انجمن پیرهای دنیای گیم (افراد 30 سال به بالا)

بیشترین دورانی که از گیم لذت بردید

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,279

Wrath of Legion

کاربر سایت
Jul 26, 2017
318
اولین Duke Nukem دوبعدی دهه 90 میلادی که سازنده ها میخواستن بسازن بنا به دلایلی نیمه کاره رها شد. اما یه سری سازنده دیگه همون موتور گرافیکی رو گرفتن و یه بازی معرکه برای سیستم عامل DOS ساختن که البته اینبار قهرمان خودش یه هیولای فضایی بود!(دقیقا دشمنان همیشگی Duke :D) این بازی هنوزم کلی طرفدار داره و در سایت GOG قابل خریده. تنها نقطه ضعف این بازی رو سوای گیمپلی و گرافیک عالی میشه عدم وجود موزیک متن دونست که البته همینم میتونه یه مزیت واسه بعضیا باشه!

300px-Alien_Rampage_cover.jpg

alien-rampage_16.png

Wrath of Legion

کاربر سایت
Jul 26, 2017
318
این آخرین پست من تو این تاپیک نخواهد بود.
ولی از هم صحبتی با دوستان خوشحال شدم. :D
==============================
تو ایران تجربه بازی آنلاین از نسل X360 و PS3 همه گیر شد. اما شبکه آنلاین از همون نسل Atari 2600 وجود داشته بنام GameLine. به این صورت که یه کارتریج میخریدی که هم توش مودم داشت و هم فضای ذخیره سازی. بعد میتونستی بازیها رو از شبکه دانلود کنی! بازیهایی که چند کیلوبایت بیشتر حجم نداشتن. و همینطور با High Scoreـهایی که ثبت کردی تو جدول با بقیه به رقابت بپردازی. همینطور قرار بود به تدریج قابلیت پیگیری اخبار، انجام کارهای بانکی! و چت و انجمن مثل بازیسنتر هم به شبکه اضافه بشه. اما این سرویس به دلیل اینکه از عصر خودش جلوتر بود نتونستن subscriber (مشترک) به اندازه کافی جذب کنه و منحل شد. اما میراثش در نهایت منتهی به اختراع همون اینترنت دیال-آپ معروف شد!!

18j1syjsf34zzjpg.jpg

ROONEY190

کاربر سایت
Jun 24, 2012
233
نام
علیرضا
این آخرین پست من تو این تاپیک نخواهد بود.
ولی از هم صحبتی با دوستان خوشحال شدم. :D
==============================
تو ایران تجربه بازی آنلاین از نسل X360 و PS3 همه گیر شد. اما شبکه آنلاین از همون نسل Atari 2600 وجود داشته بنام GameLine. به این صورت که یه کارتریج میخریدی که هم توش مودم داشت و هم فضای ذخیره سازی. بعد میتونستی بازیها رو از شبکه دانلود کنی! بازیهایی که چند کیلوبایت بیشتر حجم نداشتن. و همینطور با High Scoreـهایی که ثبت کردی تو جدول با بقیه به رقابت بپردازی. همینطور قرار بود به تدریج قابلیت پیگیری اخبار، انجام کارهای بانکی! و چت و انجمن مثل بازیسنتر هم به شبکه اضافه بشه. اما این سرویس به دلیل اینکه از عصر خودش جلوتر بود نتونستن subscriber (مشترک) به اندازه کافی جذب کنه و منحل شد. اما میراثش در نهایت منتهی به اختراع همون اینترنت دیال-آپ معروف شد!!

18j1syjsf34zzjpg.jpg
خیلی نکته جالبی بود:o:-bd
اون زمان فکر ایجاد بازی آنلاین و... خیلی ایده جذاب و خلاقانه ای بوده

Wrath of Legion

کاربر سایت
Jul 26, 2017
318
این آخرین پست من در این تاپیک... :D:D:lol:
===============================
M82 Demo Unit، دستگاهی برای تست اولیه بازیهای NES که همکنون در آمرکیا به قیمت های گزاف برای کلکسیونرها به فروش میرسد.

latest

m82_1.jpg

یادمه Pat the NES Punk یه بار توی یکی از ویدئوهاش گفت وصیت کرده بعد از مرگش با این دستگاه خاکش کنن!

AxeL90

کاربر سایت
Aug 27, 2014
505
سلام ، هینجور تاپیکای بازیسنتر چک میکردم یهو چشمم افتاد به اینجا :D
یه سوالی همیشه ذهن منو درگیر کرده این کارتریج های مگا درایو و میکرو (اینم چرا بهش میگفتن میکرو جای سواله :D) اورجینال بودن یا ما ازهمون دوران طفولیت پایرت باز بودیم ؟! :D
یه مورد دیگه این رمزای مثلا mk چه جوری کشف میکردن اونم بدون اینکه نت در کار باشه ؟! قسمت مخفی داشته ؟!(یادمه یه کارایی میکردیم که مثلا راحت تر فیتالیتی اجرا بشه یا شائو کان رو میشد انتخاب کرد ولی رمز یاد نمیاد )
با تشکر

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
یه سوالی همیشه ذهن منو درگیر کرده این کارتریج های مگا درایو و میکرو (اینم چرا بهش میگفتن میکرو جای سواله :D) اورجینال بودن یا ما ازهمون دوران طفولیت پایرت باز بودیم ؟! :D
یه مورد دیگه این رمزای مثلا mk چه جوری کشف میکردن اونم بدون اینکه نت در کار باشه ؟! قسمت مخفی داشته ؟!(یادمه یه کارایی میکردیم که مثلا راحت تر فیتالیتی اجرا بشه یا شائو کان رو میشد انتخاب کرد ولی رمز یاد نمیاد )
با تشکر
از همون اول پایرت باز بودیم
اونا رمزها رو از کجا میاوردن خدا داند ولی من میرفتم از مغازه‌ها دفترچه رمز میخریدم

Sent from my Xperia using Tapatalk

AxeL90

کاربر سایت
Aug 27, 2014
505
از همون اول پایرت باز بودیم
اونا رمزها رو از کجا میاوردن خدا داند ولی من میرفتم از مغازه‌ها دفترچه رمز میخریدم

Sent from my Xperia using Tapatalk
ممنون ، یعنی اونام کپی بودن ؟! کجا کپی میشده دقیقا ؟!چون به نظرم کار راحتی نبوده نسبت به دیسکای فعلی ، البته مثلا از همونایی که ۵.۶ تا بازی مختلف از شرکتای مختلف تو یه کارتریج بودن مشخصه یه جای کارشون میلنگیده
همون دفترچه ها خودش جای بحث داره بلاخره از یه جایی رمزاشو اوردن دیگه
فقط یادمه دوران ps 1 کتاب رمز بود چاپ رسمی، خیلی شیک‌مجلسی :D

Wrath of Legion

کاربر سایت
Jul 26, 2017
318
با تشکر
اصلا همین اسم میکرو از روی مدل Micro Genius برداشته شده که سالها بعد از فامیکام و NES اصلی ساخته شد. و در واقع یه کلون تایوانی از فامیکام بود!! حتی کنسولمون هم پایرت بوده چه برسه به بازی ها. :D
که البته دستشون درد نکنه! شما حساب کن قیمت میانگین بازی های اورجینال میکرو سی تا پنجاه دلار آمریکا تموم میشد. با اون قیمتا شاید فقط یه 5 درصد مرفه بی درد تو مملکت ایران میتونستن گیمر بشن. :D البته فقط ما نبودیم و نینتندو کلا خاورمیانه، شرق دور به جز کره جنوبی، شرق اروپا، آمریکای جنوبی و آفریقا رو جزء مارکت خودش حساب نمیکرد. :D

vrp_vahid

کاربر سایت
Dec 15, 2013
1,060
Global_Operations_cover.png

کسی هست اینو یادش باشه؟ یه کلون از کانتر که البته تو گیم نت های ایران کسی بازیش نمیکرد. با وجود اسکی بودنش گرافیک بهتری از کانتر ارائه میداد. منم عادت داشتم با botـها چند دست میزدم اونم با دوبله داغون فارسیش. :|:D
گل.بال عالی بود به نصبت بقیه بازی ها گرافیک و سبک جدیدی بود برای خودش

Wrath of Legion

کاربر سایت
Jul 26, 2017
318
یه بازی متوسط و میانه حال. چیزی که بود و نبودش هیچ فرقی برای جامعه گیمری نداره. بحدی که یادمه منی که اون سال ها هر بازی دستم میومد رو تموم میکردم نتونستم اینو تحمل کنم و نیمه کاره ولش کردم!! بقول AVGN یه بازی افتضاح رو میشه کلی در موردش بحث کرد و ویدیو ساخت و کنفرانس خبری گذاشت و مردم رو خندوند اما یه بازی متوسط حتی این خاصیت رو هم نداره. 8-||-):D
Contract_jack_video_game_PC_cover_scan.jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر