تحلیل شخصیت جیمز ساندرلند در بازی سایلنت هیل 2 مبنی بر گناه کار بودن یا نبودن او

از نظر شما، آیا جیمز واقعاً گناهکار بود؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    35

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
آرتاس جان اینا همش سند و مدرک داره، یعنی اکثرشون برگرفته از LM هستند. به نظر من که منطقی می باشند، نظر شما چیه؟!
خب 100% از نظر من همش منطقی بود!!!
اما موردهایه 1-2-3 که نمیتون چیزی رو نقص کنن
مورد 4 حالا گیریم مری از جمیز درخواست مرگ نمیکرده! و میگفته: خدایا منو بکش و یا چرا من نمیمیرم تا راحت شم!!! به هر حال نمیشه منکر تأثیر این حرفها رو ذهن جیمز شد! حداقل خودش آخر سر میگه که من خودم خواستم که بمیرم و... که جیمز هم میگه این همه حقیقت نیست و...
مورد 5 کاملاً وارده... منتها ببینید بعضیا مثلاً موقع ناراحتی میرن مواد میکشن تا از اون فکر بیان بیرون... خب این مواد کشیدن کم کم تبدیل به عادت میشه و مسئله شهوت رانی جیمز مثه همین مواد میمونه و مری هم مثله نوعه جنس! آیا اعتیاد شهوت از مواد کمتره؟! بیشتر نباشه فکر نمیکنم که کمتر باشه... و بنده اینو قبول دارم که جیمز بعد از حاد شدن بیماری مری شهوت ران میشه!
مورد 6! هم که منم تقریباً همین منظور رو داشتم؛ منتها این فراموشی اولش با انکار شروع میشه و بعد مسئله فراموشی پیش میاد...
در مورد مسئله آخر!!! دمتون گرم! حالا پس اینو قبول دارید که خودکشی میتونه نوعی رستگاری تلقی بشه؟!
اما صحبت از مدارک علمی شد! من هم مدرکی دارم که نشون میده عشق و علاقه میتونه باعث تصمیم هایه غیر منطقی و ناعاقلانه و نا خودآگاه بشه؛ که اگر باز صحبت چگونگی کشته شدن مری به دست جیمز عاشق شد؛ مطرحش میکنم!

در آخر! دوستان شاید جناب لویال دیگر به ادامه بحث نپردازند (البته برداشت منفی نکنید؛ ما کاملاً دوستانه به این نظر رسیدیم)! اگر که کسی از دوستان خواست که بحث رو ادامه بدیم و یا نظری جدا و سوا داشت در مورد برداشت ها؛ من در خدمتم...

Bone Crusher

کاربر سایت
Dec 27, 2008
3,872
نام
امیرحسین
خب 100% از نظر من همش منطقی بود!!!
اما موردهایه 1-2-3 که نمیتون چیزی رو نقص کنن
مورد 4 حالا گیریم مری از جمیز درخواست مرگ نمیکرده! و میگفته: خدایا منو بکش و یا چرا من نمیمیرم تا راحت شم!!! به هر حال نمیشه منکر تأثیر این حرفها رو ذهن جیمز شد! حداقل خودش آخر سر میگه که من خودم خواستم که بمیرم و... که جیمز هم میگه این همه حقیقت نیست و...
مورد 5 کاملاً وارده... منتها ببینید بعضیا مثلاً موقع ناراحتی میرن مواد میکشن تا از اون فکر بیان بیرون... خب این مواد کشیدن کم کم تبدیل به عادت میشه و مسئله شهوت رانی جیمز مثه همین مواد میمونه و مری هم مثله نوعه جنس! آیا اعتیاد شهوت از مواد کمتره؟! بیشتر نباشه فکر نمیکنم که کمتر باشه... و بنده اینو قبول دارم که جیمز بعد از حاد شدن بیماری مری شهوت ران میشه!
مورد 6! هم که منم تقریباً همین منظور رو داشتم؛ منتها این فراموشی اولش با انکار شروع میشه و بعد مسئله فراموشی پیش میاد...
در مورد مسئله آخر!!! دمتون گرم! حالا پس اینو قبول دارید که خودکشی میتونه نوعی رستگاری تلقی بشه؟!
اما صحبت از مدارک علمی شد! من هم مدرکی دارم که نشون میده عشق و علاقه میتونه باعث تصمیم هایه غیر منطقی و ناعاقلانه و نا خودآگاه بشه؛ که اگر باز صحبت چگونگی کشته شدن مری به دست جیمز عاشق شد؛ مطرحش میکنم!

مورد اول که نوعی کمک به شما بود.
مورد دوم کم توجهی جیمز به مری رو نشون میده! شاید یکی از دلایلی که مری آرزوی مرگ میکرد کم توجهی جیمز نسبت به اون بوده! البته این کم توجهی در تمام زمان بستری بودن مری صادق نیست و من حتی معتقدم جیمز 6 یا حتی 1 سال مدام در کنار مری بود ولی آهسته آهسته از او سرد میشه و کم توجهی و عادت های بدش رو شروع میکنه! به نظر من از همین جا به بعد هست که مری آرزوی مرگ میکنه! البته تو همون بازه یکساله اول بیماری مری پرخاشگری میکرده و زود عصبی میشده ( که به نظرم برای آدمی مثل اون که میدونه داره میمیره عادیه و اکثر مردم هم با شنیدن چنین خبرهای بدی سعی میکنن خودشون رو گول بزنن و به شدت رفتارهای نامتعادلی دارند. ولی توجه داشته باش که آرزوی مرگ نمیکنه بلکه دوست داره اونو انکار کنه : " اولین باری که شنیدم قراره بمیرم سعی کردم اونو انکار کنم. تمام مدت عصبی بودم و عزیزترین کسانم رو از خود می راندم. مخصوصا تو را James ! "
مورد سوم شرایط روحی مری پس از پذیرش بیماریش رو شرح میده! اینجا او بسیار پشیمانه و خیلی دوست داره از جیمز معذرت خواهی کنه چون قبول کرده که رفتنی هست و تنها دوست داره روزهای آخر عمرش رو کنار عشقش باشه ولی آقا عشقه کجاست؟! تو کاباره نشسته! جیمز لحظاتی که مری نیاز شدید بهش داشت لغزش کرد و راه اشتباه رو در پیش گرفت. او همیشه اینطوری نبوده ولی تو اون مقطع حساس بدترین راه رو اتخاذ میکنه و چون او ذاتا آدم خوبی هست و قسمتی روشن در هویتش داره، شهر سایلنت هیل او را یه گوشمالی میده و وقتی به اشتباهش پی برد، انتخاب را به عهده خودش میذاره!
اون بخش چهار هم که قبلا گفتم مری جهت امتحان کردن جیمز بیان میکنه و جیمز از این امتحان سربلند بیرون میاد و شهر راه خروج رو به اون نشون میده!
مورد پنج که هیچی...
مورد شش هم خیر! بنده خودکشی رو رستگاری نمیدونم! رستگاری جیمز همین کلمه قرمز هست: You killed me and you're suffering for it. It's enough, James هست. او به شهر آمد، جزای عمل زشدش را دید، مری از او راضی گشت و در انتها کلید خروج از شهر را به دست آورد. این یعنی رستگاری! حالا که خودش رو میکشه یه بحث جدا هست و اگر من جای او بودم خودم رو نمیکشتم و یه زندگی جدید رو شروع میکردم.

عشق میتونه مسبب تصمیم های غیر منطقی و ناعاقلانه بشه ولی ناخودآگاه، خیر! خودت یکم فکر کن به علتش میرسی! در ضمن همه اینها به کنار، عشق موجب جنون، جنایت و قتل نمیشه! اسم این سادیسم هست! یعنی عامل تمام این اسیدپاشی ها، حمله با سلاح سرد و آتش زدن ها نشانه عشق هست؟! عشق واژه مقدسی هست لطفا اونو با سادیسم اشتباه نگیر!

Leon.Fox

کاربر سایت
Oct 31, 2011
2,044
نام
Leon
سلام سلام ....
چه خطره تو این یکی تاپیک... راستش من فکر می کردم این بحث قدیمیه... دخالت نمی کردم... اما هر روز یه پست جدید... یه نظر جدید....
من خیلی وقت پیش این بازیو کردم، البته اون موقع هم چندین بار تمومش کردم... ولی الان خیلی دقیق جزئیات نوت ها و نوشته ها و ژورنال هاشو یادم نمیاد... پس اگه اشتباهی می کنم ببخشید و بزارید رو حساب ... (3 تا نقطه)
من کشتن شخصی از روی عشق و علاقه رو کار درستی نمیبینم... کاملا هم موافقم کار اشتباهیه... اما به چه قیمتی...؟ دیدن آب شدن و زجر کشیدن کسی که عاشقشی و کاری از دستت بر نیاد... این حس رو خیلی ها حتی تصورش رو هم نمی تونن بکنند. پس نباید سر James آوار شد... اصلاً قبول... James گناهکار و به هیچ وجه هم نمیشه بخشیدش... اما وقتی بعد از 3 سال گذشتن از مرگ Mary نامه Mary رو می بینه (3 سال بود؟) و با علم به اینکه این شخص وجود خارجی نداره، راهیِ Silent Hill میشه... اسم این کار رو چی میذارید... معلومه جنون.... یعنی واژه ایی که با عشق همراهه... پس بی انصافیه اگه بگیم James نمی تونسته عاشق نباشه... و به همین خاطر توی این شهر کلی تاوان پس داده... اصلا اومد Silent Hill که از شر این وجدان درد راحت شه... حالا به هر طریقی... یا مردن یا زنده موندن...

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
خب! ببینید جناب لویال هم نظراتشون رو گفتن...
جدا از منطقی بودن نظرات؛ من عقیده شخصیم اینه که اگه قرار بود جیمز با قاطعیت گناهکار باشه؛ تو LM حتماً اشاره مستقیم به اینکه جیمز گناهکار هست میشد و همچنین برایه اینکه آیا جیمز از روی عشقش مری رو کشته یا از روی اختلالاط روانی و یا از رویه کینه و دشمنی! بهرحال به صراحت به هیچ کدوم از این صحبتا نه تو بازی نه تو LM پاسخ داده نشده! و برداشتها خیلی متفاوت است و این اصل و سنت سایلنت هیل هست...
دوستان هم میتونن نظرات من و باقی عزیزان رو بخوونن تا با هم به تبادل نظر بپردازیم...

Leon.Fox

کاربر سایت
Oct 31, 2011
2,044
نام
Leon
یه سوال دارم، شاید بتونه بحث رو به جاهای جالبتری بکشونه ... شاید هم من اشتباه متوجه شده باشم اصلاً... و شاید هم سوال ابتدایی ای باشه!!!
برای چی James رو گناهکار می دونیم؟ به این دلیل که Mary رو کشته؟ آیا دلیل گناهکار بودن James صرفاً کشتن همسرشه یا دلایل دیگه ای هم براش داریم؟

"شد 3 تا سوال...:-/ "

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
یه سوال دارم، شاید بتونه بحث رو به جاهای جالبتری بکشونه ... شاید هم من اشتباه متوجه شده باشم اصلاً... و شاید هم سوال ابتدایی ای باشه!!!
برای چی James رو گناهکار می دونیم؟ به این دلیل که Mary رو کشته؟ آیا دلیل گناهکار بودن James صرفاً کشتن همسرشه یا دلایل دیگه ای هم براش داریم؟
"شد 3 تا سوال...:-/ "
خب هر 3تا سؤال یه جواب دارن! اونم اینه که حداقل سایلنت هیل به همین دلایل جیمز رو فراخوونده که بیاد تقاص پس بده...

Leon.Fox

کاربر سایت
Oct 31, 2011
2,044
نام
Leon
خب هر 3تا سؤال یه جواب دارن! اونم اینه که حداقل سایلنت هیل به همین دلایل جیمز رو فراخوونده که بیاد تقاص پس بده...
خوب سوالمو یه جور دیگه مطرح می کنم...
Silent Hill برای چی James رو گناهکار می دونه؟ به این دلیل که Mary رو کشته؟ آیا دلیل گناهکار بودن James صرفاً کشتن همسرشه یا دلایل دیگه ای هم براش داره؟
و یک سوال اضافه ی دیگه...
Silent Hill چه حکمی این وسط داره...؟ مجازات کننده؟ رو چه حسابی چنین جایگاهی داره این شهر؟

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
خوب سوالمو یه جور دیگه مطرح می کنم...
Silent Hill برای چی James رو گناهکار می دونه؟ به این دلیل که Mary رو کشته؟ آیا دلیل گناهکار بودن James صرفاً کشتن همسرشه یا دلایل دیگه ای هم براش داره؟
و یک سوال اضافه ی دیگه...
Silent Hill چه حکمی این وسط داره...؟ مجازات کننده؟ رو چه حسابی چنین جایگاهی داره این شهر؟
آهاااااان! خوب نکته ای هست!
اگه شما اون 2تا نقد من تو پست اول رو بخوونی متوجه نظر من میشی!
اما نظر اکثریت اینه که بعله، چون جیمز مری رو کشته به سایلنت هیل فراخونده میشه و این شهر هم حکم مجازات کننده رو داره و جلادش هم تو این شماره که Mr. Pyramid Head عزیز :D میباشد...
شما خودت نظر شخصیت چیه؟!

Leon.Fox

کاربر سایت
Oct 31, 2011
2,044
نام
Leon
آهاااااان! خوب نکته ای هست!
اگه شما اون 2تا نقد من تو پست اول رو بخوونی متوجه نظر من میشی!
اما نظر اکثریت اینه که بعله، چون جیمز مری رو کشته به سایلنت هیل فراخونده میشه و این شهر هم حکم مجازات کننده رو داره و جلادش هم تو این شماره که Mr. Pyramid Head عزیز :D میباشد...
شما خودت نظر شخصیت چیه؟!
همین... دقیقاً دنبال همین بودم... هنوز پست هاتو نخوندم... ولی می خونم حتماً. تو یه فرصت مناسب... اما می خواستم به این برسم که... با اینکه من برای شهر Silent Hill احترام قائلم... اما اون فقط یه شهره... و منطق سرش نمیشه. یکی یه جرمی کرده. پس باید بنابر جرمش، مجازات مربوط به جرمش اعمال بشه.... آیا نمی خواد ببینه چرا این کار رو کرده؟ برای چی؟ آیا واقعاً برای این باید چنین مجازاتی بشه...
نظر شخصیم...
کشتن یه شخص گناهه... شکی توش نیست. اما بعد از چنین تاوانی... آیا نباید بخشیده شه.... آیا با دلیلی که James برای کشتن همسرش داشت... باید اینجوری مجازات شه...

Bone Crusher

کاربر سایت
Dec 27, 2008
3,872
نام
امیرحسین
!God damn you Arthas ! you're a double agent . we don't forget your vote for RE
آخیش....:d

عزیزان من سایلنت هیل به خودی خود قدرتی که نداشت! در طول جریانات نسخه اول، تصفیه حساب های شخصی مطرح بود ( بین آلسا و دالیا ) ولی بعد از آزاد سازی نیروی سامیل و متاترون، شهر محل مجازات گنهکاران شد. حال اینکه شما میگید شهر هیچی سرش نمیشه خیلی سست و بی اساس هست. این کاملا پر واضح هست که سامیل دوست داره هرکسی ( چه بی گناه چه گناه کار ) رو به شهر فرابخونه و مجازات کنه که این هم به علت ذات اهریمنی و شیطانیش هست ولی این وسط متاترونی هم وجود داره که از افراد پاک یا از افرادی که بُعدی پاک دارند محافظت کنه! برای همین هست که لورا در امان هست یا جیمز در انتهای بازی به رستگاری میرسه!
بعد این دوستمون بالا گفت " آیا نباید بخشیده بشه ؟! " به نظر دوستان طبق پایان in water که پایان رسمی هست آیا جیمز بخشیده نشد و کلید خروج از شهر رو بهش ندادند؟!
بعد کدوم دلیل برای کشتن مری؟! تو دنیا هرکسی رو که بیماری لاعلاج میگیره و کمی بدخُلق میشه رو باید کشت؟!

*** گاهی اوقات فکر میکنم تحلیل هایی که نوشتن اندازه هویج هم موثر واقع نشده! واسه همینه که میل و رغبت چندانی جهت ادامه دادن تحلیل شماره های دیگر بازی ندارم!

در پناه حق

Leon.Fox

کاربر سایت
Oct 31, 2011
2,044
نام
Leon
!God damn you Arthas ! you're a double agent . we don't forget your vote for RE
آخیش....:d

عزیزان من سایلنت هیل به خودی خود قدرتی که نداشت! در طول جریانات نسخه اول، تصفیه حساب های شخصی مطرح بود ( بین آلسا و دالیا ) ولی بعد از آزاد سازی نیروی سامیل و متاترون، شهر محل مجازات گنهکاران شد. حال اینکه شما میگید شهر هیچی سرش نمیشه خیلی سست و بی اساس هست. این کاملا پر واضح هست که سامیل دوست داره هرکسی ( چه بی گناه چه گناه کار ) رو به شهر فرابخونه و مجازات کنه که این هم به علت ذات اهریمنی و شیطانیش هست ولی این وسط متاترونی هم وجود داره که از افراد پاک یا از افرادی که بُعدی پاک دارند محافظت کنه! برای همین هست که لورا در امان هست یا جیمز در انتهای بازی به رستگاری میرسه!
بعد این دوستمون بالا گفت " آیا نباید بخشیده بشه ؟! " به نظر دوستان طبق پایان in water که پایان رسمی هست آیا جیمز بخشیده نشد و کلید خروج از شهر رو بهش ندادند؟!
بعد کدوم دلیل برای کشتن مری؟! تو دنیا هرکسی رو که بیماری لاعلاج میگیره و کمی بدخُلق میشه رو باید کشت؟!

*** گاهی اوقات فکر میکنم تحلیل هایی که نوشتن اندازه هویج هم موثر واقع نشده! واسه همینه که میل و رغبت چندانی جهت ادامه دادن تحلیل شماره های دیگر بازی ندارم!

در پناه حق
نه نه نه ... خواهشاً ادامه بده... من چون عضو جدیدم... هنوز همه چیز رو نخوندم.... در ضمن SH1 رو خیلی وقت پیش بازی کردم و اون هم نصفه... تا اینکه همین دیروز به لطف MSBAZICENTER نسخه PC دستم اومد و دارم دوباره بازی می کنم... بنا براین اگه در مورد SH میزنم تو جاده خاکی... شما بگذر...
در مورد James هم آره، قبول دارم که تو یکی از Endingها بخشیده شد... من به طور کلی گفتم و روی صحبتم با دوستانی بود که به هیچ وحه حاضر نبودن James رو ببخشن... همین.

F4T4L1TY

کاربر سایت
Oct 23, 2011
231
با سلام!
خب خب خب! چی داریم اینجا؟ :D
هر 7 صفحه رو همراه با تک تک خطاش و اسپویلرش خوندم! خودمم 6 بار SH2 رو تموم کردم... اما از بین این بحث مخصوصا این بحث اخر بین لویال و ارتاس من نتیجه ای که گرفتم بیشتر شبیه به جناب ارتاس بود
درباره شماره 2 بگم که این حرفها که اصلا جیمز چرا باید مری رو بکشه و اینکه جیمز چرا دنبال نامه از طرف یه مرده میره و... اگه جوابی بجز عشق جیمز و یا بقول جناب لویال به جنون دچار شدن جیمز داشته باشه، اونوقت میشه گفت که جیمز مستحق فراخونی بوده! اما از یه کارت قرمزی چه توقعی داریم؟
درباره تحلیل کلی 4 شماره جناب ارتاس بگم که بیشتر این تحلیل رو درباره 3شماره اول بازی قبول دارم چون بنا به هر علتی که باشه نیروی شر تو بازی غالب هست اما تو شماره 4 چون دقیقا main کارکتر خاصی معلوم نیست، نمیشه تصمیم قطعی گرفت ولی از اونجا که تیم سازنده تو 4 شماره تقریبا ثابت بود میشه مثل همون تیکه پازل کنار بقیه قرارش داد و در نهایت این تصمیم را درباره شهر سایلنت هیل گرفت که:
پس با تمام این اوصاف بنده (جیمز) => سایلنت هیل را شهری سادیسمی میخوانم!!! >:)
خیلی جمله کوتاه و شاخی بود! کلی باهاش حال کردم :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر