ماهنامه دنياي بازي

BatmanGame

Only DC
کاربر سایت
Jun 7, 2011
1,596
نام
Omid
دنیای بازی شماره 176 (آخرین شماره ؟؟؟ چاپی شاید ! )

پیش نمایش ها :

Mighty No 9
Assassins Creed Rouge
Borderlands PreSequal
Battlefield HardLine

نقد و بررسی :

Eidolon
Abyss Odessey
Counter Spy

پرونده :

GamesCom

پوستر :

HellBlade

ده برتر :

ده اقتباس ادبی برتر

خوب اینم از مطالب آخرین شماره که گذاشتم برا عزیزان

متاسفانه همونطور که اطلاع دارید این آخرین شماره ی نشریه هستش که بصورت چاپی منتشر میشه ، گمانه زنی هایی نیز در مورد نشر مجله به صورت دیجیتالی هستش که هنوز در حاله ای از ابهامه

توی این شماره مدیر مسئول دنیای بازی ، آقای بابک نمازیان بطور کامل دلیل تعطیلی نشریه و نحوه ی ادامه ی کار دنیای بازی رو توضیح دادن که من به نقل قول از ایشون متنشون رو مینویسم تا دوستان و طرفداران اطلاع کامل پیدا کنند .

بابک نمازیان ، شماره ی 176 دنیای بازی صفحه 2 :

شاید مدت ها بود که قصد داشتیم با شما خداحافظی کنیم ، هر بار با طه جلسه ای برگزار میشد و در نهایت یکی از ما دو نفر دیگری را قانع میکرد که نه ، دنیای بازی فعلا باید منتشر شود . اما بر خلاف همیشه همین چند روز پیش هر دو نفر ما موافق تعطیلی دنیای بازی بودیم . چون مدت ها بود که دنیای بازی بیشتر کارها فقط با من و طه بود ، مدت ها بود که صنعت چاپ و نشر رونق نداشت و مدت ها بود که بیشتر اهالی دنیای بازی ، دنیای بازی کار دوم و یا سوم شان بود . اما اینها همه دلایل فرعی بودند.
دلیل اصلی این است که موقعیتی پیش آمده که من نمیتوانم فعلا در خدمت شما دوستان عزیز و خوانندگان محترم باشم و نبود من و مشغله ی فراوان و تنها بودن طه عزیز دنیای بازی را هر چه بیشتر به تعطیلی نزدیک میکند . از سوی دیگر نبود من ممکن است مشکلات قانونی برای انتشار داشته باشد بابراین همه چیز دست به دست هم میدهد که دنیای بازی عزیز بعد از ده سال و در سالگرد یازده سالگی اش به پایان خود برسد . و به این تریتیب این آخرین شماره از دنیای بازی است که با گروه و تحریریه ی فعلی دنیای بازی در خدمت شما هستیم و احتمالا نیز تا چند شماره یا حتی برای ابد منتشر نخواهیم شد .
ده سال که گذشت دنیای بازی و صنعت بازی همه چیز من بود و بسیار باعث افتخار من است که با دنیای بازی با بسیاری از شما عزیزان دوست و رفیق شدم . بعضی از بهترین دوستانم را در دنیای بازی پیدا کردم و با تعدادی از بهترین های صنعت بازی در ایران در دنیای بازی افتخار همکاری و همفکری داشتم . بعد از ده سال هم اکنون با سربلندی و اطمینان آثار مختلف و مثبت نشریه ی دنیای بازی را در جای جای صنعت بازی ایران میتوان دید و بسیار خوشحالم که اگر هم دنیای بازی بر روی کاغذ چاپ نشود آثار آن برای همیشه در تاریخ بازی های رایانه ای ایران جاودان شده است .
خیلی از اولین ها در این نشریه رخ داد ، بسیاری از تابو ها در این نشریه شکسته شد ، دنیای بازی کمک فراوانی به ترویج فرهنگ صحیح بازی ها در کشور کرد ، اولین کتابهای داستان و بازی سازی را منتشر کرد ، افراد زیادی در این نشریه پا به عرصه صنعت بازی در ایران گذاشتند که همگی از پویایی و تاثیر فراوان دنیای بازی در صنعت بازی و فرهنگ بازیهای رایانه ای کشور دارد .
همگی این نکات و بسیاری دیگر که در این متن نمیگنجد بیانگر این موضوع است که دنیای بازی فقط یک نشریه نبود بلکه یک جریان بزرگ در صنعت بازی کشور بود که در آینده نیز جاری خواهد بود . این موضوع هم فقط و فقط به کمک تمام خوانندگان عزیز دنیای بازی و تک تک افرادی حاصل شد که در دنیای بازی در بخش های مختلف همکاری کردند و من نیز جزئی از آنها بودم .
در پایان هم باید گفت که درست است که نشریه ی کاغذی دنیای بازی به پایان خود نزدیک میشود ( که بسیاری از نشریه های کاغذی دنیا تعطیل شده اند ) اما مطمئن باشید که ما در کنار شما خواهیم بود سایت دنیای بازی اولین محل ارتباط اعضای دنیای با شما عزیزان است ، اطمینان داشته باشید که در سایت با برنامه های جدید و جذاب در خدمت شما خواهیم بود . برای نشر دیجیتال دنیای بازی هم برنامه های زیادی داریم که بمحض عملی شدن از آن مطلع خواهید شد . به امید دیدار شما عزیزان در دنیای بازی دیجیتال .

بقیه ی اعضای تحریریه هم از جمله طه رسولی و علی فخار و متین ایزدی و .... هم بطور کامل توضیحاتی دادن که توی این شماره میتونید بطور کامل مطالعه کنید ...

mehdi-psp

کاربر سایت
Oct 4, 2007
2,415
نام
مهدي
یادش به خیر سال هشتاد و پنج یا شایدم 84 بود بود فکر کنم برای اولین بار دنیای بازی رو گرفتم . اینقدر نقد بازی های مختلفی که رو pc نبودن رو توش خوندم که وسوسه شدم و رفتم سمت کنسول و psp , ps2 گرفتم ، بعد هم 360 .
شاید اگه دنیای بازی نبود اصلا من هم سمت کنسول نرفته بودم .
به هر حال دستشون درد نکنه و خسته هم نباشن .

Donyaye BaZI It is Over ... Good Bye for ever

S.X

کاربر سایت
Sep 26, 2011
851
نام
Sajjad
اصلا توو شک هستم بدجور. واقعا اعصابم ریخت بهم، نه واقعا ریخت بهم:( من فکر کنم از سال 85 بود باهاشون بودم، چه روزایی بود، چه نقد‌هایی خوندیدم، چه پرونده‌هایی داشتیم...گاهی روی اعصاب بودن ولی حال می‌داد،اون سادگیشون به خصوص قبل از تغییرات و موج سرد این سال‌های اخیر، واقعا حال می‌داد. خسته نباشید به همشون، به امید موفقیتشون در زمینه‌های دیگه و انتشار دیجیتالی مجله....
سایتشون بعد یک مدت برگشته، ولی به نظرم بازم باید تغییر کنه، تغییرات اساسی سایت و یک نظم و طراحی عالی واقعا بهشون کمک می‌کنه، یک چیزی توی سایت dbazi گم شده که اصلا همه چیز رو ریخته بهم...

amirplay

کاربر سایت
May 29, 2008
356
نام
امیر
منم همون 85 اینا باهاشون بودم تا همین چن روز پیش که رفتن...چقد خاطره داشتیم از زمانی که مجله ای بودن تا وقتی که روزنامه ای شدن...منم مثله همه قدیمیا بدجور شکه شدم راستش نه بخاطره اینکه مجبور شدن تعطیل کنن که تعطیلی جزو اقتصاد متزلزله که همه دیر یا زود دچارش میشن بخاطره اینکه ما چقد سنمون رف بالا بعده اینکه خوندم دارن میرن به خودم گفتم من کی انقد بزرگ شدم؟ چرا پس هنوز همون بچه ایم که وقتی غول اخر میکشه مثله 6 ساله ها کله خونرو کله ملق میزنه؟ میدونم دیگه جایگزینی برای دنیای بازی نیست اما لازم میدونم از همشون تشکر کنم که اینهمه سال خاطرات مارو ساختن... یاده امیر سلامتی بخیر با اون نقدای فوق العاده بازیهای ادونچرش
منم همه ارشیوی که ازشون داشتمو میریزم دور چون بد نوستالژی باهاش دارم بد...

mehdi-psp

کاربر سایت
Oct 4, 2007
2,415
نام
مهدي
پیشنهاد میکنم حتما صفحه ایی که با عنوان پایان تو این شماره چاپ شده رو بخونید .
تمام نویسنده ها اومدن و خاطراتشون رو گفتن . دیشب این صفحه رو خوندم و به شدت ناراحت شدم ،
من بسته شدن و جمع شدن مجله های مختلف رو زیاد دیدم ، حتی مجله های معروف مثل فیلم و سینما و هفته نامه سینما و ... ولی نمیدونم چرا این یکی اینقدر ناراحت کننده هستش. اصلا وقتی یادداشت های نویسنده های مختلف رو که توی صفحه پایان چاپ کردن میخونید ناخودآگاه آدم خودشم یه حس عجیب و ناراحت کننده ایی پیدا میکنه .

..:ab:..

کاربر سایت
Nov 3, 2013
1,045
دنیای بازی یه تفاوت بزرگ با باقی نشریه ها داشت همیشه یه صمیمت و ارتباط خاصی بین نویسنده ها و خواننده ها وجود داشت انگار درسته که تو این شیش هفت سال هیچوقت نشد که حتی یه شمارشم از دست بدم اما این اخرا فقط میخریدمشو دیگه وقت خوندنش نبود اما الان میرم تمام شماره هارو میخونم در کل واقعا ناراحت شدم ما با دنیای بازی خیلی خاطرات داشتیم با نویسنده هاش با مطلباش امیدوارم یه جوری مجله به حیاتش ادامه بده از دیجیتالی شدن مجله به شدت استقبال میکنم

zak

کاربر سایت
Apr 17, 2009
80
نام
amir
سلام چیزی ک میخونید حاصل تمام عمر گیمریه منه ک از دی بازی و شخص طه یاد گرفتم' با سید از ۱۰ یا ۱۲سال پیش با نقداش تو کلیک اشنا شدم اخریارو هنوز ک هنوزه دارم همشون رو تمام نقدات رو' خودم رو واسه کنکور اماده میکردم ک چشم افتاد ب مجلشون اون زمان باهاشون شاد شدم با نقداشون گریستم یادتهسید زمستون ۸۵ برف سنگینی اومده بود و نامه بازی بهت پیشنهاد میداد x360 رو با خودت ببری زیر پتو گرم بشی! هر بخاری خاموش ی بخاری روشن تو جاهای سردسیر !!!!من با تو و مجلتون با ادونچر اشنا شدم جزیره میمون واقعا بازی زیباییه.* خ ناراحتم خیلی فرشید یادته سید شیخ ابوالگیمرنا فوق العاده بود فوق العاده *دست همگی دوستانی ک در این دوهفته نامه کارمیکردن رو ب گرمی میفشاریم و ارزوی روزهای قشنگ و پرمهر را برایشان خواستاریم شاید در وقتی دیگر و جایی دیگر برای داشتن سلیقه هایی یکسان به امید اونروز........

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر