سلطنت سخت افزاری ویتا تا کی ؟

سلطنت سخت افزاری ویتا تا کی؟

• تا حداکثر سه ماه آینده

رای‌ها: 8 5.8%
  • تا حداکثر شش ماه آینده

رای‌ها: 12 8.7%
  • بیش از یک سال

رای‌ها: 118 85.5%

• مجموع رای دهنده‌ها
    138

shayan mo

کاربر سایت
May 10, 2012
198
همون طور که دوستان گفتن زیاد ربطی به اون سی پی یو و جی پی یوش نداره مهم اون تاچ پد عقب و دکمه هاشه و بدونید که پلی استیشن بازی های خوب رو برداشته شما حتما اسم تراشه ی گرافیکی تگرا 3 رو شنیدید ! خوب بدونید که شما تبلتی با گرافیک تگرا 3 و سی پی یو ی بسیار قدرتمند نیز بخرید(حتما سیستم عاملش هم اندروید هست) نمی تونید بازی هایی با گرافیکی که ویتا داره بازی کنید این مورد چند دلیل داره
1. اولین این هست که گفتم بهترین بازی ها رو پلی استیشن برداشته مثلا شما هیچ وقت نمیتونید رو تبلتتون انچارتد یا وایپ اوت و یا ... بازی کنید
2. یادتون باشه در سیستم عاملهای ios و android بیشتر اپلیکیشن ها رایگان هستند و تازه اپ های پولی بیشتر تو ios هستند که حداکثر 10 دلار میشه
3. این تبلتها و اسمارت فون ها بیشتر به درد برنامه میخورن
4.بیشتر تبلتها دارای صفحه نمایش بزرگ هستند و رزلوشن بازی ها باید خیلی زیاد باشه و برای همین شرکتها برای کیفیت رزلوشن بازی کار زیادی انجام نمیدن چون بیشتر این بازی ها مجانی هستند(البته این شرکتها پول بازی ها رو قطعا میگیرن حتما با خودتون گفتید که ویتا چه قدر ارزونه این ارزونی برای اینه که سونی فقط پول قطعه و سود رو گرفته ولی در تبلتها و اسمارت فون های اندرویدی پول اپ ها و بازی ها روی دستگاه میاد برای همین این تبلتها و اسمارت فون ها گرون هستند)
5. نداشتن دکمه بسیار بد است و برای همین تبلتها دکمه ها رو به صورت لمسی رو ی صفحه اجرا میکنند که ا کنترل این دکمه ها بسیار سخت است و همچنین از فول اسکرین بودن بازی جلو گیری میکنند

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
سلام

درسته که حرفم زیاد ربطی به اینجا نداره و پوزش می طلبم.

ولی ویتا فروش چندان مناسبی نداشته در سطح جهان.

مثلا با اومدن آیفون آرام آرام به عنوان نمونه از فروش PSP کم شد . (قبلا یه همچین چیزای یه جایی خوندم). پس شاید بشه آیفون یا آیپد و به طور کلی smartphone ها و tablet ها رو رقیبی دانست.

البته من قبول دارم که کنترل طبیعتا با دکمه بهتر از کنترل لمسی هست مثلا در بازی های اکشن و تیر اندازی .

اما اینو میخوام بگم که افت فریم هایی که میگن در Uncharted Golden Abyss هست اگر مقداری سخت افزار قویتر بود قابل حل نبود؟ البته شایدهم مشکل نرم افزاری باشه و البته قویتر کردن سخت افزار هم فکر کنم مصرف رو بالاتر ببره و همینطور گرمای تولیدی رو مگر مثلا تکنولوژی ساخت SOC رو از 45nm به 28nm تغییر می دادند که شاید فعلا امکان پذیر نبوده و شاید در آینده امکان پذیر باشه شبیه چیزی که در PS3 رخ داد که فکر کنم مصرف و قیمت تمام شده (اطمینان ندارم) رو کمتر کنند.

مثلا قبلا هم سونی اجازه داده بود که پردازنده PSP با 333MHz کارکنه که اوایل مقداری کمتری بود.

آخرین ویرایش:

moj1370

کاربر سایت
Jun 3, 2010
941
فعلا cpu 4 هسته ای ویتا بر روی 800 مگاهرتز قفل شده اگه اشتباه نکنم و هنوز 1200 مگاهرتز اون غیر قابل استفاده ست
البته همین 800 هم خیلیه:d

hp_i3

کاربر سایت
Jan 10, 2007
442
نام
پرهام
نمی دونم چرا جدیدا مردم همه روی بنچمارک و قدرت روی کاغذ فقط فکر می کنند من تو این1 سال ایفون 4 و اکسپریا پلی و گلکسی نوت رو داشتم 90 درصد بازی هاشونو تجربه کردم گرافیک خوبه صفحه نمایش خوبه ولی بازی سازی واسه اینا یه حدی داره من چند روز پیش ها خیلی اتفاقی نشستم بازی gow اخری پی اس پی رو بازی کردم هیچ کدوم ازین بازی های موبایل و تبلت نتونستن بازی به نزدیکی این داشته باشن مهم ترین مسئله گیم پلی که فقط شامل casual ها نمیشه ha.r.d.core ها می تونن لذت ببرن من عمر پادشاهی vita رو 4 سال میبینم

saeedscorpion

کاربر سایت
Mar 28, 2010
1,682
نام
saeed
نمی دونم چرا جدیدا مردم همه روی بنچمارک و قدرت روی کاغذ فقط فکر می کنند من تو این1 سال ایفون 4 و اکسپریا پلی و گلکسی نوت رو داشتم 90 درصد بازی هاشونو تجربه کردم گرافیک خوبه صفحه نمایش خوبه ولی بازی سازی واسه اینا یه حدی داره من چند روز پیش ها خیلی اتفاقی نشستم بازی gow اخری پی اس پی رو بازی کردم هیچ کدوم ازین بازی های موبایل و تبلت نتونستن بازی به نزدیکی این داشته باشن مهم ترین مسئله گیم پلی که فقط شامل casual ها نمیشه ha.r.d.core ها می تونن لذت ببرن من عمر پادشاهی vita رو 4 سال میبینم

شما اگه یکم دقت کنی متوجه میشی اونایی که نام بردی گوشی هستن در حالیکه ویتا یه کنسول دستی. همراه هستش اگه اون گرافیکو نداشت که باید میشا...دی تووش

Ardi360

کاربر سایت
Jun 10, 2008
1,476
نام
اردلان
دیگه با وجود اسمارت فونهای جدید با قابلیت های بیشتر مثل iphone یا samsung galaxy کسی تمایل چندانی به استفاده از کنسول های دستی نداره مخصوصا با این رکود اقتصادی دنیا
البته معنای سلطنت باید مشخص بشه که صرفا حضور در بازار و ساپورت نرم افزاری براش باشه یا فروش خوب

shayan mo

کاربر سایت
May 10, 2012
198
فعلا cpu 4 هسته ای ویتا بر روی 800 مگاهرتز قفل شده اگه اشتباه نکنم و هنوز 1200 مگاهرتز اون غیر قابل استفاده ست
البته همین 800 هم خیلیه:d
درسته ولی یکم بازی های سنگین تر بیاد تا یک گیگو 100 هم میاره

---------- نوشته در 09:05 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 08:51 AM ارسال شده بود ----------

دیگه با وجود اسمارت فونهای جدید با قابلیت های بیشتر مثل iphone یا samsung galaxy کسی تمایل چندانی به استفاده از کنسول های دستی نداره مخصوصا با این رکود اقتصادی دنیا
البته معنای سلطنت باید مشخص بشه که صرفا حضور در بازار و ساپورت نرم افزاری براش باشه یا فروش خوب
درسته خوب گوشی مهم تره تا کنسول دستی چون گوشی حتما مورد نیازه و سامسونگ و اپلم دارن گوشی های خیلی خوب با قیمت مناسب میزنن ولی مقایسه این دو درست نیست مقایسه ویتا بیشتر با تبلت هاست

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
وجود اسمارتفونها تغییری در فروش ویتا ایجاد نمیکنه همونطور که تغییری هم در فروش 3ds -DSI - PSP ایجاد نکرده .... همچین چیزی هم نیست با حضور اسمارتفونها عمر ویتا کاهش پیدا کنه ! مردم smartphone ها رو برای بازی نمیخرن ! تعداد بازیهای Hardcore هم خیلی کمه و اگر هم هست از نظر محتوا باز هم به پای کنسول نمیرسه و همش تقلید از فرنچایزهای بزرگ هست ! شاید چند بازی خیلی Original داشت . در ضمن مردم کنسول ویتا رو هم برای بازی میخرن . سیاست ویتا متمرکز روی صنعت بازی هست نه Application - networking و ... ! بازیسازان بودجه های چند هزار دلاری و نهایتا چند صد هزار دلاری برای بازی خیلی top اسمارتفونها مثل infinity blade خرج میکنن و بازیهایشون هم از 3 الا 10 دلار میفروشن ! هیچ موقع سازندگان God of war - Mortal kombat - Resistance - Rayman نمیاد بازیهایی که ملیونها دلار روش خرج شده رو 10 دلاری بندازن تو App sotre ! باید بازیهاشون قیمتی برابر 40-50 دلار داشته باشه . برای ساخت یک بازی Mortal kombat خودش Engine و Autodesk design و HAvok و .... لایسنس میشه که خوده این لایسنسینگها ملیونها دلار حرج بر میداره تا بازی به مرحله تولید برسه . Xbox360 و PS3 و حتی PSP عمر طولانی داشتن و حتی الان هم با برتری PC نسبت به کنسولها در سخت افزارها برای بازی سازان فرقی ایجاد نمیکنه که کنسولها رو کنار بزارن چه بسا که بعضی سازندگاه هنوز هم علاقه برای کار کردن روی کنسولهای حاضر رو دارن. الان هم vita همین موضوع رو داره . رفته رفته داره بازیهای بسیار خوبی براش تایید میشه و در ضمن اگر هم ریپورتهای IGN رو بخونی میزان فروش ویتا کم کم داره همینطور میره بالا ... نشون به این نشون که چند تا از بازیهای VITA در JAPAN نسخه PRe order شدنشون از نسخه کنسولی بالاتر رفته مثل Persona 4 the gold ! پس ویتا 3-4 سال راحت توی بازار هست . سازنده ها دارن رفته رفته با سخت افزار ویتا اشنا میشن و بازی ساختن برای ویتا هم از خیلی جهات ساده تر هست . در زمان PSP بازی بازیهایی مثل Monster hunter - God Of war - MGS PEACE WALKER پا رو فراتر از محدودیتهای کنسول که انتظار میرفت گزاشتن . در ویتا هم در حال حاضر بازی مثل Uncharted جای امید بسیار بالایی رو باز گزاشته که در اینده نزدیک گرافیک بازیهای ویتا بالاتر از همین هم باشن. بازی مثل DIsgaea و Rayman جای امید باز گزاشته که GAmeplay های بسیار خوبی رو شاهد خواهیم بود. بازی مثل MK جای امید گزاشته که حتی سخت افزار ویتا اونقدری خوب هست که بازی رو بدون افت فریم روی 60 ثانیه اجرا کنه . بازیهای PSN جای امید دارن که به زودی تعداد بیشتر بازیهای نو اورانه برای ویتا میان ! پس به نظره من اینده ویتا اینده خوبی خواهد بود . ببینیم و تعریف کنیم.

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,812
نام
مرتضی
سلطنت سخت افزاری که شاید تا همین چند وقت بعد از تخت بکشنش پایین! ولی نرم افزاری حالا حالا ها ادامه داره
ارمان شک نکن ویتا حداقل 6-7سال عمر میکنه 3-4 سال چیه دیگه؟!

parham.a

کاربر سایت
Nov 5, 2010
88
نام
parham
فك كنم اگه اشتباه نكنم زماني كه psp با سي پي يو ٣٣٣ مگاهرتز htc و imate سه سال قبل از از اون ويندوز موبايل با سي پي يو ٤١١ مگاهرتز ساخته بودن پس دليل مردن پي اس پي شدن!!!

2flow

کاربر سایت
Dec 14, 2012
472
نام
حسین
یه چندتا مطلب هست که باید متذکر بشم
اول این که اون اسمارت فونهایی که پردازنده در حد ویتا دارن رزلوشن صفحه نمایششون بالاتر از ویتاست که منجر به کاهش بازدهی شون میشه دوم این که اسمارت فون ها و تبلت ها باید یه سیستم عامل سنگین رو هم اجرا کنن که اون هم باز باعث میشه بازدهی شون بیاد پایین سوم این که قطعه ای که خیلی مهم تر هست جی پی یو یا همون گرافیکه شما ببین چطور میتونی با پی اس ۲ یا پی اس پی اون بازیهای خفن رو با ۳۰۰ مگاهرتز بیاری!گرافیک هایی که سونی رو کنسول هاش میزاره واقعا قوی هستن شما تصور کن بخوای متال گیر ۴ یا گاد آو وار ۳ یا کیلزون ۳ رو رو اکس باکس بیاری بیچاره سکته میکنه
پس هر چقدر هم که گوشیها سی پی یو داشته باشن باز تو گرافیک به سختی به ویتا میرسن تازه اگه هم برسن یه استدیو خفن باید باشه استفاده کنه ازون گرافیک
تمام این گوشی ها و تبلت ها هم که فول تاچ ان پس کلا گیم حرفه ای نمیشه روشون زد بنابراین کلا حساب اسمارت فون با کنسول گیم جداست
مطلبی که راجع به سی پی یو گفتید تا اونجا که من میدونم سی پی یو ویتا تا ۲۰۰۰ ساپورت میکنه و این به این معنا نیست که اگه بره رو ۲۰۰۰ باتری خالی میکنه چون cpu usage که همیشه ۱۰۰٪ نیست! تازه خیلی از این اسمارت فون ها هم سی پی یوشون شبیه ویتا است وباتری ۲۰۰۰ میلی آمپری دارن بنابراین در بازی های آینده اون قسمت از بازی که نیاز بشه سی پی یو میره بالاااااا
در کل اصلا نباید نگران سخت افزار ویتا باشیم الان همین پی اس ۳ که قویترین کنسول هست رم سیستمش ۲۵۶ و رم گرافیکش ۲۵۶ هست ولی ویتا رم سیستمش ۵۱۲ و رم گرافیکش ۱۲۸ هست
و چون رزلوشن ویتا خیلی کمتر از فول اچ دی هست نباید نگران بازدهی باشیم
مطلبی که درمورد ویتا جای نگرانی داره بازی هست شما ببین چه افتضاحی شد این بازی های نید فور اسپید و کال آف و مورتال و رسیستنس وسایلنت هیل و.....یه عالمه بازی فاجعه داریم این ها به ویتا ضربه میزنن بازی ساز ها نباید این طوری بازی پورت کنن که گرافیکش نابود بشه
از اون طرف بازی هایی که مخصوص ویتا ساختن مثل آنچارتدو گراویتی راش و پرسونا و....عالی هستن
در کل تازمانی که بازی سازهای ژاپنی پشت ویتا هستن اصلا نگران نیستم شاید حتی مثل پی اس پی بازی کم بدن ولی شاهکار میدن(البته نه همشون و صد البته استدیو های اروپایی هم عالی ان)

smoker

کاربر سایت
Jan 17, 2012
2,059
نام
علیرضا
وجود اسمارتفونها تغییری در فروش ویتا ایجاد نمیکنه همونطور که تغییری هم در فروش 3ds -DSI - PSP ایجاد نکرده .... همچین چیزی هم نیست با حضور اسمارتفونها عمر ویتا کاهش پیدا کنه ! مردم smartphone ها رو برای بازی نمیخرن ! تعداد بازیهای Hardcore هم خیلی کمه و اگر هم هست از نظر محتوا باز هم به پای کنسول نمیرسه و همش تقلید از فرنچایزهای بزرگ هست ! شاید چند بازی خیلی Original داشت . در ضمن مردم کنسول ویتا رو هم برای بازی میخرن . سیاست ویتا متمرکز روی صنعت بازی هست نه Application - networking و ... ! بازیسازان بودجه های چند هزار دلاری و نهایتا چند صد هزار دلاری برای بازی خیلی top اسمارتفونها مثل infinity blade خرج میکنن و بازیهایشون هم از 3 الا 10 دلار میفروشن ! هیچ موقع سازندگان God of war - Mortal kombat - Resistance - Rayman نمیاد بازیهایی که ملیونها دلار روش خرج شده رو 10 دلاری بندازن تو App sotre ! باید بازیهاشون قیمتی برابر 40-50 دلار داشته باشه . برای ساخت یک بازی Mortal kombat خودش Engine و Autodesk design و HAvok و .... لایسنس میشه که خوده این لایسنسینگها ملیونها دلار حرج بر میداره تا بازی به مرحله تولید برسه . Xbox360 و PS3 و حتی PSP عمر طولانی داشتن و حتی الان هم با برتری PC نسبت به کنسولها در سخت افزارها برای بازی سازان فرقی ایجاد نمیکنه که کنسولها رو کنار بزارن چه بسا که بعضی سازندگاه هنوز هم علاقه برای کار کردن روی کنسولهای حاضر رو دارن. الان هم vita همین موضوع رو داره . رفته رفته داره بازیهای بسیار خوبی براش تایید میشه و در ضمن اگر هم ریپورتهای IGN رو بخونی میزان فروش ویتا کم کم داره همینطور میره بالا ... نشون به این نشون که چند تا از بازیهای VITA در JAPAN نسخه PRe order شدنشون از نسخه کنسولی بالاتر رفته مثل Persona 4 the gold ! پس ویتا 3-4 سال راحت توی بازار هست . سازنده ها دارن رفته رفته با سخت افزار ویتا اشنا میشن و بازی ساختن برای ویتا هم از خیلی جهات ساده تر هست . در زمان PSP بازی بازیهایی مثل Monster hunter - God Of war - MGS PEACE WALKER پا رو فراتر از محدودیتهای کنسول که انتظار میرفت گزاشتن . در ویتا هم در حال حاضر بازی مثل Uncharted جای امید بسیار بالایی رو باز گزاشته که در اینده نزدیک گرافیک بازیهای ویتا بالاتر از همین هم باشن. بازی مثل DIsgaea و Rayman جای امید باز گزاشته که GAmeplay های بسیار خوبی رو شاهد خواهیم بود. بازی مثل MK جای امید گزاشته که حتی سخت افزار ویتا اونقدری خوب هست که بازی رو بدون افت فریم روی 60 ثانیه اجرا کنه . بازیهای PSN جای امید دارن که به زودی تعداد بیشتر بازیهای نو اورانه برای ویتا میان ! پس به نظره من اینده ویتا اینده خوبی خواهد بود . ببینیم و تعریف کنیم.
تمام حرفت قبول ولي اپ استور خيلي وقته محدوديت قيمت رو برداشته!!!
الان chaos rings 2 حدود ٢٥ دلاره!پس بعيد نيست كه در اينده چيز هاي جالبي ببينيم چون اصولا تعداد افرادي كه موبايل دارن بيشتر از اون كسايي هست كه ويتا دارن.
البته سلطنت كه نميش گفت ولي ١٠ سالو عمر ميكنه چون نينتندو اينو با wii ثابت كرد كه فقط گرافيك نيست كه ادمو به سمت بازي ميكشونه.

---------- نوشته در 11:24 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:19 PM ارسال شده بود ----------

یه چندتا مطلب هست که باید متذکر بشم
اول این که اون اسمارت فونهایی که پردازنده در حد ویتا دارن رزلوشن صفحه نمایششون بالاتر از ویتاست که منجر به کاهش بازدهی شون میشه دوم این که اسمارت فون ها و تبلت ها باید یه سیستم عامل سنگین رو هم اجرا کنن که اون هم باز باعث میشه بازدهی شون بیاد پایین سوم این که قطعه ای که خیلی مهم تر هست جی پی یو یا همون گرافیکه شما ببین چطور میتونی با پی اس ۲ یا پی اس پی اون بازیهای خفن رو با ۳۰۰ مگاهرتز بیاری!گرافیک هایی که سونی رو کنسول هاش میزاره واقعا قوی هستن شما تصور کن بخوای متال گیر ۴ یا گاد آو وار ۳ یا کیلزون ۳ رو رو اکس باکس بیاری بیچاره سکته میکنه
پس هر چقدر هم که گوشیها سی پی یو داشته باشن باز تو گرافیک به سختی به ویتا میرسن تازه اگه هم برسن یه استدیو خفن باید باشه استفاده کنه ازون گرافیک
تمام این گوشی ها و تبلت ها هم که فول تاچ ان پس کلا گیم حرفه ای نمیشه روشون زد بنابراین کلا حساب اسمارت فون با کنسول گیم جداست
مطلبی که راجع به سی پی یو گفتید تا اونجا که من میدونم سی پی یو ویتا تا ۲۰۰۰ ساپورت میکنه و این به این معنا نیست که اگه بره رو ۲۰۰۰ باتری خالی میکنه چون cpu usage که همیشه ۱۰۰٪ نیست! تازه خیلی از این اسمارت فون ها هم سی پی یوشون شبیه ویتا است وباتری ۲۰۰۰ میلی آمپری دارن بنابراین در بازی های آینده اون قسمت از بازی که نیاز بشه سی پی یو میره بالاااااا
در کل اصلا نباید نگران سخت افزار ویتا باشیم الان همین پی اس ۳ که قویترین کنسول هست رم سیستمش ۲۵۶ و رم گرافیکش ۲۵۶ هست ولی ویتا رم سیستمش ۵۱۲ و رم گرافیکش ۱۲۸ هست
و چون رزلوشن ویتا خیلی کمتر از فول اچ دی هست نباید نگران بازدهی باشیم
مطلبی که درمورد ویتا جای نگرانی داره بازی هست شما ببین چه افتضاحی شد این بازی های نید فور اسپید و کال آف و مورتال و رسیستنس وسایلنت هیل و.....یه عالمه بازی فاجعه داریم این ها به ویتا ضربه میزنن بازی ساز ها نباید این طوری بازی پورت کنن که گرافیکش نابود بشه
از اون طرف بازی هایی که مخصوص ویتا ساختن مثل آنچارتدو گراویتی راش و پرسونا و....عالی هستن
در کل تازمانی که بازی سازهای ژاپنی پشت ویتا هستن اصلا نگران نیستم شاید حتی مثل پی اس پی بازی کم بدن ولی شاهکار میدن(البته نه همشون و صد البته استدیو های اروپایی هم عالی ان)
مگه كشكه كه سي پي يو رو ببرن بالا !!!!
خوب دستگاه ميپزه!
در ضمن جي پي يو نيو ايپد با ويتا يكيه!ولي خب مصلما طرف نمياد كه يه بازي فقط بره نيو ايپد بزنه پس از گرافيك ميزنه تا مثلا رو 3gs م بالا بياد...
اون بحث ps3 و xbox هم زمين تا اسمون فرق داره.كلا سيستمشون با هم متفاوته!!!

masoud13

کاربر سایت
Feb 22, 2011
93
یه چیز من بگم .اصلا این تایپیک مسخرس .چرا ؟
psp عادی یه سیپیو 300 مگا هرتسی داشت ولی بازیاشو الان یه گوشی 2 هسته یا 4 هسته 1000 هرتسی هم نمیتونه ساپورت کنه به خاطر چی ؟ به خاطر معماری سخت افزاری مادر بورد و سیپیو
حالا حساب کنید ویتا 4 هسته 1200 مگا هرتزیه .به نظر من تا دو سال دیگه بازیایی واسش میاد که همه تو کفش میمونند .سونی گفته این کنسول ساپورت 10 سالس پس سخت اق=فزارشو با موبایل مقایسه نکنید.اگه به این الکیا بود ماکرو سافتم یه موبایلو ور میداشت باش کنسول دستی درست میکرد.یادتون رفته پلی 3 از 2006 که اومد بازیای قشنگش 3 سال بعد شرو به اومدن کرد .به نظر من از اول کار ویتا خیلی قوی شروع کرده

ramaz

کاربر سایت
Dec 31, 2010
494
نام
رضا
کی و کجای دنیا کنسول بازی رو موبایل و تبلت مقایسه میکنه؟
بزودی با جبران حمایت های سونی بازی هایی براش بیاد که کل اپل و سامسونگ و دور و بریاشو بخره و آزاد کنه:|

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر