چه موارد ps3 خوب وعالی است؟و چه موارد ps3 شما را اذیت میکند؟

Mehrdad

کاربر سایت
Nov 23, 2009
2,242
نام
Big Boss
بنظر مشکلات ps3 :

کنسولی که اینقدر قدرت داره چرا تو بازی ها اینقدر کنده ... مثلا وسط بازی بخوای xmb رو بالا بیاری و بعد ببندی پدر آدمو در می یاره یا هنگ می کنه .

چرا وقتی وسط بازی یا تو استور داری گشت می زنی نمی شه آهنگ گوش داد آهنگ نخواستیم حداقل تو استور می شد پیام ها رو خوند یا جواب داد .

و همینطور این کنسول نسبت به کنسول رقیب تو بازی های مشابه با افت فرم و کیفیت پایین شدید رو به رو هست ... چرا ؟

چرا این کنسول یه upscale درست نداره ؟:| همه بازی ها رو 720p اجرا می کنه من تعجب می کنم کنسولی که blue-ray rom داره نباید یه بازی 1080p درست داشته باشه :|.
واقعا آدم تعجب می کنه شرکتی که 1 سال بعد رقیبش کنسولشو بیرون می ده اینجور سخت ابزارش ناسازگار باشه اگه الان ps3 رو با ps2 مقایسه کنید(بازی های hd شده) واقعا کنتراست ps3 تو حالت معمولی داغونه .

دوستانی که آنلاین بازی می کنن توجه کردن وقتی وسط بازی آنلاین هستن کسی آنلاین می شه یا پیامی بیاد یه لحظه کوتاه بازی تیک می گیره البته در شرایط بهرانی کنسول هنگ می کنه !

کلا سونی با چیدن این سخت ابزار gpu داغون، ram داغون، برنامه نویسی داغون فقط این وسط سونی دلشو به cpu , blu-ray خوش کرده باید خسته نباشید گفت 8-|.

اینم خوبی ها :

این کنسول Playstation 3 نام دارد .

دستش که قابله شارژ و همینطور تشخیص جهت داره (Sixaxis) .

من وقتی تو XMB می چرخم حال می کنم خیلی رسمی و منظمه ... همینطور نحوی قرار گرفتن تصاویر ، آهنگ ها و ... خیلی عالیه .:d

وهمینطور تنها چیزی که تو PS3 رزولوشن 1080P دار XMB هست .:d

و اجرای 3D فیلم ها و بازی ها .
کلا کار کردن با XMB لذت بخشه:d البته ناگفته نماند Store هم بدجوری شیک و با کیفیت و مرتبه البته uk :>خیلی شیک تر و منظم تره ماله us و jp هستش:d
و طراحی خود کنسول .

کلا عشق من اینه که تو XMB و استور بچرخم یا فیلم 1080p دانلود کنم بریزم تو PS3 :d
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
یه نصیحت دوستانه کسی که واقعا عشقه PS3 داره اصلا طرف تلوزیون یا مانیتور های 1080 نره که بد تو ذوقش می خوره همون 720 عالیه .

من که منتظرم نسل بعد ببینم سونی می خواد چه کار کنه ... امیدوارم از این نسل حسابی درس گرفته باشه.

آخرین ویرایش:

Optimus Prime

کاربر سایت
Sep 18, 2011
1,245
نام
ALEX
یه نصیحت دوستانه کسی که واقعا عشقه PS3 داره اصلا طرف تلوزیون یا مانیتور های 1080 نره که بد تو ذوقش می خوره همون 720 عالیه .

عزیز حان شما برو ایراد تلویزیون خودت رو پیدا کن ببین چرا نمی تونه تو 1080 خوب upscale کنه. من که نه تو سونی و نه سامسونگم هیچ ایرادی پیدا نکردم. البته نه که عالیه ولی خوب اینجوری هم که شما میگی نیس.

Mehrdad

کاربر سایت
Nov 23, 2009
2,242
نام
Big Boss
عزیز حان شما برو ایراد تلویزیون خودت رو پیدا کن ببین چرا نمی تونه تو 1080 خوب upscale کنه. من که نه تو سونی و نه سامسونگم هیچ ایرادی پیدا نکردم. البته نه که عالیه ولی خوب اینجوری هم که شما میگی نیس.

اگه Upsacle کنسول X360 رو با PS3 مقایسه کنی تفاوت رو می بینی ... البته حرف من بیشتر برای دو کنسولیا صدق می کنه کسایی که فقط PS3 دارن تو خماری می مونن.

Optimus Prime

کاربر سایت
Sep 18, 2011
1,245
نام
ALEX
اگه Upsacle کنسول X360 رو با PS3 مقایسه کنی تفاوت رو می بینی ... البته حرف من بیشتر برای دو کنسولیا صدق می کنه کسایی که فقط PS3 دارن تو خماری می مونن.

اشتباهت اینه که 2 تا کنسول رو تو بازی های مولتی مقایسه میکنی. ps3 تو 90% مواقع تو مولتی پلتفرم ها از xbox عقبتره. اونم ایراد همه اش از سونی نیست. به راحت طلبی بازی ساز ها هم مربوط میشه.
با جمله آخرت هم اصلا موافق نیستم. اتفاقا اونایی که فقط xbox دارن تو خماری می مونن. یکیش خود من. از روزی که ps3 گرفتم حتی xboxام رو ، روشن هم نکردم.

DeanAmbrose

کاربر سایت
Nov 9, 2010
2,939
نام
Scott
مهرداد خیلی سخت گرفتیا!:D
چرا نمیتونی 1080 استفاده کنی!؟
این هنگ کردنی ام که میگی وقتی MSG میاد واسه ما اینجوری نیست
من هر 2 کنسول رو استفاده کردم اگر بخواییم اشکال پیدا کنیم مال xbox خیلی بیشتره..دلیل نمیشه چون 2تا بازی مثل Crysis و Rage رو xbox بهتر بودن بیایم از sony ایراد بگیریم...دلیلش اینه که لیدش واسه xbox بوده و از یه لحاظ هم سونی با موتور گرافیکی اون بازی ها زیاد سازگار نبوده!
شاید باور نکنی اما من شبا که xbox و روشن می کردم صدای فنش کل اتاق میگرفت:D مجبور بودم صدای tv رو بیشتر کنم تا صدای بازی رو بشنوم
اما ps3 واقعا هیچ صدایی نداره
من فکر کنم تنها نکته ی برتری xbox قسمش Live اش باشه که روش کار شده وگرنه تو چیزای دیگه که مهمترینش بازی های انحصاری هست تقریبا حرفی واسه زدن نداره!:) ماکرو پولش و واسه یه چیز دیگه خرج میکنه به جای اینکه یکم هوای کاربراش رو داشته باشه
اگه دقت کنی تقریبا 70% بازی های مولتی ام گوشش زده Only on playstation
امیدوارم حرفام کسی رو ناراحت نکرده باشه اما خب حقیقته که همیشه بوده و هست!
چیزی ام نیست که خماری داشته باشه
یکم واقعا گرایانه تر نگاه کنیم میبینیم کسی که ps3 داره هیچوقت نمیگه وای من چرا xbox ندارم حالا چه کنم کلی بازی از دست میدم! چیزی از دست نمیده
موفق باشیم

آخرین ویرایش:

Mehrdad

کاربر سایت
Nov 23, 2009
2,242
نام
Big Boss
اشتباهت اینه که 2 تا کنسول رو تو بازی های مولتی مقایسه میکنی. ps3 تو 90% مواقع تو مولتی پلتفرم ها از xbox عقبتره. اونم ایراد همه اش از سونی نیست. به راحت طلبی بازی ساز ها هم مربوط میشه.
با جمله آخرت هم اصلا موافق نیستم. اتفاقا اونایی که فقط xbox دارن تو خماری می مونن. یکیش خود من. از روزی که ps3 گرفتم حتی xboxام رو ، روشن هم نکردم.

منظور من برای این تو خماری می مونن که Upscale واقعی یعنی چی :d منم منکرش نیستم من الان هر روز با ps3 بالا می یام ولی 360 هفته ای 3 بار :d اما این به معنیه این نیست ps3 بهتره .
اینو اصلا موافق نیستم که که سازندها نمی خوان بلکه نمی تونن اگه به سازنده باشه پس باید تمام استدیوهای first party بازی ها رو با آپ سکیل 1080 بدن بیرون .

مهرداد خیلی سخت گرفتیا!
biggrin1.gif

چرا نمیتونی 1080 استفاده کنی!؟
این هنگ کردنی ام که میگی وقتی MSG میاد واسه ما اینجوری نیست
من هر 2 کنسول رو استفاده کردم اگر بخواییم اشکال پیدا کنیم مال xbox خیلی بیشتره..دلیل نمیشه چون 2تا بازی مثل Crysis و Rage رو xbox بهتر بودن بیایم از sony ایراد بگیریم...دلیلش اینه که لیدش واسه xbox بوده و از یه لحاظ هم سونی با موتور گرافیکی اون بازی ها زیاد سازگار نبوده!
شاید باور نکنی اما من شبا که xbox و روشن می کردم صدای فنش کل اتاق میگرفت
biggrin1.gif
مجبور بودم صدای tv رو بیشتر کنم تا صدای بازی رو بشنوم
اما ps3 واقعا هیچ صدایی نداره
من فکر کنم تنها نکته ی برتری xbox قسمش Live اش باشه که روش کار شده وگرنه تو چیزای دیگه که مهمترینش بازی های انحصاری هست تقریبا حرفی واسه زدن نداره!
yahoo_1.gif
ماکرو پولش و واسه یه چیز دیگه خرج میکنه به جای اینکه یکم هوای کاربراش رو داشته باشه
اگه دقت کنی تقریبا 70% بازی های مولتی ام گوشش زده Only on playstation
امیدوارم حرفام کسی رو ناراحت نکرده باشه اما خب حقیقته که همیشه بوده و هست!
چیزی ام نیست که خماری داشته باشه
یکم واقعا گرایانه تر نگاه کنیم میبینیم کسی که ps3 داره هیچوقت نمیگه وای من چرا xbox ندارم حالا چه کنم کلی بازی از دست میدم! چیزی از دست نمیده
موفق باشیم
کامیار جان.:d
مگه شما می تونی 1080 استفاده کنی ؟
این تیک گرفتن شرایط دارن ولی اونقدر نیست که راحت احساس بشه اون حالت بهرانیه که هنگ کنه:d.
بابا 360 نصب می کنی رو هارد تمومه این جدیدا هم که صدا ندارن :d و سونی باید بفکر ساختن چیزی باشه که راحت بشه براش برنامه نوشت نه پدرشون دربیاد:d

طرف من کیفیته جایی در این مورد مشکل داشته باشه رک می گم ولی اینو مطمئنم که از لحاظ قدرت گرافیکی 360 قوی تره تجربه ثابت کرده ... همین FF XIII-2 قسمت اولش رو PS3 بهتر بود چون سازندهاش با PS3 آشنایی بهتری داشتن اما الان 360 باش برابری می کنه
من که زیاد اینور و اونور شدم اما آخرش من ps3 رو به 360 ترجیح می دم بخاطر امکاناتش ولی سونی این کنسول رو خیلی بهتر از اینها می تونست بده بیرون .
اگه SCE تو این نسل استدیو هایی مثل NG و SM رو نداشت الان نابود شده بود.

آخرین ویرایش:

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,856
نام
malek
بنظر مشکلات ps3 :

کنسولی که اینقدر قدرت داره چرا تو بازی ها اینقدر کنده ... مثلا وسط بازی بخوای xmb رو بالا بیاری و بعد ببندی پدر آدمو در می یاره یا هنگ می کنه .

چرا وقتی وسط بازی یا تو استور داری گشت می زنی نمی شه آهنگ گوش داد آهنگ نخواستیم حداقل تو استور می شد پیام ها رو خوند یا جواب داد .

و همینطور این کنسول نسبت به کنسول رقیب تو بازی های مشابه با افت فرم و کیفیت پایین شدید رو به رو هست ... چرا ؟

چرا این کنسول یه upscale درست نداره ؟:| همه بازی ها رو 720p اجرا می کنه من تعجب می کنم کنسولی که blue-ray rom داره نباید یه بازی 1080p درست داشته باشه :|.
واقعا آدم تعجب می کنه شرکتی که 1 سال بعد رقیبش کنسولشو بیرون می ده اینجور سخت ابزارش ناسازگار باشه اگه الان ps3 رو با ps2 مقایسه کنید(بازی های hd شده) واقعا کنتراست ps3 تو حالت معمولی داغونه .
کلا سونی با چیدن این سخت ابزار gpu داغون، ram داغون، برنامه نویسی داغون فقط این وسط سونی دلشو به cpu , blu-ray خوش کرده باید خسته نباشید گفت 8-|.

کلا عشق من اینه که تو XMB و استور بچرخم یا فیلم 1080p دانلود کنم بریزم تو PS3 :d
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
میتونم قسم بخورم شما احتمالا یا ps3 وxbox360 تا حالا ندیدی ویا اینکه 1080p رو نمیدونید چیه.
در کل نظر داغونی دادی

Mehrdad

کاربر سایت
Nov 23, 2009
2,242
نام
Big Boss
مهرداد جان یه چیزی میگی ها:D من 1080 رو استفاده کردم:D فیلم بلوری 1080بندا توش با یه lcd42:D تا 1080 رو کنه تو چشت:D

فرهاد عزیز تر از جان :d

خو منم همینو می گم PS3 تو این چیزا عالیه اما تو بازی ها اینطور نیست .
PS3 برا هر چیزی ساخته شده جز بازی:d

Red V

کاربر سایت
Sep 19, 2010
2,641
نام
وحيد
من حقا مشكل خاصي چه از نظر سخت افزاري و چه از نظر نرم افزاري تا حالا باهاش نداشتم و تا حالا كه 5 سال هست دارمش عالي برام كاركرده و هنوز هم مثل روز اولش هست اما خب دوتا چيز اذيت ميكنه :

1- متاسفانه چه بخوايم و چه نخوايم ram هاي اين كنسول نسبت به كنسول رقيب ضعيف تر هست و بعضي موقع ها دردسر ساز ميشه .

2- با اينكه اين مشكلي براي من مصرف كننده داره ولي متاسفانه بازي سازي و كلا برنامه نويسي براش كمي سخت هست و همين هم دليل پورت كردن بازيساز ها از Xbox به PS3 هست .

3- با اينكه حدود 14 الي 15 سالي با اين دسته ها خاطره دارم و يجورايي حس نوستالوژي برام داره اما خب حقا نميشه از طراحي عالي دسته هاي Xbox صرف نظر كرد ( تنها نكته مثبت اين كنسول نسبت به ps3 !! ) .

من فعلا فقط اينا رو ديدم و ميشه گفت بقيه چيز هاي اين كنسول درست و بهينه هست و هيچ مشكلي نداره و ميشه گفت بزرگترين نكته مثبتش ساپورت نرم افزاري عالي اين كسنول هست كه واقعا چيزي براتون كم نميذاره .

idahadi21

کاربر سایت
Sep 8, 2008
1,930
نام
هادی
فرهاد عزیز تر از جان :d

خو منم همینو می گم PS3 تو این چیزا عالیه اما تو بازی ها اینطور نیست .
PS3 برا هر چیزی ساخته شده جز بازی:d

میگم چطوره این زباله رو ( ps3 ) بفروشی راحت شی ؟ :D والا من نمیفهمم منظورتو ... به طور مثال fifa 12 که 720 هست رو 360 , ps3 مثل همن اصلا مو نمیزنه از لحاظ upscale و اینا ... بازی های 1080 هم همینطور ... یعنی اگه بخوای از این لحاظ ایراد بگیری باید از جفتش بگیری ..

نمیخوام بحث x360 رو باز کنم ولی خوب یکم از ایراد هاش میگم

انقدر پول برا کنسول jasper دادم نه روش هارد داره نه wireless داره ... به دسته هم نگاه میکنی خوشت میاد ورمیداری میبینی چقدر سنگینه برمیگردونی میبینی باطری قلمی میخوره :| از لحاظ بازی هم کلا تعطیله :| کلا خیلی بهتر از اینا میتونست باشه .. کاری به slim ش ندارم ... ولی fat هاش واقعا داغونه نسبت به ps3 ... فقط به خاطر کپی خور بودنش تصمیم گرفتم بخرم ...

آخرین ویرایش:

jabbawockeez

کاربر سایت
Nov 17, 2011
114
سلام

اخه نمیشه خوبی بدیشو بدون مقایسه گفت . اونجوری دیگه خوبی بدی نیست که .

به قول معروف یه چیزی داری خوب باهاش کنار بیا .

اما خوبیاش و بدیاشو کنار هم میگم.

1- دستش از لحاظ اینکه توسط خوده کنسول شارز میشه عالیه .
مثلا اگه اهل مسافرت باشی نصف شب دسته شارزش تموم شه کی حال داره بره باطری بخره
اما در عوض میتونن بقیه بگن خوب اونوری در عرض سوت ثانیه باطری میندازی شارز میشه ولی
شما باید یه مدت وایسید دسته شارز میشه .

در کل هر دو کنسول یه راهی رو برگزیدند و دارن تقاص راهی که انتخاب کردنو میدن.

اما تو اینکه دسته تو بازی انحصاری ادمو کامل ارضا میکنه هیچ شکی نیست .

هیچ وقت صحنه ای از بازی heavy rain رو یادم نمیره که با اره دست خودمو بریدم و باید دسترو هی
چپ و راست میکردی و دسته دیونه وارم میلرزید . اللبته لرزه که تو هر دوش هست ولی ترکیب این
دوتا واقعا شگفت انگیزه .

از لحاظ قرار گرفتن دسته هم یکم دستم باید جا پیدا کنه وقتی xbox بازی میکردم دستم راحتتر جا پیدا میکرد.

2-در مورد کیفیت بازیها والا شاید من اطلاعاتم غلطه ولی مگه GT5 یا UNCHARTED و حالا یه سری دیگه روی 1080P
نیستند ?

علت حالا تغییر کیفیت روی دو کنسولم شاید به نوع نرم افزار دو کنسول بر میگرده دیگه xbox از direct x استفاده
میکنه و ps3 از open gl . خوب باید تو گرافیک تغییر کنن. حالا چه اینوری چه اونوری.

3-به نظرم کار با منوی ps3 لذت بخش هست . حالا این دیگه سلیقه ایه ولی به نظرم جز نکات خوبشه .
به قول دوستمون منظمو و مرتب. theme هم که بهش میدی زیباترم میشه .
منم کندی تو بالا اومدن xmb دارم .ولی خوب کاریش نمیشه کرد . میشه ?

4- از اینکه از blu استفاده میکنه خیلی خوشم میاد . اللبته بحث مادیشو بزاریم کنار خیلی خوشم میاد.
علننا مسئله چند cd بودن بازی رو پشت سر گذاشت و به خاطرات سپرد.

5- بازیهاشم اذیتم میکنه . اللبته منظورم کپی نشدن بازیهاشه . اللبته شدنا ولی از ما بهترون میتونن بازی کنن.
به قول یه ادمی ایشالا من شمارو اینجا نبینمو شماهم ............................
امیدوارم من کپی همه بازیهاشو به موقع و تو دسترس همه ببینم.

در اخرم میگم بدون شک xbox کنسول برتر حال حاظر هست ولی یقینا ps3 کنسول اینده.

راستیتش من خودمم خسته شدم که میگن هنوز برنامه نویسا از نصف قدرت ps3 هم استفاده نکردن..
اللبته خدارو چه دیدی شایدم استفاده نکردن ولی خوب به من چه. من که سرمایه گذاری نرکدم ببینم اینده
چه اتفاقی میوفته اللبته از بعضی لحاظام میشه گفت اینکارو کردم ولی مسئله مهم برام الانه.
الان که 4 تا ادمی که هنوز بهشون میگی xbox بهتره یا ps3 .
بهتون میگن اگه انحصاریاشو بازی کنی به قول دوستان کفو خون قاطی میکنی
اما بقیه مثل همن . ولی میری که باهاشون بازی کنی میگن نه خدایی xbox یه چیزه دیگست.
نمیدونی با لقد بری تو فکش تا ساکتش کنی یا ساکت بشیو بازیتو کنی.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر