بازی Dark Souls سخت ترین گیمی است که در تمام عمر بازی کرده اید!!

ترجیح می دین یک بازی چطور باشه؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    156

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
آقای Kristan Reed ادیتور سابق Eurogamer، گفته اند که بازی Dark Souls نه تنها از بازی پیشین خود یعنی Demon’s Souls سخت تر است، بلکه از هر چیز دیگری که ایشان در تمام زندگی شان بازی کرده اند سخت تر بوده!!

جملات زیر نظرات ایشان در مورد این بازی است [طولانیه، ولی جالبه]:

"بازی Dark Souls مثل یک پادگان آموزش گیم است! انگار این بازی رو ساختند تا گیمر قوی از ضعیف، بازیکن حرفه ای و متعهد از بازیکن غیرجدی، و آدم وسواسی از آدم متعادل درش تشخیص داده شود! این بازی، با اختلاف زیاد، مشکل ترین بازیه که در تمام عمرم بازی کردم، و حتی از بازی قبلی سازنده اش، یعنی Demon’s Souls هم سخت تره! بله، درست خوندید!

وقتی کارگردان بازی Hidetaka Miyazaki دیوانه وار اعلام کرد که می خواهد Dark Souls را حتی از بازی سال 2009 خودشان هم سخت تر بسازد، خیلی ها فکر کردند که ایشان دارد اغراق می کند تا بازیش رو در صفحه اول سایت ها و مجله ها قرار بدهد! آخه چرا کسی ممکن است با گفتن این که این دفعه قراره تجربه ای وحشتناک تر و اعصاب خرد کن تر نسبت به قبل داشته باشید، مردم را فراری بدهد؟

ولی وقتی شما شروع به بازی می کنید، بعد از یک ساعت اول بازی که نسبتا عادی و معمولی است، Boss (غول) دوم بازی که هیولای تبر به دست معروف یا همون Taurus Demon است، به سر شما که با هیجان و آب و تاب حمله کرده بودید در عرض چند ثانیه چنان بلایی می آورد که از ناتوانی و بیچارگی خودتون خنده تان می گیرد! بعد هم بازی شما رو کلی به عقب بر می گرداند تا با تمام دشمنان سخت جانی که قبلا نابود کرده بودید دوباره وارد نبرد شوید، و اگر در این کار شکست بخورید تمام روح های به دست آمده تون رو از دست می دهید.

تا اینجای کار برای کسانی که بازی قبلی یعنی Demon’s Souls رو بازی کرده بودند شناخته شده است. پس چه چیزی فرق کرده؟ در این بازی حتی دشمن های معمولی شما هم واقعا یک مشت حروم زاده هستند که گروه گروه به شما حمله می کنند، رهاتون نمی کنند، و از کوچک ترین اشتباه تون حداکثر استفاده رو می برند. خراب کردن در این بازی نباید شما رو عصبانی کند! شما یا باید به مردن به عنوان یک نکته مثبت و یاد گرفتن یه چیز جدید نگاه کنید، یا گریه کنان به سمت یه بازی آسون تر پناه ببرید! من سعی کردم به بالا بردن درجه (Level) کاراکتر بازی پناه ببرم، ولی حتی این کار هم فایده زیادی به حالم نکرد!

اگر پشتکار کافی داشته باشید به مرور متوجه نقطه ضعف های کوچک دشمنان خود در هنگام حمله هایشان می شوید. فرصت های کوچک هنگامی که آنها حمله می کنند. غلت زدن در بین پاهای آنها و رفتن به پشت سرشان و زدن شان. آنها بارها و بارها نابودتان می کنند و دسته شما پشت سر هم [از عصبانیت] به این ور و آن ور اتاق پرت می شود! ولی در کنار تمام این سختی ها پیشرفت کند شما، کمی به شما روحیه می دهد!

مرگ در این بازی بدترین بلایی نیست که بر سر شما می آید! به زودی متوجه چیزی وحشتناک تر به نام "نفرین" می شوید که باعث از دست رفتن نصف خط جان (Health) شما می شود! اگر باز هم نفرین شوید یک نصفه دیگر از دست می رود، تا جایی که دیگر گیم قابل بازی کردن نباشد...

برای این که اعصاب خرد شده من بیشتر شده و به حد جنون برسد، بعد از حدود 35 ساعت بازی، در حالی که برای نجات از سیو شدن بازی بعد از نفرین شدنم سیم برق دستگاه را بیرون کشیده بودم، فایل سیوم خراب شد و حالا مجبورم کل بازی را از اول بازی کنم!! [
7g55dtp4i83pi0balag.gif
]

ولی جالب اینجاست که من چون بار دومم است که بازی می کنم، می دانم که چطور این 35 ساعت را در 10 ساعت تمام کنم، و می دانم که فقط باید آمادگی شکست را داشته باشم، و شجاع تر از هر زمان دیگری در طول تاریخ گیم باز بودنم باشم.

من تازه فقط حدود یک چهارم بازی را رفته بودم، و دوستان Reviewer (بررسی کننده) دیگر من هم به من گفته اند که از اینجا به بعد بازی تازه سخت تر و سخت تر می شود، ولی من بی صبرانه منتظر ادامه دادن بازی هستم"!

بازی هفته بعد برای PS3 و XBOX 360 منتشر می شود [توضیح: تعدادی از دوستان در ایران بازی رو از الان دارند].

منبع: vg247

آخرین ویرایش:

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,827
من که نسخه ی قبلشم بازی نکردم ولی با این چیزی که ایشون تعریف کردن آدم از بازیش که هیچی ، اصلا از زندگی کردن هم سیر میشه. ما که طرفش نمیریم:d.

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,132
نام
متوئیدی
تو این بازیها مشخص میشه عجوبه و باهوش به کی میگن بعدشم وقتی بازیرو تمام کنی واقعا به خودت افتخار میکنی که صدرصد غرور بجایی هست و ارزشت پیش خودت بالاتر میره .... تو ژاپن فروش بازی خیلی خوب شروع شده آرزویه موفقیت دارم هم برایه سازندگانش و هم برایه گیمرهایش.

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,286
نام
Afshin
به گمونم سازنده های این بازی با کارخونه های تولید گیم پد زد و بند دارن !
چون بعید میدونم کسی نسخه ی قبلی رو تا آخر بازی کرده باشه و 2-3 تا گیم پد تلفات نداده باشه ! یا خودش خراب میشه یا شما خراب میشید و گیم پد رو میکوبید تو دیوار ، در نتیجه دوباره گیم پد خراب میشه.
خجالت نمیکشن بازی میسازن بدون چک پوینت ؟ سه ساعت میری جلو دوباره زرتی بر میگردی سر خونه ی اول !

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
بازی نمکینم اینرو
چون مطمئنم اگر بازی کنم یا کنسول رو میشکونم یا دسته رو یا دیسک بازی رو :d
از گایدن 2 روی ایکس باکس سخت تره ینی ؟؟؟

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
یا ابولفضل:d
4fvgdaq_th.gif

من که نسخه ی قبلشم بازی نکردم ولی با این چیزی که ایشون تعریف کردن آدم از بازیش که هیچی ، اصلا از زندگی کردن هم سیر میشه. ما که طرفش نمیریم:d.
4fvgdaq_th.gif

تو این بازیها مشخص میشه عجوبه و باهوش به کی میگن بعدشم وقتی بازیرو تمام کنی واقعا به خودت افتخار میکنی که صدرصد غرور بجایی هست و ارزشت پیش خودت بالاتر میره .... تو ژاپن فروش بازی خیلی خوب شروع شده آرزویه موفقیت دارم هم برایه سازندگانش و هم برایه گیمرهایش.
اگه این توضیحات درست باشه که هر کس تو بازی سنتر این رو تموم کرد باید بذاریمش رو سرمون و حلوا حلوا کنیم! :blink:

ولی من خودم کلا از بازی های سخت خوشم میاد، ولی از بازی هایی که آدم رو علاف می کنند بدم میاد. یعنی اگر مثلا فاصله چک پوینت ها زیاد باشه و یه تیکه رو مجبور باشم 100 بار بازی کنم خوشم نمیاد و می ذارمش کنار، ولی اگر یه بازی به طور معقول سخت باشه و آدم رو به فکر کردن برای پیدا کردن بهترین راه حل وادار کنه (یه چیزی مثل Metro 2033 با اون تیرهای کم و مراحل سنگینش) خیلی خوشم میاد. :D

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,383
نام
محمد
اگه سختیش به خاطر نوع گیم پلی باشه که مشکلی نیست ولی اگه به خاطر نداشتن Checkpoint باشه که من اصلا طرفش هم نمیرم :D کلا واسم غیر قابل تحمله کاری که یه بار انجام دادم را بخوام چند بار تکرار کنم :D اصلا بازی های RPG باید Quick Save داشته باشن این Checkpoint و اینا چه صیغه ای هست آخه :D

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
بازی نمکینم اینرو
چون مطمئنم اگر بازی کنم یا کنسول رو میشکونم یا دسته رو یا دیسک بازی رو :d
از گایدن 2 روی ایکس باکس سخت تره ینی ؟؟؟
خب ظاهرا تو هم تو این جور موارد مثل منی !:d پس نرو سراغش که خرج رو دستت میذاره. من به خاطر شماره قبل ، انالوگ گیمپد رفیقمو به فنا دادم:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

تبلیغات متنی

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر