راهنمایی در امر خرید موبایل

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,180
دوستان اپل باز چنتا سوال داشتم
الان خرید گوشی ایفون SE و یا 6S توجیه داره ؟تو سایت خود اپل نگاه میکنم این محصولات هست با قیمتش ..حالا میخام بدونم اینا تولید میشه که تو سایت رسمی هستش دیگه ؟

بعد موقع خرید باید به چه چیزی توجه کنم از پارت نامبر گرفته تا... چیزایی که میدونیدو رو بهم بگید
ریفرش یا ریپک چی هس از کجا بفهمم؟

اگه دسته دوم بخام بگیرم به چی بیشتر دقت کنم ؟و اینکه اگه تعمیری باشه یا باز شده باشه رو میتونم متوجه بشم ؟

یه چیزیم که این چند وقته شنیدم این باتری ایفونا بود قضیش چیه دستکاری اپل چیه راه حلش و اینکه مختص گوشی های 6S اینا بوده یا همه دیوایس های اپل رو درگیر میکنه ؟ باتری، فرکانس سی پی یو و...
بازم اگه نکته ای هس که باید بگید ممنون میشم بگین
ایفون se بهتره
همین الانمشم دارم تازه هم گرفتم
البته بنده چون همه ایفونها رو دارم اینطوری میگم بدونید بعد ۵ سال باتری گوشی تازه میشه ۸۰ درصد که میتونید تعویض کنید
۶ اس گرونه و اگه دنبال ای او اس هستید همون اس ای عالیه
دست ۲ بگیرید که خوب حتما با گارانتی بگیرید
الان ۱۶ و ۶۴ تو بازار هست
بهترین گارانتیم داتیس هست که ۱۶ ۱۸۰۰ هست و ۶۴ ۲۴۵۰ بستگی به خودتون داره
یکیم گفت بدون گارانتی بخر رحیستر کردم و این حرفا به خاطر ۱۰۰ ۲۰۰ تومان دنبال دردسر نباشید

SPRADA

کاربر سایت
Jan 13, 2012
2,885
نام
علی
یکی تو پست اول این تاپیک بزنه هر چی خریدید میان رده از سامسونگ نخرید!!:DS5 شیش سال پیش بازیهایی رو بدون لگ اجرا میکنه که a5 2017 نمیتونه!!:D

• Like
Reactions: Moriarty

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
mix2sمعرفی شده نسبت به قیمتش عالیه
شیا چه پیشرفتی کرده تو دوربین
dxoبهس97داده:D
101عکاسی
88فیلم برداری
این نمره ها رو بیخیال باید ببینیم تو واقعیت چجوریه مخصوصا تو نور کم:D

یکی تو پست اول این تاپیک بزنه هر چی خریدید میان رده از سامسونگ نخرید!!:DS5 شیش سال پیش بازیهایی رو بدون لگ اجرا میکنه که a5 2017 نمیتونه!!:D
برای بازی فقط GPU آدرنو بدردمیخوره بقیه چیپ ها همشون ضعیفن:D

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
دیروز یکم با P10 کار کردم ،بنظر خوب میومد
آقا ما گوشی رو فروختیم الان موندیم بدون یه دستگاه پخش موزیک درست و حسابی:D
یه چیزی در حد ۱۰۰-۱۵۰ میخوام که فقط باهاش موزیک گوش بدم ولی خب باکیفیت باشه ،آیپدها گرونن؟!؛

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
p20ها و میت10پورش جدید هم معرفی شد
پشمام ریخت چه دوربینی داره
هواوی چی ساخته
بعد ملت هنوز بهش میگن بنجل چینی
این نمره ها رو بیخیال باید ببینیم تو واقعیت چجوریه مخصوصا تو نور کم:D

برای بازی فقط GPU آدرنو بدردمیخوره بقیه چیپ ها همشون ضعیفن:D
نه دیگه وقتی این نمره رو گرفته یعنی دوربینش عالیه
تو نور کم هم با ایفون xمقایسه کرده عالی به نظر میاد

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
یه چیزی در حد ۱۰۰-۱۵۰ میخوام که فقط باهاش موزیک گوش بدم ولی خب باکیفیت باشه ،آیپدها گرونن؟!؛
ببین میتونی یه fiio m3کارکرده پیدا کنی بی نظیره.
نوش250تومن بود ولی دیگه تو باز پیدا نمیشه

• Like
Reactions: M ξ λ δ ζ

Katsura

کاربر سایت
May 25, 2011
1,111
نام
پرهام
ببین میتونی یه fiio m3کارکرده پیدا کنی بی نظیره.
نوش250تومن بود ولی دیگه تو باز پیدا نمیشه
من یه M3 دارم خوبیش اینه که خیلی کوچیکه و موقع اینور اونور رفتن راحته:D و یه مزیت اصلیشم نسبت به بقیه مدل های هم قیمت پخش فرمت Flac هست

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,333
ایفون se بهتره
همین الانمشم دارم تازه هم گرفتم
البته بنده چون همه ایفونها رو دارم اینطوری میگم بدونید بعد ۵ سال باتری گوشی تازه میشه ۸۰ درصد که میتونید تعویض کنید
۶ اس گرونه و اگه دنبال ای او اس هستید همون اس ای عالیه
دست ۲ بگیرید که خوب حتما با گارانتی بگیرید
الان ۱۶ و ۶۴ تو بازار هست
بهترین گارانتیم داتیس هست که ۱۶ ۱۸۰۰ هست و ۶۴ ۲۴۵۰ بستگی به خودتون داره
یکیم گفت بدون گارانتی بخر رحیستر کردم و این حرفا به خاطر ۱۰۰ ۲۰۰ تومان دنبال دردسر نباشید
چرا میگی Se بهتره باهاش کار کردم خیلی صفحش کوچیکه ..6اس هم الان باز رفت بالا قیمتش خیلی به 7 نزدیک شده قیمتش
دسته 2 با گارانتی منظورته ؟

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,180
چرا میگی Se بهتره باهاش کار کردم خیلی صفحش کوچیکه ..6اس هم الان باز رفت بالا قیمتش خیلی به 7 نزدیک شده قیمتش
دسته 2 با گارانتی منظورته ؟
دوست عزیز دلیلی نداره وقتی میتونم بهترین استفاده رو بکنم بروم دنبال با قیمت بالاتر
واسه یک عده شاید کوچیکه برای بنده و خیلیا عالیه
برحسب کاربرد
مگه رو پیشونیمون نوشتن گوشی اندازه اجر برداریم!
بلی دسته ۲ یا نو هرچی میگیرید حتما روش کارت گارانتی و کد رجیستر باید باشه
جز اون خرید نکنید!

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,333
دوست عزیز دلیلی نداره وقتی میتونم بهترین استفاده رو بکنم بروم دنبال با قیمت بالاتر
واسه یک عده شاید کوچیکه برای بنده و خیلیا عالیه
برحسب کاربرد
مگه رو پیشونیمون نوشتن گوشی اندازه اجر برداریم!
بلی دسته ۲ یا نو هرچی میگیرید حتما روش کارت گارانتی و کد رجیستر باید باشه
جز اون خرید نکنید!
شما گوشی های دیگه از برند اپل رو دارید برای من شاید گوشی با یه صفحه بزرگتر بهتر باشه
دسته دوم هم خیلی داستان داره باید با دقت بگیرم که مشکلی نداشته باشه
رفیق خودم گوشی که خراب بود رو تعمیر کرد بجای تعمیر نشده فروخت !!

• Like
Reactions: all4u

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,180
شما گوشی های دیگه از برند اپل رو دارید برای من شاید گوشی با یه صفحه بزرگتر بهتر باشه
دسته دوم هم خیلی داستان داره باید با دقت بگیرم که مشکلی نداشته باشه
رفیق خودم گوشی که خراب بود رو تعمیر کرد بجای تعمیر نشده فروخت !!
نه ببینید دست ۲ از ادمی که کارش درسته مشکلی نداره همه هم دزد نیستن
اما خوب وقتی دارید پول میدید بهتره دقت کنید الان زیاد شده مثلا همین se ۱۶ ش بازار 1800 هستش بعد میبینید یکی داره ۳۲ شو میفروشه ۱۶۰۰
بعد میگه رجیستر شده هیچ موردی نداره و این حرفها ...
دقیقا عین همین رو برای اشنا خرید میکردیم گفتم ایراد نداره پلمشو دیدم بعد فهمیدم اره باز شده
از همون ریپک و....
کلا ایران با این کاراشون همه چیزو دارن نابود میکنن
خوب اگه گوشی بزرگ میخوایید دیگه ۶ اس هم جالب نمیشه و باید برید رو سری پلاس
به نظرم اگه زیاد فیلم و ،، استفاده نمیکنید همین اس ای خوبه اما نه اهل گیم و اینا هستید صدرصد سری پلاس حتی 6s or 7 سایزشون اونقدر بزرگ نیست که برید دنبالش

A7A

کاربر سایت
Nov 30, 2016
883
سلام
گوشی رو کجا فروختی؟

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,010
نام
Milad
من تقریبا 6 ماهی هست (یکم کمتر)که MI A1 دارم.چندتا نکته هست درباره گوشی:
گوشی فوق العاده خوش ساخته تو این رنج قیمت بدنه آلمینیومی خیلی حس خوبی داره اما یه مقدار سر میخوره تو دست
حسگر اثر انگشتش خیلی دقیق و سریع...کاملا جزو بهترین هاست(از iPhone 7 که خودم قبلش داشتم سریعتره!)
صفحه نمایش خوبه و رنگ هارو طبیعی نشون میده نور خوبی داره ولی من زیر نور شدید افتاب یکم سخت بود باهاش کار کنم (البته من گلس انداختم و معمولا نورم رو 50% هست اگه 100% یا Auto کنید مشکلی نیست)
دوربین پشت گوشی تو روز و نور کافی فوق العادست و افکت بوکش 80% در حد پرچمدارا در میاد خیلی بستگی به طرز عکاسی خودتون داره.اما تو شب یا نور ضعیف کاملا متوسطه و همون در حد قیمت خودشه.
دوربین جلوش برای من زیادم هست فقط یه حالت پیشفرض زیبایی داره که روتوش میکنه و اینا که زیاد دوست ندارم.
البته شما میتونی با یکم وقت و حوصله اپ Google camera رو بریزی رو گوشیت که کیفیت دوربین 50% باز بهتر میشه!!!اما یکم حوصله میخواد و دانش!
از لحاظ کارایی اصلا هنگ نداره و خیلی روونه گوشی.تنها 3بار من برنامه insta هنگ کرد که اونم نمیدونم مشکل این اپ تو اندروید چیه روی Note 8 هم بعضی وقتا هنگ میکرد!!! یکی هم چون گوشی هی بک اپ میگیره از عکس و فیلماتون (میتونید غیر فعالش کنید)بعضی وقتا عکس های 4-5 ماه پیش رو میخواید ببینید باید لود کنه که مشکل گالری پیش فرض اندروید هست و رو مخه!
از لحاظ باتری کاملا 1 روز رو جواب میده و من خودم 90% مواقع با نت گوشی وصلم که خیلی خوبه بنظرم چون سخت افزار گوشی مصرف خیلی کمی دارن و صفحه نمایش از نوع LTPS هست که مصرف کمتری نسبت به بقیه LCD ها داره(و اینکه خیلی دیر داغ میکنه)
یه مشکل دیگه اینه که کلا هیچی رو گوشی نصب ینست و شما باید هر اپی نیاز داری خودتون بهترینشو بر حسب سلیقه نصب کنید.
اپدیتهاش ماهیانه هست و من 2ماه پیش 8 رو نصب کردم که کلا خیلی خوبه(هنوز رو Note8 هم نیومده بود فکر کنم هنوزم نیومده!!)البته یه سری باگ داشت که ماه پیش با اپدیت باز برطرف شد فعلا هنوز شارژ سریعشو اپدیت ندادن که قرار بود این ماه بیاد چون گوشی ساپورت میکنه اما فعال نیست!
در کل بنظرم تو رنج قیمت خودش بهترین گوشی هست نه مشکل حافظه دارم من (64) نه مشکل هنگی و سرعت.
یه خوبی دیگش اینه اندروید خامه که هم سبکتره هم سریعتر و باگهای UI شرکتها رو نداره(مثل میان رده های هواوی)
پ.ن:2تا عکس گذاشتم تو ضمیمه که تفاوتشون تو نور دهی هست .جالباینجاست تو اون محیط عکس های بهتری از iPhone 7 گرفت(البته فقط همونجا ولی در کل خیلی به کیفیتش نزدیکه و همه تعجب کرده بودن)

برای سایز اصلی روشون کلیک کنید.

• Like
Reactions: fifa13 and u_2

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر