نقد شما از ویتا

Fëanor

Spirit of Fire
کاربر سایت
Aug 22, 2008
7,258
نام
برهان
دوستانی که تو این تاپیک به برخی از بازی های ویتا امتیاز دادن لطف کنند امتیازات خود به بازی ها رو در این تاپیک هم قرار بدند.

در این تاپیک سعی کنید تنها به نقد خود کنسول ویتا بپردازید و برای نقد بازی ها به تاپیکی که لینکش رو قرار دادم مراجعه کنید تا به کمک همدیگه یک سر و سامون درست و حسابی به این بخش بدیم و کم کم مثل بقیه بخش های سایت توسعه بدیمش.

با تشکر

آخرین ویرایش:

kenworth

کاربر سایت
Aug 8, 2009
146
نام
alireza
نقد کنسول مهمترینش این ـه که اصلا حافظه داخلی نداره که خیلی روی اعصابه !!!!!!! و مثلا بنده که رم 8 گیگ خریدم منتظر هستم تا 32 گیگش را بخرم.
ضمنا پورت USB ـش هم مثل کنسولهای نسل قدیم امکان اشتباه وصل کردن داره یعنی بقیه مواظب باشند مثل من پورت USB را برعکس وصل نکنند.

8800gt

کاربر سایت
Aug 25, 2008
580
ممکنه اگز ساپورت عربی رو بزارن بشه یه کاری کرد

سلام
این جمله ی شما رو دقیقاً 3 سال پیش یه بنده ی خدایی در مورد PSP به من گفت.من هم به ایشون گفتم که بعید میدونم زبان فارسی ساپورت بشه.
الان هم در مورد ویتا این جمله رو شما دارین میگید و ایندفعه هم من معتقدم که زبان پارسی رو روی ویتا هم قرار نمیدن.
این قضیه منو یاد برنامه هایی مثل 3DS MAX میندازه که به خاطر تحریم هیچوقت تو لیست کشورها موقع نصب برنامه اسم ایران نیست.
حالا نمیدونم آیا ژاپن هم به جمع تحریم کننده ها در این مورد پیوسته که توی این همه وقت تو هیچ کدوم از کنسولهاش زبان پارسی وجود نداره.

Danteppc

کاربر سایت
Dec 29, 2008
995
حالا فارسی به چه دردی می خوره؟ اگه فارسی هم داشته باشه 99% خود ایرانی ها روی انگلیسی میگذارن. کاربرد اصلیش بازیه اپ آن چنانی که نیاز به تایپ داشته باشه که نمی خواد ران کنه

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
خب الان يه چند ساعتي هست با ويتا سروكله زدم گفتم بد نيست نظرمو بگم:d
اولين چيزايي كه توجه منو جلب كرد تاچ قوي و صفحه فوق العاده ويتاست كه واقعا كفو خون قاطي كردم مثه هميشه سوني سخت افزار غول داده بيرون:d
اما من چون قبلا كنسول دستي اصلا نداشتم بنظرم برام همون ps3 بهتر باشه يعني كلا اين يه كنسول دستيه و مقايسه اش با كنسول خانگي كاربسيار اشتباهيه
انچارتدش واقعا ديگه تركونده من فقط دموشو بازي كردم ولي گرافيكش خيلي خفنه استفاده از قابليتهاي تاچ و دوربين دربازي باعث شده اين عنوان به يه عنوانه كاملا بياد ماندني تبديل بشه
اين كنسول از لحاظ بازي خصوصا كسايي كه بتونن از پس خرج بازيهاش اونم با اين وضع دلار بر بيان بسيار عاليه اما به هيچ وجه هم نميشه با گدجت ها قابل مقايسه بشه
راستش در اين چندساعتي كه با اين كنسول كار كردم بنظرم اومد بازيهاي اين كنسول براي ما تنها گران نيست بنظرم سوني بايد بازيهاي ساده تر و casual تري به قيمت پايين تري براي اين كنسول بزنه چون واقعا فك نميكنم با اين روند بتونه در فروش به موفقيت بزرگي دست پيدا كنه يه كار خوبي كه سوني كرده اينه كه برخلاف رقيبش بازيهاش به يه قيمت نيست و اين ميتونه باعث جذب افراد بيشتري بشه
حرف اخر:اگر پول داريد و ميتونيد از پس بازيهاي ويتا بربياين بسم الله ولي اگه پول نداريد و نميتونيد از پس هزينه هاش بربياين فعلا نخريد اين كنسولو
كلا ويتا همون قيمت 250$ كه اون زمان دلار 1200 1100 بود با همون قيمت ميارزه نه بيشتر
اميدوارم تونسته باشم ديد نسبي اي رو نصيب كسايي كه هنوز موفق به خريد اين كنسول نشدن كرده باشم

آخرین ویرایش:

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
3-4 بیشتر نقد نزاشتند میشه بقیه دوستانی که ویتا دارند زحمت نقد بکشند ؟! چند خط کافیه البته خوبیاتش که البته اکثرا گفتن مشخص هست و هم اشکالاتش تا بهتر بشه قضاوت کرد.
نکنه الکی تیک ویتا برای پلتفرم خودتون زدید ؟!

COTOLE

کاربر سایت
Feb 27, 2006
567
با سلام به همه .
اینم نقد من از ویتا :
بار اول که دستگاه رو روشن میکنید اولین نکته ای که توجه شما رو جلب میکنه کیفیت صفحشه که واقعاً عالیه بعدش تاچ دستگاس که حساسیتش تو کمتر دستگاهی می تونید ببینید .
یکی دیگه از نکات مثبت دستگاه سرعت دستگاه در محیط live area که واقعا سریعه .
صفحه لمسی پشتشم بی نظیره واقعا ایده جالبیه . (تو fifa برا شوت زدن خیلی عالی کار شده) .
دستگاه از لحاظ کیفیت ساخت عالیه .
وجود دو تا analog همرا با صفحه لمسی در بازیهای shooter عالیه .مثلا میتونید با لمس صفحه خشابتونو پر کنید .
کلا psvita یه تجربه فوق العادس که حتما اگه بودجه رسید تجربش کنید که ضرر تو کارش نیست .
من خودم بیشتر باش fifa بازی میکنم .
فکر کنم بازی Friut Ninja براش بیاد چون با این تاچو کیفیت صفحه فقط یه Friut Ninja کم داره که آنلاین بازی کنی .
موفق باشید .

ps vita

کاربر سایت
Aug 19, 2011
561
آقا همه چیش خوبه نه اصلا عالی ولی خیلی گرونه کسی که پول زیاد داره بگیره واینکه زیاد مثله من:d تو سفره وگرنه ارزش خریدن نداره باوجود کنسول ها.

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
چرا سونی این بلا رو سر ویتا آورده ؟ اصلا PSN و محتویاتش رو از هم پاشونده و هر کدوم رو تبدیل کرده به یه اپ! آخه این چه سودی داره الا گیج شدن کاربر و در ثانی کند شدن فرایند استفاده از ویژگی های این شبکه مثل مسیج زدن یا لیست دوستان. کاربر کلافه میشه اگه بخواد یه مسیج ساده با سیستم بده چرا که به طرز خنده داری سیستم عامل عمل می کنه. یه فرندز لیست که نیاز به این دنگ و فنگ ها و لودینگ و کانکتینگ نداره بعد میخوای یه مسیج ساده به دوستت بدی از این برنامه می پره توی برنامه مسیج گروپ اونم واسه یه ارسال مسیج چند کلمه ای! من اول فکر کردم منظورش چت گروهیی چیزی هست که یه اپه جدا گانه داره بعد که فهمیدم که قراره برای هر مسیج ساده ای این مراحل رو طی کنم کلا بیخیال مسیج زدن شدم . صفحه لمسیش عین یه گوشی واسه مسیج زدن عمل می کنه و حتی بهتر ولی این پیچیدگی های و بهم ریختگی هایی داشبردش باعث شده که کابر دلسرد بشه و کمتر طرف PSN و امکاناتش بره
الان من میخوام از PSN دیسکانکت بشم باید کلی مرحله رو طی کنم که بتونم برسم به منوی آپشنش و بعد ساین اوت کنم .این کار سونی واقعا احمقانه هست چرا که یکی از مهمترین قابلیت های کنسول رو یه قسمتش رو قایم کرده توی آپشن و بقیش رو پخش کرده بین اپ های دیگه با اینکه باید دمه دست باشه و همه چیزش در کنار هم مثل PSP و PS3 قرار بگیره. Near که جدیدا به این قسمت اضافه شده و ویژگی های جالبی ارائه می کنه باید با تمامی قسمت های دیگه مثل فرندز لیست و مسیج و تنظیمات PSN توی یه اپ قرار بگیره
ازون طرف با اینکه مولتی تسکینگ خوبی داره و دیگه برای کوچیک ترین تنظیمات نیاز نیست از بازی خارج بشی، بازی و صفحه مرورگر با هم باز نمی شه و باید یکی رو بست که باید اینم در آینده درست بشه. در کل به نظر من به جای این همه توجه به قیافه سیستم عامل کنسول بهتر بود به طرز راحتی استفاده ازش بیشتر توجه میشد و سونی باید از PSP و PS3 و مشکلاتشون درس می گرفت و اشتباهاتش به درستی تصحیح می کرد. حتی مشکلات کوچیکی مثل دانلود آپدیت های بازی های توی پشت زمینه هنوز حل نشده با اینکه یه مشکل خیلی ساده است . اگه این مشکلات رو در نظر نگیریم که کاره سختیه با توجه به سخت افزار محشر کنسول کار کردن با اپ ها و چرخش توی منوهای ویتا لذت بخش و ساده است و اگه به این بهم ریختگی هاش نظم بده از این هم بهتر میشه ولی در کل نمره خوبی به سیستم عاملش نمی دم. از 10 نمره 6 بهش میدم

سخت افزار ویتا هیچ حرفی واسه گفتن نمی زاده . کیفیت محصولات سونی همیشه در بالاترین سطوح قرار داشته و سخت میشه از قطعات الکترونیکی این کمپانی اشکال گرفت. در مورد ویتا هم همین موضوع صدق می کنه. صفحه OLED ایش فوق العاده زیبا و جذابه و صفحه هات لمسیش به خوبی عمل می کنه. آنچارتد توی این نمایشگر واقعا دیدنیه و اگه از لبه های بریده بریدش بگزریم بی نقصه. البته به نرمی آنچارتد های PS3 نیست که امیدورام سونی مثل PSP عمل نکنه و کاری کنه که بازی های ویتا همیشه بالای 30 فریم باشن و افت فریم ها بعضا وحشتناک عناوین PSP رو نداشته باشن. آنالوگهاش خوب هستن ولی حس آنالوگ رو نمیدن و اون نرمی لازم رو ندارن. من که الان دارم باهاش آنچارتد میرم خیلی مشکل توی نشونه گیری دارم ولی خوب به مرور احتمال میدم که بهتر بشه. جای دکمه ها و فرم بیرونی کنسول خوب طراحی شده و ضخامت کنسول کاری می کنه که کمتر انگشت ها شکسته بشه و درد بگیره ولی خوب دیگه توی جیب جا نمی شه و باید توی کوله یا کیف دستی حملش کرد. به سخت افزارش نمره 9 از 10 میدم یه نمره هم بخاطر بزرگیش ازش کم کردم که باعث میشه کنسول از حالت هندهلد در بیاد و الا هیچ نقصی توی سخت افزارش نمی بینم
در مورد بازیه ای لانچش زیاد راضی نیستم. غیر از آنچارتد چیز جدید و خاصی نداره الا یه بازی اسکیپ پلن که متاسفانه دانلودیه و دسته من بهش نرسید. اهل وایپ اوت و فوتبال نیستم و البته اگرم بودم فکر نمی کنم زیاد علاقه ای به بازی کردن این بازی ها داشته باشم چون هیچ کدومشون چیز جدیدی واسه گفتن ندارن. فایتینگ هاشم که همه نسخه های پورت شده کنسولیش هست و نینجا گیدنش هم که تکرار چند باره نسخه ایکس باکس هست. ریمنم که هیچی. Little Deviants هم که زیاد جالب به نظر نمیاد. در آینده یه رزیستانس داره واسش میاد که من زیاد موافق با FPS نیستم روی این کنسول چون به نظرم دقت لازم رو نداره
من پلتفرمر و اکشن ادونچر میخوام روی این کنسول. بازی هایی مثل Sound Shapes میخوام که متاسفانه هنوز تاریخ انتشار هم نداره. Gravity Rush به نظر جالب میاد ولی نمی دونم چرا سونی اینقدر به کنسول دستی هاش بی مهری می کنه و من بیشتر از این انتظار دارم ازشون. هیچ کدوم از استدیوهای فرست پارتی واسه PSP بازی نساختن و همه چیز واگذار شده بود به استدیوهای خارجی و سرد پارتی و استدیوهایی مثل Ready at Dawn . چرا نباید ساکرپانچ اسلای 4 رو بسازه ماله ویتا یا ناتی داگ یه تیم بزاره واسه ساخت یه نسخه از جک ماله ویتا یا حتی خوده سانتا مونیکا یه GOW بسازه واسه ویتا. اینکار باعث میشه که همه عناوین سونی روی یه پلتفرم متراکم نشن و باعث بشه بازی های بین پلتفرم های مختلف پخش بشه و هم ویتا هم بازی ها بهتر فروش کنن . به عناوین لانچ هم نمره 7 رو میدم

در کل از خریدم راضی هستم با اینکه دو برابر قیمت مثل همه توی ایران پول پاش دادم چرا که همیشه از تجربه های جدید استقبال می کنم و امیدوارم که سونی بیش از پیش(PSP) ساپورتش کنه چرا که فقط بازی ها هستن که فروش یه کنسول رو تضمین می کنن. می تونه کار رو با یه GOW توی E3 2012 شروع کنه و دل تمام طرفدراها رو شاد کنه. رزیدنت اویل 2-3 رو هم ریمیک کنه سنگ تموم گذاشته :D

آخرین ویرایش:

moj1370

کاربر سایت
Jun 3, 2010
941
در کل از خریدم راضی هستم با اینکه دو برابر قیمت مثل همه توی ایران پول پاش دادم چرا که همیشه از تجربه های جدید استقبال می کنم و امیدوارم که سونی بیش از پیش(PSP) ساپورتش کنه چرا که فقط بازی ها هستن که فروش یه کنسول رو تضمین می کنن. می تونه کار رو با یه GOW توی E3 2012 شروع کنه و دل تمام طرفدراها رو شاد کنه. رزیدنت اویل 2-3 رو هم ریمیک کنه سنگ تموم گذاشته :D
مبارکه:d
ولی به نظر من psp هم عملکرد خوبی داشت!!!لیست بازی های خوبش خیلی طولانی هست!
gow و silent hill و kilzone و metal و گرن توریسمو و پاتاپون و .... کلی بازی دیگه که واسه psp اومدن همه فوق العاده بودن و انحصاری!!
برای ویتا هم مطمئن باشین کلی بازیه درجه 1 میاد.
فقط به نظرم سونی باید حمایت کنه از بازی های روز یه پورت برای ویتا هم بیاد به نظرم با سخت افزار ویتا این کار شدنیه!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر