PSP News

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
798
نام
سید محمد حسین
سلام به همه بچه هاي گل بازيداتي قديم و بازي سنتري جديد.اميدوارم حال همه خوب باشه.اول از همه از حامد تشكر ميكنم كه ادرس اينجا را به من داد . با توجه به اينكه ديگه عمر كنسول عزيز و دوست داشتني ps2 به پايان رسيده از xbox هم كه زياد خوشم نمياد پس زدم تو خط هيولاي كوچك كه همان psp باشه و اگه خدا بخواهد ميخواهم اطلاعات اين كنسول را و كلا هر چيزي كه ازش ميدونم را در اين تاپيك بنويسم .اميدوارم مفيد باشه.

Konami

Administrator
Sep 22, 2005
1,048
نام
Hamed
سلام ...

واقعا خوشحالم كه دوباره در كنار همديگه هستيم و ميدونم خيلي از بچه هاي قديمي هم خوشحال شدن كه خبر هاي ناب و دست اول شما را دوباره ميتونن بخونن ...

موفق باشيم

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
سلام حسين جان من هم خيلي خيلي از ديدن دوباره شما توي سايت خوشحال شدم و اميدوارم مثل قديما خبرهاي دست اول و عاليتون رو ببينيم.

موفق و پيروز باشين.

آريا

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
منم خوشحالم که امدی به این سایت
انشاالله با هم کاری هم دلی هم سایتی پربار تر و بهتر از بازی دات بسازیم

Mohammad

Aquatic Guru
Administrator
Sep 23, 2005
675
نام
محمد
سلام حسین جون
جات خیلی خالی بود خوشحالم که اینجایی
منتظر خبرهای همیشگی و عالیت هستیم حالا در هز زمینه ای که میخواد باشه ...

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
سلام حسین جان
خوبی ؟
آقا ما کلی این ور اون ور دنبالت گشتیم ولی پیدا نکردیم !
خیلی خوشحالم که بازم میبینمت

Ali

On The Day The Wall Came Down
Administrator
Sep 22, 2005
4,213
نام
علی
سلام حسين جان خوشحال هستم كه اينجا ميبينمت

منتظر خبر هاي خوب شما هستيم

موفق باشي

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,787
نام
امین
همتون گفتید بزارید منم بگم دیگه...
حسین جون خوش اومدی.
امیدوارم بتونیم از اطلاعات خوبتون بهره مند بشیم.
smile.gif

Taher

مدیر سابق
کاربر سایت
Nov 6, 2005
649
نام
طاهر
با عرض سلام خدمت حسين عزيز
بنده هم از اينكه بالاخره شما هم به جمع اعضا و مديران سايت پيوستين خوشحال هستم.
اميدوارم كه همه بتونيم از اخبار و اطلاعات شما در زمينه هاي مختلف استفاده لازم رو ببريم.
موفق باشيد

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
798
نام
سید محمد حسین
واقعا از لطف و محبت همه شما دوستان خوب ممنونم و امیدوارم بتونم در پیشرفت سایت سهیم باشم و سایتی به خوبی بازیدات و حتی بهتر از ان داشته باشیم.

اما بد نیست به عنوان اولین خبر اطلاعات کلی در موزد
psp بدم تا کسانی که قصد خرید این هیولای کوچک را دارند بتوانند از ان استفاده کنند.اول از همه باید بگم که psp مانند بقیه کنسول های دستی و بر خلاف کنسول های خانگی مانند ps2 و xbox دارای region free است .بدین معنا که شما هر مدلی از psp را بخرید تمام بازی ها روی ان اجرا خواهد شد.مثلا اگر شما یک ps2 مدل pal داشته باشید نمی توانید بازی های ntsc را روی ان بازی کند .اما در psp چنین چیزی امکان پذیر است.البته بگذریم که چون ما تو ایران تمام دستگاهامون کپی شده است تمام این مسائل کشک محسوب می شود.نکته مهم دیگر در مورد firmwareاست.تمام psp ها دارای یک سیستم نرم افزاری می باشند که به firmware معروف است که وقتی منوی psp را باز کنید در قسمت system setting و در ادامه system information قابل مشاهده است. اما انواع firmware عبارتند از 1.00 که در psp های ابتدایی که در japon ریلیز شده اند مشاهده می شود و امروزه دیگه خبری از انها نیست.نوع 1.50که در بیشتر psp های japon و psp هایی که در ابتدا در کشور امریکا ریلیز شده اند مشاهده می شود. 1.51 و1.52 که بیشتر مخصوص psp هایی است که در اروپا ریلیز می شوند.2.00 که در psp های جدیدتر مشاهده می شود و بالاخره 2.01 و 2.51 و...چند مدل جدیدتر که به تازگی وارد بازار شده اند.

اما منظور من از گفتن اینها چی بود؟نکته اصلی همین جاست.ما که تو ایران هستیم مسلما قادر نیستیم بابت هر بازی
psp چیزی حدود 50 تا 60 هزار تومان هزینه کنیم پس باید سعی کنیم psp ای بخریم تا قادر باشد iso ها را اجرا کند.حتما میدونید psp هنوز کپی خور نشده است با توجه به نوع cd های ان بعید هم هست که به این زودی کپی خور بشود اما هکر ها توانسته اند راه حلی برای ان پیدا کنند و ان download بازی های psp از طریق سایت های مربوطه و قرار دادن ان در کارت حافظه psp است.کارت های حافظه موجود در بازار هم از 256 گرفته تا 2 گیگ موجود است و اخیرا سونی اعلام کرده که قصد داره کارت های حافظه 4 گیگ و 8 گیگ را هم تا مدتی دیگر روانه بازار کنه.اما برای اینکه این بازی ها اجرا بشوند احتیاج به برنامه های خاصی است و اینجاست که firmware نقش خودش را ایفا میکنه چرا که تا امروزفقط firmware های نوع 1.50 هستند که قادر هستند این برنامه ها را اجرا کنند.بنابراین شما باید دقت کنید که psp ای بخرید که firmware ان 1.50 باشد .اگر پیدا نکردید نوع 2.00 هم جواب میدهد.چرا که نوع 2.00 را هم میتوان با downgrade کردن به 1.50 تبدیل کرد و از ان استفاده نمود.پس دقت کنید که چیز دیگه ای نخرید.مثل رفیق ما که از دبی براش اوردند نوع firmware دستگاهش 2.06 است.بنابراین هیچ کاری باهاش نمیتونه کنه مگر اینکه اورجینال بازی کنه.

مطلب بعدی در مورد بازی کردن بازی های کنسول های قدیمی تر مانند
nes و megadrive است.در واقع شما با خرید یک psp چند کنسول خریده اید و تمام بازی های قدیمی را روی ان میتوانید بازی کنید که emulator های خاص خودش را داره که باز هم تا الان فقط نوع های 1.50 و 2.00 با این emulator سازگار است

Konami

Administrator
Sep 22, 2005
1,048
نام
Hamed
سلام ...

واقعا عالي بود ... حسين جون اطلاعات دقيق بده از همه موارد چون من هفته اينده قرار هست برم براي خريدش البته اين هفته قرار بود ولي يكسري مشكلات پيش اومد افتاد براي هفته بعد اما الان خوشحالم كه عقب افتاد و ميتوني براي خريدش راهنماييم كني ... من منتظرم هرچي براي خريدش لازم هست بدونم بگو اگه جايي هم براي خريدش اشنا داري ادرس بده ... قيمتاشم بنويس ...

ممنون

MGS

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,336
نام
Hesam
حسين جان منم خيلي خوشحال شدم كه به جمع ما پيوستي اميدوارم در كنارهم سايت رو از ايني كه هست بهتر كنيم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر