خواهید شد
Over Clock کردن یک کارت گرافیک باعث بالا رفتن تکنولوژی کارت گرافیک شما نمیشه
که مثلا بتونه Shader جدید تر را نشون بده
ولی باز هم میگم تموم کارت گرافیک های موجود قابل Over Clock هستند
من Gf 440mx 64 را Over Clock کردم البته نه به این میزان ، و نه به این مقدار افزایش کیفیت
در مورد درجه حرارت هم بگم که اکثرا بورد های Geforce تحمل حرارت بیشتری را نسبت به Radeon دارند
مخصوصا در کارت گرافیک های جدید
شما اگر بخواهید در سریه جدید Geforce Clock را بیشتر از 30 Mhz (حدود تغریبی)
بالاتر ببرید ، وجود یک Fan یا Heatsink اضافه بر سازمان ، به شرط کاهش درجه ی حرارت الزامی هست
در سری کار گرافیک های 9000 Radeon مطمینا میشه Over Clock کرد ولی نه به میزان سری های جدید ،
شما یک مقدار ابتکار عمل باید به خرج بدید ، و از هر راحی که میدونید میتونید حرارت برد کارت گرافیک را بگیرید
قبلا هم گفتنم داخل نرم افزارtuner یک قابلیت خیلی مفید هست که درجه حرارت را نشون میده ، شما باید درجه حرارت معمولی و استاندرد بورد خودتون را داخل سایت ها Search کنید ، این کار اونقدر هم که به نظر میاد خطر ناک نیست ، چون اکثر کارت گرافیک ها
اگر حرارت بیشتر از حد معمول بشه
1- یا سیستم هنگ میکنه
2-یا در حالت بار زیاد ریستارت میکنه
کاری که من کردم خیلی غیر اصولی بود ولی جواب داده ، شما میتونید از همین روش استفاده کنید
احتمالا دوستان یا مغازه های کامپیتری در اطراف شما هستند که یک Heatsink یا Fan بلا استفاده داشته باشند
روی مادر بورد شما قسمتی برای اضافه کردند فن اضافه هست که از برق اون استفاده میکنه
البته وات بالا یی نمیخواد
اگر Heatsink کارت گرافیک شما به اندازه یه کافی بزرگ هست شما میتونید یک فن و یک Heatsink اضافه بالای اون قرار بدید (بدون هیچ واسطه) البته باید خیلیییییییییی مواظب باشید که با بورد تماس پیدا نکنه.
این 2 کارت گرافیکی که شما 2 دوست عزیز گفتید این قابلیت را دارند ولی نه به میزان کارت های جدید
اهسته آهسته باید Clock را بالا ببرید
البته من هیچ ضمانتی نمیکنم

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
باز هم کارهای خطرناک.
این اوورکلاک کردن اصلا" به قیمت اش نمی ارزد
تا زمانی که حرارت شما بیش از حد استاندارد بالا نرفته هیچ مشکلی پیش نخواهد اومد

sakamoto

کاربر سایت
Feb 4, 2006
97
نام
sakamoto
به هرحال از عمر کارت کم می کند. حتی اگر اوورکلاک هم بکنیم مقدار ناچیزی راندمان بهتر خواهد شد که اصلا" محسوس نیست. مثلا" اگر کسی بخواهد جیفورس 6200 را به 6600 اوورکلاک کند. خوب از همان اول 20 تومان زیادتر پول می داد یک 6600 می خرید. دیگر این کارها دیگر چیست !؟

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
خوب از همان اول 20 تومان زیادتر پول می داد یک 6600 می خرید. دیگر این کارها دیگر چیست !؟
قیمت 6200 79 هزار تومن
قیمت 6600 148 هزار تومن
اختلاف قیمت 70 هزار تومن !!! نه 20 هزار تومن، تغریبا 2 برابر

آخرین ویرایش:

sakamoto

کاربر سایت
Feb 4, 2006
97
نام
sakamoto
قیمت 6200 79 هزار تومن
قیمت 6600 148 هزار تومن
اختلاف قیمت 70 هزار تومن !!! نه 20 هزار تومن، تغریبا 2 برابر
دوست عزیزم با پپو گلابی که حرف نمی زنی ! شما داری مدل turbo cache یا 64 bit جیفورس 6200 را می گویید. منظور من مدل 128 بیتی geforce 6200 در برابر geforce 6600 معمولی بود. خوب هست یک سری به لامرد سیستم بزنی و قیمت هر دو را مقایسه کنی.

وقتی که تونستند کارت گرافیک Voodoo 4 Mb را Over Clock کنند و Doom 3 را با 60 فریم اجرا کنند چرا نشه این کارت گرافیک های مورد نظر شما را Over Clock کرد ؟
خودت فهمیدی چی گفتی !!!!!!!
کارت 4 مگابایت voodoo 4 اوورکلاک شده DOOM3 را با 60 فریم اجرا کنند !!!!
کم کم دارد شاخ در می آورم.
تا آنجا که یادم هست voodoo4 تکنولوژی 7 یا 8 سال پیش را داشت و اصلا" از opengl پشتیبانی نمی کند. ضمنا" حتی geforce 2 که به مراتب از کارتهای voodoo بهتر است بازی doom3 را اجرا نمی کند. آن گاه چگونه است که این کارت عصر حجر - منسوخ شده - بازی doom3 را آن هم در 60 فریم اجرا کرده است !؟؟

من ببخشید اصلا تو بحث شما نیستم
اما Radeon 9550 رو میشه قدرتشو برد بالا ؟
من هم رادون 9550 دارم اما ساپفایر است و فن دارد. اگر برای شما هم فن دارد می توانی یک خورده هسته اش را اورکلاک کنی. به رم هایش دست نزن. اگر هم فن ندارد باید بی خیال شوی.
در مجموع >>>> چیزی عایدت نمی شود. 2 یا 3 فریم در دووم 3 ارزش ندارد. براحتی می توانی شیدرها را از 2 به 1.4 کم کنی اینجوری 10 فریم زیاد می شود.

ATI Radeon 9600
رو ميشه Over Clock كرد.
ببخشيد اگه سوالم تكراريه
بله می شود تا حد یک radeon 9600 pro. البته باز باید به نوع رم های کارت گرافیک و همچنین فن هسته نگاه کنی. یک روش دیگر هم این است که فایل بایوس radeon 9600 pro را در داخل کارت مزبور قرار دهی. این هم یک روش دردسرساز هست. همان روش اول دستی اوورکلاک کردن فکر کنم بهتر باشد. به هرحال مسئولیت اش به گردن خودتان است. اگر فردا دیدی یک دفعه فن اش دارد بد می چرخد صدا می دهد و کارتت یکدفعه ای ترکید بعد وای وای نکنی ! چون من از این جور چیزها در دوستان و آشنایان زیاد دیدم.

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
دوست عزیزم با پپو گلابی که حرف نمی زنی !
این چه طرز حرف زدنه
TCGigaByte GV-NX62TC256DE Video Card Turbo Cach
256MB, PCI-Express x16, 2D/3D DX 9.0C TV-Out
GigaByte - GF-6200
Rating:
rating_4_newr.gif
ريال 649,000

NON-TC GigaByte GV-N62128DE Video Card
128MB, AGP 8X, DVI, 2D/3D w/ HDTV-Out DX 9.0C
GigaByte - GF-6200
Rating:
rating_4_newr.gif
ريال 793,000
spacer(1).gif

خودت فهمیدی چی گفتی !!!!!!!
کارت 4 مگابایت voodoo 4 اوورکلاک شده DOOM3 را با 60 فریم اجرا کنند !!!!
کم کم دارد شاخ در می آورم.
تا آنجا که یادم هست voodoo4 تکنولوژی 7 یا 8 سال پیش را داشت و اصلا" از opengl پشتیبانی نمی کند. ضمنا" حتی geforce 2 که به مراتب از کارتهای voodoo بهتر است بازی doom3 را اجرا نمی کند. آن گاه چگونه است که این کارت عصر حجر - منسوخ شده - بازی doom3 را آن هم در 60 فریم اجرا کرده است !؟؟

بازم احترام خودت را نگه دار
اگر هم در جریان کار نیستی لطفا نظر نده ، و فقط به عنوان یک غیر مطلع سوال کن
شاید چیزی که شما در ذهنت نمیگنجه وجود داشته باشه ، کسانی هم که از خبر رسانیه من اطلاع دارند میدونند که حرفی بدون مدرک نمیزنم
البته نمیخوام وقتم را برای اثبات کردن به جناب ... این خبری بود که قبلا مثل یک بمب صدا کرد
خیلی ها شاید در جریان باشند
فقط شکم توی 35 یا 60 فریم هست
که باز هم همون 35 فریم خیلیه

خوبه یک سری به این SITE بزنی شاید شیر ... بشه

http://www.firingsquad.com/media/gallery_index.asp?media_id=244

حالا بازم اگر خواستی بیای یه خودی نشون بدی اینجا جاش نیست ...

آنگاه چنین شد که DOOM3 بر روی کارت VOODOO 2 اجرا بشود
و چگونه امکان داشته بوده که کارت گرافیک من تا این مقدار OVERCLOCK شده باشد
و آنگاه به مقدار بسیار فراوانی قدرتمند تر بشود
و به این مقدار فراوان تصاویر را لطیف تر اجرا بکند .(نقطه سره خط)

آخرین ویرایش:

sakamoto

کاربر سایت
Feb 4, 2006
97
نام
sakamoto
NON-TC GigaByte GV-N62128DE Video Card
128MB, AGP 8X, DVI, 2D/3D w/ HDTV-Out DX 9.0C
GigaByte - GF-6200
Rating:ريال 793,000

نمی خواهد این قدر فونت اش را درشت برایم بگذاری.
این مدل 64 بیتی هست. به پسوند DE آخرش دقت کن. یعنی مدل 64 بیتی.
حالا اگر راست می گویی مدل 128 بیتی را بگذار با خود پسوند D یا نمی دانم الان یادم نیست هرپسوندی غیر از این ؟

آنگاه چنین شد که DOOM3 بر روی کارت VOODOO 2 اجرا بشود
و چگونه امکان داشته بوده که کارت گرافیک من تا این مقدار OVERCLOCK شده باشد
و آنگاه به مقدار بسیار فراوانی قدرتمند تر بشود
و به این مقدار فراوان تصاویر را لطیف تر اجرا بکند .(نقطه سره خط)
اینکه بدتر شد. حداقل می گفتی voodoo 5 یا voodoo 4 . دیگر دارم واقعا" به شما می خندم.
دوستان خودشان قضاوت کنند >>>> voodoo 2 & doom 3 !!!??
در مورد کارت گرافیکهای جدید که همین جوری راحت doom3 را اجرا می کنند نیازی به اوورکلاک کردن نیست. من مخالف این نیستم. من مخالف آن حرف خنده دارد در مورد 3dfx voodoo هستم.
محض اطلاع شما : کارتهای سری voodoo این مشخصات را داشت :
1- در نسخه های اولیه فاقد opengl بود.
2- پشتیبانی ضعیف از directx داشت.
3- نوع فرمت تصاویر فکر کنم 64x64 را داشت.(!) که خیلی کمتر از حتی geforce 2 یا nvidia riva tnt بود.
4 برای بازی Doom3 حداقل به 64 مگابایت کارت نیاز دارید که در غیر این صورت برنامه به شما ارور می دهد. حال چگونه با 4 مگابایت اینکار انجام پذیرفته است؟
5 - همه کارتهای سری voodoo فقط تا 16 بیت رنگ پشتیبانی می کنند.
6- اکثرا" (یا همه شان ؟) فاقدw-buffering هستند.
7- کارت رادون 7000 از voodoo3 حتی در بعضی از مواقع بهتر است.
زیاد به خبرهای سایتها گوش نده. اینها ممکن است جعلی باشد. فقط کارتهای nvidia و رادون به خوبی این بازی را اجرا می کنند. حتی کارتهایی مثل matrox parhelia و sis و کلا" شرکت های معروف دیگر که در رقابت شدید با این دو شرکت می خواهند باشند به زور 10-20 فریم اجرا می کنند و یا اصلا" اجرا نمی کنند. من سایت anandtech را قبلا" زیاد نگاه می کردم. خیلی از همین کارتهای جدید (غیر از انویا و ای.تی .آی) دووم 3 را اجرا نمی کردند دیگر چه برسد به کارتهای عصرحجر.
--------------------------------------------
الان فکر می کنم می بینم حق باشماست.
من هم doom3 را با Radeon 7000 اوورکلاک شده به 500 مگاهرتز با فریم 50 بازی کردم !
دروغ نمی گویم......
البته الان دارم با کارت trident هم اجرا می کنم....
نمی خواهم تاپیک ات را خراب کنم. حاضرم در یک تاپیک جداگانه با شما بحث کنم در رابطه با همین موضوع.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر