آزادی شما در RAGE یک اصل نیست !

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,250
نام
امیرحسین
20110725rage.jpg

آقای Todd Hollenshead رییس شرکت معظم Id software طی مصاحبه ای که با Gamasutra انجام داده است نکاتی را بیان میکند که مطمئنا رفع کننده ی برخی ابهامات پیرامون عنوان تازه منتشر شده ی Rage خواهد بود ، وی در این مصاحبه گفت :
" Rage عنوانی نیست که شما در آن به اکتشافات طولانی و عمیق دست بزنید و اصلا برای این هم طراحی نشده است ! محیط های وسیعی که ما طراحی کرده ایم بستری است برای نبردهای شما و تلاش برای زنده ماندن نه جستجو های همراه با آرامش ، ما در نیازی نمیبینیم در عنوانی مانند Rage محیط ها را پر از اشیاء مخفی کنیم و شما را مجبور به کنکاش در آن ! این یک عنوان شوتر است . "
وی همچنین افزود :
" روش پیشروی شما در بازی اینگونه است که برای طی کردن مسیر گیم پلی A تا B می توانید راه ها و شرایط مختلفی را تجربه کنید اما ما همچنان با صراحت اعلام میکنیم شما با یک شوتر خطی طرف هستید ک البته امکان خلق تجربیات خاصی را به شما خواهد داد."
" انتخاب های داستانی نیز از بین چند انتخاب اصلی رقم خواهند خورد ولی این بدین معنا نیست که شما هرجور مایلید بازی را به پایان برسانید ، این چیزی نیست که ما در Id به آن معتقد باشیم ، ما در Rage به شما قول میدهیم هیچ گاه شما را مجبور به طی کردن مسیرهای تکراری نخواهیم کرد و البته این تصمیم شماست که یا Buggy های خودتان از جاده برای چندین بار لذت ببرید و مهم تر از همه فراموش نکنید Rage یک شوتر است .
Rage امروز در سراسر جهان برای هر سه پلتفورم PC ، PS3 و XBOX 360 منتشر شد و به انتظار چندین ساله ی هواداران شرکت محبوب Id پایان داد .

آخرین ویرایش:

kayne

کاربر سایت
Jan 13, 2009
3,098
نام
مصطفی
فرخ جان اصلاً مهم نیست کارمک وظیفه ـش رو به بهترین نحو ممکن اونم با 60 فریم انجام میده و سایت ها رو به سجده در میاره ؛ مهم اینکه از عهده داستان نویسی بر نمیاد ! پس بدرد لای جرز هم نمیخوره ، وظیفه ـش بود بره داستان نویسی یاد بگیره خودش سر ته داستانم هم بیاره....

اصلاً تا موقعی که یاد نگیره یه داستان درست حسابی بنویسه حق بازی ساختن نداره، بنظرم بهتره بره تو خونه رخت لباس های زن بچه ـش بشوره ؛ اصلاً مهم نیست که یکی از نوابغ برنامه نویسی هست !! بنظرم من چند سال بازی ساری بذاره کنار بره پیش جی .کی. رولینگ ازش درخواست و التماس کنه که بهش نویسندگی یاد بده.
واقعاً دیگه بعضی دارن شورش در میارن !!
اگه ملاک و معیاری هم واسه سنجش عملکرد کارمک میخواین قرار بدین حداقل نمره هایی که سایت ها به بخش گرفیک دادن در نظر بگیرید !!!

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
حالا من با بحث و جدال هایی که بالا شد کاری ندارم و اصلا برام مهم نیست اما یه نکته دیدم که خواستم نقل قول کنم:

واقعا بعد از این همه هایپ چنین گندی غیر قابل باور هست !

از کی تا حالا بازی با میانگین 84 شده "گند" ؟

اونوقت بازی هایی که 7 و 6 و لا غیر میگیرن چی باید بگیم بهشون؟! واقعا یه حرفایی که میزنید که آدم خندش میگیره. اگر قرار باشه هر بازی ای که میاد میانگینش 90 و بالای اون باشه پس کلا جمعش کنیم بساط امتیاز دهی رو دیگه. امتیاز هرچند جدیدا امتیاز دهی سایت ها دیگه شورش رو در آوردن و به هر گیمی که میاد 8.5 و 9 صدقه میکنن. واسه همین همیشه با EDGE حال میکردم چون امتیاز رو واقعی میده و مقایسه میکنه با بازی های دیگر.

daxpax

کاربر سایت
Feb 27, 2009
1,285
یه بابائی چند وقت پیش یک جائی گفت id با کارمک هم بدلیل نبود John Romero وTom Hallدیگه اون id قدیم نیست همه مسخرش کردن بیچاره راست میگفت این Tim Willits به تنهائی این کاره نیست
البته بنده مطمئنم بازی عالیه و همین بازی از تمامی cod clone های که ریختن سرمون خیلی بهتره

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
در کل نمره ها تا اینجا خوب بوده ولی سازندها یک سری حرف ها را باید همون اول می زدند که نمی دونم چرا پنهان کردند !!!!!!!!!!!!!!!

و اما در مورد گرافیک بازی فکر کنم تونسته باشند نظر علاقه مندان به بازی را جلب کرده و به وعده هاشون عمل کنند

Paranormal

کاربر سایت
Jan 9, 2010
936
نام
علی
والله من به کسی در اینجا توهین نکردم، تمامی صحبت هام هم دال بر اخباری بود که ترجمش در این سایت قرار میگیره. نظر شخصی یه عده بی سواد رو نمیدونم از کجا آوردید!! به هر حال.
نه من با کسی مشکلی ندارم. دارید میگید توی هر تاپیکی که راجع به کارمک باشه من نظر شخصی میدم، توجه کردید 10ها برابر همین وضعیت برای بقیه حکم فرماست که اقدام به پرستیدن بی مورد این بشر میکنند. من کاری به اظهار احساسات و پر پر شدن بقیه ندارم اما از نظر من ایشون در حد این حرفا نیستن، متاسفانه بسیاری شاید طی یکی دو سال اخیر نام این سازنده رو شنیدن و از بس کنار گوششون تکرار مکررات شده از کارمک افسانه ای، در هر محفلی که بحث کارمک باشه بی اختیار لب به ستایش باز میکنند، تحمل انتقاد داشتن هم خوبه... . خوبه میگید هرکسی توی تاپیک و فروم حق نظر دادن داره، ما هم نظرمون اینه، انگ دشمنی و این چیزا چیه میچسبونید؟ بالاخره از بین هر 10 تا ارسال قربون صدقه یکی انتقاد باشه، همین یه دونه هم فشار داره؟
باز هم میگم طی این مدت تمامی اخبار این بازی با برچسب کارمک همراه بوده، نظرات شخصی یه عده بی سواد نبوده، اخباری که چنان مینمودند که انگار با پدیده ی تاریخ طرفیم، شنیدن نام بازی لرزه به تن همه مینداخت؛ همه بحث ها هم یا از طرف کارمک بودن یا از طرف یکی دیگه به نقل از کارمک! دنیا مونده بود اندر کف این بازی، اوه اوه ریجه بابا، دست کم نگیر، خیلیه. بازی قرن نشه بازی دهه میشه! وقتی با این همه تفاسیر بازی میاد و نمرات 6 هم براش ثبت میشه، تمامی سازندگانش از آبدارچی بگیر تا کارگردان زیر سوال میرن، کارمک و غیر کارمک نمیشناسه. شما نمیخوای بپذیری.

آخرین ویرایش:

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
فرخ جان اصلاً مهم نیست کارمک وظیفه ـش رو به بهترین نحو ممکن اونم با 60 فریم انجام میده و سایت ها رو به سجده در میاره ؛ مهم اینکه از عهده داستان نویسی بر نمیاد ! پس بدرد لای جرز هم نمیخوره ، وظیفه ـش بود بره داستان نویسی یاد بگیره خودش سر ته داستانم هم بیاره....

اصلاً تا موقعی که یاد نگیره یه داستان درست حسابی بنویسه حق بازی ساختن نداره، بنظرم بهتره بره تو خونه رخت لباس های زن بچه ـش بشوره ؛ اصلاً مهم نیست که یکی از نوابغ برنامه نویسی هست !! بنظرم من چند سال بازی ساری بذاره کنار بره پیش جی .کی. رولینگ ازش درخواست و التماس کنه که بهش نویسندگی یاد بده.
واقعاً دیگه بعضی دارن شورش در میارن !!
اگه ملاک و معیاری هم واسه سنجش عملکرد کارمک میخواین قرار بدین حداقل نمره هایی که سایت ها به بخش گرفیک دادن در نظر بگیرید !!!
خب اينجا مشكل از شما فكر كنم باشه نه ما،چون ما ها از روز اول معنی id software rage رو می دونستيم و بعضیا كه تا بحثی می شد پای كارمك رو وسط می كشيدن توقعات رو بالا بردن.
حالا من با بحث و جدال هایی که بالا شد کاری ندارم و اصلا برام مهم نیست اما یه نکته دیدم که خواستم نقل قول کنم:

از کی تا حالا بازی با میانگین 84 شده "گند" ؟

اونوقت بازی هایی که 7 و 6 و لا غیر میگیرن چی باید بگیم بهشون؟! واقعا یه حرفایی که میزنید که آدم خندش میگیره. اگر قرار باشه هر بازی ای که میاد میانگینش 90 و بالای اون باشه پس کلا جمعش کنیم بساط امتیاز دهی رو دیگه. امتیاز هرچند جدیدا امتیاز دهی سایت ها دیگه شورش رو در آوردن و به هر گیمی که میاد 8.5 و 9 صدقه میکنن. واسه همین همیشه با EDGE حال میکردم چون امتیاز رو واقعی میده و مقایسه میکنه با بازی های دیگر.
نسخه 360 بازی متاش 82 ـه در حال حاضر.
در کل نمره ها تا اینجا خوب بوده ولی سازندها یک سری حرف ها را باید همون اول می زدند که نمی دونم چرا پنهان کردند !!!!!!!!!!!!!!!

و اما در مورد گرافیک بازی فکر کنم تونسته باشند نظر علاقه مندان به بازی را جلب کرده و به وعده هاشون عمل کنند

اون شات ها دو تاش in-engine فكر كنم باشه.(شايدم نباشه تا وقتی بازی رو نگيرم نمی تونم بفهمم)
در كل الان بهتره صبر كنيم بازی رو خودمون انجام بديم يا اينكه شات هایی كه گيمرا از نسخه PC گرفتن رو ملاك قرار بديم.

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
اون شات ها دو تاش in-engine فكر كنم باشه.(شايدم نباشه تا وقتی بازی رو نگيرم نمی تونم بفهمم)
در كل الان بهتره صبر كنيم بازی رو خودمون انجام بديم يا اينكه شات هایی كه گيمرا از نسخه PC گرفتن رو ملاك قرار بديم.

2 تاش اره ولی 3 تاه دیگه نه البته فرق زیادی هم با هم نمی کنند !!!
تصاویر جدید امده تو سایت www.pcgameshardware.com می تونی ببینیشون برای نسخه pc هستند

Heart Broken

کاربر سایت
Feb 22, 2011
2,418
نام
Ali
بله. بازی فقط از طرف کارمک باشه هر آت و آشغالی باشه براش سجده هم میکنند برخی. ( منظورم بازی خاصی نیست، با کمی تامل میشه فهمید منظورم رو )
فکر کنم در فرهنگ لغت فارسی باید معنی دیگری به کلمه ی خدا هم اضافه کنند. خدا = جان کارمک! رجوع شود به بازیسنتر! یا شاید در کنار کلمه ی بت پرست، کلمه ی کارمک پرست هم اضافه بشه!
ما که نفهمیدیم کارمک در این بازی نقشی داره ! نداره! اگه نداره پس این جملات که بازی واسه استاد باشه هر چی باشه مهم نیست! چیه. اگه داره پس استاد استاد گفتنش برای چیه!؟ چرا تحمل خرده گرفتن به بازی ای که خرده خورش ملسه! رو ندارید؟ گفتن طوطی وار کلمه ی "استاد کارمک" هم خیلی زیباست. حالا که بازی خراب کرده و طبق انتظار نبوده کاشف به عمل اومده کارمک هیچ کارست و بازی رو بقیه ساختن. والله ما تا جایی که Rage شنیدیم چیزی جز کارمک همراهش نبود. نمیدونم طی این مدت کارگردان بازی کجا بوده! معلوم نیست کر و لال تشریف داشتن یا خجالتی. چقدر شنیدیم که جان کارمک افسانه ای به فلان قسمت بازی گیر داده و اصرار داره که مطابق با نظرات ایشون باشه، آقا 60 فریمش کن، محیط Open world باشه، هیجان بی نقص، حالا شده هیچ کاره! بسیار عالی بسیار عالی ؛ برای من گیمر مهم نیست نقش کارگردان توی تیم سازنده به عهده ی کی بوده مهم اینه طی این چند سال نشد حتی یکبار خبری از Rage باشه و کارمک افسانه ای نباشه و این یعنی در عمل همه کاره!! عدالتش همینه که در زمان گند زدن بازیش، عواقبش هم باید پای استاد کارمک پور! گرامی باشه. نگید نمره ی 8 یعنی عالی، با این گرد و خاکی که این بازی طی این مدت هم در اینجا و هم در بسیاری جاهای دیگه به پا کرده بود، 8 یعنی باقالی. شاید مقصر سهام داران برحق این شرکت در بازی سنتر و جاهای دیگه باشن اما فرایندی بود که تبدیل به حقیقتی غیر قابل انکار شد.
شما کلاً درست صحبت کردن بلد نیستی، جناب کارمک فقط رو بخش گرافیک بازی کار کردند ولی به هر حال این نشان دهنده زیبا بودن بازی از لحاظ گرافیکی هست، واگر طرفداری این بازی رو میکنم شاید فقط به خاطر همین مورد باشه(هر چند مابقی بخش‌ها از جمله گیم پلی بسیار کارآمد بودند).جناب کارمک اینقدر بزرگ هستند که وقتی در گروه سازنده‌ها باشند فقط نام ایشون رو ببرند، حتی اگر فقط در بخش گرافیکی بازی کار کرده باشند که انصافاً هم زیبا کار کرده.(در ضمن جناب کارمک پسرخاله بنده نیستند و هیچ گونه تعصبی هم نسبت به ایشون ندارم ولی خوب با سوابق کاری و سوادشون قبلاً نشون دادند که حداقل بازی ساز بزرگ با ایده‌های بزرگ هستند).ضمناً به نظر من بازی بسیار خوش ساخت و قابل تحسین هست، حالا اگر من طرفداری این بازی رو میکنم دلیل هم دارم والا نمیدونم شما چرا علاقه به کوبیدن این بازی دارید؟!(البته میشه حدس زد!) حقیقت غیر قابل انکار اینه که همین شما اگر بازی محبوبتون نمره هشت یا زیر هشت بگیره این نمره رو بسیار عالی میدونید و منتقدان رو به حساب نمیارید، هر چند که همین الآن هم میگم، برای انجام بازی‌های بزرگ مثل RAGE نیازی به نمره منتقدین نیست.

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,250
نام
امیرحسین
@Angeal

درسته حرف مفت زدن کنتور نداره ولی شما دیگه خودتو کنترل کن !

اين بازی آخريشونم نشون داد اين شركت (سوای كارمك) هيچی نيست.
آبدارچی اپيك يا ناتی داگ كل اينا رو می ذاره جيب چپش!

5geoqv27b2hp28dum27.gif

• Like
Reactions: Robin Hood

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
@Angeal

درسته حرف مفت زدن کنتور نداره ولی شما دیگه خودتو کنترل کن !
c35083f355f1.png

67d01b4bac1a.png

گفته بازی یک ow کامل نیست که شما هرچی که دوست دارین توش پیدا کنید و به هر کجا برین (مثل GTA) گفته هدف ما از بزرگ کردن محیط بازی این هست که دستتون برای فرار و مبارزه بعد باشه.. خوب من موندم مشکل این حرف چی هست تو این فروم کدومتون انتظار GTA از بازی داشتین..؟

===========

باید به یک سری از کاربران پستانک جایزه بدیم.. طرف بزرگ ترین حماسه زندگیش این هست که یا رفته کلی پیش مامانش گریه کرده که براش کنسول مشکی بخره یا با دوستاش دور میدان ونک برای تعویض بازی قرار گذاشته بعد این عده دارن در مورد کارمک اینجا نظر میدن..
خوب باقی دوستان چه انتظار دارن آیا شما انتظار دارین این افراد که تا پارسال حتی یک بار هم اسم کارمک رو نشنیدن در موردش چی بگن..؟

البته این ترول ها همه از سر اون جمله معرف کارمک هست که خیلی ها رو تو این فروم آتـــــش زد
اين ليست بازیام تو اكانت psn ـمه.انقدر طولانيه كه حتی نصفشم تو عكس جا نشد! :
http://up9.iranblog.com/images/eu2osme43knlll92ns9.jpg
سنمم 21 ساله!
بازم جوابی هست بدی غير از اينا آيا؟:)
Paranormal @
سفسطه نکن برادر. همون یه تیکه رو تونستی جواب بدی؟! متای PS3 بازی 84 ـه. حالا بر فرض گفته شما 82 مال 360. این 2 امتیاز اینقدر براتون مهمه؟ کاملا معلومه که جوابی ندارید بدید و فقط دنبال بهانه تراشی هستید. پست ندید سنگین ترید.
فردين جان هنوز نسخه PS3 نقداش زياد نشدن.
کی توقع ـت برد بالا؟؟؟ در چه زمینه ایی برد بالا ؟؟؟خود هایپی ؟؟ توهم؟؟ فشار؟؟ علاقه جان کارمک به 360 ؟؟ چی بالاخره؟؟؟

اگه فرخ در زمینه گرافیک هایپ کرده دسته گلش درد نکه چون جواب داد.....
شرمنده،يادم رفت RAGE يه بازی پازل بوده و هر روز تاپيك اظهارات كارمك و همينطور حرفایی نظير اين كه RAGE رو با سيستم 10 سال ديگه اجرا می كنه (اونوقت الان PC گيمرها چی در مورد بازی می گن!!) رو نشنيديم.شما به بزرگی خودت ببخش.
نوبيم:(
از پشت كوه اومديم و نه كارمك رو می شناسيم نه ميدون ديگه غير ونك رو...:(

آخرین ویرایش:

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین
گفته بازی یک ow کامل نیست که شما هرچی که دوست دارین توش پیدا کنید و به هر کجا برین (مثل GTA) گفته هدف ما از بزرگ کردن محیط بازی این هست که دستتون برای فرار و مبارزه بعد باشه.. خوب من موندم مشکل این حرف چی هست تو این فروم کدومتون انتظار GTA از بازی داشتین..؟

===========

باید به یک سری از کاربران پستانک جایزه بدیم.. طرف بزرگ ترین حماسه زندگیش این هست که یا رفته کلی پیش مامانش گریه کرده که براش کنسول مشکی بخره یا با دوستاش دور میدان ونک برای تعویض بازی قرار گذاشته بعد این عده دارن در مورد کارمک اینجا نظر میدن..
خوب باقی دوستان چه انتظار دارن آیا شما انتظار دارین این افراد که تا پارسال حتی یک بار هم اسم کارمک رو نشنیدن در موردش چی بگن..؟

البته این ترول ها همه از سر اون جمله معرف کارمک هست که خیلی ها رو تو این فروم آتـــــش زد

• Like
Reactions: The Spectre

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
Paranormal @

خیلی جالبه که بدونم همین حرف ها رو سر GT5 هم میزدی یا نه؟ کم به یامائوچی استاد استاد نگفتن. دیگه گوش عالم رو کر کرده بودین با استاد استاد کردنتون. متای بازی چند شد؟ در حد همین ریج. اما چی؟ از ارزش کار چیزی کم نکرد و فروشش هم کرد. اصلا چیز هایی که میگی رو واقعا نمیتونم حلاجی کنم تو یه پست جواب بدم بهت. یه حرفای غیر منطقی میگی که آدم میمونه. بله هر جا اسم کارمک باشه باید هم ملت لب و لوچشون وا بره. همین بازی های FPS ـی که الان دارید بازی می کنید از کیلزون بگیر و تا هیلو و .... همه مدیون همین شخص هستند. من خودم طرفدار این آقا نیستم و تعصبی هم نسبت بهش ندارم اما حرفایی که میزنید خیلی دور از واقعیته.

نسخه 360 بازی متاش 82 ـه در حال حاضر.
سفسطه نکن برادر. همون یه تیکه رو تونستی جواب بدی؟! متای PS3 بازی 84 ـه. حالا بر فرض گفته شما 82 مال 360. این 2 امتیاز اینقدر براتون مهمه؟ کاملا معلومه که جوابی ندارید بدید و فقط دنبال بهانه تراشی هستید. پست ندید سنگین ترید.

• Like
Reactions: shefer

kayne

کاربر سایت
Jan 13, 2009
3,098
نام
مصطفی
خب اينجا مشكل از شما فكر كنم باشه نه ما،چون ما ها از روز اول معنی id software rage رو می دونستيم و بعضیا كه تا بحثی می شد پای كارمك رو وسط می كشيدن توقعات رو بالا بردن.
کی توقع ـت برد بالا؟؟؟ در چه زمینه ایی برد بالا ؟؟؟خود هایپی ؟؟ توهم؟؟ فشار؟؟ علاقه جان کارمک به 360 ؟؟ چی بالاخره؟؟؟

اگه فرخ در زمینه گرافیک هایپ کرده دسته گلش درد نکه چون جواب داد.....

Paranormal

کاربر سایت
Jan 9, 2010
936
نام
علی
@ Black Tear: دوست عزیز، شما مشتی از خروار هستید، من شخص خاصی رو منظورم نبوده، هر کسی که رفتارش مطابق با نوشته های من باشه خودش میفهمه. شما جبهه گرفتید هم به همین موضوع برمیگرده.
@ Fardin: تا صحبت از انتقاد این سازنده میشه میاید میگید اگه فلان بازی امتیازش اینطوری بود اونطوری بود! آخه گذشته ی روشنی هم وجود نداره. یه نگاهی به تاپیک بازی های انحصاری بندازید متوجه میشید. هر چند خود من هرگز صحبت از امتیازات خوب و بد نزدم اما چه بسیار بودن از حقوق بگیران مایکروسافت که تاپیک های بازی های سونی رو با امتیازات 80 به آتیش کشیدند. این صحبت ها قدیمی شده. گوش ما ازاین صحبت ها پره.
جالبه تا میایم صحبت کنیم یه عده روشنفکر میریزن اینجا، سر صحبت رو باز میکنن که فلانی نمیدونه کارمک کیه اومده بد میگه!
@ terova: اتفاقاً ما هم به خوبی شما ایشون رو میشناسیم. اگه درست یادم باشه اولین بازی که از ایشون باز کردم هم Wolfenstein بود برای 17-16 سال پیش. احتمال میدم این واسه زمانی باشه که شما هنوز به درستی نمیدونستید گیم چیه. بحث های انسان شناختی خودتون و سوابق درخشانتون در زمینه ی گیمینگ و اینا رو بزارید کنار. جواب قانع کننده ای دارید بگید ;)

خب پس عملا اعتراف کردی که هدفت از این حرفا (!) ترول کردن بوده . خوش بگذره...
معنی پاسخ قانع کننده رو هم متوجه شدیم. باز هم واژه ی ترول میانبری شد برای طفره رفتن. موفق باشی دوست گرامی.

آخرین ویرایش:

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
@ Black Tear: دوست عزیز، شما مشتی از خروار هستید، من شخص خاصی رو منظورم نبوده، هر کسی که رفتارش مطابق با نوشته های من باشه خودش میفهمه. شما جبهه گرفتید هم به همین موضوع برمیگرده.
@ Fardin: تا صحبت از انتقاد این سازنده میشه میاید میگید اگه فلان بازی امتیازش اینطوری بود اونطوری بود! آخه گذشته ی روشنی هم وجود نداره. یه نگاهی به تاپیک بازی های انحصاری بندازید متوجه میشید. هر چند خود من هرگز صحبت از امتیازات خوب و بد نزدم اما چه بسیار بودن از حقوق بگیران مایکروسافت که تاپیک های بازی های سونی رو با امتیازات 80 به آتیش کشیدند. این صحبت ها قدیمی شده. گوش ما ازاین صحبت ها پره.
جالبه تا میایم صحبت کنیم یه عده روشنفکر میریزن اینجا، سر صحبت رو باز میکنن که فلانی نمیدونه کارمک کیه اومده بد میگه!
@ terova: اتفاقاً ما هم به خوبی شما ایشون رو میشناسیم. اگه درست یادم باشه اولین بازی که از ایشون باز کردم هم Wolfenstein بود برای 17-16 سال پیش. احتمال میدم این واسه زمانی باشه که شما هنوز به درستی نمیدونستید گیم چیه. بحث های انسان شناختی و سوابق درخشان در زمینه ی گیمینگ و اینا رو بزارید کنار. جواب قانع کننده ای دارید بگید ;)
خب پس عملا اعتراف کردی که هدفت از این حرفا (!) ترول کردن بوده . خوش بگذره...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر