بحث و تبادل نظر در مورد سری Silent Hill (خلاصه داستان در پست اول)

انتخاب شما برای شخصیت محوری داستان برای قسمت بعد؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    129

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,831

d.png

خلاصه‌ی داستان سری بازیهای سایلنت هیل
مقدمه:

«Silent Hill» نامی برای یک بازی رایانه‌ای است که در سال 1999 و توسط شرکت Konami برای کنسول PS1 عرضه شد. از همان ابتدا مشخص بود که این نام، پتانسیل تبدیل شدن به یک فرانچایز بزرگ را دارد. داستانی فوق‌العاده غنی، مبهم و عمیق در ژانری به نسبت نوپا. همین غنی و مبهم بودن داستان، Konami را وادار ساخت تا در کتاب راهنمای قسمت سوم بازی (Silent Hill 3 Official Complete Guide) بخشی را با نام Lost Memories قرار بدهد. اما همین عنصر داستان،‌تبدیل به تیغی دو دم شد؛ از یک سو یکی از اصلی‌ترین دلایل علاقه‌ی دیوانه‌وار طرفدارانش و از سوی دیگر، پاشنه آشیل عنوان در جذب مخاطبان جدید. شماره‌ی 2 بازی در سال 2001، شماره 3 در سال 2003 ، شماره‌ی 4 در سال 2004 ، Silent Hill: Homecoming در سال 2008 عرضه شدند. اما از لحاظ خط داستانی، شماره‌های 2 و 4 و Homecoming (به نوعی) مجزا بودند و فقط شماره 3 در ادامه‌ی شماره اول عرضه شد. در متن حاضر سعی شده است خلاصه‌ای کوتاه از شماره‌های منتشر شده ارائه شود تا عزیزانی که تازه به جمع ساکنان سایلنت هیل می‌پیوندند، بتوانند راحت‌تر با این عنوان رابطه بر قرار کنند. لازم به یادآوری است که این متن به معنی واقعی کلمه، اسپویلر است.

داستان کامل و تحلیل سایلنت هیل 1 به صورت ویدیویی

163949 163950

داستان سایلت هیل 1 را به صورت ویدیویی در یوتوب مشاهده کنید​

داستان کامل و تحلیل سایلنت هیل 2 به صورت ویدیویی

163952 172258

داستان سایلت هیل 2 را به صورت ویدیویی در یوتوب مشاهده کنید​
every.png
نویسنده ای به نام Harry Mason و همسرش در حین عبور از یک جاده، نوزادی را یافته و نام او را شریل می‌گذارند. چهار سال بعد همسر هری فوت می‌کند. سه سال پس از فوت همسرش، هری بنا به دلایلی تصمیم می‌گیرد با شریل به شهری که وی را در نزدیکی آن یافته بودند سفر کند. شب هنگام، در جاده‌ی کنار شهر، پلیسی موتورسوار از کنار آنها عبور کرده و توجه هری را جلب می کند. اندکی جلوتر، هری متوجه موتور پلیسی میشود که بدون سرنشین در کنار جاده افتاده در همین حین، در روبروی خود دختری را وسط جاده می‌بیند. برای اجتناب از تصادف با او، دیوانه‌وار فرمان را می چرخاند. اما ماشین منحرف شده و به دره‌ی کناری سقوط می‌کند. هری پس از به هوش آمدن، متوجه غیبت شریل می‌شود. در حین جستجو، شبح شریل را می‌بیند و به دنبال او می‌دود. در انتهای معبری تنگ، ناگهان همه‌چیز در تاریکی فرو می‌رود و چهره آنجا تغییر می‌کند. هری مصمم ادامه ‌می‌دهد اما در اثر حمله‌ی چند موجود هیولا مانند به حالت مرگ روی زمین می‌افتد.
وقتی هری بعد از آن حادثه در کافه ای بیدار می‌شود، با همان پلیس روبرو می‌شود. آنها با هم از اتفاقات عجیب شهر و حالت غیرعادی آن سخن می‌گویند. پلیس Cybil Bennet‌ نام دارد و به هری در یافتن شریل کمک می‌کند. حالت عادی شهر اینگونه است: خالی از سکنه، فرو رفته در مه، محصور شده توسط دره‌های عمیق و پر از هیولا. اما در حالت غیر عادی به تمامی این موارد تاریکی مطلق تکه گوشت های آویزان از در و دیوار سکوتی مرگبارتر هم اضافه میشود . هری در جستجوی شریل به مکان‌های زیادی از شهر مراجعه می‌کند: مدرسه، کلیسا، بیمارستان، فاضلاب، پارک تفریحی و در بعضی از آنها با شخصیت‌هایی آشنا می‌شود. با پیرزن عجیبی به نام Dahlia Gillespie در کلیسا، دکتر Michael Kaufmann و پرستاری به نام Lisa Garland در بیمارستان. همچنین مرتب شبح دختری را می‌بیند که باعث تصادف او شده بود به نام Alessa. دالیا اطلاعات زیادی درباره‌ی هری و شهر دارد دکتر کافمن و لیزا هم هر کدام مطالب جدیدی به اطلاعات هری اضافه میکنند. در طول بازی اطلاعات زیادی از شهر به دست می‌آوریم خواه از لابلای روزنامه‌های باطله و کتاب‌ها و خواه از این شخصیت‌ها. شهر مکانی نفرین شده بوده و در سال‌های جنگ‌های داخلی، اعدام‌های زیادی در زندان آن صورت گرفته است. شهر قدمت زیادی دارد و قرن‌ها قبل، بومیان ساکن آنجا بودند. از همان زمان، آیینی شیطانی در شهر رواج داشته است. در سده‌های اخیر، پس از سکونت مهاجران در شهر، تلفیقی از آیین باستانی شهر با آیین‌های مهاجران پدید می‌آید که با نام The Order شناخته می‌شود. پیروان و سردمداران این فرقه اعتقادات عجیب و خطرناکی‌ دارند. این فرقه به سه شاخه‌ی اصلی تقسیم می‌شود که یکی از آنها «مادر مقدس» می‌باشد. در راس این شاخه دالیا قرار دارد که آلسا دختر وی است. این فرقه به خدایی اعتقاد دارد که باید در روی زمین متولد شده سپس بهشت موعود فرقه را بنا کند. بر اساس مدارک به دست آمده، این خدا یک بار متولد شده و مرده است و حال باید برای بار دوم متولد یا فراخوانده شود. دالیا متوجه می‌شود که مشخصات دختر وی، آلسا، با مشخصات مادر خدا که در متون قدیمی پیش‌بینی شده هم‌خوانی دارد پس او را تربیت می‌کند تا مراسم تولد را انجام دهد. در این مراسم، باید مادر خدا سوزانده شود. مراسم در سن 7 سالگی آلسا انجام می‌شود و بدن کباب شده‌ی وی را به بیمارستان انتقال می‌دهند. اما او ناقص است. آلسا در نهایت درد و رنج، قسمتی از روح خودش را به صورت یک نوزاد از شهر بیرون می‌فرستد و با استفاده از قدرت ذهن خود، شهر را به جهنمی بی‌بدیل تبدیل می‌کند. دالیا برای اتمام نقشه خود، توسط خود آلسا، شریل را فرا می‌خواند تا روح مادر خدا تکمیل شود. در این بین دکتر کافمن مسئول امور پزشکی آلساست.
آلسا در برابر دالیا مقاومت می‌کند اما دالیا با فریب هری، خود را به آلسا می‌رساند و مراسم را مجدداً انجام می‌دهد اما در همین حین هری سر می‌رسد. روح شریل به آلسا می‌پیوندد تا مادر خدا کامل گردد. دکتر کافمن به قصد نابودی این روح، دارویی را به سمت وی پرتاب می‌کند اما اینکار باعث می‌شود خدا (در شماره‌ی اول این خدا با نام «سامایل» معرفی می گردد) متولد شود. در اولین اقدام، سامایل، دالیا را آتش می‌زند. اما هری با سامایل می‌جنگد و او را شکست می‌دهد. پس از نابودی سامایل، مادر خدا ظاهر می‌شود و نوزادی را به هری می‌دهد سپس، راه فرار از آن مهلکه را به او نشان می‌دهد.
هری نوزاد را از شهر دور کرده و در جایی به طور ناشناس او را بزرگ می‌کند. نام این نوزاد را Heather می‌گذارد. هدر کودکی عادی نبود و گاها ، رفتارهای عجیبی از خود بروز می‌داد.
17 سال پس از این ماجرا، دختر نفر دوم فرقه، یعنی «Claudia Wolf» تصمیم می‌گیرد آن نوزاد را پیدا کند تا مراسم دوباره به جریان بیفتد. با کمک کشیش دیگری به نام «Vincent»، کاراگاهی به نام «Douglas Cartland» را استخدام می‌کند تا این کودک را پیدا کند. داگلاس هدر را پیدا می‌کند اما از نیت اصلی کارفرمایان خود اطلاع ندارد. روزی که هدر به مرکز خرید شهر رفته‌بود،‌ داگلاس را در مقابل خود می‌بیند. هدر بی خبر از همه‌جا به خیال اینکه داگلاس یک مزاحم است، می‌گریزد ولی داگلاس قبلاً محل او را به کلودیا و وینسنت اطلاع داده‌است. هدر به سمت خانه و نزد هری حرکت می‌کند اما اطراف او پر از هیولاهایی هولناک شده است. در اینجا برای اولین بار، کلودیا را ملاقات می‌کند. کلودیا درتلاش است تا هدر چیزی را به یاد بیاورد. هدر پس از گذشتن از مرکز خرید و ایستگاه مترو، درساختمانی نیمه‌کاره در نزدیکی محل سکونت خود با وینسنت روبرو می‌شود.
هدر به آپارتمان خود می‌رسد اما درآنجا پدرش، هری را غرق در خون و بی‌جان می‌یابد. او کلودیا را در پشت‌بام می‌بیند و او را مسئول قتل پدرش می داند. هدر قصد انتقام دارد اما کلودیا به سایلنت هیل می‌رود. هدر به همراه داگلاس (که کمابیش به واقعیت پی برده است) به سمت سایلنت هیل حرکت می‌کند.
هدر تقریباً گذشته‌ی خود را به یاد آورده است؛ او همان روح واحد آلسا و شریل است که توسط مادر خدا به هری سپرده شد. پس از حلول روح آلسا و شریل، جنین خدا هم وارد بدن او شده است اما تحت تاثیر فراموشی هدر، عقیم مانده و برای بارور شدن، نیاز دارد تا آتش خشم و نفرت در درون هدر شعله‌ور شود. کلودیا در تمام طول داستان سعی بر این دارد تا همین میراث آلسا را بیدار کند و برای همین منظور، هری را می‌کشد تا او را از سر راه بردارد. در این میان، وینسنت که منافع خود را با تولد خدا در خطر می‌بیند، سعی می‌کند توسط هدر، کلودیا و عقایدش را نابود کند.
پس از رسیدن به شهر، هدر به بیمارستان می‌رود. او با راهنمایی‌های علنی یا مخفیانه‌ی وینسنت،‌ پدر کلودیا یعنی «لئونارد» را که در بیمارستان زندانی شده می‌کشد تا متاترون را به دست آورد. متاترون، نماد خیر و روشنی و در مقابل سامایل است و وینسنت تصور میکند متاترون میتواند در مبارزه با کلادیا به هدر کمک کند. در ادامه،‌هدر به کلیسای فرقه می‌رسد. کلودیا، وینسنت را ، که به زعم او خیانت کرده‌است، می‌کشد. هری مقداری از داروی دکتر کافمن را به شکل یه قرص به هدر داده بود. هدر آن قرص را می‌بلعد و در نتیجه، جنین خدا را بالا می‌آورد. کلودیا جنین را می‌بلعد و آنرا به شکل ناقص بارور می‌کند. در نهایت کلودیا به دست خدای متولد شده نابود می‌شود و هدر هم وی را می‌کشد. تا بار دیگر تفکرات منحرف فرقه برای به وجود آوردن خدا عقیم بماند.

آنچه که شما در بالا مطالعه کردید تنها بخشی از شهر و اتفاقات رخ داده در آن است در شماره های دوم و چهارم و پنجم از بازی بخشی دیگر از توانایی های شهر حضور پر رنگی دارد و آن هم قضاوت و مجازات است ، شهر به خاطر اتفاقاتی که به خود دیده است دارای قدرتهایی خاص است یکی از این قدرتها فراخواندن افراد است در شماره های دوم و پنجم ما شاهد حضور افرادی در شهر هستیم که به نوعی گناهکارند و شهر برای قضاوت در مورد آن ها ، دعوتشان کرده است .
جیمز ساندرلند مردی که زن مریضش را کشته است و همینطور الکس شفرد که باعث مرگ برادر کوچکتر خود شده است با پا گذاشتن به شهر اماده پاسخگویی به اشتباهاتی میشوند که سعی در فراموش کردن آن ها داشته اند ، صد البته که نوع بازجویی و قضاوت در این شهر مرموز نیز متفاوت است به جای حضور قاضی و هیئت منصفه و دادگاه ، تمام اتفاقات پیرامون شخصیت ها به نوعی اشتباه شخصیت را گوشزد میکنند از موجوداتی که با آنها مبارزه می‌کنید گرفته تا افراد سرگردان دیگری در شهر که خود گناهکارند .گو اینکه این خاصیت شهر در تمامی شماره ها وجود دارد ولی در شماره های مذکور از فرع به اصل بدل شده و محوریت بازی بر عمل انجام گرفته توسط شخصیت اصلی قرار دارد و بحث فرقه ، آلسا و غیره کمتر پرداخته شده است .
در این میان شماره ی چهارم بازی اما فضائی اختصاصی داشت در این شماره یکی از دست پرورده های یتیم خانه ی تحت رهبری فرقه به نام والتر سالیوان که پیرو حزب مادر مقدس است قصد متولد کردن خدا توسط مراسمی به نام قربانی کردن 21 نفر را دارد ، والتر که در کودکی توسط خانواده ی خود رها شده است تصور میکرد اتاقی که در آن بدنیا آمده است مادر او و در حقیقت خداست والتر که تصور میکند مادرش به خواب رفته است سعی دارد از طریق مراسم ذکر شده او را بیدار کند ، هر کدام از افرادی که برای قربانی شدن انتخاب شده اند باید دارای مشخصه ای باشد آخرین نفر این لیست که هدایت آن را بازیباز بر عهده دارد و دریافت کننده ی دانش و تکمیل کننده ی مراسم است ، هنری تونزند نام دارد که حال در همان اتاق تولد والتر زندگی میکند و در طول بازی با پی بردن به ماجرا و کمک های جوزف شرایبر که قبل از هنری در آن اتاق زندگی میکرده است قصد دارد جلوی تکمیل این مراسم را بگیرد . در انتها هنری تونزند با مبارزه با موجودی که والتر به وجود می آورد رویای به وجود آوردن خدا را بار دیگر خراب میکند .
علاوه بر شماره های ذکر شده دو بازی Silent Hill: Origins و Silent Hill: Shattered Memories نیز از سری معرفی شده اند که در اولی به زمان سوزانده شدن آلسا توسط دالیا و چگونگی زنده ماندن آلسا پرداخته شده و در دیگری اتفاقات شماره ی اول بعد از سال ها توسط هری بازسازی میشوند، گر چه با پایان کار تیم سازنده ی اصلی بازی که کار ساخت 4 شماره ی اول بازی را بر عهده داشتند این شماره ها به خوبی پرداخته نشده و دارای نواقصی در حیطه‌ی داستانی هستند اما همچنان سری سایلنت هیل دارای یکی از بهترین داستان ها در طول تاریخ بازیهای رایانه ای است.
لازم به ذکر است بر اساس این بازی تاکنون دو فیلم سینمایی نیز ساخته شده که شماره دوم (تا زمان نگارش این مقاله) هنوز اکران نگردیده است. با توجه به نظر مخاطبان، فیلم اول یکی از برترین و موفق‌ترین فیلم های ساخته شده بر اساس یک بازی ویدیویی می‌باشد.
همچنین شرکت کونامی در سال 2006 و به مناسبت اکران فیلم، مجموعه‌ای ویدیویی را بر روی رسانه‌ی UMD برای PSP عرضه نمود که با نام The Silent Hill Experience شناخته شده و شامل دو کمیک The Hunger و Dying Inside ، ترایلر شماره‌های 1 تا 4 بازی و فیلم، مصاحبه با آهنگ‌ساز افسانه‌ای سری به همراه کارگردان فیلم و برخی موسیقی‌های بازی می‌باشد.

دریافت خلاصه به صورت فایل pdf :دانلود
تهیه و تنظیم خلاصه : (msbazicenter)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

مقالات تحلیلی بازی نوشته شده توسط امیر حسین فرحزادی ( Bone Crusher ) :
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش اول )
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش دوم )
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش سوم )
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش چهارم )

تاپیک تحلیل بازی نوشته شده توسط محمد مهدی حاجی اسمعیلی ( nemesis ) ( کامل نشده ):
The Lost Memories ---پایه و اساس بازی بزرگ "Silent Hill" -- تحلیلی بزرگ برای این بازی

مقالات مختلف در مورد سری سایلنت هیل:
Silent Hill: Homecoming Plot
Silent Hill: Origins Plot
Silent Hill Shattered Memories Plot
داستان (Silent Hill: Orphan)
شباهت بین Homecoming و Silent Hill 2
تاریخ وقایع Silent Hill و Shepherd's Glen
دانلود Silent Hill 2 - The movie
ترجمه یادداشت های سایلنت هیل 2
ترجمه فارسی دیالوگ های بازی Silent Hill 2: Born from a Wish
سایلنت هیل 4: پرونده قربانیان
ساکنین South Ashfield Heights apartments- قسمت اول - قسمت دوم
یادداشتی کوتاه بر SILENT HILL: HOMECOMING
داستان نسخه اول فیلم سایلنت هیل
Silent Hill: Original Memories
Silent Hill HD Collection Achievements Guide
Little Baroness
جودی میسون
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 1
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 2
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 3
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 4
خاطرات الکس شپرد

Attachments

• sh1.png
    sh1.png
    56.3 KB · مشاهده: 3,572
  • silenthill1.jpg
    silenthill1.jpg
    55.1 KB · مشاهده: 117
آخرین ویرایش:

Electronic Arts

کاربر سایت
Aug 24, 2010
4,908
نام
ناصر
اقا راستي چند نفر اينجا ost هاي كامل بازي رو گوش دادن؟
واقعا كه از شاهكار هم اون ور تره.هر كي گوش نده اينطوري بگم كه ديوانست:dمخصوصا نسخه 2
تراك room of angel هم كه ديگه معرف هر كسي كه در اين شهر پرسه ميزنه هست!

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
اقا راستي چند نفر اينجا ost هاي كامل بازي رو گوش دادن؟
با این فحشی که شما پشت سرش گذاشتی،‌کسی جرات نمی‌کنه بگه گوش نداده!:d
راستی یه سوال:
از اینکه ما از زندگی قهرمانان قبل از ورود به شهر (یا داستان اصلی) چیزی نمی‌بینیم و فقط می‌خونیم و می‌فهمیم چه حسی پیدا می‌کنید.؟

shm744

کاربر سایت
May 8, 2008
391
نام
شهام سمیع عادل
سلام

با این فحشی که شما پشت سرش گذاشتی،‌کسی جرات نمی‌کنه بگه گوش نداده!:d
راستی یه سوال:
از اینکه ما از زندگی قهرمانان قبل از ورود به شهر (یا داستان اصلی) چیزی نمی‌بینیم و فقط می‌خونیم و می‌فهمیم چه حسی پیدا می‌کنید.؟

در این مورد به شخصه سعی می کنم تو ذهنم زندگی گذشته شخص رو مرور کنم و با همون شخصیت هایی که داخل سایلنت هیل می بینیم فیلمش رو بازسازی کنم ...
یه جورایی سعی می کنم خودم اون فیلم رو بسازم و خودم کارگردانیش کنم ...

MOSTAFA VI

کاربر سایت
Oct 24, 2007
1,131
باز هم برگشتم:d

بالاخره SH2 رو تموم کردم(3-4 روز پیش)، اولا باید بگم خیلی بد شد برای من چون پایان مورد نظرمو رو نگرفتم(In Water) بجاش Leave رو گرفتم:(، خیلی خیلی دوست داشتم پایان In Water رو ببینم ولی خو چه کنم نشد که نشد:( دیگه فعلا حسو نیس بشینم از اول بازی کنم شاید بعدها دوباره پاش نشستم، دوما باید بگم اواخر بازی دقیقا داشت اشکام سرازیر میشد، از بس موسیقی تاثیرگذار شده بود و منم تازه به بازی خو گرفته بودم داشتم از شدت ناراحتی اشک میریختم:crying1: نمیدونم چم شده بود هر چی بود اصلا نمیخواستم به پایان بازی نزدیک بشم(هر چند که آخرای بازی بود) درکل اون حسی که تو اون لحظات داشتم غیرقابله وصفه.............بعد از اتمام داستان اصلی رفتم سراغ اون زیر بازی.........هوووووووووووف بابا مردم از ترس تا تموم شد:-s به نظر من خیلی از بازی اصلی ترسناکتر بود، با روح حرف زدن و سر و صداهای غیر عادی داخل اون ساختمون لعنتی باعث شده بود تا سرحد مرگ بترسم:-s در کل خیلی ناجورتره بازی اصلی بود، مثلا اونجایی که صدای اون بچه ملتمسانه ازمون درخواست میکنه که کارت پستال تولدشو برسونیم دست باباش :-s:-s:-s:-s:-s یا اونجایی که لوح فلزی جلوی ورودی اون دودکش با یه صدای مهیب میوفته زمین و بعدش صدای قدم زدن سریع یه نفر به گوش میرسه، انگار کسی پشت اون لوح فلزی قایم شده بود:-s:-s:-s:-s:-s تو این موقعیتا اونقدر ترسیده بودم که میترسیدم پشت سرمو نگاه کنم:-s، در کل تجربه خیلی ترسناک و تاثیرگذاری بود...............حالا هم شروع به بازی SH4 کردمه، فقط میتونم اینو بگم که تنها داستان و دیالوگاش منو میترسونه دیگه چه برسه به خود بازی، ازمنوش گرفته تا تغییرات اتاق و اون حفره لعنتی و مکان های عجیب و غریب سایلنت هیل و ارواح و کلا محیطای بازی، اوایل بازی به خاطر قتل فجیع اون زن عجیب و غریب خیلی ناراحت و عصبانی شدم و والتر سالیوان لعنتی رو نفرین کردم، نکات خیلی جالب و زیبایی داره این بازی، مثلا بعد از قتل هر کدوم از اشخاص مورد نظر یه جای دست خونین روی دیوار جلوی در آپارتمان هنری اضافه میشه که اونقدر منو ناراحت کرد و ترسوند که دیگه از نگاه کردن به چشمی در واهمه دارم، یا تغییرات بسیار ظریف و عجیبی که بعد از هر بار ورود به آپارتمان صورت میگیره که باعث میشه آدم از چک کردن آپارتمان ترس و واهمه عجیبی داشته باشه، در کل خیلی ریزبینانه و زیرکانه طراحی شده، تاثیر SH4 روی من خیلی خیلی بیشتر از SH2ه، اصلا آدم به بازی که وارد میشه خیالش از هیچ چیزی راحت نیست چون اصلا معلوم نیست قراره چه اتفاق شومی بیوفته و با چه جور موقعیتای تاثیرگذاری(از لحاظ روانی) مواجه بشه...................

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
واقعا براتون متاسفم.....................
مثلا اونجایی که صدای اون بچه ملتمسانه ازمون درخواست میکنه که کارت پستال تولدشو برسونیم دست باباش یا اونجایی که لوح فلزی جلوی ورودی اون دودکش با یه صدای مهیب میوفته زمین و بعدش صدای قدم زدن سریع یه نفر به گوش میرسه، انگار کسی پشت اون لوح فلزی قایم شده بود
هنوزم برای من متاسف هستی؟:d

FARAVARTISH

کاربر سایت
Feb 25, 2009
150
نام
از همین اسما
سلام
من خیلی وقته نبودم
بازگشتم رو با یه سوال شروع می کنم
تو زیر بازی "سایلنت هیل2: متولد یک رویا" این یارو که پشت در بود و با ماریا صحبت می کرد دقیقا قضیش چی بود؟ بود؟ نبود؟ روح بود؟ توهم بود؟ خلاصه یه توضیح مفصل اگر می شه بدین. یا یادم رفته و یا از همون اول نمی دونستم طرف چی کارس

Electronic Arts

کاربر سایت
Aug 24, 2010
4,908
نام
ناصر
به نظر من تمام زيبايي سايلنت هيل به همون مبهم بودن شخصيتها و داستان بازي هستش.همين كه در حين بازي و داستان كم كم يه چيزايي از زندگي گذشته و اخلاق و رفتار character ها دستت مياد خيلي جذابيت داستان رو بيشتر كرده!

Red Dead

کاربر سایت
Jun 16, 2010
1,659
نام
سیاوش
دوستان چرا اینجا بحثی درباره ی silent hill: downpour نیست؟
منظورم اینکه نظری دریاره ی این بازی مثل اینکه نقش اولش چه شخصیتی داره یا داستان بحثی نیست؟!
اخه خودم تریلرش رو تازه دیدم و از موسیقیش واقعا لذت بردم(حالا بقیه نکاتش رو نمیدونم)
یک جایی نوشته بود که سازنده موسیقی این بازی با akira هکاری هایی داشته.
یا اینکه ممکنه نقش باران یا اب تو این بازی چی باشه نکاتی که توجه ام رو جلب کرد وقتی نقش اول میره تو other world اونجا شبیه زندان بود.میخوام ببینم نظر شما(که خیلی از من بیشتر از silent hill تجربه دارید چیه)با توجه به همین اطلاعات محدود یا مثلا اینکه میتونه مثل شماره 2 این بازی باشه.

horror_08

کاربر سایت
Aug 22, 2007
2,414
نام
Ashkan
دوستان چرا اینجا بحثی درباره ی silent hill: downpour نیست؟
منظورم اینکه نظری دریاره ی این بازی مثل اینکه نقش اولش چه شخصیتی داره یا داستان بحثی نیست؟!
اخه خودم تریلرش رو تازه دیدم و از موسیقیش واقعا لذت بردم(حالا بقیه نکاتش رو نمیدونم)
یک جایی نوشته بود که سازنده موسیقی این بازی با akira هکاری هایی داشته.
یا اینکه ممکنه نقش باران یا اب تو این بازی چی باشه نکاتی که توجه ام رو جلب کرد وقتی نقش اول میره تو other world اونجا شبیه زندان بود.میخوام ببینم نظر شما(که خیلی از من بیشتر از silent hill تجربه دارید چیه)با توجه به همین اطلاعات محدود یا مثلا اینکه میتونه مثل شماره 2 این بازی باشه.
اطلاعاتی که از این بازی منتشر شده واقعا اونقدری نیست که بشه خیلی در مورد بازی نظر داد گر چه با همین اطلاعات هم حرف زیاد زدیم در مورد این نسخه که البته مربوط میشه به تریلر E32010 حالا وقتی E3 امسال برگزار بشه مبشه بهتر نتیجه گیری کرد گر چه عکس های آخری کهئاز بازی منتشر شد خیلی درصد امیدواری ما رو در مور این شماره کم کرد !
من خیلی وقته نبودم
مهم نیست چه مدت نبودید مهم ابنه که الان دوباره هستید و ما از این بابت خوشحالیم!
تو زیر بازی "سایلنت هیل2: متولد یک رویا" این یارو که پشت در بود و با ماریا صحبت می کرد دقیقا قضیش چی بود؟ بود؟ نبود؟ روح بود؟ توهم بود؟ خلاصه یه توضیح مفصل اگر می شه بدین. یا یادم رفته و یا از همون اول نمی دونستم طرف چی کارس
ببین در مورد ارنست بالدوین ( همون فرد مورد نظر شما) حرف زیاد میشه زد ولی بذار یه سوال ازت بپرسم :
قبول داری شخصیت اصلی این زیر بازی یعنی ماریا خودش یه توهم بود ؟ قبول داری همچین کسی یا وجود نداره یا حداقل چیزی که ما از ماریا میبینیم واقعیت ماریا نیست ؟
اگر آره به نظرت برای یه موجودی که خودش توهمه مرزی هست بین واقعیت و خیال ؟ یعنی ما اگر در نظر بگیریم که ارنست واقعی بود با توجه به اینکه ماریا واقعی نیست چه اتفاقی میفته؟
غیر از ابنه که ماریا ارنست رو نمیبینه ! پس در نظر ماریای توهمی ما ارنست یک توهمه ! که خودش میتونه دو حالت رو بوجود بیاره : یکی اینکه ارنستی وجود نداره و ماریای خیالی توی توهمش داره وجود ارنست رو احساس میکنه و یکی اینکه ارنست خودش واقعی هست و چون ماریا توهمه نمیتونه ارنست رو ببینه ! اما این در اصل ماجرا خللی ایجاد نمیکنه :
ارنست که یکی ازذهن های برگزیده ی شهر هست به خاطر مرگ دخترش امی خیلی غمگینه ! اون وقتی با شهر و اعتقاداتش آشنا میشه پیرو مراسم REBIRTH میشه و میخواد به این وسیله دختر کوچولوش رو دوباره دست بیاره و هیچ چیز غیر از دست پیدا کردن به این هدف خوشحالش نمیکنه ! تا جایی که گوشه گیری پیشه میکنه و خودش رو حبس میکنه !
حالا من دیدگاه خودم رو از این قضیه میگم اگر باب میل بود که هیچی ، نبود خودتون باید با توجه به چیزهایی که بالا گفته شد نتیجه بگیرید !
من خودم به این باورم که ارنست بالدوینی قبل ها وجود داشته با همین خصوصیات ! ولی اون چیزی که ما از این آدم میبینیم خاطره و یادی هست که در ضمیر شهر مونده ! دقیقا مثل چیزی که در مورد ماریا هم میتونه صادق باشه ! باور شدیدی که ارنست به دخترش و به مراسم ذکر شده داشته توی ضمیر شهر باقی مونده و اینجا به کمک ماریای خیالی میاد تا علت پیدایش خودش رو بتونه درک کنه !
یه نکته دیگه روهم بیان کنم و والسلام : خیلی توی این شهر دنیال حقیقت نگردید ،اینجا مرزی وجود نداره و اگر هم باشه اینقدر شکننده و سیال هستش که خیلی تشخیصش آسون نیست ! بیشترین چیزی که توی SH به درد شما میخوره پیدا کردن علت و معلول های بازی هست یعنی اگر ارنستی دیده میشه برای چی هست و چرا فقط بر ماریا ظاهر میشه ؟ یا مایا برای چی ظاهر میشه و یا ادی چرا به شهر اومده ! این موضوع که واقعا ادی وجود داشته یا نه هیچ تاثیری در روند بازی نداره ! ولی اینکه چرا شهر اون رو جلوی راه جیمز قرار میده میتونه خیلی از گره های کور رو برای ما باز کنه !
امیدوارم پاسخ گرفته باشید !
پاینده باشید !

Red Dead

کاربر سایت
Jun 16, 2010
1,659
نام
سیاوش
اطلاعاتی که از این بازی منتشر شده واقعا اونقدری نیست که بشه خیلی در مورد بازی نظر داد گر چه با همین اطلاعات هم حرف زیاد زدیم در مورد این نسخه که البته مربوط میشه به تریلر E32010 حالا وقتی E3 امسال برگزار بشه مبشه بهتر نتیجه گیری کرد گر چه عکس های آخری کهئاز بازی منتشر شد خیلی درصد امیدواری ما رو در مور این شماره کم کرد !
اخه من این تریلری رو که دیدم واقعا قشنگ بود(حداقل از homecoming بهتر بود)فقط یک چیز هست اونم اینکه فکر کنم داستان نه چندان جالبی داشته باشه مگر نه اهنگ و گرافیکش خیلی خوبه(وقتی اهنگش رو گوش میدادم یک حس عجیب و باحالی بهم دست داد).راستی یک چند سوال:من توی homecoming پایانی رو گرفتم که تو وان حموم میکشتنم و یک سوال برام پیش اومد مگه جاشوا خودش بر اثر خفگی تو اب نمرد(یعنی یکجواریی قربانی شد توی اب)ژس چرا دوباره الکس رو هم تو وان حموم کشتنش؟

آخرین ویرایش:

shm744

کاربر سایت
May 8, 2008
391
نام
شهام سمیع عادل
یه سئوال بی ربط ولی جالب !!!
چرا ما همش داریم درمورد داهیلا تو سایلنت هیل 1 و دخترش آلیسا صحبت می کنیم ...
یکی از عالمان به من جواب بده ...
پدر آلیسا ( یا همون شوهر داهیلا ) کی بود ؟!!!
یه نظریه ای که به نظرم می رسه باتوجه به فیلم و بازی اینه که پدر آلیسا یا همون شوهر داهیلا کسی نیست جز PH !!!
البته این فقط یه نظریه است .
البته کسی این وسط نمی تونه به طور قطع یقین بگه جنسیت PH مذکره ... ( البته از مشاهدات تو سایلنت هیل 2 شاید به یقین برسیم که PH یک مرده .... )
ولی خوب وقتی به فیلم نگاه می کنیم می بینیم روی پله های کلیسا PH ظاهر می شه و اون دختری که داهیلا رو آزار می ده ارو تیکه تیکه می کنه
آیا PH نمی تونه شوهر داهیلا باشه ؟!!!
طبق داستان فیلم - آلیسا بوجود آمده از گناهه پس ما دقیقا نمی دونیم پدرش کیه درمورد پدرش توی فیلم هیچوقت صحبت نشده ( البته شاید دارم اشتباه می کنم )
تو سایلنت هیل 2 ما PH رو در بعضی قسمت ها مشغول ت..اوز به چند بندن نیمه می بینیم
اگر فرض کنیم داستان سایلنت هیل 2 بعد از اتفاقات سایلنت هیل 1 اتفاق افتاده آیا نمی شه باور کرد تو این صحنه ها پدر آلیسا بعد از کشته شدن دخترش در حال تلاش برای بوجود آوردن خدای دیگره !!!!
البته ما همیشه این قضیه ارو قبول کردیم که PH زائیده ی فکر مغشوش جیمز ساندرلنده اما شاید بتونیم قبول کنیم PH پدر آلیسا است ...
خیلی چرندیات مذخرفی بود نه ؟!!!

آخرین ویرایش:

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
من توی homecoming پایانی رو گرفتم که تو وان حموم میکشتنم و یک سوال برام پیش اومد مگه جاشوا خودش بر اثر خفگی تو اب نمرد(یعنی یکجواریی قربانی شد توی اب)ژس چرا دوباره الکس رو هم تو وان حموم کشتنش؟
پایان Drowing رو بعضی انجمن‌ها به نوعی پایان Bonus می دونن و بعضی نه. من نظر خودم رو میگم.
برای گرفتن این پایان شما باید کاملاً کینه‌توزانه عمل کنید.
مادر الکس رو بکشید. پدرش رو نبخشید و ویلر رو هم نجات ندید. این رفتار می‌تونه بر اثر عقده‌ها و کینه‌های الکس نسبت به پدر و مادرش و همچنین هرکس دیگه‌ای باشه که منشاء اون هم مشخصه. در این حالت مسلماً پدر و مادرش اتفاقی که برای جاشوا افتاده رو سهوی نمی‌دونن بلکه فکر می‌کنن الکس عمداً خواسته از جاشوا انتقام بگیره. در نتیجه پس از نجات جاشوا دیگه به الکس مهلت نمیدن.
البته این پایان به نوعی به پایان ReBirth در SH2 پهلو میزنه. در بازی به این نتیجه می‌رسین که جاشوا مرده و الکس داره (بیشتر توسط خودش) عذاب می‌کشه.
یه نظریه ای که به نظرم می رسه باتوجه به فیلم و بازی اینه که پدر آلیسا یا همون شوهر داهیلا کسی نیست جز PH !!!
البته ما همیشه این قضیه ارو قبول کردیم که PH زائیده ی فکر مغشوش جیمز ساندرلنده اما شاید بتونیم قبول کنیم PH پدر آلیسا است ...
خیلی چرندیات مذخرفی بود نه ؟!!!
نه به هیچ وجه! این هم نظریه‌ای هستش. اما با مطالعه اندر احوالات و عقاید شیطانی متوجه جواب سوالتون میشید.

HenryTownshen

کاربر سایت
May 29, 2011
6
نام
Henry
سلام

پایان Drowing رو بعضی انجمن‌ها به نوعی پایان Bonus می دونن و بعضی نه. من نظر خودم رو میگم.
مادر الکس رو بکشید. پدرش رو نبخشید و ویلر رو هم نجات ندید. این رفتار می‌تونه بر اثر عقده‌ها و کینه‌های الکس نسبت به پدر و مادرش و همچنین هرکس دیگه‌ای باشه که منشاء اون هم مشخصه. در این حالت مسلماً پدر و مادرش اتفاقی که برای جاشوا افتاده رو سهوی نمی‌دونن بلکه فکر می‌کنن الکس عمداً خواسته از جاشوا انتقام بگیره. در نتیجه پس از نجات جاشوا دیگه به الکس مهلت نمیدن.
البته این پایان به نوعی به پایان ReBirth در SH2 پهلو میزنه. در بازی به این نتیجه می‌رسین که جاشوا مرده و الکس داره (بیشتر توسط خودش) عذاب می‌کشه.

نه به هیچ وجه! این هم نظریه‌ای هستش. اما با مطالعه اندر احوالات و عقاید شیطانی متوجه جواب سوالتون میشید.
به هیچ وجه امکان نداره که PH پدر آلسا باشه. اصلا هیچ ربطی به هم ندارند. PH ها محافظت کننده ی فرقه هستند (البته به طور خودسر). اگه کسی همه ی سری های بازی سایلنت هیل رو بازی کرده باشه، میفهمه که در سایلنت هیل Origins که به عنوان سایلنت هیل 0 شناخته میشه PH هنوز کامل نبود و فقط یکطرف صورتش یک تیکه آهن بود و یک شمشیر کوچک. در سایلنت هیل 2 کامل تر شد و اگه دوستان ریزبین بوده باشند میفهمند که در ساختمان سایلنت هیل 2 که برای اولین بار PH رو ملاقات میکنیم، کلاه اون یه خورده اذیتش میکنه و این خودش یه نقطه ضعفه. در سایلنت هیل Home Coming دیگه PH به حد اکثر تکامل خودش رسید (شمشیر بزرگ، هرم کاملا راحت و محافظ و ...). پدر آلسا یا همون شوهر دالیا من خودم دارم تحقیق میکنم تا بفهمم کی بوده، به محض اینکه متوجه شدم میگم. حالا اینجا کی میتونه بگه که اون مردی رو که PH روی مبل توی آپارتمان سایلنت هیل 2 کشته بود کی بود؟

سلام

در ضمن آقای msbazicenter کی گفته PH زاییده ی ذهن جیمز ساندرلنده؟ در سایلنت هیل 0 جیمز کجا بود؟ در سایلنت هیل 5 جیمز کجا بود؟ دوستان لطفا با منطق حرف بزنین. در ضمن اگه PH پدر آلسا هست پس چرا چندین PH وجود داره؟ در مورد این نظریه مطمین نیستم، شما صحتشو تایید کنین:
چرا PH دنبال Harry Mason نرفت؟ چون پدر آلسا/شریل بود، چرا دنبال شریل نرفت؟ چون آلسا/خدا بود. چرا دنبال Henry Townshend نرفت؟ به خاطر Walter Sullivian . از شما میخوام درستی یا نادرستی نظر من رو با منطق ثابت کنین.

در ضمن آقای msbazicenter کی گفته PH زاییده ی ذهن جیمز ساندرلنده؟ در سایلنت هیل 0 جیمز کجا بود؟ در سایلنت هیل 5 جیمز کجا بود؟ دوستان لطفا با منطق حرف بزنین. در ضمن اگه PH پدر آلسا هست پس چرا چندین PH وجود داره؟ در مورد این نظریه مطمین نیستم، شما صحتشو تایید کنین:
چرا PH دنبال Harry Mason نرفت؟ چون پدر آلسا/شریل بود، چرا دنبال شریل نرفت؟ چون آلسا/خدا بود. چرا دنبال Henry Townshend نرفت؟ به خاطر Walter Sullivian . از شما میخوام درستی یا نادرستی نظر من رو با منطق ثابت کنین.
در ضمن دوستان هرکس بازی سایلنت هیل یا راهنماشو(راهنمایی میکنم) خواست بگه.

در پست های قبلی یک نفر گفته بود بازی های قدیمی دیگه نمیتونن حالا روی ما تاثیر بزارن که من خیلی قاطی کردم. من وقتی بعد از 8 بار بازی کردن سایلنت هیل 1 هنوز مو به تنم سیخ میشه دیگه جای بحث واسه این موضوع نمیمونه. در ضمن از آهنگهای بازی گله نکنین که دنیارو با Akira Yamaoka عوض نمیکنم.:x

سلام!
نمیدونم میدونید یا نه ولی بخش جدید مقاله ی امیر حسین که مربوط به شماره ی سوم بازی میشه روی سایت قرار گرفته بخونید میدونم که لذت میبرید !
مطمئنا بزرگترین کاری هست که در مورد شماره ی سوم در کشورمون صورت گرفته و خیلی خیلی زمان بر و فرسایشی بود این شماره و توان زیادی حتی از من گرفت دیگه امیر بماند که بخش خیلی اعظم کار روی دوشهای اون بوده و من فقط یه کاتالیزور بودم !
این هم لینک !
پاینده باشید!
ببخشید، اما من هیچ کدوم از مطالبتون رو قبول ندارم. البته بازم خیلی ممنون که زحمت کشیدید و نوشتید این مقاله رو. جیمز=PH ؟؟؟؟؟؟ البته بازم میگم، مرسی عزیزم.

دوست عزیز لطف کن و با استفاده از نقل قول چندگانه، از زدن پست های پست سر هم خودداری کن

Last edited by a moderator:

shm744

کاربر سایت
May 8, 2008
391
نام
شهام سمیع عادل
با سلام خدمت دوست محترم
شما کلا 5 تا پست تو بازی سنتر زدین و همون پنج تا پست رو این آخری پشت سر هم زدین
بهتر نبود همه پست ها رو یکی می کردین ؟!!!
درضمن ما اینجا دعوا نمی کنیم که ... داریم بحث می کنیم ...

به هیچ وجه امکان نداره که PH پدر آلسا باشه. اصلا هیچ ربطی به هم ندارند. PH ها محافظت کننده ی فرقه هستند (البته به طور خودسر). اگه کسی همه ی سری های بازی سایلنت هیل رو بازی کرده باشه، میفهمه که در سایلنت هیل Origins که به عنوان سایلنت هیل 0 شناخته میشه PH هنوز کامل نبود و فقط یکطرف صورتش یک تیکه آهن بود و یک شمشیر کوچک. در سایلنت هیل 2 کامل تر شد و اگه دوستان ریزبین بوده باشند میفهمند که در ساختمان سایلنت هیل 2 که برای اولین بار PH رو ملاقات میکنیم، کلاه اون یه خورده اذیتش میکنه و این خودش یه نقطه ضعفه. در سایلنت هیل Home Coming دیگه PH به حد اکثر تکامل خودش رسید (شمشیر بزرگ، هرم کاملا راحت و محافظ و ...). پدر آلسا یا همون شوهر دالیا من خودم دارم تحقیق میکنم تا بفهمم کی بوده، به محض اینکه متوجه شدم میگم.
فکر می کنم به شخصه کسانی که اینجا دارن تبادل نظر می کنن حداقل یک بار سری سایلنت هیل رو بازی کردن ... درضمن مطمئن باشین کسانی که اینجا بحث می کنن ریزبین هم هستن و البته مطمئنا فهمیده ... شما می خوای بفهمونی که PH در سری سایلنت هیل درحال تکامله ... اما توجهت رو جلب می کنم به این عکس که خودت می تونی هرچی خواستی ازش برداشت کنی ....
493750-pyramid_head_super.jpg

حالا اینجا کی میتونه بگه که اون مردی رو که PH روی مبل توی آپارتمان سایلنت هیل 2 کشته بود کی بود؟

اگه چند صفحه از این مطلب رو می خونیدن متوجه می شدین در مورد این قضیه قبلا صحبت شده ...

JamesForeshadowing.PNG

در پست های قبلی یک نفر گفته بود بازی های قدیمی دیگه نمیتونن حالا روی ما تاثیر بزارن که من خیلی قاطی کردم. من وقتی بعد از 8 بار بازی کردن سایلنت هیل 1 هنوز مو به تنم سیخ میشه دیگه جای بحث واسه این موضوع نمیمونه. در ضمن از آهنگهای بازی گله نکنین که دنیارو با Akira Yamaoka عوض نمیکنم.:x
شما هم توی این پستت داری می گی بعد از 8 بار بازی کردن سایلنت هیل 1 . پس هدفت بازی کردن سایلنت هیل بوده ... من به شخصه الان 11 ساله سایلنت هیل 1 رو بازی می کنم به طور متوسط شاید هر دوماه حداقل یک بار ... اما هیچوقت نمی گم دارم سایلنت هیل بازی می کنم . به خودم می گم دارم سایلنت هیل زندگی می کنم . اینطور که شما داری مثال می زنی انگار داری یه بازی تو ژانر Horror رو دائم بازی می کنی پس شما هم با اون دوستمون که این بحث رو وسط کشید زیاد تفاوتی نمی کنی ...

ببخشید، اما من هیچ کدوم از مطالبتون رو قبول ندارم. البته بازم خیلی ممنون که زحمت کشیدید و نوشتید این مقاله رو. جیمز=PH ؟؟؟؟؟؟ البته بازم میگم، مرسی عزیزم.
مثل اینکه توپت خیلی پره ( ماشاالله هنوز نیومده به خیلی از اساتید ساینلت هیل شروع کردی به توپیدن ) ...
بدون دلیل و مدرک و برهان داری تاریخچه سایلنت هیل رو رد می کنی . چیزی که نه فقط ما که خیلی از سایلنت هیل شناسان دنیا روش تأکید دارن . درسته دید هرکس نسبت به بازی می تونه متفاوت باشه اما اینکه شمشیر رو از رو ببنده و کل تاریخچه سایلنت هیل و Lost Memories رو زیر سئوال ببره دیگه خنده داره ...

در ضمن دوستان هرکس بازی سایلنت هیل یا راهنماشو(راهنمایی میکنم) خواست بگه.
قربونت برم اینجا همه اساتید سایلنت هیل هستن که دارن رو بازی بحث می کنن
کسی اینجا احتیاج به راهنما نداره چون کسانی که اینجا سایلنت هیل بازی می کنن سعی می کنن تو مفهوم سایلنت هیل غرق بشن و از تمام المان های بازی و مطالب خود بازی استفاده کنن و سعی کنن به جای اینکه بازی رو پیش ببرن ، مفهوم رو کشف کنن . این هم بر می گرده به اینکه شما دوست داری سایلنت هیل رو بازی کنی.

آقای mbazicenter نگفت PH زائیده ی ذهن جیمز ساندرلنده . من گفتم .
ما داریم درمورد مسائل بازی با هم تبادل نظر می کنیم نه اینکه بگیم حرف من درسته حرف تو غلطه ... درمورد PH هم اگه تحلیل سایلنت هیل رو بخونی متوجه می شی چرا PH زائیده ذهن جیمز ساندرلنده ( البته تو سایلنت هیل 2 ) ما بودن PH تو سایلنت هیل رو کتمان نمی کنیم تو هیچ شماره ای چون طبق تاریخچه سایلنت هیل PH نمادی از مجازاتگران شهر بوده ( مثل شکوفه !!!! ) پس از قبل از اتفاقات سایلنت هیل ، PH وجود داشته نه به این شکل اما وقتی جیمز از موزه شهر دیدن می کنه و اون عکس ها رو می بینه ناخود آگاه تو ذهنش PH رو به اون صورتی که تصور کرده بازسازی می کنه ... دوستان صاحب نظر - بحث توجیهی لطفا !!!

آخرین ویرایش:

Bone Crusher

کاربر سایت
Dec 27, 2008
3,872
نام
امیرحسین

ممنون از نظراتتون!

هرجا که مشکل دارین و متوجه نشدین رو بگین تا تبادل نظر کنیم!

وقتی سایلنت هیل 2 رو نوشتیم، کاری به اوریجینز و هوم کامینگ نداشتیم! یعنی تصور کردیم که تنها تا این شماره منتشر شده! چون داریم شماره به شماره میریم جلو! نمیخواستیم مخاطبان عادی و بدون اطلاعات گیج بشن!

به هر حال به نظر میرسه شما میخوای سطح اطلاعات اعضای این تاپیک رو به چالش بندازی! خوب ما هم آماده ایم!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر