تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
بنظرم مشکل از فنش باشه چون وقتی سیستمو روشن میکنم خیلی آروم شروع به چرخش میکنه،بعد فنشو عوض کردم خمیره سیلیکونم به سی پی یو بزنم؟
بعد الان آسیبی به سی پی یو نمیرسه با این دما؟
تو عمل باید خاموش شه کامپیوتر اگر دما خیلی بره بالا ولی خوب می گن دمای بالا مداوم عمر قطعات رو کم می کنه و از این حرفا. اون قضیه فن هم خوب اول کاری آروم چرخیدن عادیه، زیر فشار باید سرعتش بره بالا. اگر نمی خوای بازش کنی آره اول فن رو عوض کن، جواب نداد خمیر بزن و اگر دیدی کلا نمیشه یه هیت سینک جدید نیاز داری.

• Like
Reactions: Behnams923

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,059
نام
AmiR
مودم وایرلس رو هیچ دیوایسی پیدا نمیکنه ولی واسه PC نت داره و همه چیش حله!
اشکال از چیه؟ آنتن بیرونی داره ، احتمال داره آنتن قطع شده باشه؟

مودمت Huawei یا مودم Wimax اه ایرانسل/مبین نت نیست؟
اگر هست این مشکل، مشکل بسیار رایجیه توش
اگر هم نیست مدل مودمت رو بنویس به همراه عکس از صفحه تنظیمات Wireless اش پست بده توی این تاپیک:
تاپیک مشکلات سخت افزار
اصلا به تنظیمات وایرلس دسترسی ندارم! انگار مودم اصلا بی سیم نداره!
این مفت گیرم اومد منم استفادش کردم!:D
Tenda D151

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,059
نام
AmiR
اصلا به تنظیمات وایرلس دسترسی ندارم! انگار مودم اصلا بی سیم نداره!
این مفت گیرم اومد منم استفادش کردم!:D
Tenda D151
پست رو پاک نمیکنم شاید کسی مشکل من رو داشته باشه...
فریمور رو آپدیت کردم حل شد.
US_D151V1.0BR_V1.1.6.2_en_IRI01

WW_EA

کاربر سایت
Aug 5, 2010
199
نام
EHSAN
Capture.JPG دوستان یه سوال
من مادربوردم asus maximus viii ranger هست و cpu هم i7 6700k
مشکل اینجاست که هز از چندگاهی که کامپیوتر رو روشن می کنم قبل اینکه ویندوز بالا بیاد ایراد میگیره که CPU جدید یافت شد. برای تنظیم اون به setup مادربرود بروید (عکس پیغام توی فایل ضمیمه هست)
در حالی که هیچ چیز سیستم تعویض نشده
بعد که یک بار دیگه سیستم رو ری استارت می کنم ایندفعه ایراد رو نمی گیره و ویندوز بدون مشکل بالا میاد
اینم اشاره کنم شاید کمک کنه. و اون اینکه تنها تغییری که توی تنظیمات bios انجام دادم تنظیم xmp و اینا برای نشون دادن فرکانس واقعی رم بود و چیز دیگه ای رو تغییر ندادم (که البته همین یه موضوه باعث شده که اتوماتیک cpu تا 7 درصد اورکلاک بشه)
پیشاپیش مرسی

آخرین ویرایش:

The Sorrow

in Search of Peace and Sanity
کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
View attachment 58118 دوستان یه سوال
من مادربوردم asus maximus viii ranger هست و cpu هم i7 6700k
مشکل اینجاست که هز از چندگاهی که کامپیوتر رو روشن می کنم قبل اینکه ویندوز بالا بیاد ایراد میگیره که CPU جدید یافت شد. برای تنظیم اون به setup مادربرود بروید (عکس پیغام توی فایل ضمیمه هست)
در حالی که هیچ چیز سیستم تعویض نشده
بعد که یک بار دیگه سیستم رو ری استارت می کنم ایندفعه ایراد رو نمی گیره و ویندوز بدون مشکل بالا میاد
اینم اشاره کنم شاید کمک کنه. و اون اینکه تنها تغییری که توی تنظیمات bios انجام دادم تنظیم xmp و اینا برای نشون دادن فرکانس واقعی رم بود و چیز دیگه ای رو تغییر ندادم (که البته همین یه موضوه باعث شده که اتوماتیک cpu تا 7 درصد اورکلاک بشه)
پیشاپیش مرسی

منم دقیقا همین مدل مادربرد و سی پی یو رو دارم و این اتفاق چند بار برای خودم هم رخ داده، البته این مربوط به یک ماه پیش میشه و دیگه از اون به بعد تا الان مشکلی نداشتم.

توی اینترنت هم در این مورد سرچ کردم بیشتر صحبت روی این بود که این مساله ممکنه بخاطر این باشه که پایه های سی پی یو مقدار کمی خم شده باشه و روش های سختی برای رفع این مشکل ارائه شده که از عهده ما خارجه. پیشنهاد می کنم زیاد حساسیت به خرج ندید، چون ممکنه مثل سیستم من بعد یه مدت خود به خود برطرف بشه.

• Like
Reactions: WW_EA

WW_EA

کاربر سایت
Aug 5, 2010
199
نام
EHSAN
منم دقیقا همین مدل مادربرد و سی پی یو رو دارم و این اتفاق چند بار برای خودم هم رخ داده، البته این مربوط به یک ماه پیش میشه و دیگه از اون به بعد تا الان مشکلی نداشتم.

توی اینترنت هم در این مورد سرچ کردم بیشتر صحبت روی این بود که این مساله ممکنه بخاطر این باشه که پایه های سی پی یو مقدار کمی خم شده باشه و روش های سختی برای رفع این مشکل ارائه شده که از عهده ما خارجه. پیشنهاد می کنم زیاد حساسیت به خرج ندید، چون ممکنه مثل سیستم من بعد یه مدت خود به خود برطرف بشه.

ممنون
دیدم قضیه جدیه خودمم یه سرچ زدم ظاهرا قضیه جدی هست. البته به شرطی که مدام تکرار نشه
توی فروم های خارجی چندین مدل اینجوری بوده که هر کدوم یه راه حلی رو رفتن
توی لینک زیر طرف فقط با پس دادن مادربوردش ایرادش برطرف شده:
Maximus Vii Formula New CPU installed error

توی این لینک هم مشکل رو از نوع سوکت ساخت ایسوس می دونه که باید تعویض شه:
Solved! ASUS New CPU installed issue

توی چند لینک مختلف هم مشکل رو از cooler های سنگین می دونستن که باعث میشه cpu تاب ورداره. اتفاقا منم یه کولر سنگین 1.5 کیلویی واسش خریدم

توی چند لینک هم مشکل رو از تاب برداشتن مادربورد می دونن که حتما باید پس فرستاده بشه وگرنه ممکنه اوضاع بدتر هم بشه؟
به نظر شما با آواژنگ صحبت کنم که مادربوردم رو پس بفرستم؟ چون سیستم رو تازه بستم

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
ممنون
دیدم قضیه جدیه خودمم یه سرچ زدم ظاهرا قضیه جدی هست. البته به شرطی که مدام تکرار نشه
توی فروم های خارجی چندین مدل اینجوری بوده که هر کدوم یه راه حلی رو رفتن
توی لینک زیر طرف فقط با پس دادن مادربوردش ایرادش برطرف شده:
Maximus Vii Formula New CPU installed error

توی این لینک هم مشکل رو از نوع سوکت ساخت ایسوس می دونه که باید تعویض شه:
Solved! ASUS New CPU installed issue

توی چند لینک مختلف هم مشکل رو از cooler های سنگین می دونستن که باعث میشه cpu تاب ورداره. اتفاقا منم یه کولر سنگین 1.5 کیلویی واسش خریدم

توی چند لینک هم مشکل رو از تاب برداشتن مادربورد می دونن که حتما باید پس فرستاده بشه وگرنه ممکنه اوضاع بدتر هم بشه؟
به نظر شما با آواژنگ صحبت کنم که مادربوردم رو پس بفرستم؟ چون سیستم رو تازه بستم
ﺗﺎ ﮔﺎﺭاﻧﺘﻲ ﺩاﺭﻱ ﺑﺪﻩ ﺑﺮﻩ ﭼﻚ ﺑﺸﻪ ﺣﺘﻲ اﮔﻪ اﻻﻥ اﻭﻛﻲ ﺷﻪ ﻣﻤﻜﻨﻪ ﺑﻌﺪا ﺑﺎﺯ ﺑﺮﮔﺮﺩﻩ. ﺭﻳﺴﻚ ﻧﻜﻦ ﺑﻪ ﻧﻆﺮ ﻣﻦ.

• Like
Reactions: WW_EA

mikelwar

کاربر سایت
Jul 25, 2012
1,171
نام
ALI
دوستان الان یه هفته است وقتی تبلت رو به pc وصل میکنم فقط شارژ میشه راه حل چیه؟؟قبلا حدود یه سال پیش هم این طوری شده بود ولی نمی دونم چی کار کردم درست شد
یه سوال دیگه اونم اینه که یه usb شونزده گیگ گرفتم sp که usb 2.0 هم است ولی زدمش به لپ تاپ یکی از فامیلام دیگه بعد از اون وقتی به pc خودم می زنم همش میگه که سوکت usb که من ازش استفاده می کنم usb 2.0 نیست و باید برای استفاده از نهایت سرعت usb اونو به سوکت usb 2.0 بزنم ولی این در حالیه که همه ی ورودی های مادربردم usb 2 هستش .حتی usb رو هم فلش کردم ولی درست نشد.بعد وقتی در این شرایط از usb استفاده کنم مثلا یه فایل 500 مگی رو نیم ساعت طول میده تا بریزه:-??

madjatter

کاربر سایت
Jul 26, 2011
18
سلام من رو سیتمم دوتا هارد داشتم....یکی برای ویندوز و بازی یکی هم برای آرشیو. ویندوز 8.1 مادربورد گیگابایت(رید نبودن)
بعد سیستمم رو ارتقاء دادم ویندوز 10 ریختم و مادربورد جدید هم ایسوس هستش.
هاردی که برای ویندوز و بازی رو وصل کردم دوباره فرمت کردم و ویندوز ریختم و مشکلی هم نداره.
اما هارد دوم که وسترن گرین هستش رو سیستم درست نمیشناسه....وقتی وارد دیسک منیجمنت میشم پیغام میده که دیسک جدید MBR باشه GPT اما سایز هارد با GPT نمیخونه و برای MBR هم اروور میده.
نکته اینجاست که هارد Initialize نشده و وقتی روش کلیک راست میکنم و Initialize رو میزنم اررور Invalid Operation میده.
کسی راه حلی داره؟ یا علت این مشکل رو میدونه؟
ممنون

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,887
نام
محمد حسین
سلام، آقا من یه کارت zotac gtx 970 oc خریدم، در حالت لود تو بعضی بازیها دماش تا 80 درجه میره بالا، به نظرتون این دما طبیعیه؟
ممنون
تا 80 رو میشه زیر سیبیلی رد کرد بهترین دما بین 65 تا 75 هست
و اگه گهگاهی میره 80 میشه چشمپوشی کرد اما بهتره کاهش بدیش
میتونی دور فن گرافیکتو تا نزدیک 70 درصد ببری اگه نویز برات مهم نیست
میتونی یه فن اضافه کنی تا دما مناسبتر بشه
اگه تو یه بازی خاص بالا میره vsync رو تو option بازیت روشن کن ببین دما رو کاهش میده
میتونی کارهای دیگه هم بکنی مثل کاهش فرکانس گرافیک ،اما پیشنهاد نمیکنم
اما اگه از 80 رد میکنه بالاست و از 85 رد کنه میشه افتضاح ،که اونموقع حتما باید فن عوض کنی

• Like
Reactions: aramesh_61

aramesh_61

کاربر سایت
Feb 1, 2012
203
تا 80 رو میشه زیر سیبیلی رد کرد بهترین دما بین 65 تا 75 هست
و اگه گهگاهی میره 80 میشه چشمپوشی کرد اما بهتره کاهش بدیش
میتونی دور فن گرافیکتو تا نزدیک 70 درصد ببری اگه نویز برات مهم نیست
میتونی یه فن اضافه کنی تا دما مناسبتر بشه
اگه تو یه بازی خاص بالا میره vsync رو تو option بازیت روشن کن ببین دما رو کاهش میده
میتونی کارهای دیگه هم بکنی مثل کاهش فرکانس گرافیک ،اما پیشنهاد نمیکنم
اما اگه از 80 رد میکنه بالاست و از 85 رد کنه میشه افتضاح ،که اونموقع حتما باید فن عوض کنی
ممنون بابت پاسخگویی
افزایش دور فن، به فنها آسیب نمیزنه؟ عمرشون کم نمیشه؟

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,887
نام
محمد حسین
ممنون بابت پاسخگویی
افزایش دور فن، به فنها آسیب نمیزنه؟ عمرشون کم نمیشه؟
کمتر از 70 درصد بزار ی نه
اما اگر بیشتر بزاری .چرا عمر بوش محور فنت کم میشه
ولی با افزایش دور فن ،نویز افزایش پیدا میکنه
چک کن ببین نویز چقدر زیاد میشه و چقدر دما میاد پایین
اگکر افت دما مناسب نبود یه فن به کامپیوترت اضافه کن

• Like
Reactions: aramesh_61

aramesh_61

کاربر سایت
Feb 1, 2012
203
کمتر از 70 درصد بزار ی نه