سلطنت سخت افزاری ویتا تا کی ؟

سلطنت سخت افزاری ویتا تا کی؟

• تا حداکثر سه ماه آینده

رای‌ها: 8 5.8%
  • تا حداکثر شش ماه آینده

رای‌ها: 12 8.7%
  • بیش از یک سال

رای‌ها: 118 85.5%

• مجموع رای دهنده‌ها
    138

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
ویتا CPU چهار هسته ای داره ... از 2 هسته ای بازی ها رو بهتر میشه بهینه کرد .. مخصوصا وقتی پایه پردازش فیزیک وسط میاد
GPU هم باز مدل VITA قویتره اگر توجه کنید اسمها یکی هست اکا یک + در اخر مدل GPU ویتا هست

Danteppc

کاربر سایت
Dec 29, 2008
995
PS VITA در حال حاضر موقعیت خوبی نداره. البته طبیعی هم هست چون کنسول کلا جدیده و بازی ساز ها باید مدت ها روش کار کنند.
در برابر iPad 2 قوی تره اما در برابر iPad جدید دیگه اوضاع فرق کرد. iOS هم خیلی بازی های HC داره بعضی ها فقط Angry Birds رو نگاه می کنند.
اصلا می دونستید Square Enix , Epic Games , Microsoft , Ubisoft , Namco , ... عنوان های برتر خودشونو برای iOS می سازند؟ یکم چشم هاتون رو باز کنید انقدر محدود نگاه نکنید.
هنوز هیچ دستگاه قابل حملی بازی ای براش نمیوده که در حد Infinity Blade باشه همه هم خوب می دونیم. همین Infinity Blade قرار بود سمبل X360 و Kinect باشه اما اپل اوضاع رو برگردوند.
البته همونطور که دوستان هم اشاره کردند iPad و iPhone کنسول نیستند و طبیعتا فرم PS VITA برای بازی خیــــلی بهتره.
در کل منتظر عنوان های JRPG (مخصوصا FF) روی PS VITA هستم چون تجربه ای که در PSP داشتم هیچوقت فراموشم نمیشه.

thralll

کاربر سایت
Feb 22, 2012
204
نام
امیر
به نظر من سخت افزار زیاد مهم نیست.چیزی که مهم هستش پشتیبانی ناشران و بازیسازان بزرگ از پلتفرم مورد نظره.به نظر شما DS سخت افزار قوی داره؟یا همین 3DS اصلا در زمینه سخت افزاری حرفی واسه گفتن داره؟! نه.ولی ببینید فروشش رو که چقدر عالی عمل کرده.این موفقیت فقط و فقط بخاطر پشتیبانی نینتندو و ناشران و بازیسازان بزرگ از این پلتفرم هستش.
از مقایسه کردن گوشی و تبلت با پی اس ویتا واقعا یجوری میشم! آخه کدوم گیمری میتونه با صفحه لمسی بازی کنه؟!
باز برمیگردیم سر خونه اول و همون Angry birds !!

Danteppc

کاربر سایت
Dec 29, 2008
995
به نظر من سخت افزار زیاد مهم نیست.چیزی که مهم هستش پشتیبانی ناشران و بازیسازان بزرگ از پلتفرم مورد نظره.به نظر شما DS سخت افزار قوی داره؟یا همین 3DS اصلا در زمینه سخت افزاری حرفی واسه گفتن داره؟! نه.ولی ببینید فروشش رو که چقدر عالی عمل کرده.این موفقیت فقط و فقط بخاطر پشتیبانی نینتندو و ناشران و بازیسازان بزرگ از این پلتفرم هستش.
از مقایسه کردن گوشی و تبلت با پی اس ویتا واقعا یجوری میشم! آخه کدوم گیمری میتونه با صفحه لمسی بازی کنه؟!

تاچ اینطوری ها هم نیست وقتی بازی مخصوص تاچ ساخته شده باشه اوضاع بر می گرده. مثلا Infnity Blade کلا با انگشته (به عنوان شمشیر) و خیلی هم حال میده. اما خب مثلا GTA روی iPad بعد از یک ساعت بازی کردن دست آدم خسته میشه. اونم به خاطر اینه که کلا واسه تاچ طراحی نشده و آنالوگ مجازیه.
به نظرم بازی کردن با iDevice برای دقایقی لذت بخشه اما با PS Vita تا ساعت ها و خدایی نکرده روز ها :d دستگاه های دیگه هم که فعلا تو اجرای روان Angry Birds موندن :))))))

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,203
نام
محمد
مراجعه شود به 3ds ... قدرت سخت افزاریش اندازه آتاری دستیه ولی مثل سگ داره میفروشه . چون مسئله مهم بازی هست نه سخت افزار . البته هر چی سخت افزار قوی تر باشه دست سازنده ها باز تره واسه بازی سازی ولی ملاک اصلی نیست .

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
PS VITA در حال حاضر موقعیت خوبی نداره. البته طبیعی هم هست چون کنسول کلا جدیده و بازی ساز ها باید مدت ها روش کار کنند.
در برابر iPad 2 قوی تره اما در برابر iPad جدید دیگه اوضاع فرق کرد. iOS هم خیلی بازی های HC داره بعضی ها فقط Angry Birds رو نگاه می کنند.
اصلا می دونستید Square Enix , Epic Games , Microsoft , Ubisoft , Namco , ... عنوان های برتر خودشونو برای iOS می سازند؟ یکم چشم هاتون رو باز کنید انقدر محدود نگاه نکنید.
هنوز هیچ دستگاه قابل حملی بازی ای براش نمیوده که در حد Infinity Blade باشه همه هم خوب می دونیم. همین Infinity Blade قرار بود سمبل X360 و Kinect باشه اما اپل اوضاع رو برگردوند.
البته همونطور که دوستان هم اشاره کردند iPad و iPhone کنسول نیستند و طبیعتا فرم PS VITA برای بازی خیــــلی بهتره.
در کل منتظر عنوان های JRPG (مخصوصا FF) روی PS VITA هستم چون تجربه ای که در PSP داشتم هیچوقت فراموشم نمیشه.
فروش جهانی ویتا بد نبوده ! البته توی Japan وضع خرابه ... دلیلش هم حدودا مشخصه ... به هر حال زمان میبره سونی سیاستهای لازمه رو بررسی و اعمال کنه
در برابر ipad جدید هم اوضاع فرق چندانی نکرده از نظر سخت افزار (ویتا قویتره و این خیلی واضحه در مورد رم . cpu . gpu ) اما البته که سخت افزار قوی داشتن دلیلی برای داشتن برترین بازی ها روی یک پلتفرم نیست ! حتی IPAD هم هرچی باشه به DSi - 3DS نمیتونه تو زمینه بازی نزدیک بشه
IOSخیلی هم بازی های HC نداره ! دارن کم کم میاد اما این مقدار خیلی که میگی به PSP هم نمیرسه ... من خودم هم IPAD 2 دارم و چندتا از بازی ها مثل Chinatown wars - Dark Meadow - Infinity blade رو خوشم اومد به عنوان HC
اون شرکتهایی هم که اسم برده درسته شرکتهای غولی برای خودشون هستن و اسم و رسم خاصی دارن اما دلیل نمیشه بازی های جالبی عرضه کنن ... Microsoft که بازیهاش جالب نبود ... اگر Assassins creed در کار بود نسخه های بسیار ساده ای بودن - Square enix رو به خاطره Chaos Rings واقعا قبولش دارم چون HC از Infinity blade هم بیشتر بود ! به نظر من Infinity blade بازی HC نیست ! یه کامبت با المنتهای RPG البته Dungeon ممکنه خیلی خوبتر بشه .... البته توی تبلتها infinity blade فقط در گرافیک به نظره من برتره ! و حرف شما در مورد اینکه هیچ بازی در حدش نیومده خیلی هم قابل حضم نیست !
البته که شرکت نمیاد روی بازی در حد 3DS - VITA سرمایه گزاری کنه روی IPAD ! دلیلش هم تبلت بودن و قیمت کم بازیهاش هست !
اینم درست فرمودید که IPAD رو نمیشه با Handheld console ها مقایسه کرد اما شرکت Apple به هار حال داره سعی میکنه توی صنعت بازی جای بزرگی برای خودش باز کنه ! پس میشه مقایسه کرد ... از نظر من بازی های HC تویVITA - 3DS - DS - PSP خیلی بیشترن اما بازیهای فان کمترن مثل IPAD
البته قیمت 3ds هم خیلی خوبه ! سونی هم قیمت VITA رو بیاره پایین شاید یه چیزی بشه !

moj1370

کاربر سایت
Jun 3, 2010
941
یه نکته رو توجه داشته باشین اونم سیستم عامل!!!!!!!!
سیستم عامل کنسول های بازی طوری طراحی میشن که بهترین راندمان رو در بازی دارین!!!;;)این نکته خیلی خیلی مهمه!!!!!
همین xbox مگه چه سخت افزاری داره؟ولی همین بازی xbox که میاد روی pc یهو میبین نیاز به حداقل 4 گیگ رم داره!!!
مطمئنا هم تمام شرکت های بازی سازی تمایل دارن برای ویتا یا 3ds بازی بسازن چون به مراتب سودش بیشتره همین آنچارتد بازی پر فروش انگلیس شد.
قیمت هر بازی ویتا هم که 50 برابر قیمت هر بازی ios:d
و از همه مهم تر که سونی یکی از غول های صنعت بازی اونو ساپورت میکنه
اگه یه تبلت یا اسمارت فون بخواد با ویتا برابری کنه باید سخت افزارش حداقل 2 برابر قوی تر از ویتا باشه به نظرم...برای نمونه psp با cpu 333 که با god of war قدرت خودشو نشون داد و همه اینجوری:-o:-o:-o:-o

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
یه نکته رو توجه داشته باشین اونم سیستم عامل!!!!!!!!
سیستم عامل کنسول های بازی طوری طراحی میشن که بهترین راندمان رو در بازی دارین!!!;;)این نکته خیلی خیلی مهمه!!!!!
همین xbox مگه چه سخت افزاری داره؟ولی همین بازی xbox که میاد روی pc یهو میبین نیاز به حداقل 4 گیگ رم داره!!!
مطمئنا هم تمام شرکت های بازی سازی تمایل دارن برای ویتا یا 3ds بازی بسازن چون به مراتب سودش بیشتره همین آنچارتد بازی پر فروش انگلیس شد.
قیمت هر بازی ویتا هم که 50 برابر قیمت هر بازی ios:d
و از همه مهم تر که سونی یکی از غول های صنعت بازی اونو ساپورت میکنه
اگه یه تبلت یا اسمارت فون بخواد با ویتا برابری کنه باید سخت افزارش حداقل 2 برابر قوی تر از ویتا باشه به نظرم...برای نمونه psp با cpu 333 که با god of war قدرت خودشو نشون داد و همه اینجوری:-o:-o:-o:-o
کالا قبول دارم ... بحث هزینه ساخت و سرمایه گزاری و فروش بیشترین چیزی هست که باعث برتری 3ds - vita - psp شده و هست !
حالا God of war که Ghost of sparta واقعا یادش بخیر !!! Peace Walker دیگه ترکونده بود !

FreeGamer

کاربر سایت
Sep 17, 2011
248
نام
آزاد
کمتر از 1 سال چون با آمدن گوشی های آندروید و Apple 5 با cpu های 4 هسته ای و گرافیک های SGX 6 series با رم 2 گیگ!!
ولی درحال حاظر مال ویتا 543 (5 series) هست.با رم 512

Panormic

کاربر سایت
Apr 2, 2011
27
من خودم هم فن اپلم و هم فن سونی ولی ویتا یه چیز دیگست وقتی با ویتا بازی می کنم یه حس دیگه ای دارم تا وقتی با ایفونم بازی می کنم
تبلت ها و اسمارت فون ها هر چقد هم پیشرفت کنن نمی تونن جای کنسول ها رو بگیرن
infinity blade عالیه اما بین تبلت ها و اسمارت فون ها نه در مقابل ویتا. انچارتد منو خیلی بیشتر سرگرم کرد تا infinity blade
به نظر من تا یک یا دوسال دیگه سخت افزار های خیلی خیلی بهتری رو تو تبلت و گوشی ها میبینیم اما هیچ کدوم نمی تونن جای کنسول دستی رو بگیرن

saw8

کاربر سایت
Jul 30, 2011
175
نام
سعید
بنظر من اصلا اشتباه هست که کنسول دستی گیم رو با گوشی مقایسه کنیم. تنها شرکتی که میتونه اگر بخواد کنسول دستی گیم بسازه اگر اگر هم بسازه چون اولین تجربش میشه باز هم با سونی نمیتونه رقابت کنه و شاید 10 یا 15 سال دیگه حرفی واسه گفتن داشته باشه (به غیر از خود سونی کهpsp3 بزنه)ماکروسافت هست که با کنسول xbox پا در صنعت کنسول گیم گذاشت وبا شکست xbox و کسب تجربه در xbox360 به موفقیت رسید ودیدم که گیم هایی که مشترک بودن در xbox بهتر اجرا شدن و این در حالی بود که کنسول ps3 قویتر از xbox بود و این به این خاطر بود چون سونی اجازه استفاده از directx نداشت . و در توضیح باید بگم دلیل اینکه گفتم با گوشی نباید مقایسه کرد اینه که سیستم فروش کنسول گیم با گوشی فرق میکنه 15 یا 17 سال اگر اشباه نکنم پلی استیشن 1 وارد بازار شد و در این 15یا 17 سال 3 کنسول دیگر بیرون داد ps2 . ps3 وpsp که کنسول دستی بود. حالا یک شرکت گوشی سازی در 1سال چند مدل گوشی میدن بیرون کسی که گوشی میخره به دنبال تنوع ونه گیم هر 6 ماه یک بار هم عوض میکنه بعد از شش ماه هم دست اول اون گوشی که شش ماه قبل خریدید پیدا نمیشه چون دیگه تولید نمیشه حالا کدوم شرکت گیم سازی میاد برای چیزی 6 ماه یا نهایتا 1سال رو بورسه وقت بزاره و گیم بساره ولی کنسول بازی شاید فت بشه اسلیم ولی باز همون کنسول با همون قدرت وتوانایی کسی هم برای تنوع یا شکل ظاهری نمیخره برای گیمش میخرن حالا شما بیا هی بگو فلان گوشی قدرتش ال بل جیمبل هر چی که باشه 6 ماه دیکه از بورس میفته ویک مدل جدید تر و قویی تر با کارایی بیشتر می یاد:)) موفق باشید. [h=2] [/h][h=3][/h]

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
سلام

بحث من سر سخت افزار هست.
آیپد جدید مجهز به 543mp4 هست که کلاک آن 250MHz هست اگه + که gpu دستگاه ps vita داره مربوط به افزایش قدرت باشه احتمالش هست که gpu ویتا قویتر باشه از آیپد جدید وگرنه فکر نکنم قویتر باشه فکر کنم یه جایی خوندم که کلاک gpu دستگاه ps vita م 200MHz هست.

اگه من اشتباهی کردم به بزگیتون ببخشید.

باتشکر

jjhha

کاربر سایت
Oct 18, 2010
966
با سلام به همه
هر وقت کمپانی های دیگه تونستن بازی هایی مثل متاگیر و خدای جنگ روی کنسولاشان یا روی گوشی هاشون بیارن میگیم یه رقیب برای VITA یا حتی PSP پیدا شد=))

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر