به نظر شما صنعت بازی سازی تا 50 سال آینده چطور میشه؟؟؟

farshid.parvar

کاربر سایت
Mar 22, 2010
519
نام
فرشید
سلام من این تاپیک رو راه انداختم تا بچه ها بیان و نظرات خودشون رو درباره صنعت بازی سازی تا 50 سال آینده رو بگن.
اینم از نظر خودم:
1.وسط مولتی بازی کردن میتونیم با دوستامون دست بدیم یا یقشو بگیریم ببریمش اون طرفی که میخوایم قایم بشیم منظورم اینه که حس لامسه به بازی اضافه میشه.
2.هر انفجاری که توی بازی رخ میده همون بو از کنسولتون در میاد یا مثلا وقتی میرین پیش گل و گیاه بوی اون گل رو استشمام میکنید.
3.دیگه کنسول ها دسته ندارن همه با حسگر هایی مثل کینکت کار میکنن.
4.حدود 70% بازی ها مولتی پلیر میشه منظورم اینه که دیگه بخش سینگل نداره.

4th

کاربر سایت
Mar 14, 2011
481
مطمئنی 50 سال آینده رو میگی؟ .
اگه اینطوری باشه. مثلا مردم جم میشن تو باشگاها واسه فوتبال دیدن. تو زمینم بازیکنای مجازی عین pes و fifa توش بازی می کنن. مربیا و بازیکنا هر کدوم یه دسته میگیرن دستشون . میرن تو نیمکت میشینن بازی میکنن.
عجــــب :D

farshid.parvar

کاربر سایت
Mar 22, 2010
519
نام
فرشید
مطمئنی 50 سال آینده رو میگی؟ . اگه اینطوری باشه. مثلا مردم جم میشن تو باشگاها واسه فوتبال دیدن. تو زمینم بازیکنای مجازی عین pes و fifa توش بازی می کنن. مربیا و بازیکنا هر کدوم یه دسته میگیرن دستشون . میرن تو نیمکت میشینن بازی میکنن. عجــــب :D
حالا یکم بالا پایینش فرقی نمیکنه بالاخره هرکی یه فکری داره از کجا معلوم ؟شاید 20 سال دیگه این اتفاق بیفته؟ ولی اینی که گفتم:(هر انفجاری که توی بازی رخ میده همون بو از کنسولتون در میاد یا مثلا وقتی میرین پیش گل و گیاه بوی اون گل رو استشمام میکنید.) رو چند ساله دارن روش کار میکنن همینطور حس لامسه رو الیته اینطور که فهمیدم حس لامسه رو اول برای برنامه های چت راه میندازن.

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
از نظر این بنده حقیر! وقتی روند گیم رو دنبال میکنم میبینم که گیم بنظر من اواخر دهه 90 تا اوایل 4-2003 (یعنی 97تا2004گیم ترکوند!) اوج خودش رو داشت و عقیده شخصیم اینه که دلیلش اضافه شدن داستان هایه غنی و خوب بود؛ اما الان اکثریت یا داستانها بی محتوا یا بقول دوستمون 30یا30 هستن؛ و گیم بیشتر به سمت گرافیک داره میره! 50 سال دیگه شاید شما بتونی واقعاً با قدرت فکرت یه بازی رو بگردونی؛ اما وقتی همش ظاهر باشه و محتوا نداشته باشه؟! و همه حواس (اعم از چشایی و بویایی و... هم توش دخیلن)
اما مشکل داستان رو احتمالاً دارن باز :(

farshid.parvar

کاربر سایت
Mar 22, 2010
519
نام
فرشید
از نظر این بنده حقیر! وقتی روند گیم رو دنبال میکنم میبینم که گیم بنظر من اواخر دهه 90 تا اوایل 4-2003 (یعنی 97تا2004گیم ترکوند!) اوج خودش رو داشت و عقیده شخصیم اینه که دلیلش اضافه شدن داستان هایه غنی و خوب بود؛ اما الان اکثریت یا داستانها بی محتوا یا بقول دوستمون 30یا30 هستن؛ و گیم بیشتر به سمت گرافیک داره میره! 50 سال دیگه شاید شما بتونی واقعاً با قدرت فکرت یه بازی رو بگردونی؛ اما وقتی همش ظاهر باشه و محتوا نداشته باشه؟! و همه حواس (اعم از چشایی و بویایی و... هم توش دخیلن)
اما مشکل داستان رو احتمالاً دارن باز :(
دقیقا همینطوره که میگی داستان از بین میره برای همین گفتم حدود 70% بازی ها مولتی میشن و سینگل پلیر حذف میشه وقتی سینگل حذف بشه یعنی داستان حذف شده.
صنعت فیلم سازی هم داره از بین میره به خاطر چی؟چون داستاناشون دیگه جذاب نیست با اینکه فیلم 3 بعدی میسازن بازم چون داستان نداره مفتش گرونه.

Siavash_MH

FCB
کاربر سایت
Apr 10, 2011
3,651
او تا 50 سال ....................
تاده سال دیگه فکمون باز میمونه انقدر پیشرفت تو جهان هستی و گیم میبینیم
بنظره من دیگه تا 50 سال دیگه گیم با واقعیت هیچ فرقی نداره
حتی گرافیک بازی ها تا اون زمان به حدی میرسه که با واقعیت مو نمیزنه
برای همین بازی هایی که خیلی واقعی گرایانه ان من زیاد خوشم نمیاد
باید یه فرقی باشه بین گیم و واقعیت

farshid.parvar

کاربر سایت
Mar 22, 2010
519
نام
فرشید
او تا 50 سال ....................
تاده سال دیگه فکمون باز میمونه انقدر پیشرفت تو جهان هستی و گیم میبینیم
بنظره من دیگه تا 50 سال دیگه گیم با واقعیت هیچ فرقی نداره
حتی گرافیک بازی ها تا اون زمان به حدی میرسه که با واقعیت مو نمیزنه
برای همین بازی هایی که خیلی واقعی گرایانه ان من زیاد خوشم نمیاد
باید یه فرقی باشه بین گیم و واقعیت

به نظر من گرافیک زیاد مهم نیست حالا چه آدم واقعی باشه چه نقاشی باشه مهم اینه که
1.گیم پلی داشته باشه
2.داستان قشنگ داشته باشه
همین ها رو که داشته باشه میشه یه بازی عالی
بازی the x files رو بازی کردی؟ فیلم بود ولی سبکش ادونچر بود خیلی هم قشنگ بود این بازی هم برای ps1 اومد هم برای pc
مال ps1 چهار تا سیدی بود اگه توی گوگل سرچ کنی عکس هاشو میبینی.
در کل با پیشرفت تکنولوژی مردم تنبل تر و تن پرور تر میشن برای همین دیگه به اون مغزشون فشار نمیارن تا یه داستان قشنگ برای بازی بنویسن در نتیجه دوباره روی میان به بازی های قدیمی
مگه خودمون نیستیم؟با اینکه گرافیک بازی ها خیلی پیشرفت کرده ولی از بازی های آتاری،میکرو و سگا بیشتر خوشمون میاد چرا؟ چون این بازی ها گیم پلی دارن نه مثل الان که همش یه بازی میسازن و توی بازی یه اسلحه بهت میدن بعد هم بهت ماموریت میدن که برو فلانی رو بکش.
شاید سالی 3 یا 4 تا بازی بسازن که سبکش متفاوت باشه و گیم پلی و داستان جدیدی داشته باشه برای همین به قول دوستمون Artas داستان کم کم داره از بین میره.

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
50 سال دیگه شاید شما بتونی واقعاً با قدرت فکرت یه بازی رو بگردونی؛

50 سال دیگه کجا بود ؟!
عزیزجان کجای کاری - به نظر میرسه که خیلی از قافله عقب موندی :d
این وسیله در حال حاضر توسط چندین شرکت مختلف اختراع و بصورت ابتدایی هم جواب داده (حتی در مورد بازیهای ساده) و احتمالا تا کمتر از 3-4 سال دیگه به حد قابل قبولی میرسه. این هم یه نمونش:

---------------
در مورد موضوع تاپیک:

ما الان 5 سال دیگمون رو هم نمیتونیم پیشبینی کنیم چه برسه به 50 سال دیگه !!!

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
به نظر من 50 سال دیگه حالا ما که نیستیم ولی حدس میزنم مونیتور و کیبوردی وجود نداشته باشه و بازی کننده ها بطور مجازی خودشون وارد بازی و داستان بشن یه چیزی تو مایه های فیلم ماتریکس;)

farshid.parvar

کاربر سایت
Mar 22, 2010
519
نام
فرشید
به نظر من 50 سال دیگه حالا ما که نیستیم ولی حدس میزنم مونیتور و کیبوردی وجود نداشته باشه و بازی کننده ها بطور مجازی خودشون وارد بازی و داستان بشن یه چیزی تو مایه های فیلم ماتریکس;)
اونوقت میدونی چی میشه?وقتی رفتی تو بازی یکی دستگاه رو خاموش میکنه و توی بازی گیر میکنیم دی:
از شوخی گذشته اگه اینطوری بشه که تو میگی فکر کن با این تکنولوژی سایلنت هیل بازی کنیم اونوقت طعم ترس رو بیشتر حس میکنیم.

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
اونوقت میدونی چی میشه?وقتی رفتی تو بازی یکی دستگاه رو خاموش میکنه و توی بازی گیر میکنیم دی:
از شوخی گذشته اگه اینطوری بشه که تو میگی فکر کن با این تکنولوژی سایلنت هیل بازی کنیم اونوقت طعم ترس رو بیشتر حس میکنیم.

اره ولی فکر نکنم 50 سال دیگه نه ما زنده باشیم یا اگر هم زنده باشیم بزور بتونیم دستمونو تکون بدیم چه برسه بخواییم بازی کنیم:)) تازه عمر زمین هم فکر نکنم این اجازه رو بده :d پس به همین مونیتو کیبورد فعلا قناعت کن ;)

farshid.parvar

کاربر سایت
Mar 22, 2010
519
نام
فرشید
50 سال دیگه کجا بود ؟!
عزیزجان کجای کاری - به نظر میرسه که خیلی از قافله عقب موندی :d
این وسیله در حال حاضر توسط چندین شرکت مختلف اختراع و بصورت ابتدایی هم جواب داده (حتی در مورد بازیهای ساده) و احتمالا تا کمتر از 3-4 سال دیگه به حد قابل قبولی میرسه. این هم یه نمونش:

---------------
در مورد موضوع تاپیک:

ما الان 5 سال دیگمون رو هم نمیتونیم پیشبینی کنیم چه برسه به 50 سال دیگه !!!
میدونی اگه این وسیله به صنعت بازی پا بزاره چه ضربه بزرگی به گیمر ها میزنه?گیمر ها عصبی میشن و شایدم وسط بازی بمیرن بخاطر اینکه این دستگاه روی مغز تاثیر میزاره.

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
میدونی اگه این وسیله به صنعت بازی پا بزاره چه ضربه بزرگی به گیمر ها میزنه?گیمر ها عصبی میشن و شایدم وسط بازی بمیرن بخاطر اینکه این دستگاه روی مغز تاثیر میزاره.

اولا منبعی که میگه این وسیله مغزو داغون میکنه و آدما رو میکشه رو نشون بده
دوما حتی اگه فرض کنیم این مدلهای اولیه ضرر داشته باشن, مدلهای بعدی بیضرر خواهند شد :d

Muse

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,273
نام
عارف
super mario galaxy 50 اومده و با همین بازی که الان میبینی هیچ فرقی نداره و نمره های 9 و 10 میگیره .
تمام شرکتای بازیسازی تعطیل شدن به جز EA که کل بازارو گرفته دستش .
بازیا دیگه داستان ندارن و فقط جنبه ی سرگرمی دارن ...
کلا پیشبینی میکنم اوضاع از اینی که الان هست خرابتر بشه ...

farshid.parvar

کاربر سایت
Mar 22, 2010
519
نام
فرشید
اولا منبعی که میگه این وسیله مغزو داغون میکنه و آدما رو میکشه رو نشون بده
دوما حتی اگه فرض کنیم این مدلهای اولیه ضرر داشته باشن, مدلهای بعدی بیضرر خواهند شد :d
منبعش خودمم عزیز d:
منظور من این بود که چون روی مغز تاثیر میزاره احتمال خیلی زیادی داره که سرطان زا باشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر