انجمن پیرهای دنیای گیم (افراد 30 سال به بالا)

بیشترین دورانی که از گیم لذت بردید

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,279

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
احسنت بر این حافظه. گفتی اشاره کلیک جا داره یادی کنیم از مادر این سبک (:D) یعنی maniac mansion که روی c64 و pc و حتی nes عرضه شد. و موتور SCUMM که در زمان خودش انقلاب در بازیهای ادونچر بپا کرد و زمینه ساز همین ادونچر آیلند و grim fandango معروف شد.

من هنوز بازیا سبک ادونچر بازی میکنم , چه ایرانی چه خارجی
ایرانی مثل قت در کوچه ها تهران
البته اونچر خودش کلی سبک انشعابی داره مثب اکشن ادونچر و ................
کنسول nintendo ds خواستگاه بازی ها با سبک ادونچر - اساره کلیکی - اشکن ادونچر - پلتفرمر و ........... بود :love: میتونستی روش بازیا جدید باهمون سبک بازی کنی :Lovestruck:

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
:cry::cry::cry:
واقعا یادش بخیر:((:((:((

میگم کسی خبر نداره نویسنده هاش الان کجان؟
چیکار میکنن؟؟؟:think:

--------------------------------------------------

یه بخشی از زندگی ما با این :Arrowd::Arrowd: سپری شد:tearsofjoy:
(از راست به چپ)

:Dpadup: :Dpadup: :Dpaddown: :Dpaddown: :Dpadleft: :Dpadright: :Dpadleft: :Dpadright: :X: :Circle:

یادش گرامی:Rose::x

واقعا یادش بخیر :love::love:

bazyrayaneh.jpg

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
فدات داداش :hug:
من کاربر تازه وارد نیستم چنتا آیدی بن دائم شده دارم که این اخرین آیدی منه , سر شکلی که با یکی از مدیران بالا رتبه بازی سنتر داشتم تا آیدی جدید میساختم بعد لو میرفت منم بن میشدم :Cheesygrin:
میرم پست ها قدیمی میبینم هم حس قشنگ و نوستالژی بهم دست میده حس خوبیه :Angel: هم حس نراحتی پیدا میکنم عمر چه زود گذشت چه حال و هوایی داشتیم :cry2:
داشتم یه تاپیک دیشب میدیدم که من تو سال 2008 و 2009 نظر داده بودم واقعا حس عجیبی پیدا کرده بود
خاطره ای از یه عزیزی تعریف کرده بودم که الان نیست فوت شده
اون زمان دسته wii ویموت و نانچاک کامل میخریدم 35 هزار - بازی اوریجنال ps3 بود 40 تا 45 هزار و ............

عمر زود میگذره و حسرت میمونه , حسرن روزا زیبا و قشنگ گذشته و مقایسه با بدی امروز
اون روزا هر چی بود از الان خیلی بهتر بود دل شادی داشتیم :Excited:
حق با شماست. دقیقا تنها چیزی که می مونه، حسرته.
راستی داداش، الآن که تمام اطلاعات شخصیت رو دادی، بن نکُنَنت دوباره! :D لُو دادی خودتو که!!! :D:D:D
جَنگی برو یه اکاننت دیگه بساز!!!!! :D:D:D

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
حق با شماست. دقیقا تنها چیزی که می مونه، حسرته.
راستی داداش، الآن که تمام اطلاعات شخصیت رو دادی، بن نکُنَنت دوباره! :D لُو دادی خودتو که!!! :D:D:D
جَنگی برو یه اکاننت دیگه بساز!!!!! :D:D:D

اون طرف فعلا کم پیدا شده :clap: اگرم بن دائم شم دوباره تو 10 دقیقه یکی دیگه میسازم :lol:

rc8_gdfg.jpg

• Like
Reactions: ROONEY190

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,347
نام
مسلم
احسنت بر این حافظه. گفتی اشاره کلیک جا داره یادی کنیم از مادر این سبک (:D) یعنی maniac mansion که روی c64 و pc و حتی nes عرضه شد. و موتور SCUMM که در زمان خودش انقلاب در بازیهای ادونچر بپا کرد و زمینه ساز همین ادونچر آیلند و grim fandango معروف شد.

screen-maniac-mansion-orig-entrance.gif
اتفاقا نسخه ریمستر شده Day of Tentacle رو که بازی کنی توی یکی از اتاق های داخل بازی یه کامپیوتر قدیمی هست که میتونی این بازی رو روش انجام بدی:D

Wrath of Legion

کاربر سایت
Jul 26, 2017
318
اون طرف فعلا کم پیدا شده :clap: اگرم بن دائم شم دوباره تو 10 دقیقه یکی دیگه میسازم :lol:

ایول بابا. منم یه 10-15تایی اکانت بن شده دارم. خوشم میاد همقطار بحساب میایم. :Laughing::D

1291805888_click069.jpg

آخرین ویرایش:

Sony+

کاربر سایت
Mar 22, 2015
543
من هم کومودور 64 داشتم و نوارهاشو از چاراه ولیعصر و انقلاب و پشت شهرداری میخریدم.بغلش شماره گر داشت توس قاب کاست هم نوشته بود مثلا فوتبال از دقیقه 2 تا 15 بعد میذاشتی دقیقه دو و کومودور روشن میکردی دکمه پلی میزدی تا 15 دقیقه صبر میکردی تا لود بشه و اجرا بشه یادمه بابام میگفت دیسکت خورش اومده درجا لود میکنه!!
بازیهای قشنگش فوتبال و ایکاری واریوس و تاندر کت و تنیس فضایی (آرکانوید) و دبل دراگون و اون یارو شوالیه که شمشیر پرت میکرد و جونش کم میشد لخت میشد بود.
توی کاستها اسمها رو فارسی نوشته بودن واسه همین اسم درستشو نمیدونم منم سنم کم بود اون موقع فارسیشم به زور میخوندم.
یه بازی بود دقیقا یادمه تو کاست نوشته بود "وحشیان دو قسمت" ! بازیشم قشنگ بود الان پیداش نمیکنم.

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,578
کومودور 64 داشتم.
بازی لاکپشتهای نینجا و اون هواپیماش که از بغل نشون میداد رو یادمه.
یه کتاب هم بود که آموزش برنامه نویسیش بود و کبریت بازی و پیانو رو یادمه باهاش نوشتم.
بازی Ikari Warriors هم یادمه و بعدا روی میکرو هم اومد ولی خوب روی میکرو Jackal چیز دیگه بود و جای Ikari Warriors رو پر کرد.

Wrath of Legion

کاربر سایت
Jul 26, 2017
318
کومودور 64 داشتم.
بازی لاکپشتهای نینجا و اون هواپیماش که از بغل نشون میداد رو یادمه.
یه کتاب هم بود که آموزش برنامه نویسیش بود و کبریت بازی و پیانو رو یادمه باهاش نوشتم.
بازی Ikari Warriors هم یادمه و بعدا روی میکرو هم اومد ولی خوب روی میکرو Jackal چیز دیگه بود و جای Ikari Warriors رو پر کرد.

آخ گفتی Ikari Warriors که مزخرف بود واقعا ولی بجز Jackal یه بازی به اسم "چه گوارا" هم بود که البته تو آمریکا بدلیل مخالف با کمونیسم با عنوان Guerrilla War منتشر شد. از لحاظ پرتاب نارنجک و اسلحه های آتشی و سوار شدن تانک مثل سری Metal Slug شلوغ پلوغ و خرتوخر اما لذتبخش بود. :D

174000175.jpg

guerilla771.png

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,578
آخ گفتی Ikari Warriors که مزخرف بود واقعا ولی بجز Jackal یه بازی به اسم "چه گوارا" هم بود که البته تو آمریکا بدلیل مخالف با کمونیسم با عنوان Guerrilla War منتشر شد. از لحاظ پرتاب نارنجک و اسلحه های آتشی و سوار شدن تانک مثل سری Metal Slug شلوغ پلوغ و خرتوخر اما لذتبخش بود. :D

174000175.jpg

guerilla771.png

ایکاری واریورز مزخرف؟! آخه داداش اون موقع بازی دیگه ای نبود که بگی نسبت به فلان بازی مزخرف بوده.انتخابهامون محدود بود.
اینو روی NES به اسم Guerrilla War بازی کرده بودم.ولی نمیدونستم به افتخار فرمانده چه گوارا ساختن.ایول...
اما Jackal عالی بود.هنوزم که هنوزه تو سبکش رو دست نداره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر