نقد شما از ویتا

ps vita

کاربر سایت
Aug 19, 2011
561
بخاطر علاقه ی بعضی دوستان که می خواهند نظر ویتا دارانو بدونند و ویتا بخرن یا نخرن این گفتگو رو گذاشتم . در این تاپیک هرکس می تونی نظرشو درباره ویتا و بازی هاش بنویسه.

اولین نقد هم برای خودم :
سیستم عامل ویتا واقعا یکی از نقاط قوت کنسول است باتوجه به قدرت کنسول صفحه ی تاچش شما میتونید به راحتی به تمام نقاط کنسول دسترسی داشته باشی ، مثلا وسط بازی به راحتی موقتا از بازی بیرون میای و تو قسمت موزیک آهنگ مورد نظر خودت رو انتخاب می کنی بعد به راحتی دوباره وارد بازی می شی و می تونی آهنگ خودتم گوش بدی یا وسط بازی اسکرین شات بگیری یا ...
تاچش و دوربین هم به نظر من خیلی علیه.
بازی ها هم یکی فیفا رو بازی کردم که خوب بود ولی معلوم هست زیاد روش کار نشد و مخصوصا صفحه ی لمسی پشت که به نظر من :-& گرافیکشم از psp خیلی بهتر بود ولی خیلی با ps3 فرق داشت (نظر منه)
برای اولین بار یه سری از آنچارتد هم تجربه کردم که خیلی خوب بود و یه جورای تو بازی میخواد قدرت کنسول نشون بده که خودتون تریلراشو دیدید دیگه.
از نکات منفیشم باید قیمت زیادش رو بگم و نیومدن بازی هایی که خیلی از ما ها دوست داریم مثله cod و gta این جور بازی ها
درکل نظر من اینه بهترن موقه برای خرید کنسول تابستو ن هم بازی های زیادی براش میاد هم قیمت مناسب تر میشه (البته شاید هک هم شد که اگه این طور بشه قیمت بازی ها هم خیلی عالی می شه)
نقد شما چیه؟:-/

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
نقد من از PS VITA:

دستگاه :​
بدون شک خوده دستگاه از نظر طراحی فیزیکی بسیار عالی و البته خوش دست هست و از همه مهمتر صفحه در انداره بسیار خوبی هستش و وزن دستگاه هم متعادل هست و مشکلی ایجاد نمیکنه .
داشتن دو انالوگ بی شک بهترین مورد اضافه شده نسبت به PSP بوده و همین یک عدد انالوگ اضافه شده باعث شده تا ویتا تا حده زیادی به حس یک کنسول واقعی نزدیک یشه (جدا از اینکه Handheld محسوب میشه ) اما میزانخ قاصله X و انالوگ چپ مقداری کم هستش و ممکن هم برای بعضی انگشتهای برزگ دچار مشکل بشه ! Speaker هم خوبه و صدای نسبتا خوبی هم داره و میشه گفت به راحتی جوابگوی تولید صدای خوبی هستش
به نظره من بزرگترین نقاط ضعف VITA توی OS هست که الان داره روش ران میشه و Sony باید Update های بسیاری بده تا استفاده از این محیط رو راحتر کنه !
ضعفها :

1. وفتی روی یک بازی یا APP کلیک میکنید در واقع یک برگه باز میشه که یک تصویر جامع از اون APP رو نشون میده و بعدش هم در وسط گزینه Start برای اجرا کردن اون APP هست ! در واقع شما دو بار با تاخیر بایستی روی APP مورد نظرتون کلیک کنید تا اون اجرا میشه ... خیلی بهتره که این صفحه اضافه وفتی باز بشه که از این برنامه بیرون اومدیم و این برنامه Minimize شده .

2. Multi-tasking ویتا خیلی بد عمل میکنه ! درسته که رابطه کاربری بسیار خوبی داره اما با این حال وقتی Web باز هست و بازی و عکس یکی از اینها بایستی بسته بشه .... با سخت افزاری که ویتا داره انتظار میره این محدودیت ها از بین بره

3. بدترین مورده در هنگام عرضه که الان هم ادامه داره ناسازگاری PS VITA با Media GO هستش ... در واقع اطلاعات شامل موزیک و تصویر فقط با یک برنامه جانبی Content Manager منتقل میشه و ویتا توی Media GO شناخته نمیشه ... این برای کسانی که گاه با دانلود و اینترنت VITA مشکل دارن نیاز میشه بازیهارو از MEDIAGO دانلود کنن و بعد به ویتا منتقل کنن اما متاسفانه این اختیار هنوز داده نشده اما به نظر میره با عرضه نسخه های جدید MediaGO در اینده نامعلوم این مشکل هم برطرف بشه !

4. انصافا یک فولدر بندی هم میزاشتن خیلی خوب میشد !

نکات مثبت :

1. تصویر ویتا بسیار شفاف و رنگ قوی داره و چیزی غیر از این هم از SONY آننظار نمیرفت .

2. نمای کلی OS خیلی خوبه و امکانات نسبتا قابل توجهی هم داره و خوشبختانه در اینده ویتا سازگاری بیشتری با Social NEtworking - و APP های مختلف خواهد داشت !

3. البته که PS VITA برای بازی ساخته شده اما گاه قیمت بازی های اون با کنسول برابری میکنه که برای بعضی ها مقداری نامهفومه ! مثلا Uncharted همون قیمتی برامون در میاد که نسخهPS3 دراومد ! اما من فکر میکنم این قیمت گذاری منصفانه هست چون امکاناتی که بازی VITA میده تفاوتی با نسخه کنسولی نداره و نمونش هم Ultimate Marvel vs. Capcom - RAyman Origins - BlazBlue و ... هست

4. بدون شک گرافیک بازیهای ویتا بهترین هستن برای کنسول دستی و یادمون باشه عناوینی مثل Uncharted هنوز عناوین لانچ هستن و سازنده ها راه بلندی رو دارن تا توییک های مختلف رو روی این کنسول انجام بدن و نهایت استفاده رو از سخت افزار ببرن

5.PSN ! : همه انچه که میخوان این جا هست .... فقط امیدواریم سونی عناوینی بیشتری از PSP رو روی VITA سازگار کنه

نقد بسیار مختصر از بازیهای که دارم

UNCHARTED GOLDEN ABYSS :
مثل یک ویترین میمونه که قدرت ویتا رو به تصویر بشکه ! خوشبختانه سازندگان Gameplay رو فراموش نکردن ... اکشن و پلتفرمینگ بازی مثل Uncharted 1 هست و بسیار روان عالی هستش اما تعدادی کنترل های تاچ کلا به دردنخورن و یه جورایی هم به gameplay صدمه میزنن به جز زوم ! داستان هم که بسیار معمولی هست اما حوالی 10 ساعت طول میکشه و همراهی Drake واقعا خالی از لطف نیستش
8.5
Ninja Gaiden Sigma Plus :
اون PLUs یعنی اضاقه شدن Ninja Trials و چند کنترل تاچ سارگار شده با ویتا که بود و نبودشون فرقه زیادی ایجاد نمیکنه ... درسته که Ninja gaiden بازی سالخورده ای هست اما هنوزم Action تاره و فراموش نشدنی داره که اگر قبلا بازی نکردید واقعا خالی از لطف نیستش و گرافیک هم شبیه به PS3 هست اما پایینتر
8
RayMan Origins :
همه انچه که در کنسول PS3 - XBOX360 بود اینجا هم هست ... به علاوه چند مکانیزم جدید تاچ برای ویتا ... نیازی به تعریف نیست ! همه کسانی که Rayman origins رو رفتن میدونن شاید یکی از بهترین یا بهترین 2D Platform سالهای اخیر هستش
9
BlazBlue Continuum shift extended:
طرفداران classic 2D fighting بدون شک این بازی رو میشناسن - یک بازی فایتینگ با شخصیتهایی که هرکدومشون نه تنها قابلیت های منحصر به فرده خودشون رو دارن و مدتها هم طول میشکه تا به این شخصیتها مسلط بشین. بازی مودهای بسیار متنوع و درگیر کننده ای داره و بخش داستانی طولانی که شما رو با دنیای Blazblue اشنا میکنه و از نظر هنری و گرافیکی هم در سطحه بالایی هست و از همه مهمتر Gameplay روان بازی هست .
9
Tales From Space :
شاید به نظر برسه این بازی متنوع نباشه اما باید اطمینان بدم که شخصا از لحظه به لحظه بازی لذت بردم
8.5
Super StarDust Delta :
یک بازی کاملا ارکید با تم Geometry Wars اما همراه با یک اکشن نفس گیر و کنترل بسیار روان - این بازی مدتها میتونه براتون سرگم کننده باشه
9
Lumines Electric Symphony :
البته که اگر نگاهی به این بازی توی PSN بیندازید متوچه میشید همون خونه چینی classic خودمون هست که باشد 10 دلار هم بیشتر نباشه اما در واقع این بازی 50 دلاره !!! هرچند که به نظر میاد Ubisoft روی قیمت این بازی مقدازی زیاده روی کرده اما حقیقت ای هست که امکاناتی که این بازی به شما میده رو در یک بازی 10 دلازی ارکید نمیتونید پیدا کنید. گرافیک دلنشین - موزیک های بسیار عالی - گیم پلی روان و معتاد کننده باعث میشه Lumines رو مدتها بازی کنید .
9
Ultimate Marvel Vs. Capcom:
این هم از دوستم تست کردم ! کلا هیچ فرقی با کنسول نداره - اما من شخصا از عناوین میکس خوشم نمیاد به جز Tekken Vs. Street Fighter
8
Army Crops Of Hell :
این بازی رو خودم ندارم اما یکی از دوستام از همون اول دوستش داشت !!! اما بازی چیزی هست که میتونست به راحتی روی PSP عرضه یشه ! گرافیک بد . gameplay تکراری ... توصیه نمشه مگر اینکه سونی 80 درصد تخفیف بزاره
6

Escape Plan:
هرچند که به نظر میرسه این بازی از نظر هنری و استفاده از تاچ تصویر و پشت ویتا بسیار عالی عمل کرده اما متاسفانه بازی خیلی کوتاه و سازنده ها هم از پتانسیل کلی بازی استفاده نکردن ... بازی 70 اتاق داره که بعد از مدتی حوصله سربر و قابل پیشینی میشه
6

بهترین بازی های Lunch ویتا از نظره من : Lumines - Uncharted - Rayman - Super StarDust delta بودن

بازی های PSP در PS VITA چگونه کار میکنند ؟
من فکر کردم این میتونه جای سوال داشته باشه به نقد اضافه کردم
همونطور که سونی قبلا گفته بود PS VITA توانایی شناخت بازیهای PSP رو داره و همین طور هم هست . اما در حال حاضری تعداده زیادی از بازی های PSP بر روی ویتا قابل اجرا هستن و تعدادی هم نیستن .
شما از طریق PSN داخل PS VITA میتونید به بخش PSP دسترسی داشته باشید که همه ی بازی های قابل اجرا و تایید شده توسط سونی با قیمتی عادلانه برای خرید موجود هستن ... به کنار از اینکه این لیست قراره در طی زمان اپدیت بشه و تا جای ممکن همه ی بازیهای PSP رو ویتا اورده بشه ... اما در حال حاضر بازی هایی نظیر Crisis Core - Ghost of sparta - Peace walker - Silent hill و خیلی های دیگه قادر به خریداری نیستن . اپشن دوم شما دانلود کردن این بازی ها از طریق PS3 هست و انتقالشون به VITA توسط content manager ! در غیره صورت نداشتن PS3 توصبه نمیشه بازی رو از MEDIA GO خریداری کنید و بعد از دانلود لیست ویتا بخواید اون رو دانلود کنید چون ظارها برای تعداده زیادی از عناوین اجازه این کار داده نمیشه !
بعد از ریختن بازی PSP شما میتونید اون رو به شیوه VITA اجرا کنید .
دومین نکته ای که میخوام اشاره کنم این هست که در بازی انالوگ سمت چپ کار نمیکنه ! اما با نگاه داشتن دستتون روی صفحه به منویی مروید که اونجا میتونید یک کلید رو برای انالوگ چپ روشن کنید و به علاوه میتونید Biliner Effect رو هم روشن کنید که اجازه میده لبه های زشت به خاطره Up-Scale شدن بازی تا حدی جلوگیری بشه .
اینها اپشنهای ارزشمندی هستن !!!! شما میتونید PEACE WALKER رو نصب کنید و همونطور که یادتونه با فشردن مربع - مثلث - دایره و ضربدر میتونستید دوربین رو حرکت بدید حالا با ریمپ کردنشون به انالوگ سمت چپ ویتا میونید تجربه بازی Peace Walker رو مثل بازیهای خوده ویتا کنید ! به علاوه که روشن کردن Biliner effect و کیفیت تصویر بهتر ویتا به شما اجازه بازی بهتر PEace walker هم میده !!!!

لیست بازی های PSP که تا الان امتخان کردم و کار کردن
Dissidia Final Fantasy 012 - GTA chinaTown Wars - GTA Liberty City Stories - GTA Vice Stories - GOW Chains Of Plympuse - GOW Ghost Of Sparta - MGA Portable OPS - MGS Peace Walker - Tactics Ogre - Disgaea Hour Of Darkness - Echoshift - The Warriors
اونهایی که نصب نشدن
Silent Hill Origins - Silent Hill SHattered MEmories - Echochrome - Twisted Metal - Monster Hunter Freedome Unite (ظاهرا از روی PS3 باید نصب بشه اما نمیدونم مشکل من چیه ! باید پاکش کنم دوباره نصب کنم) - SOCOm

آخرین ویرایش:

thralll

کاربر سایت
Feb 22, 2012
204
نام
امیر
با سپاس از نقدهای کامل دوستان.
یه خبر خوب واسه دوستداران lumines الان داشتم پی اس استور رو چک میکردم گویا ناشر بازی از میزان فروش و فیدبک مشتری ها ناراضی بوده قیمت رو آورده 35.99 دلار.
فک کنم دفعه آخر تو استور دیدمش 40 دلار بود.
به نظر من این قیمت باز هم واسه یه همچین عنوانی بسیار بالاست.9.99 دلار کاملا مناسب این عنوانه.

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
با سپاس از نقدهای کامل دوستان.
یه خبر خوب واسه دوستداران lumines الان داشتم پی اس استور رو چک میکردم گویا ناشر بازی از میزان فروش و فیدبک مشتری ها ناراضی بوده قیمت رو آورده 35.99 دلار.
فک کنم دفعه آخر تو استور دیدمش 40 دلار بود.
به نظر من این قیمت باز هم واسه یه همچین عنوانی بسیار بالاست.9.99 دلار کاملا مناسب این عنوانه.
D:
به نظر من LUMINES واقعا عالیه !!! اره فکر کنم US STORE قیمتش پایین اومده اما EU - AU خبری نیست ! همون 49 دلار در پایست ... من روزه لانچ که ویتام رو گرفتم برام خیلی جالب بود Uncharted - Ninja Gaiden بود اما LUMINES کلا SOLD OUT بود روزه اول
البته من فکر میکنم قیمت بالای LUMINES بیشتر به دلیل لایسنسینگ اهنگاش و تصاویریش هست ! اهنگاش بسیار عالین ! وقتی بازی میکنی حس اسمه بازی بهت دست میده ! ELECTRONIC SYMPHONY

thralll

کاربر سایت
Feb 22, 2012
204
نام
امیر
این موتور استورم که بصورت محدود مجانی شده رو گرفتم.
یه پیشنهاد دوستانه : آقا دانلود نکنین که پشیمون میشین! با این نت ذغالی 24 ساعت طول کشید آخرشم هیچ.
یعنی در حد یکی از مینی گیم های GTA هستش!:|
اونجا که آقامون تامی ورستی میرفت مسابقه میداد...
هی جی تی ای کجایی که یادت بخیر..

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
یه پیشنهاد دوستانه : آقا دانلود نکنین که پشیمون میشین! با این نت ذغالی 24 ساعت طول کشید آخرشم هیچ.
چه دیدی ؟ فعلا که شایعه عرضه GTA VICE CITY NIGHTS برای PS VITA اومده ! ببینیم جمعه سونی چه بازیهایی برای Vita داره ! امیدوارم از Killzone نشون بدن ... یه GTA یا God of warچیزی نشون بدن ! یه سری خبر هم از این FF بدن بد نیست والا !
اره منم روزه اول دمو Motorstorm رو گرفتم اصلا به دلم نشست اما امتیازای خوبی گرفته ! امیدوارم یه Motor Storm درست حسابی یا Twisted Metal خبر بدن

moj1370

کاربر سایت
Jun 3, 2010
941
تروفی داره؟
چه جوریه؟:-/

r7asmu7s

کاربر سایت
Nov 5, 2008
273
نام
مهرزاد
خب . منم یه پست بدم اینجا :D .

تقریبا میشه گفت یه کنسول دستی فوق العاده هست . صفحه ی نمایش فوق العاده ای داره ، عملا موقع بازی حس داشتن دسته PS3 رو دارم و میشه گفت کاملا خوش دسته . 2 تا آنالوگ داشتنش هم که به به همین موضوع کمک کرده . سیستم عامل و محیط کاربری دوست داشتنی ای داره [ کلا این سیستم ورق زدنش حال میده ] . موزیک پلیر خوبی داره و کیفیت پخشش هم همینطور .

بازی هایی که من تا الآن انجام دادم Uncharted بود و Motor Storm RC . موتور استورم که کلا دانلود نکردنش بهتر بود ، شبیه قاقالیلی می مونه ، میلاد دوستم بالا پایینش کرد من دیگه حتی بالا نیاوردمش . Uncharted هم تموم کردنش و دیدن همه ی Cut Scene ها شاید 6-7 ساعتی وقت گرفت . شاید ساخت Naughty Dog نباشه ولی حس و حال Uncharted رو منتقل می کنه که به نوبه ی خودش خیلی خوبه ، فقط یه جاهایی افت فریم داره [یه آپدیت 60 و خورده مگی دادن بگیرم ببینم چی میشه ] و بعضی جاها بیش از حد خسته کننده میشه . با همین 2 تا آنالوگ هم خب دیگه ردیفه دیگه .

باز اگه چیز دیگه ای بود می زارم .

پ . ن : ارزشش رو داشت که همه وسیله هامو بفروشم و اینو بخرم .

//

938

کاربر سایت
Mar 6, 2012
47
خوب بنده هم بالاخره چند ساعتی دستم رسید و تست کردو بازی کردم
در کل بدنه خیلی خوبی داره
تو چند ساعت اساسی دست خسته میشه و عرق میکنی کلا میچسبه به دست ادم که حسی خوبی برام نداشت
لمسی بودنش عالی شده مخصوصا تو منوها
انلاینش رو نتونستم تست کنم
ال سی دی عالی اما تو تاریکی یک نور ازش میزنه بیرون که زد حال اساسی هست و یاد ایفون هایی افتادم که اول اومده و همچین مشکلی داشت
باتریش اصلا راضی کننده نبود من شاید تو 3.30 یاعت زدم شارژ
دوربینش رو کلا بیخیال بشید!!
انالوگ 2 تا ...بالاخره مشکل اساسی حل شد!
بازی که کلا محدود و فعلا حق انتخابی وجود نداره!
به هیچ عنوان ایفون یا ایپد رو با این کنسول دستی مقایسه نکنید که اونا گجت هستن این کنسول دستی و تو دستتون بگیرید میفهمید که هم بازیش هم کنترلر اساسا برای بازی ساخته شده
انچارتد رو بازی کردم کلا شبیه ps3 ساختن اما اون حس و حال رو نداره مخصوصا خواستن قدرت psvita رو نشون بدن و از لمسی پشت دستگاه هم استفاده کردن که برای من زیاد جذاب نبود
در کل برای یک تست کلی خوب بود اما برای دوستانی که میخوان بخرن توصیه اکید دارم نگیرن!
نه بازی زیادی داره نه کشش زیاد
مطمعن باشید بعد 2 روز به فکر فروشش می افتید

moj1370

کاربر سایت
Jun 3, 2010
941
خوب بنده هم بالاخره چند ساعتی دستم رسید و تست کردو بازی کردم
در کل بدنه خیلی خوبی داره
تو چند ساعت اساسی دست خسته میشه و عرق میکنی کلا میچسبه به دست ادم که حسی خوبی برام نداشت
لمسی بودنش عالی شده مخصوصا تو منوها
انلاینش رو نتونستم تست کنم
ال سی دی عالی اما تو تاریکی یک نور ازش میزنه بیرون که زد حال اساسی هست و یاد ایفون هایی افتادم که اول اومده و همچین مشکلی داشت
دوربینش رو کلا بیخیال بشید!!
به هیچ عنوان ایفون یا ایپد رو با این کنسول دستی مقایسه نکنید که اونا گجت هستن این کنسول دستی و تو دستتون بگیرید میفهمید که هم بازیش هم کنترلر اساسا برای بازی ساخته شده
انچارتد رو بازی کردم کلا شبیه ps3 ساختن اما اون حس و حال رو نداره مخصوصا خواستن قدرت psvita رو نشون بدن و از لمسی پشت دستگاه هم استفاده کردن که برای من زیاد جذاب نبود
در کل برای یک تست کلی خوب بود اما برای دوستانی که میخوان بخرن توصیه اکید دارم نگیرن!
آنچارتدش که قشنگه:">
موسیقی و گرافیکش که خیلی خوبه....گرافیکش رو میشه تو یه جاهایی با آنچارتد 2 مقایسه کرد
طولانی هم هست نسبتا
من تا الان که با کنسولهای دستی psp و ps vita بازی کردم می تونم بگم آنچارتد هم یکی از بهترین بازی های هست که با کنسول دستی بازی کردم
میخوام پلاتش کنم:>
یکی از بهترین ها نه بهترین:d
یه سری از بازی های psp عالی بودن خب آنچارتد به اونا نمیرسه
...god of war...
:x:xsilent hill:x:x

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
موسیقی و گرافیکش که خیلی خوبه....گرافیکش رو میشه تو یه جاهایی با آنچارتد 2 مقایسه کرد
طولانی هم هست نسبتا
من تا الان که با کنسولهای دستی psp و ps vita بازی کردم می تونم بگم آنچارتد هم یکی از بهترین بازی های هست که با کنسول دستی بازی کردم
...god of war...
Uncharted توقع دارندگان ویتا رو به نظره من خیلی بالا برده ... مثل اون اول که Xbox اومد با Gears of war بعدش تا مدت زیادی هیچ بازی نبور گرافیکش قشنگتر از GOW باشه !!! امیدوارم سونی یه سری بازی با گرافیک بهتر از Uncharted پرده برداری کنه .....
به نظره من خیلی شبیه به Uncharted 1 درستش کردن ...
=))eeee
نمره ی بازی 3 شده فک کنم:d
منم قبول دارم ! خیلی بازی داغونیه ! سونی به Twisted metal درست و حسابی برا ویتا بده خیلی کاره خوبی میکنه !

به نظره من باتریش خوبه ... من Ninja giaden رو به 4 ساعت و خورده ای رفتم تا low battery داد ! بازی های سبک هم که باتری خورشون خیلی کمه

به نظره منم بهترین کاری که سونی کرد همین انالوگ دوم بود !!!
بازی هم اوایل کنسول همینه دیگه ! اما جدی بازی های لانچش عالی بود .... به کنار اونایی که تازه PS VITA خریدن و و PSP نداشتن راحت میتونن عناوین تاپش رو مثل Patapon - LittleBigPLanet - God Of WAr - MGS peace walker و ... بازی کنن

:d جدی ؟ بعنی انقدر بدت اومد که مطمعنی مردم میفروشنش !!! اونقدر هم نکات منفی نداره تو ساختش که دله ادم رو بزنه

938

کاربر سایت
Mar 6, 2012
47
طولانی هم هست نسبتا
...god of war...
شاید من بی ذوق شدم اصلا نچسبید:(

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر