Silent Hill Game Community (خلاصه داستان در پست اول)

گفتگو در 'Game Communities' ایجاد شده توسط Silent Dream, ‏Sep 28, 2005.

?

انتخاب شما برای شخصیت محوری داستان برای قسمت بعد؟

1. SH1 - Cybil Bennet

13.0%
  2. SH1 - Michael Kaufmann

2.2%
  3. SH1 - Lisa Garland

8.7%
  4. SH2 - Angela Orosco

4.3%
  5. SH2 - Eddie Dombrowski

0 رای
    0.0%
  6. SH2 - Laura

10.9%
  7. SH2:BFAW - Ernest Baldwin

4.3%
  8. SH3- Stanley Coleman

0 رای
    0.0%
  9. SH3 - Douglas Cartland

2.2%
  10. SH4 - Eileen Galvin

2.2%
  11. SH4 - Cynthia Velasquez

2.2%
  12. SH4 - Joseph Schreiber

0 رای
    0.0%
  13. SH:HC - Elle Holloway

2.2%
  14. SH:HC - Judge Holloway

0 رای
    0.0%
  15. SH:SM - Michelle Valdez

0 رای
    0.0%
  16. SH:DP - Howard Blackwood

0 رای
    0.0%
  17. SH:DP - JP Sater

0 رای
    0.0%
  18. SH:DP - Kids

0 رای
    0.0%
  19. سایر

4.3%
  20. هیچکدام-شخصیت جدید

43.5%
  1. iprong

کاربر سایت

نام:
    ali
    والا من خونده بده بودم داستان تو جنوب شرقی سایلنت هیل اتفاق میافته که تالا نشون داده نشده حالا این مترو دیگه خیلی جالبه.
    کلا از و
    ازقتی که سایلنت تیم کنار کشید بازی داستانش رو از دست داده این واترا گیمز هم مثل دابل هلیکس

2. Kiti Neko

Kiti Neko тесн теαм
    کاربر سایت

نام:
    αмιг
    بچه ها Silent Hill HD collection هم تایید شد. واسه XBOX و PS 3 میاد. SH 1 هم داخلش نیست.:((

3. shm744

کاربر سایت

نام:
    شهام سمیع عادل
    وقتى مىبىنم تاپىک اىنطور فعال شده حال مىکنم اساسى.منم به جاى اىنکه بشىنم ساىلنت هىل بازى کنم نشستم دارم Lost Memories رو که قبلا داشتم ترجمه مىکردم رو ادامه مىدم. دوست دارم بعد از چند سال بالاخره تمومش کنم.دمتون گرم بچه ها

4. Red Dead

کاربر سایت

نام:
    سیاوش
    شما خدا شکر کن که تایید شد چون hd هست خیلی حال میده میخوام ارجینالش رو بگیرم:d.چه حالی بده:x
    راستی شاید این مترو برای عوض کردن منطقه بازی یعنی از جنوب سایلنت هیل بریم به شمالش یا شاید با رفتن به مترو یکهو بریم تو other world(خیال پردازی)
    راستی یک حدس برای داستان بازی زدم:
    این شخصیت اصلی یک پلیس هست که به جرم قتل خواهرش گرفتنش(اینا رو از کجا فهمیدم؟خوب وقتی دیدم کشو رو باز میکنه و نشان پلیسی رو میبینه یادیدن عکس یک دختر روی دیوار یا دیدن توهمات از یک دختر:d)
    واقعا زحمت می کشید.چون واقعا مرجع کاملی هست.
    یک سوال هم داشتم میخواستم بگم که PH ممکنه امیال سرکوب شده افراد باشه.چون مثل تو نسخه HC در نظر بگیریم که این فرد کبود توجه داشته یا در مورد جیمز و امیال جنسی سرکوب شده.

5. Kiti Neko

Kiti Neko тесн теαм
    کاربر سایت

نام:
    αмιг
    بچه ها کسی متن کامل شده ی Swamp Monument رو نداره ؟(داخل بازی SH 2 ، اول بازی ، روی یه سنگ نوشته شده بود)

6. Kiti Neko

Kiti Neko тесн теαм
    کاربر سایت

نام:
    αмιг
    نمیدونم چی بگم؟ اگه اینطوری بگیم، امیال Travis Grady هم سرکوب شده؟ چه میلی؟ کسی از این شخصیت چیزی میدونه بگه.

7. Bone Crusher

کاربر سایت

نام:
    امیرحسین
    یه چیز اشتباهی که متاسفانه اینجا مطرح شده، ارجاع نادرست به کتابچه LM هست. اون چیزی که شما میخونی LM نیست بلکه بررسی و تحلیل فردی با نام مستعار Silent Pyramid هست که از دست قضا دارای اعتبار و صحت فوق العاده بالایی هست ( بنده تو تحلیلم خیلی ازش کمک گرفتم ) LM کتابچه ای هست که میتونید اسکن های اون رو اینجا مطالعه کنید.

موفق باشید

Biohazard این نوشته را Like کرده است.
  8. Kiti Neko

Kiti Neko тесн теαм
    کاربر سایت

نام:
    αмιг
    این تحلیل فردی به نام Silent Pyramid هست، مربوط به کدوم متن/قسمت از بازی میشه؟ سایلنت هیل 2 که در پمپ بنزین کتابچه ای وجود داره؟

9. msbazicenter

کاربر سایت

نام:
    مرام آدم مهمِ نه اسمش
    سلام
    این بهترین خبری هستش که میتونستی بدی شهام جان. جداً منتظریم.
    نه فکر کنم منظور امیرخان این متن باشه.

10. Kiti Neko

Kiti Neko тесн теαм
    کاربر سایت

نام:
    αмιг
    پس تکلیف توضیحی که کتاب Lost Memories داخل SH 2 داده چی میشه؟ ربطی داره ؟

11. Bone Crusher

کاربر سایت

نام:
    امیرحسین
    دوست عزیز من درست منظورتون رو متوجه نشدم ولی یه بار دیگه توضیح میدم!

اونی که مسعود جان لینکش رو گذاشتن همون تحلیل Silent Pyramid هست که بعضی از دوستان به اشتباه اونو با LM اشتباه میگیرن!

اونی که من لینکش رو گذاشتم LM واقعی هست که حتی گاهی اوقات خود Silent Pyramid ازش استناد میکنه!

اون Lost Memoriesی هم که تو نسخه دوم هست ربطی به این کتاب نداره! فقط اسماشون یکیه!

در پناه حق

12. shm744

کاربر سایت

نام:
    شهام سمیع عادل
    نه عزیز من
    قربونت برم این همون کتاب اصلی Lost Memories هست که شرکت کونامی اونو چاپ کرده و در اختیار عموم قرار داده .
    نسخه اصلی اون نسخه ژاپنیه شرکت کونامیه ولی خوب چند تا خداشناس اونو به زبان انگلیسی ترجمه کردن و منم دارم اونو به زبان فارسی ترجمه می کنم . کسی که نسخه PDF اونو دارم ازش استفاده می کنم شخصیه به نام Wallofdeath که این کتابو فقط بصورت متن انگلیسی در آورده اما تو بررسی هایی که انجام دادم این کتاب یه خورده ناقصه و قسمت هایی از متن اصلی Lost Memories داخلش نیست که من دارم اونو با کتاب اصلی که بصورت عکس هست تطبیق می دم . انشاالله فردا قسمت سایلنت هیل 2 رو به صورت کامل آپلود می کنم که دوستان بتونن استفاده کنن . دوست عزیز من حالا حالاها باهات کار دارم ( با اون متنی که درمورد سایلنت هیل می نویسی کلی بهت علاقمند شدم !!! ) پس یه خورده اگه می تونی دندون رو جیگر بزار .
    اگه از صفحات حدود 40 با این تاپیک همراه بودی متوجه می شدی که من حدود 3 سال پیش داشتم این کتابو ترجمه می کردم اما اینقدر ماشاالله تاپیک فعال بود که من دیگه دل و دماغ ترجمه ارو نداشتم . اما حالا دارم به کوب کتاب رو ترجمه می کنم . اگه دوستان علاقه داشته باشن برای اینکه یه بار دیگه تاپیک فعال تر بشه من از ابتدای کتاب اونو آپلود می کنم تا دوستانی که جدید اضافه شدن بتونن از مطالبش استفاده کنن .
    اینطور که الان صفحات گذشته ارو بررسی کردم متوجه شدم که عکس های اون متنی که ترجمه کرده بودم کلا از بین رفته و قابل مطالعه نیست .
    تاحالا حدود 80 صفحه از کتاب رو ترجمه کردم که شامل تمامی عکس ها و توضیحات مربوط به بازیه .
    من تو این ترجمه سعی کردم سه قسمت رو با هم ترکیب کنم
    1 ـ کتاب اصلی Lost Memories
    2 ـ برگردان انگلیسی کتاب نوشته Wallofdeath
    3 ـ برداشت های خودم از بازی برای مفهوم سازی بعضی از مطالب ( البته از این قسمت خیلی کم استفاده کردم فقط جهت روشن تر شدن بعضی از مفهوم ها و مسائل )
    من سعی کردم از این سه گزینه تو ترجمه ام استفاده کنم تا اونهایی که زیاد با سایلنت هیل سر و کار نداشتن بتونن با خوندن این ترجمه به راحتی مفهوم سایلنت هیل رو درک کنن .
    کتاب اصلی که مشخصه چیه اما چرا از برگردان انگلیسی Wallofdeath استفاده کردم ؟ دلیلش اینه که در بعضی از قسمت ها که اختصارا به این صورت نوشتمشون ( یادداشت Wallofdeath ) این نویسنده با توجه به علمی که به منابع داشته و آگاه به مسائل بوده در بعضی جاها نظرات شخصی و مثالهایی رو برای تفهیم بیشتر مطالب آورده مثلا در رابطه با معرفی لورا خود تیم سایلنت اسم لورا رو برگرفته از شخصیت رمان But a cry نوشته ریچارد دی آمبروسو معرفی می کنن که در کودکی بهش تجاوز شده . در این قسمت Wallofdeath با توجه به آگاهی قبلی از بعضی مسائل این متن رو اضافه می کنه :
    ...
    عنوان کتابی در ژاپن تا اندازه ای شبیه به لورا است ، داستان دخترکی که توسط ماهی تابه آشپزخانه سوزانده شده بود ، والدین این کودک به علت مشکلات روانی در زمان طفولیت ، در حال پختن زنده زنده او در ماهی تابه داغ بودند .
    ...
    خود سازندگان بازی اینطور در مورد لورا نوشته بودند که نام او برداشتی از رمان نه چندان مشهور But a Cry نوشته ریچارد دی آمبروسیو ( Richard D'Ambrosio ) ، داستان یک دختر نوجوان که برای به فراموشی سپردن جراحات روحی و جسمی ناشی از تجاوزی که به او شده بود در جستجوی شادی و نشاط بود .

با این توضیح به نظرم متوجه شدید که استفاده از این ترجمه در طول ترجمه کتاب می تونه خیلی برای خوانندگان مفید باشه البته من سعی کردم از دریافت های ذهنی خودم تا اونجایی که می تونم کمتر استفاده کنم که اصالت Lost Memories باقی بمونه .

دوستان نظر بدن که کتاب رو از اول آپلود کنم یا از ابتدای سایلنت هیل 2 مطالب رو قرار بدم .
    بازم ممنون ...

#1662 shm744, ‏Jun 5, 2011
    آخرین ویرایش: ‏Jun 5, 2011
  13. Bone Crusher

کاربر سایت

نام:
    امیرحسین
    الان شما کدوم رو میگی؟! اونی که مسعود جان گذاشته؟! خوب بزار توضیح بدم...

این پاراگراف مربوط به همون مقالست:

1-1. Harry (Harold) Mason Age: 32 Occupation: Writer Bad luck followed Harry Mason through his whole life... His first wife died 11 years ago (Lost Memories says that Mason's wife died 11 years before SH1, yet we see him with a woman in the intro - this can only mean that he had two wives). But he came through the pain and remarried after some time. But his second wife's health prevented her from having children ("We didn't have any kids of our own, my wife was sick, and it didn't look like she was getting any better").
    دوست عزیز با خوندن این تیکه قرمز رنگ بالا توجه میشیم این مقاله LM نیست بلکه از اون داره استفاده میکنه!

LM همون کتابچه ای هست که بنده لینکش رو گذاشتم! یه بار دیگه هم میزارمش!

این صفحه رو هم مطالعه کنید!

پ.ن: هدف بنده فقط اطلاع رسانی هست. بنده کوچیکترین طرفدار این بازی هستم و شکی درش نیست!

پ.ن: در خدمتیم...

14. shm744

کاربر سایت

نام:
    شهام سمیع عادل
    قربونت برم
    بازم می گم
    من ارادت خاصی نسبت بهت دارم
    ولی می شه بگی از کجای مطالب من فهمیدی که من منظورم کتابی که داری می گی نیست ؟
    خوب دقیقا منم دارم همون کتابچه 113 صفحه ای رو می گم دیگه
    من این کتاب رو 5 سال پیش پیدا کردم و سعی کردم ترجمه اش کنم
    واسه همین می گم یه خورده دندون رو جیگر بزار عزیزم
    دیدی عجولی ...
    اگه یه خورده رو بحثی که من کردم دقت می کردی متوجه می شدی که من دقیقا دارم همون کتابچه ارو می گم .
    پاتو کردی تو یه کفش که الا و بلا Lost Memories دقیقا کتابیه که من دارم می گم
    خوب عزیز دل من منم دقیقا دارم همون کتابو می گم دیگه :d
    حالا شما که صفحات 40 به بعد این تاپیک رو نخوندی اجازه می دی من این کتابو از اول آپلود کنم یا نه ؟ اگه این کارو بکنم متوجه می شی که ما دقیقا داریم سنگ یه مطلب رو به سینه می زنیم اما با زبان متفاوت !!!
    ای تو روح این اینترنت دایال آپ !!!
    خدا خیرش بده این ایرانسلو عجب اینترنت خوبی داره . بهتره فعلا علی الحساب تا فردا از همین ایرانسل استفاده کنم تا فردا برم مغازه از ADSL استفاده کنم .

15. Bone Crusher

کاربر سایت

نام:
    امیرحسین
    اولا که شما لطف داری ولی...
    آخه مرد مومن تو پست قبلیت ببین اولین جملت چیه؟!:d " نه عزیز من قربونت برم این همون کتاب اصلی Lost Memories هست که شرکت کونامی اونو چاپ کرده و در اختیار عموم قرار داده . " خوب اون موقع من تو پست قبلیم چی گفته بودم؟!:d منم همین رو گفته بودم دیگه! گفتم اون مقاله ای که مسعود گذاشته LM نیست و اونی که من و شما مگیم LM هست! غیر این بود؟!

در هر صورت اگر بتونی با قالبی شبیه به نسخه انگلیسیش در بیاری عالی میشه!

در پناه حق!