GC 2011 | گزارش من از نمایشگاه GamesCom 2011

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
خب خوشبختانه امسال مشکل خاصی پیش نیامد و تونستم بدون مشکل به نمایشگاه GamesCom 2011 بروم. البته نمایشگاه از دیروز برای بازدیدکنندگان تخصصی باز شده بود که بلیط 45 یورویی آن کمی برای من گران بود. به همین دلیل به امروز که اولین روز بازدید عمومی بود بسنده کردم.
همانند سالهای گذشته، زمان بازگشایی نمایشگاه در طی تعطیلی مدارس افتاده است، که باعث پرجمعیت شدن نمایشگاه و ایجاد صف های طولانی برای دیدن و بازی کردن یک بازی شده بود.

بقیه حرفها رو در لابلای عکسها برای شما تعریف خواهم کرد، البته من در حدود 300 تا عکس گرفتم که برای جلوگیری از ترکیدن تایپیک و داغ شدن مودم شما، در اینجا فقط یک سری که جالبتر هستند میذارم.

آغاز نمایشگاه، تا ساعت 10 که درها باز بشوند، میتوانستیم در اینجاها کمی خودمون رو سرگرم کنیم.

در اینجا انواع فیگورهای و کمیکهای مختلف به فروش میرفت، تقریبا همه کاراکترها رو داشتند. قیمتها هم خیلی معقول بودند.

با بازشدن درها من سریعا به سمت سالن 6 که Call Of Duty: Modern Warfare 3 نمایش داده میشد دویدم. با همه اینها حدود یکساعت و نیم طول کشید تا نوبت من شد. آن غرفه به چند قسمت تقسیم شده بود که در دوقسمت آن میتوانستیم خودمون MW3 و همینطور BlackOps را بصورت شبکه ای بازی کنیم، که البته من فقط به قسمت MW3 رفتم و تونستم حدود 20 دقیقه قسمت مولتی آنرا بازی کنم که خیلی خیلی حال داد و یه طورایی ناراحت شدم که اومدن و گفتن که وقت تمام شده.

معلوم بود که واقعا امسال روی بازی کار کردند و گرافیک و حرکات اون خیلی عالی شده بود. بعد از آن به یک قسمت دیگه رفتیم که به حالت سینما درست شده بود و در آنجا یک نفر از تیم برنامه نویسان بازی اومده بود و دومرحله از بازی را خودش بازی کرد. در ابتدا بازی را روی درجه Veteran گذاشت که همه دست و سوت زدند. مثل همیشه MW3 با اکشن خیلی سریع و گرافیک بالای خودش کولاک کرده بود. دیدن مراحل بازی روی اون پرده سینما با صدای دالبی و بلندگوهای قوی واقعا حالی داد. متاسفانه عکاسی و فیلمبرداری شدیدا قدغن بود. برای همین از این قسمت عکسی به غیر بیرون از غرفه و عکسی که یواشکی با موبایل انداختم، برای شما ندارم.

غرفه Diablo

غرفه Capcom

این هم غرفه Battlefield 3 و اون میگ معروف که توی خبرها بود. البته میشد لباس خلبانی بپوشی و با میگ عکس بندازی. این هم عکس خودم هستش با لباسی که از گشادی به تنم گریه میکنه. :d

غرفه Bethesda

غرفه EA و بازی Sims

اینجا داشتند در مورد بازی Football Manager 12 و امکانات جدید اون صحبت میکردند.

بازی فیفا 12 مثل همیشه کولاک، اینجا تونستم یک دست هم بازی کنم که اساسی حال داد. مثل همیشه روی انیمیشنها و گرافیک و حرکات تکنیکی کار کرده بودند.

اینجا هم میشد Need For Speed : Run رو بازی کرد. این هم من هستم.

غرفه Bethesda و تابلویی به خط میخی :-o

این محوطه بیرون نمایشگاه که میشد چیزی برای خوردن و نوشیدن خرید و یک استراحت کوتاه کرد.

مامور 47 هم اونجا بود. کلا خیلی ها خودشون رو به شکل کاراکترهای بازیها درست کرده بودند و به نمایشگاه اومده بودند. مثلا تا دلتون بخواهد الطئیر داشتیم.

غرفه بازی Driver

غرفه بازی Ace Combat: Assault Horizon که میشد بازی کرد. یه طورایی ناامیدم کرد. اصلا گرافیکش چیزی که توی تریلرها میدیدم نبود. همه جا تکسچرهای ضایع بود که باید حدس میزدی این شهره یا این دریاست.

غرفه سونی از دور

غرفه Ubisoft

غرفه PES 2012 که بهتره چیزی نگم.

Silent Hill

GamesCom2011136_001.png

بازهم غرفه سونی اینبار از نزدیک

GT5

این هم ماشین Green Hornet که بازسازی کرده بودند.

غرفه Uncharted 3 که میشد بازی کرد و حسابی حال داد. حسابی منتظر بازیش هستم.

غرفه Nintendo از دور

غرفه مایکروسافت که بازهم با بازیهای خیلی زیادی از Kinect اومده بودند.

غرفه Batman

اینجا محوطه آزاد نمایشگاه بود

Lord of the Ring

بازهم مایکروسافت و Kinect

غرفه Forza 4 که میشد بازی کرد.

اینجا میشد Forza 4 رو با سه تا تلویزیون بازی کرد.

APB

Rift

End of Nations

اینجا به قهرمانان آلمان در رشته های مختلف جایزه میدادند و همه میرفتند برای جهانی

Darkness II

Prototype 2

Metro: Last Night
که غرفه اون رو خیلی جالب درست کرده بودند، مثل یک قطار توی تونل بود. این هم واقعا بازی قشنگی بود. یکی از هیولاها رو هم توی بازی نشون دادند و گفتن برای اولین بار این رو داریم نشون میدیم که هرچی آتتیو بهش گلوله میزد نمیمرد. خلاصه کلی منتظرشم.

Ninja Gaiden III که میشد بازی کرد و خیلی هم حال داد.

غرفه UFC 3 که یکی از بکسورها رو از آمریکا آورده بودند و نشسته بود داشت امضا میداد. البته من اصلا از ازدهام نتونستم جلو برم.

غرفه Diablo III
روی اون تابلو که پایه طوسی داره نوشته، "زمان انتظار از اینجا 2 ساعت"

غرفه World of Tanks رو به شکل تانک درست کرده بودند

در اینجا میشد PSP Vita رو حدود 20 دقیقه شخصا در دست گرفت و بازی کرد که ارزش یکساعت صف ایستادن را داشت. چون من خودم PSP 3004 دارم میتونم بگم که واقعا پیشرفت کرده. خیلی خوش دست و با گرافیک خیلی بالا. روی اون Uncharted و Resistence رو بازی کردم که شدیدا حال داد.

Metal Gear Solid 3D

آخر نمایشگاه

نمای بیرونی نمایشگاه

روی پله ها تبلیغ Uncharted 3 رو کرده بودند.

آخرین ویرایش:

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
دستت درد نکنه
پارسال هم هومن از این نمایشگاه گزارش تهیه کرد میتونید لینک هاش رو توی نمایشگاه سال قبل ببینید و این کارش واقعا ارزشمنده و در خور تشکر
حالا اگه COD خیلی دوست داره به خودش مربوطه نه کسه دیگه ای.
این موضوع که باید واسه هر بازی یه ساعت منتظر بمونی واقعا عذاب آوره.برای من که تحملش خیلی سخته!:D

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
بنده خدا هومن رو له کردین باو ! ما یه شوخی کردیم باهاش همه گرفتن ادامشو :D
هومن جان دستت درد نکنه . نمایش Deus Ex هم رفتی ؟

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
vita چطور بود ؟ یه کم بیشتر ازش بگو . آنچارتدش چطو بود ؟

هرچی بگم کم گفتم، خیلی خیلی حال داد. یک دستگاه اونقدری رو توی دستت بگیری و با اون گرافیک به اون راحتی بازی کنی خیلیه. سیستمش مثل دسته خود PS3 هستش که اصلا احتیاجی نداری بهش عادت کنی. خلاصه چی بگم. امیدوارم زودتر بیاد.

دمت گرم خیلی چسبید !
از غرفه ی GT5 عکس انداختی ولی از Forza4 چی ؟؟ ... اون که واجب تر بود ! :d

از Forza4 هم عکس انداختم و هم باهاش بازی کردم. خیلی عالی بود.

تنها توهین رو خود HOOM به هزاران طرفداره BF تو ایران کرده

هروقت یک کمی بزرگتر شدی، بیا با هم حرف میزنیم.

عالی بود زحمت کشیدی اگر میشه گزارشی هم از کنفرانس بلیزارد کبیر بزار تا روحمون شاد شه عزیز :d

شرمنده فرهاد جان، دیگه به اونجاهاش نرسیدم.

از این Froza و Diablo عکس داشتی بذار اگه غرفشون رو هم رفتی یه توضیح بده.

ممنون از لطفت. عکسهای غرفه Forza حتما، ولی Diablo رو که دیدی وسط صف تابلو گذاشته بودن از اینجا 2 ساعت. من که بیشتر برای تماشا رفته بودم ولی به قول KARCHECT اگر کسی برای گزارش تهیه کردن بخواد بره باید یه تیم سه نفره باشند که حداقل دو روز بتونن اونجا باشند.

ولی کاشکی یه خورده بیشتر از حال و هوای نمایشگاه می گفتی
مثلا ملت بیشتر له له میزدن برای کدوم بازی ؟‌:D

خیلی سوال سختیه، چون همه جا خیلی شلوغ بود.

این موضوع که باید واسه هر بازی یه ساعت منتظر بمونی واقعا عذاب آوره.برای من که تحملش خیلی سخته!:D

یک ساعت برای بازیهای معمولی بود. مثلا Vita حدود یک ساعت و نیم طول کشید و برای BF3 و GOW III و غیره بالای دو یا سه ساعت باید می ایستادی.

هومن جان دستت درد نکنه . نمایش Deus Ex هم رفتی ؟

نه باز هم شرمنده، اصلا دیگه به اونجاها نرسیدم.

Quarantine

کاربر سایت
Dec 17, 2008
348
نام
صادق
دوستان عزیزم، خیلی ممنون از لطفتون، همونطور که گفتم عکسها حدود 300 تا هستند که من دیشب چون تمام روز روی پا بودم و خیلی خسته بودم، لینک فقط نصف اونها رو تونستم اینجا بذارم. امروز سعی میکنم بقیه عکسها رو توی همین BC آپلود کنم که دیگه مشکل شیلتر و اینا هم نباشه. شرمنده که خودم دیشب به این فکر نیفتادم.
هنوز خیلی عکس و توضیحات مونده که نذاشتم.

یه چیزی هم به دوستان بی جنبه بگم، که من فن هیچ بازیی نیستم. گرافیک MW3 رو شما توی یک مونیتور چند اینچی با کیفیت داونلود شده دیده اید. من در آنجا گرافیک توی خود بازی را روی یک پرده سینما دیدم. شما چندتا تریلر دیده اید، من خودم بازیش کردم. خودتان قضاوت کنید کدوم یکی حساب میشه.
در ضمن اینکه بازی مورد علاقه شما توی گزارش من نیست، بذارید به حساب صفهای طولانی که حتی برای دیدن یک فیلم از بازی Saint Row و یا Metro باید 45 دقیقه صف می ایستادم(وقت کل نمایشگاه حدود 6 تا 7 ساعت بود).
درضمن حساب این رو بکنید که من به کسی بدهکار نیستم. با پول خودم بلیط خریدم و با مرخصی و وقت خودم به نمایشگاه رفتم.

سلام خدمت هومن جان عزیز.یه تشکر و همین طور یه خسته نباشید خدمت شما به خاطر این لطف بزرگی که در حق همگی ما انجام دادید.

غرفه Bethesda و تابلویی به خط میخی
index.php

این همون پیشگویی اسکای رم هست ،مربوط میشه به ظهور دوباره Alduin و...

حضور آقای 47،غرقه مترو ،BF3,NFS:Run هم واقعا عالی بود.

فقط یه سول:

توی E3 همه از سیستم تهویه هوای سالن ها خیلی شکایت داشتن،توی گیمزکام چطوری بود!؟بوی بد و احساس خفگی بهتون دست نداد!؟:|

در کل امیدوارم بهتون خوش گذشته باشه.:-*

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,933
نام
فرهاد
باز هم جا داره هومن جان ازت تشکر کنم که رفتی و بدون هیچ چیزی عکس برای ما گزاشتی و یک جورایی مارو به اون حال و هوا بردی .

راستی نگفتی این خودتی خوشتیب ؟

Attachments

• GamesCom2011051_001.jpg
    GamesCom2011051_001.jpg
    73 KB · مشاهده: 58

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,577
نام
شیخ صدرا
به به ایشالا قسمت بشه یبارم ما بریم :D
اکشن فیگور نخریدی؟ اون لیچ کینگ ـش خیلی خوف بود :x

پ.ن: چرا برای علاقه داشتن به چیزی با بقیه هماهنگ نمیکنی؟ :| :D

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,933
نام
فرهاد
عزیز اول خوش بحالت رفتی دوم عکس ها بالا نمیاد عزیز دلم ! ولی در کل گزارشیست ارزشمند تر از طلا !

صفحه قبل همه عکسها تو سایت پیوست شده گزاشتم و اومد .
#34 و اینجا #35 و #37

آره خودمم با اون لباس گشاد مسخره
yahoo_10.gif

:| چیش گشاد و مسخره است هان ؟! بسیار هم عالی بود با استیلت حال کردم ؛ کجا عوض کردی حالا ، پشت جت ؟ :d اصلا از کجا گیرش اوردی !! :)

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
این همون پیشگویی اسکای رم هست ،مربوط میشه به ظهور دوباره Alduin و...

توی E3 همه از سیستم تهویه هوای سالن ها خیلی شکایت داشتن،توی گیمزکام چطوری بود!؟بوی بد و احساس خفگی بهتون دست نداد!؟:|

ممنون، اون رو نمیدونستم.
تهویه هم افتضاح بود. دیگه آخرهای نمایشگاه فکر میکردی به پوستت بخاری وصل کردی.

کجا عوض کردی حالا ، پشت جت ؟ :d اصلا از کجا گیرش اوردی !! :)

همونجا میدادن و بعد از عکس گرفتن دوباره تحویل میگرفتن. یکی از مزیتهای گشاد بودنش هم همین بود که همون وسط نمایشگاه با کفش و لباس میرفتی توش. :d

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
تهویه هم افتضاح بود. دیگه آخرهای نمایشگاه فکر میکردی به پوستت بخاری وصل کردی.
این که خیلی خوبه باید کامیک کان رو دید چون همه از دستش عاصی هستن. یه سری ها کلا به خاطر بوی گندی این نمایشگاه ازش متنفرن!:D( ما با بوی گندش هم می سازیم ولی کسی پایه نیست ببره!:D)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر