انجمن پیرهای دنیای گیم (افراد 30 سال به بالا)

بیشترین دورانی که از گیم لذت بردید

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,279

GameMasterr

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,205
نام
على
یه مجله بود یا بهتره بگم روزنامه (شبیه روزنامه) مال گیم بود داخلش سی دی محتوای تریلهای بازیها بود
اون زمانdsl نبود که:D منم فقط برای سی دی اینو میخریدم تا زمانی که دیگه سی دی همراشو برداشتن
یادم نمیره
رفتم بگیرمش طرف چون دیگه میشناخت من برا چی اودم خودش سری اماده میکرد وقتی داد دیدم سی دی نداره و فهمیدم بعد از این هم نمیده همونجا گفتم بهش این بدون سی دی بدردم نمیخوره خورد تو پرش
:))
دایال اپم ارزوست :D

Wrath of Legion

کاربر سایت
Jul 26, 2017
318
1296928429_click050.jpg

یه ستون پرطرفدار داشتن بنام "بازی خور" که ایمیل ها رو جواب میداد.
یه نویسنده مغرور و پُرافاده هم بود بنام سید طه رسولی که نقدهای وزینی بر بازی ها مینوشت. که بعدا سردبیر یا دبیر تحریریه (یا یه همچین چیزی) توی هفته نامه یا دوهفته نامه (یا یه همچین چیزی) "دنیای بازی" شد.
هیچوقت نقدش بر هاف لایف 2 رو یادم نمیره. :)) ایشون در اون نقد خط بطلانی بر تمام نقدهای مثبت جهانی این بازی کشیده و میگفت بازی تکراری هست و چیز خاصی نداره. :)) یا توی نقد کال آو دیوتی 2، از اونجایی که خط سلامتی برای اولین بار در تاریخ بازیها خودبخود پر میشد، پلیر رو به یه ترمیناتور تشبیه میکرد. :))
روزنامه جام جم قیمتش 50 تومن بود. یاد باد آن روزگاران، یاد باد. :D

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
یادش بخیر بازی کام :Angel:
اگر اشتباه نکنم اول مجله بود بعد شد 2 هفته نامه که خیلی ارزونم بود :love:
تبلیغاتش زیاد بود اما محتوا خوبی داشت :Lovestruck: نقد و بررسی ها عالی داشت :Guitar:
هر هفته منتظر بودم نسخه جدیدش بیاد چه دورانی بود :hug:
بعد خیلی رو PC گشنینگ توجه داشت بعد بازی ها کنسول ها دیگه مثل PS2 - GAMECUBE - GAMEBOY ADVANCE و ......... تحت پوشش داشت
من داشتم تمام نسخه هاشو اما حیف تو اثاث کشی گم شد :Crying1:

2416

2588

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
همه ما سن بالا ها و گیمر ها کهنه کار با فولوگس قورباقه ای به اسم هربی آشناییم Herbie :love:
فیلم ها مختلفی از قدیم تا امروز دررباره این ماشین زنده بامزه ساخته شده :hug:

Herbiefl_poster.jpg

ماجرای پر کش و قوس خودروی متفاوت بیتل با تعطیلی آخرین خط تولید آن در مکزیک (در سال ۲۰۰۳ میلادی) به تاریخ سپرده شد تا اتومبیلی که در بسیاری از فیلم‌های هالیوودی نیز به کار گرفته شده و حتی به ایفای نقش پرداخته بود، بازنشسته شده و به یادگاری از گذشته‌های صنعت خودروسازی جهان تبدیل شود؛ تا جایی که امروزه رد کلوپ‌های بیتل را در اینترنت بیشتر می‌توان گرفت تا در خیابان؛ حتی در کشور خودمان! :Angel:
«هربی»، معروف‌ترین بیتل دنیاست که نقش ستاره یک فیلم هالیوودی را بازی کرده است! :Flowers:

186431_584.jpg

و حالا بازی هربی برای DS

images

عکس از گیم پلی بازیش

images

اینو دیدم دلم نیومد نزارم این بیتل جدید آخرین نسل این نوع ماشین بوده

186430_790.jpg

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
معلومه سطح دوهفته نامه بالا بوده ها. Witcher رو نوشته Witch. :D

بازی کام خیلی معروف بود هر جا تهران میرفتی همه جا داشتن , من میرفتم الهیه خونه یکی از فامیلا حتی کیوسک ها اونجا داشتن
خیلی خوب بود :love:
اول مجله بود بعد شد 2 هفته نامه - بعد ها بازی کام تعطیل شد و نشریه دنیا پردازش شد همون بازی کام سابق بود

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
من 23/5 سالمه! فکر نکنم مشکلی داشته باشه . . . :d
من از آتاری شروع کردمو دوران طفولیت رو باهاش سر کردم و بعد از اون میکرو داشتم که الان وقتی بهش فکر میکنم احساس میکنم خیلی دلم براش تنگ شده . . . :d
آتاری که بازی هاش مشخصه ، اما تو میکرو عاشق بازی های Technōs Japan Corporation بودم و بنظرم بهترین بازی های میکرو برای این شرکت بود و هنوز که هنوزه ذوق و شوقش رو دارم که دوباره بازی کنم! مخصوصا GOAL 3 که کلی خاطره دارم! 2 به 2 بازی میکردیم ، یادش بخیر . . . :d ( تو PC دارم البته )
راهنمائی بودم از این PS1 های اسلیم که تازه اومده بود گرفتم و بازی هائی که ازش لذت بردم سری بازی های کراش بود ، مزرعه دار ، دزد گوسفندان ، اسپیرو و چند تائی دیگه که حضور ذهن ندارم الآن . . . :p
بعدشم PC و PS2 و در حال حاضر هم زیاد اهل بازی نیستم به اون شکل و اگه بخوام بازی کنم فقط Zero Hour بازی میکنم! :d
اما همچنان خودمو یک گیمر میدونم و بشدت دنبال میکنم . . . :d

من تشکر می کنم از
alisantori
عزیز، که با لایک کردن این پُست، کُلی از خاطرات من رو زنده کرد!!!!! :|:|:|
من اون پست رو سال 2012 ارسال کرده بودم... :|:|:|
اصن یه حالی شدم اول صبحی... :|:|:|
چرا اینقدر زود می گذره... :|:|:| جدی می گم... :|:|:|
دورانی شیرینی که به سرعت تموم شد... :|:|:| قَدر 23 سالگی خودتونو بدونید... :|:D:|

عِین پیرمردا غُر می زنم! :D:D:D

Wrath of Legion

کاربر سایت
Jul 26, 2017
318
یه مجله بود یا بهتره بگم روزنامه (شبیه روزنامه) مال گیم بود داخلش سی دی محتوای تریلهای بازیها بود
اون زمانdsl نبود که:D منم فقط برای سی دی اینو میخریدم تا زمانی که دیگه سی دی همراشو برداشتن
یادم نمیره
رفتم بگیرمش طرف چون دیگه میشناخت من برا چی اودم خودش سری اماده میکرد وقتی داد دیدم سی دی نداره و فهمیدم بعد از این هم نمیده همونجا گفتم بهش این بدون سی دی بدردم نمیخوره خورد تو پرش
:))
دایال اپم ارزوست :D
واقعا اسمشو یادت نیست؟ دنیای بازی یا بقول خودشون dbazi بود دیکه.
البته اون دیسکها هم دی وی دی بود نه سی دی. :D یادمه اون موقع بازیهای فوق العاده ایندی مثل torchlight و braid و monkey island عرضه میشدن و ما هم که با نت دیال آپ تو کف می موندیم. میرفتم مغازه میگفتم braid میخوام فروشنده برمیگشت میگفت braid نه منه؟ بیا کال آو دیوتی جدید آوردم. :| خلاصه بهر بدبختی که بود braid رو از طریق همین dbazi گیر آوردم و به یکی از بهتربن تجربه های زندگیم بدل شد. ناگفته نماند توی دی وی دی ها کلی تریلر جدید هم میذاشتن که برای ما ندیدبدیدها. خیلی کیف میداد. البته من مثل شما نبودم خود مطالب و مقاله های دوهفته نامه رو هم میخوندم.:D

dark_knight

کاربر سایت
Dec 2, 2011
367
نام
علی
البته اون دیسکها هم دی وی دی بود نه سی دی. :D یادمه اون موقع بازیهای فوق العاده ایندی مثل torchlight و braid و monkey island عرضه میشدن و ما هم که با نت دیال آپ تو کف می موندیم. میرفتم مغازه میگفتم braid میخوام فروشنده برمیگشت میگفت braid نه منه؟ بیا کال آو دیوتی جدید آوردم. :| خلاصه بهر بدبختی که بود braid رو از طریق همین dbazi گیر آوردم و به یکی از بهتربن تجربه های زندگیم بدل شد. ناگفته نماند توی دی وی دی ها کلی تریلر جدید هم میذاشتن که برای ما ندیدبدیدها. خیلی کیف میداد. البته من مثل شما نبودم خود مطالب و مقاله های دوهفته نامه رو هم میخوندم.:D

البته یه طه رسولی هم داشتند که فقط دستور کوبیدن بازی هارو صادر می کرد:D
فک کنم قیمتش از ماهنامه بازی رایانه بیشتر بود ولی کیفیت کاغذش بهتر بود. هر شماره هم یه پوستر خفن چاپ می کردن تا جایی که دیوار اتاقم دیگه جا نداشت.
محله ما dvd هاشو نمی آوردن. هر دو هفته نصف شهر می چرخیدم تا با dvd بخرم :))

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
من تشکر می کنم از
alisantori
عزیز، که با لایک کردن این پُست، کُلی از خاطرات من رو زنده کرد!!!!! :|:|:|
من اون پست رو سال 2012 ارسال کرده بودم... :|:|:|
اصن یه حالی شدم اول صبحی... :|:|:|
چرا اینقدر زود می گذره... :|:|:| جدی می گم... :|:|:|
دورانی شیرینی که به سرعت تموم شد... :|:|:| قَدر 23 سالگی خودتونو بدونید... :|:D:|

عِین پیرمردا غُر می زنم! :D:D:D

فدات داداش :hug:
من کاربر تازه وارد نیستم چنتا آیدی بن دائم شده دارم که این اخرین آیدی منه , سر شکلی که با یکی از مدیران بالا رتبه بازی سنتر داشتم تا آیدی جدید میساختم بعد لو میرفت منم بن میشدم :Cheesygrin:
میرم پست ها قدیمی میبینم هم حس قشنگ و نوستالژی بهم دست میده حس خوبیه :Angel: هم حس نراحتی پیدا میکنم عمر چه زود گذشت چه حال و هوایی داشتیم :cry2:
داشتم یه تاپیک دیشب میدیدم که من تو سال 2008 و 2009 نظر داده بودم واقعا حس عجیبی پیدا کرده بود
خاطره ای از یه عزیزی تعریف کرده بودم که الان نیست فوت شده
اون زمان دسته wii ویموت و نانچاک کامل میخریدم 35 هزار - بازی اوریجنال ps3 بود 40 تا 45 هزار و ............

عمر زود میگذره و حسرت میمونه , حسرن روزا زیبا و قشنگ گذشته و مقایسه با بدی امروز
اون روزا هر چی بود از الان خیلی بهتر بود دل شادی داشتیم :Excited:

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459

شاید دنیا بازی میگه , هم روزنامه ای داشت هم مجله الکترونیک جدا داشت دنیا بازی که رو dvd بود و خیلی چیزا دیگه
تو هر dvd یه بازی ds و psp هم میذاشتن

سری بازی monkey island :love: سبک محبوب و البته منسوخ شده اشاره کلیکی
سبک پلتفرمر سبک اشاره کلیکی کنار زد - الان خود سبک پلتفرمر خیلی محبوبیتش کم شده
ولی من عاشق سبک سکو بازی یا هون پلتفرمرم :Lovestruck:

gkg5_%D8%AB%D8%B6%D8%B5%D8%AB.jpg

Wrath of Legion

کاربر سایت
Jul 26, 2017
318
احسنت بر این حافظه. گفتی اشاره کلیک جا داره یادی کنیم از مادر این سبک (:D) یعنی maniac mansion که روی c64 و pc و حتی nes عرضه شد. و موتور SCUMM که در زمان خودش انقلاب در بازیهای ادونچر بپا کرد و زمینه ساز همین ادونچر آیلند و grim fandango معروف شد.

screen-maniac-mansion-orig-entrance.gif

PRINCE.OF.IRAN

کاربر سایت
May 27, 2014
364
واقعا بهترین مجله در مورد بازی بود و بهترین دوره گیمر بودن زندگیم رو با این مجله گذروندم :D
حیف که چندین شماره اش رو چند سال قبل گم کردم و ارشیوم ناقص شد :((

نه دیگه چندسالی میشه چاپش متوقف شده

:cry::cry::cry:
واقعا یادش بخیر:((:((:((

میگم کسی خبر نداره نویسنده هاش الان کجان؟
چیکار میکنن؟؟؟:think:

--------------------------------------------------

یه بخشی از زندگی ما با این :Arrowd::Arrowd: سپری شد:tearsofjoy:
(از راست به چپ)

:Dpadup: :Dpadup: :Dpaddown: :Dpaddown: :Dpadleft: :Dpadright: :Dpadleft: :Dpadright: :X: :Circle:

یادش گرامی:Rose::x

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
البته یه طه رسولی هم داشتند که فقط دستور کوبیدن بازی هارو صادر می کرد:D
فک کنم قیمتش از ماهنامه بازی رایانه بیشتر بود ولی کیفیت کاغذش بهتر بود. هر شماره هم یه پوستر خفن چاپ می کردن تا جایی که دیوار اتاقم دیگه جا نداشت.
محله ما dvd هاشو نمی آوردن. هر دو هفته نصف شهر می چرخیدم تا با dvd بخرم :))

مجله دنیا بازی دیجیتال :hug:
نسخه الکترونیک مجله دنیا بازی معروف به ( DBD ) :Angel:
72 نسخه از این مجله زیبا و گرانقدر در دیسک ها dvd :Rose:
آخرین نسخه این مجله سال 90 عرضه شد :cry2:
یک مجله زیبا و پربار

تاپیک همین مجله در همین فروم
دنیای بازی دیجیتال ( DBD )

Form-70-Small.jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر