به نظر شما صنعت بازی سازی تا 50 سال آینده چطور میشه؟؟؟

Tehanu

کاربر سایت
Feb 21, 2010
721
یه چیزی میشه تو مایه های فیلم Gamer :d
ولی از نظر من به قدری پیشرفت میکنه که عده ی محدودی ازش استفاده میکنن.... کسایی که دنبال هیجان های خاصی هستن. دیگه بازی کردن محبوبیت الان رو نخواهد داشت. :-?

farshid.parvar

کاربر سایت
Mar 22, 2010
519
نام
فرشید
یه چیزی میشه تو مایه های فیلم Gamer :d
ولی از نظر من به قدری پیشرفت میکنه که عده ی محدودی ازش استفاده میکنن.... کسایی که دنبال هیجان های خاصی هستن. دیگه بازی کردن محبوبیت الان رو نخواهد داشت. :-?
شایدم یه سیستم تفریحی جدید بیاد مثلا قبلا خاله بازی بود حالا بازی های کامپیوتریه بعدا ...

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
منبعش خودمم عزیز d:
منظور من این بود که چون روی مغز تاثیر میزاره احتمال خیلی زیادی داره که سرطان زا باشه.

من شنیده بودم که اون منبع رو تعطیل کرده بودند که... :d
اگه اینجوریه پس موبایل هم روی مغز تاثیر میزاره و سرطان زاست. اگه منبع خواستی بوگو :d

• Like
Reactions: hdxc

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
اونی که گفتین بو از کنسول میاد رو که سونی 6 سال پیش میخواست رو PS3 پیاده کنه اما با مخالفت والدین و معلمان روبرو شد و توی سایت سونی پیامهای اعتراض آمیز گذاشتن و سونی بیخیال این قضیه شد اما شاید تو PS4 بیاد مثلا تو GOW بوی خون میاد یا تو کلیزون بوی گوگرد یا تو هوی رین بوی بارون جالبه سونیه دیگه !!

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
اونی که گفتین بو از کنسول میاد رو که سونی 6 سال پیش میخواست رو PS3 پیاده کنه اما با مخالفت والدین و معلمان روبرو شد و توی سایت سونی پیامهای اعتراض آمیز گذاشتن و سونی بیخیال این قضیه شد اما شاید تو PS4 بیاد مثلا تو GOW بوی خون میاد یا تو کلیزون بوی گوگرد یا تو هوی رین بوی بارون جالبه سونیه دیگه !!

اگه اینجوری بشه خیلی باحال میشه مثلا فکرشو بکن وارد یه باغ پر از گل میشی بعد بوی گل ها بپیچه تو خونه ؟ ولی همچین چیزی غیر ممکنه.

Hossein P.

کاربر سایت
Apr 8, 2011
67
اگه اینجوری بشه خیلی باحال میشه مثلا فکرشو بکن وارد یه باغ پر از گل میشی بعد بوی گل ها بپیچه تو خونه ؟ ولی همچین چیزی غیر ممکنه.

سخت افزار و نرم افزارش که 7 یا 8 سالی هست ساخته شده اگه اشتباه نکنم یه نفر ایرانی توی آلمان بود که برای گل ها و غذاها درست کرده بود از ترکیب 12 بوی پایه توی تلویزیون خودمون یه ماهی به هر بهونه ای پخشش می کردند.

توی چت یاهو برای طرف مقابل تصویر موز میفرستادی بوی موز می اومد. گل سرخ می فرستادی بوی گل سرخ می اومد.

• Like
Reactions: 4th

4th

کاربر سایت
Mar 14, 2011
481
اگه یکی تصویر :D
w.c
بفرسته چی؟

حالا بو رو میشه یه کاریش کرد. :D
اگه حس لامسه هم اضافه شه . اینو میخوایش چیکار کنی؟ :D
ایندفه خونواده ها بجای مخالفت . فوش میدن .

happypooya

کاربر سایت
Jun 27, 2011
754
نام
پویا
منم فکر نمی کنم دیگه حتی تا 20 سال دیگه هم با مونیتور و کنسول و اینا سر و کار داشته باشیم. هر چی هست یه فضای مجازیه که با یه کلید به کار میفته (حتی با ذهنمون) و می تونه اون فضایی که توش هستیم رو تبدیل به محیط از پیش طراحی شده بکنه. البته همه چی مجازیه، اما یه تجربه ی واقعیه. این یه ایده ست. اما همین الان کینکت و موو نشون داده این ایده ی عملی انجام دادن گیم خیلی هم راحت نیست. دوستای قل چماغ من بعد یه ساعت تاپ اسپین بازی کردن کتف درد گرفتن! پس به نظرم می رسه (همونطور که الانم ساختنش) بازی های مجازی تنها با ذهن و حرکت چشم قابل انجام باشن. مثلا قطعا اگه فوتبال باشه، مگه چند دست می تونیم بدویم. ولی می تونیم بشینیم و هزاردست بازی کنیم. پس برای کسایی که محدودیت های خرکتی دارن یا اصلا علاقه ای به جنبش موقع بازی ندارن (که خیلی هم زیادن اتفاقا) این مورد پسندیدست.

من موافق نیستم که همه بازی ها مولتی میشه و سیگل نداریم. من میگم اتفاقا سینگل بازی ها بسیار عمیق تر میشه و مود Coop جزو عناصر ثابت بازی میشه.

و دیگه اینکه بازی هایی که داستان دارن (مثلا غیر از بازی های ورزشی و اینا) می تونن پایانی داشته باشن که ساخته ذهن خود ماست. یعنی این ماییم که تصمیم می گیریم تو بازی و تصمیمات حتی از پیش تعریف شده هم نیستن. کاراکترهای بازی با توجه به عمل ما عکس العمل خواهند داشت و روند اینگونه پیش می ره. حالا یه بازی می تونه توی فضایی به اسم اسکایریم باشه، یکی دیگه می تونه کلیمدور باشه و ... و شخصیت ها هم همینطور. توی این فضای مجازی، ما یه شخصیت مجازی می شیم (مثلا یه نایت الف، یه مارین، یه اساسین) و شخصیت کاراکترمون رو شکل می دیم. (این اتفاقیه که شک ندارم خواهد افتاد)

farshid.parvar

کاربر سایت
Mar 22, 2010
519
نام
فرشید
منم فکر نمی کنم دیگه حتی تا 20 سال دیگه هم با مونیتور و کنسول و اینا سر و کار داشته باشیم. هر چی هست یه فضای مجازیه که با یه کلید به کار میفته (حتی با ذهنمون) و می تونه اون فضایی که توش هستیم رو تبدیل به محیط از پیش طراحی شده بکنه. البته همه چی مجازیه، اما یه تجربه ی واقعیه. این یه ایده ست. اما همین الان کینکت و موو نشون داده این ایده ی عملی انجام دادن گیم خیلی هم راحت نیست. دوستای قل چماغ من بعد یه ساعت تاپ اسپین بازی کردن کتف درد گرفتن! پس به نظرم می رسه (همونطور که الانم ساختنش) بازی های مجازی تنها با ذهن و حرکت چشم قابل انجام باشن. مثلا قطعا اگه فوتبال باشه، مگه چند دست می تونیم بدویم. ولی می تونیم بشینیم و هزاردست بازی کنیم. پس برای کسایی که محدودیت های خرکتی دارن یا اصلا علاقه ای به جنبش موقع بازی ندارن (که خیلی هم زیادن اتفاقا) این مورد پسندیدست.

من موافق نیستم که همه بازی ها مولتی میشه و سیگل نداریم. من میگم اتفاقا سینگل بازی ها بسیار عمیق تر میشه و مود Coop جزو عناصر ثابت بازی میشه.

و دیگه اینکه بازی هایی که داستان دارن (مثلا غیر از بازی های ورزشی و اینا) می تونن پایانی داشته باشن که ساخته ذهن خود ماست. یعنی این ماییم که تصمیم می گیریم تو بازی و تصمیمات حتی از پیش تعریف شده هم نیستن. کاراکترهای بازی با توجه به عمل ما عکس العمل خواهند داشت و روند اینگونه پیش می ره. حالا یه بازی می تونه توی فضایی به اسم اسکایریم باشه، یکی دیگه می تونه کلیمدور باشه و ... و شخصیت ها هم همینطور. توی این فضای مجازی، ما یه شخصیت مجازی می شیم (مثلا یه نایت الف، یه مارین، یه اساسین) و شخصیت کاراکترمون رو شکل می دیم. (این اتفاقیه که شک ندارم خواهد افتاد)
اگه اینطور که تو میگی بشه دیگه به این نمیگن بازی میگن زندگی فکر کن بشینی پا مزرعه دار یا سیمز اونوقت دیگه زندگی واقعی یادت میره حتی ممکنه که ازدواج هم نکنی دی: چون توی بازی به تمام خواسته هات میرسی.
منظورم اینه که جای واقعیت با دنیای مجازی عوض میشه یعنی دیگه آدم ها واقعیت یادشون میره چون دنیای مجازی خیلی به واقعیت نزدیک میشه.

4th

کاربر سایت
Mar 14, 2011
481
اگه اینطور که تو میگی بشه دیگه به این نمیگن بازی میگن زندگی فکر کن بشینی پا مزرعه دار یا سیمز اونوقت دیگه زندگی واقعی یادت میره حتی ممکنه که ازدواج هم نکنی دی: چون توی بازی به تمام خواسته هات میرسی.
منظورم اینه که جای واقعیت با دنیای مجازی عوض میشه یعنی دیگه آدم ها واقعیت یادشون میره چون دنیای مجازی خیلی به واقعیت نزدیک میشه.
دقیقا مث انمیشن وال-ایـ

farshid.parvar

کاربر سایت
Mar 22, 2010
519
نام
فرشید
تا اون موقع ما مردیم
احتمالش زیاده که تا اون موقع ما بمیریم اگه هم زنده باشیم دیگه جون راه رفتن رو هم نداریم چه برسه به بازی کردن D:
فکر کن انسان های آینده میگن:انسان های گذشته چقدر آینده نگر بودن!! D:

happypooya

کاربر سایت
Jun 27, 2011
754
نام
پویا

این اتفاقیه که میفته و مطمئن باش زنده هستی و تجربش می کنی.

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
البته در مورد دنیای مجازی هم سونی دست به کار شده !!! عینکایی ساخته که با زدنشون یه تصویر مجازی از شما ساخته میشه و شما میتونید با دوستانتون تو دنیای مجازی حرف بزنید دست بدید و حتی برید تو خونشون همون کاری که الان تو HOME داره انجام میده !! واقعا سونی اگه نبود چی میشد؟ بنظر تو PS5 دیسک ورداشته میشه و بازیارو بابد از اینترنت با خود کنسول بخریم که اونوقت تو ایران قابل استفاده نیس!! اما احتمالا تا 20-30 سال آینده کلا یه ایده ای بدن که بشه رفت داخل خود بازی و کاراکتر اصلی خودت باشی که میشه همون دنیای مجازی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر