تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,980
نام
محسن
سلام دوستان این عکس زیر برای هارد پی سیم طبیعیه؟!

با برنامه HD Tune Pro هم تست گرفتم یه قسمتی از هارد خیلی کوچیک مشکل داره ولی ویندوز هیچ اطلاعاتی روی اون نه نوشته و نه مینویسه!
یه موقعه هایی اینجوری میشه که حتی مروگر رو هم به زور باز میکنه و یا باید کامپیوتر 20 30 دقیقه درجا کار کنه درست بشه یا اسلیپ و بعد از 10 مین دوباره روشن یا کلا خاموش و روشن.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,364
نام
Majid
سلام دوستان، کیسم Raidmax Alpha Prime هست که سه تا فن جلوی کیس داره، تا چند وقت پیش مشکلی نداشت که بعد تو حمل و نقل نمیدونم چیکار شد بعد که وصلش کردم الان فن وسطی یکم آروم تر از بقیه میچرخه و چون LED داره تو ذوق میزنه سرعتش، و جالبیش اینجاس که وقتی کامپیوترو روشن میکنی سرعتا اوکیه و بعد از 10-15 دقیقه فن وسطیه آروم تر میشه.

چه دلیلی میتونه داشته باشه؟

m1987

کاربر سایت
Dec 2, 2012
108
نام
محمدرضا
دوستان من یه مشکل دارم حالا نمیدونم مشکل ازبازیاست یا از هارد یا گرافیک
مدل گرافیکم1080ti oc11گیگ هست
هاردم وسترن بنفش
توبعضی بازیا یکم بازی میکنم وگرافیک دماش میرسه به بالای50 از بازی میپره بیرون
چجوری تست کنم ببینم مشکل از گرافیکه یا مربوط به سرعت هارده؟

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
کیس من بعد از حدود 10 الی 15 ثانیه خاموش می شود . حتی ویندوز بالا نمیاد . موس و کیبورد هم روشن نمی شود . پاور تازه عوض کردم . ترانس محافظ هم دارد . مشکل از کجاست ؟

hooman-za

کاربر سایت
Oct 14, 2011
50
سلام یه هارد یه ترا ابی وسترن دارم..یه ساعت کمتر بیشتر به سیستم ور برم یهو دیگه هارد رو نمیشناسه مثلا فیلم یا اهنگ پخش نمیکنه ری استارت میکنم میبینم هارد سیگیت و مکستورم بالا میاد ولی وسترن بالا نمیاد...برق سیستم رو کلا قطع میکنم بعد سه چهار دقیقه روشن میکنم اون موقع دوباره میشناسه هارد رو.. هارد هیچ صدای اضافی که نشون بده خرابه نداره. .مشکل از چیه ؟ در ضمن اینم بگم مادربرد من ام اس ای 970 هست که هارد سامسونگ رو هم نمیشناسه فقط با سیگیت و مکستور عالی کار میکنه بدون هیچ مشکلی

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,330
سلام
من یه لپ تاپ ایسوس دارم
وقی روشنشن میکنم و تا موقعی که دارم باهاش کار میکنم هاردش 100 درصد هستش
اینو باید چیکار کنم ؟
در ضمن درباره اپدیت بایوس هم بگید که چه جوری این کارو بکنم
ممنون

A7A

کاربر سایت
Nov 30, 2016
883
سلام دوستان
مانیتور ال جی دارم گاهی اوقات موقعی که دارم از یوتیوب فیلم میبینم یا تو همین بازی سنتر صفحات رو نگاه میکنم رو صفحه مانیتور مربع و مستطیل های سیاه رنگ میاد به نظر شما مشکل چیه؟ حس میکنم تصویر هم کند میشه حس میکنم حالا بعد امتحان میکنم لطفا جواب بدید تشکر

christmas

کاربر سایت
Jan 31, 2013
364
نام
Dream
سلام
تورو خدا راهنمایی کامل کنین
من یه هارد دارم دو ترابایت
دیشب پارتیشن بندی گردم یه پارتیشن رو فرمت exfat برای بازی ps4
یدونه پارتیشن هم برای اطلاعاتم بدون تغییر فرمت
همون ntfs موند
حالا وصل کردم به ps4 دوباره به لپتاپ وصل میکنم دیگه پارتیشن ntfs رو نشون نمیده
توش اطلاعات خیلی واجبی دارم فیلماو عکسای مادر خدابیامرزمه میشه راهنمایی کامل کنین خیلی مهمه
از بین رفتن یعنی؟

Young Tiger

کاربر سایت
Apr 22, 2013
686
نام
li@
من تازه یه سی پی یو خریدم tel® Core™ i5-2500S Processor تو نت زده سرعت 3.7 ولی تو کامپیوت 2.70 نشون میده قظیه چیه سرم کلاه رفته:-s من خودم 2.70 1620 داشتم..با این سی پی یو کدوم بازی های جدید رو میشه اجرا کرد؟

آخرین ویرایش:

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,973
نام
احمد
خب ما هم یک سیستم دست دوم خریدیم:-t=P~:-?:D
چند تا سوال دارم : گرافیک قدیمی خودم که GTX 970 بود موقعه روشن بودن سیستم سرعت فن هاش رو دور 30 درصد بود، وقتی بازی میکردی تا 50 درصد میرفت ولی صدا هم نداشت، وقتی زیاد بازی میکردی مثلا 4-5 ساعت پشت سر هم دمای کارت تا 60 درجه میرفت و کارت هم اتوماتیک سرعتش میرفت رو 70-80 درصد، و خب تو این موقعیت واقعا صدا میداد و مشکلی نبود! ولی الان کارت جدیدی که خریدم بازم GTX970 هست، ولی مشکلی که باهاش دارم اینه اول خیلی صدا میده:| یعنی داغون کرده ما رو، حتی رو 30 درصد سرعت فن ها بازم صدا میده:| و این که میره رو دور تند خیلی بیشتر صدا میده نسبت به کارت قبلی که داشتم، و مشکل دوم هم اینه کارت اتوماتیک فن هاش نمیچرخن !!!!! یعنی موقعه کار باهاش باید دستی رو از نرم افزار MSI تنظیمش کرد!!! نمیشه مثل کارت قبلی اتوماتیک بشه؟؟!!! بعدش چطوری این صدای فن هاش رو کم کنم؟؟ نحوه پاک کردن فن ها چطوری هست؟!!!
مشکل بعدی هم اینه ، فن CPU خیلی دورش کمه!:| با وجود این که سیستم رو واقعا کار ازش میکشم، و تواین تابستون هم بشدت هوا گرمه نیازه CPU بیشتر خنک بشه!! چند بار سیستم وسط کار خود به خود خاموش شد که دست زدم بغل کیس دیدم انچنان داغ بود که از داغی CPU خاموش شده بود، چطور میتونم دور فن CPU رو ببرم بالا؟>فنش هم از فن های معمولی اینتل هست که موقعه خرید CPU باهاشون هست!!

مورد بعدی هم اینه مادربرد من DDR هست برای سال 2013 هستف چه مدل از هارد SSD رو معرفی میکنید؟

کامپیتور قبلیم خیلی خدا بود، :| چیزی که با دست خودم بسته بودم، الان قدر کامپیوتر های که نو قطعه خریدید بستید رو بدونید!

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,973
نام
احمد
خیر، منظورم این بود که مادربردهای گرونتر لزوما راندمان بهتری ندارن، جایی نگفتم که راندمانشون خوب نیست یا مشکلی دارند!
خمیر حرارتی برای اتصال خنک کننده ی پردازنده یا کارت گرافیک به تراشه استفاده میشه

در مورد کارت گرافیک ROG برند گیمینگ ایسوس هست و G1 هم مدل رده بالای کارتهای گرافیکی گیگابایت. اون Ti هم پسوند برخی مدلهای کارت گرافیکی مثل 1080ti هست که خودش یه مدل با تراشه ی قویتر و سریعتر از انویدیا جیفورس هست، ربطی به برند سازنده نداره.

همه ی برندهای اصلی مثل اینها راندمان بالا و کیفیت خوب دارند.

پاور هم Green GP600B HP Plus

در مورد گرافیک این همه توضیح دادید اما مدل دقیق هیچ کدوم رو که نکته ی کلیدی هست ذکر نکردید، خب چجوری باید راهنمایی کنم؟! مگه میشه کارت گرافیک فناش اتوماتیک کار نکن؟! کارت دوم شما احتمالا از یه حرارتی به بالا فن هاش روشن میشن، شما فکر کردید کار نمی کنن!

برای فن پردازنده هم باید یه کولینگ بهتر از یه برند معتبر بخرید اگر مطمئن هستید از خرابی فن پردازنده هست.
در مورد SSD هم محدودیتی ندارید، هر مدل SATAیی رو بخرید روی سیستم شما هم کار می کنه، SAMSUNG 850 EVO 250GB

مادربرد شما منسوخ شده هست و پردازنده ای بالاتر از 3770 هم بهش نمی خوره، فقط میشه دست دوم پیدا کرد و قیمتش هم مشخص نیست
کارت گرافیک هر هر چیزی پیدا کردید، اینم باز دست دوم.
بودجه ی 500 هم نمیدونم با چی تناسب پیدا می کنه

کلا خرید قطعات برای همچین مادربردی عقلانی نیست، چون راندمانشون اصلا برای هیچ کاری کافی نیست.
مدل قبلی ASUS STRIX GTX 970 مدل الان هم MSI که این لینک امازونش هست.
در مورد کارت قبلی، حتی اگر دماش رو 30 درجه بود بازم فنا اروم میچرخیدن اتوماتیک ولی این کارت جدیده تا نره رو 60 درجه نمیچرخن:| برنامه MSI هم نمیدونم چطوری باهاش کار کنم ..خب خدایی رو 60 درجه هنوز نچرخیدن خیلی داغههه کل مادربرد رو ذوب میکنه:-?

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,086
جایی که مربوط به سوالم باشه پیدا نکردم
اینجا میپرسم که بتونم جواب بگیرم
من یه مشکل عجیبی با درگاه‌های usb کیسم دارم
سه تا درگاه جلوی کیسه که کار نمیکنن ولی انگار کامل قطغ نیستن چون گوشیو وصل میکنم ارور میده، فلش و دانگل بلوتوثم روشون کار نمیکنن ولی یک بار دانگل وای فای وصل کردم بهش کار کرد!
یه مشکلم با درگاه‌های پشت دارم، دانگل بلوتوثو به دوتاشون وصل میکنم کار نمیکنه درحالی که رو دوتای پایینیش کار میکنه!
بعد به همون دوتا درگاه بالایی موس رو وصل میکنم بدون مشکل کار میکنه (اینم اضافه کنم بلوتوث یبار رو درگاه بالایی کار کرد ولی برای تست چیز دیگه‌ای جداش کردم بعدش دیگه وصل نشد)
درکل خیلی رو اعصاب هست خصوصا بلوتوث که به درگاه پایینی وصل میکنم بخاطر دور بودن خوب کار نمیکنه اصلا نمیفهمم مشکل از چیه
اگه درگاه کلا خراب باشه قائدتا هر چیزی بهش وصلشه نباید کار کنه
اگرم دانگل خراب باشه که نباید رو درگاه پایینی بدون مشکل کار کنه!
راه حلی براش هست؟
ادیت: راهی هست بتونم بفهمم دانگل بلوتوثم چه بلوتوثی هست؟ جعبش رو دور انداختم
بیرون بهم گفتن اگه بلوتوث 4 باشه برد بیشتری داره
اینم اضافه کنم که درگاه ها احتمالا بخاطر ضربه‌ای که توی بار هواپیما خوردن اینطوری شدن

آخرین ویرایش:

TWO-FACE2

کاربر سایت
Jun 21, 2013
165
سلام
من یه هارد ای دیتا یه ترا دارم که جدیدا وقتی یه فایلیو چه کپی چه اکسترکت و... میکنم بعد چند مین که سرعتش خوبه یهو کم میشه در حدی که اصلا نمیره اگه pause کنم باز resume بزنم خوب میشه سرعتش اما بعد چند دیقه باز روز از نو ، چک دیسکم هیچ مشکلی پیدا نمیکنه به نظرتون چشه؟

آخرین ویرایش:

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,973
نام
احمد
امروز متوجه شدم بعد از این که سیستم رو روشن کردم چند تا لکه روشن و سیاه رو مانیتور افتاده:| این عکس رو ببینید یعنی پیکسل هاش سوخته؟ اگر اره پس لعنت بر این ال جی مزخرف این دومین مانیتوری هست از ال جی میگیرم این طوری میشه:| هیچ وقت از این شرکت چه مانیتور چه تلوزیون نگیرید:| و در اخر هم میشه این مشکل رو بر طرف کرد ؟ چقدر خرجش میشه؟

Attachments

• IMG_20180816_232713.jpg
    IMG_20180816_232713.jpg
    291.1 KB · مشاهده: 15

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر