آموزش کار با Downgrader 6.XX

hdxc

کاربر سایت
Apr 29, 2011
1,581
نام
امیرحسین
ممکنه شما وقتی می خواستین به ورژن بالاتر اپگرید کنید به مشکل بر خوردید و دستگاه به هیچ وجه هک نمیشه!البته دستگاهتون هم بریک نشده و هنوز قابل استفادست.برای من هم همین مشکل پیش اومد و دنبال راه حل این مشکل گشتم.متاسفانه هیچ راه حلی توی اینترنت نبود!به جز دانگرید کردن و پایین اوردن ورژن دستگاه هیچ راه حلی به ذهنم نرسید.دنبال یه برنامه ی مطمئن و خوب برای این کار می گشتم که این کار رو انجام بده!خوشبختانه اقا مهدی(M3hD1)یه برنامه معرفی کردند به نام Downgrader 6.XX.توی این تاپیک میخوام اموزش این برنامه رو براتون بزارم.
نکته:این برنامه برای تمام مدل ها مثل 2000,3000 و PSPGO مناسبه
نکته2:هرکس که می خواد PSP شو از ورژن های 6 به ورژن هم قبلی برگردونه میتونه از این برنامه استفاده کنه.از این برنامه برای دانگرید از ورژن های 5XX به ورژن های پایین تر استفاده نکنید!
نکته3:شما میتونید از فیرمور رسمی سونی به فیرمور رسمی سونی دانگرید کنید.یعنی برای دانگرید باید فیرموری که روش هستید کپی خور نباشه و فیرموری که به اون دانگرید می کنید هم کپی خور نیست
نکته4:شارژ دستگاهتون باید بالای 75 درصد باشه.پیشنهاد میشه کامل دستگاهتون رو شارژ کنید

نکته5:من و سایت بازیسنتر هیچ مسئولیتی درقبال مشکلاتی که برای PSP تون پیش میاد نداریم.
نکته6:این روش توسط خودم تست شده!

برای Downgrade مراحل زیر رو دنبال کنید:
اول برنامه ی PSP Module Checker رو از این لینک دانلود و نصب و اجرا کنید.
بعد اخر اون نوشته هایی رو که بهتون میده رو نگاه کنید.اونجا که نوشته:Your PSP is xG
برای من نوشته بود 2G.وقتی اون شماره رو پیدا کردید برید مرحله ی بعد.
متن زیر رو بخونید تا ببینید به چه ورژن هایی میتونید دانگرید کنید:
1G:هر ورژنی که دلش خواست:D(پیشنهاد میشه به ورژن های کمتر از 5 دانگرید نکنید)
2G:ورژن های بالاتر از 4.01(پیشنهاد میشه به ورژن های کمتر از 5 دانگرید نکنید)
3G:بالاتر از 4.20(پیشنهاد میشه به ورژن های کمتر از 5 دانگرید نکنید)
4G:بالاتر از 5.70
5G:بالاتر از 5.70
7G و 9G: ورژن های بالاتر از 6.35

خوب وقتی متوجه شدید که به چه ورژنی میتونید دانگرید کنید و ورژن مورد نظرتون رو انتخاب کردید میتونید برید مرحله ی بعد

این فایل رو دانلود و نصب کنید ولی اجرا نکنید.فیرمور مورد نظرتون که باید فیرمور رسمی خود سونی باشه رو به اسم EBOOT.PBP بریزید در شاخه ی:PSP/GAME/UPDATE بریزید(اون فولدر UPDATE رو باید با حروف بزرگ بنویسید)
بعد اون فایل رو که قبلا دانلود کرده بودید(این)رو اجرا کنید.کمی طول میکشه ولی صبر کنید تا عملیات تموم شه.بعد از مدتی به یه صفحه ی آبی میرسید ولی نگران نباشید و فقط دکمه ی دایره(O)رو فشار بدید.اگه ه اون صفحه ی آبی نیومد دکمه های SELECT+START+مربع+مثلث رو بزنید.
حالا میتونید یه نفس راحت بکشید.شما PSP تون رو دانگرید کردید!

آخرین ویرایش:

Smaee1

کاربر سایت
Dec 27, 2010
245
ممکنه شما وقتی می خواستین به ورژن بالاتر اپگرید کنید به مشکل بر خوردید و دستگاه به هیچ وجه هک نمیشه!البته دستگاهتون هم بریک نشده و هنوز قابل استفادست.برای من هم همین مشکل پیش اومد و دنبال راه حل این مشکل گشتم.متاسفانه هیچ راه حلی توی اینترنت نبود!به جز دانگرید کردن و پایین اوردن ورژن دستگاه هیچ راه حلی به ذهنم نرسید.دنبال یه برنامه ی مطمئن و خوب برای این کار می گشتم که این کار رو انجام بده!خوشبختانه اقا مهدی(M3hD1)یه برنامه معرفی کردند به نام Downgrader 6.XX.توی این تاپیک میخوام اموزش این برنامه رو براتون بزارم.
نکته:این برنامه برای تمام مدل ها مثل 2000,3000 و PSPGO مناسبه
نکته2:هرکس که می خواد PSP شو از ورژن های 6 به ورژن هم قبلی برگردونه میتونه از این برنامه استفاده کنه.از این برنامه برای دانگرید از ورژن های 5XX به ورژن های پایین تر استفاده نکنید!
نکته3:شما میتونید از فیرمور رسمی سونی به فیرمور رسمی سونی دانگرید کنید.یعنی برای دانگرید باید فیرموری که روش هستید کپی خور نباشه و فیرموری که به اون دانگرید می کنید هم کپی خور نیست
نکته4:شارژ دستگاهتون باید بالای 75 درصد باشه.پیشنهاد میشه کامل دستگاهتون رو شارژ کنید

نکته5:من و سایت بازیسنتر هیچ مسئولیتی درقبال مشکلاتی که برای PSP تون پیش میاد نداریم.
نکته6:این روش توسط خودم تست شده!

برای Downgrade مراحل زیر رو دنبال کنید:
اول برنامه ی PSP Module Checker رو از این لینک دانلود و نصب و اجرا کنید.
بعد اخر اون نوشته هایی رو که بهتون میده رو نگاه کنید.اونجا که نوشته:Your PSP is xG
برای من نوشته بود 2G.وقتی اون شماره رو پیدا کردید برید مرحله ی بعد.
متن زیر رو بخونید تا ببینید به چه ورژن هایی میتونید دانگرید کنید:
1G:هر ورژنی که دلش خواست:D(پیشنهاد میشه به ورژن های کمتر از 5 دانگرید نکنید)
2G:ورژن های بالاتر از 4.01(پیشنهاد میشه به ورژن های کمتر از 5 دانگرید نکنید)
3G:بالاتر از 4.20(پیشنهاد میشه به ورژن های کمتر از 5 دانگرید نکنید)
4G:بالاتر از 5.70
5G:بالاتر از 5.70
7G و 9G: ورژن های بالاتر از 6.35

خوب وقتی متوجه شدید که به چه ورژنی میتونید دانگرید کنید و ورژن مورد نظرتون رو انتخاب کردید میتونید برید مرحله ی بعد

این فایل رو دانلود و نصب کنید ولی اجرا نکنید.فیرمور مورد نظرتون که باید فیرمور رسمی خود سونی باشه رو به اسم EBOOT.PBP بریزید در شاخه ی:PSP/GAME/UPDATE بریزید(اون فولدر UPDATE رو باید با حروف بزرگ بنویسید)
بعد اون فایل رو که قبلا دانلود کرده بودید(این)رو اجرا کنید.کمی طول میکشه ولی صبر کنید تا عملیات تموم شه.بعد از مدتی به یه صفحه ی آبی میرسید ولی نگران نباشید و فقط دکمه ی دایره(O)رو فشار بدید.اگه ه اون صفحه ی آبی نیومد دکمه های SELECT+START+مربع+مثلث رو بزنید.
حالا میتونید یه نفس راحت بکشید.شما PSP تون رو دانگرید کردید!

مطلبت ماله 6 ماه پیشه. خیلی قدیمی شده

hdxc

کاربر سایت
Apr 29, 2011
1,581
نام
امیرحسین
مطلبت ماله 6 ماه پیشه. خیلی قدیمی شده
شما دقیقا یه لینک بیار که اموزش این برنامه توش باشه.تازه شاید یکی انگلیسی بلد نباشه که بره از سایت های انگلیسی اموزشش رو ببینه یا که شیلتر شکن نداره که بره چیزتیوب و ویدیو ی اموزشیش رو ببینه!تازه اموزشی که فیل تر هم نباشه خیلی کم پیدا میشه.

• Like
Reactions: AAKH1361

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر