اموزش اورکلاک کارت گرافیک (VGA) با برنامه Afterburner

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
اور برای 450 GTS تاثیری داره بریم تو کارش یا نه؟!:-/:d
دیگه انقدر گیم های روز سنگین شدن که چند درصد افزایشه کارایی 450 در صورت اورکلاک شدن به چشم نمیاد . قبلا باز میشد تاثیرشو دید ولی الان دیگه نه و دست نزنیش بهتره

• Like
Reactions: che-jaleb

Monster Hunter

کاربر سایت
Aug 3, 2014
455
نام
محمد
سلام من کارتم Zotac GTX 470 هست. یه سرچی کردم دیدم که 470 خیلی توی اور خوب عمل میکنه. توی فروم سایت اورکلاک دات نت، 470 رو از 608 به 850 رسومنده بودن کلاک هستشو و بقیه کلاک ها به همین ترتیب. با این کار کاراییش به 570 رسیده بود. از لحاظ دما خیالم راحته چون توی تک پاور آپ بعد از اور دماش هیچ فرقی نکرده بود. میخواستم بدونم مصرف کارت زیاد میشه؟ اگه آره، چقدر زیاد میشه؟

• Like

sms.moosavi

کاربر سایت
Sep 9, 2010
1,808
نام
سید محمد موسوی
سلام
من کارت GTX 780 Ti دارم نرم افزارو باز کردم خواستم تست کنم ببینم چه قدر میتونم اور کنم ولتاژو آزاد کزدم و فرکانس هسته رو بردم بالا. بعدا که فرکانس هسته رو reset کردم دیگه ولتاژ رو قفل نکردم گذاشتم آزاد بمونه. حالا الان خود به خود وقتی بازی سنگین اجرا می کنم کلاک هسته ی کارتم تا 1071 می ره بالا بدون این که خودم کلاکشو برده باشم بالا. درصورتی که کارت من قراره در حالت عادی 875 مگاهرتز و در حالت بوست 1005 مگاهرتز باشه. این طبیعیه؟ یا به خاطر نرم افزار این طوری شده؟

• Like

rasoolharry

کاربر سایت
Jun 16, 2006
368
نام
M.R
دوستان کسی میدونه چرا این نرم افزار رو ویندوز ۱۰ کار نمیکنه؟ شایعه شده که ویندوز ۱۰ خودش تا حدی سیستم رو اور میکنه واسه همین نرم افزارهایی از این قبیل بی تاثیر میشن... صحت این مطلب چقدر هست عایا؟

• Like

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
دوستان کسی میدونه چرا این نرم افزار رو ویندوز ۱۰ کار نمیکنه؟ شایعه شده که ویندوز ۱۰ خودش تا حدی سیستم رو اور میکنه واسه همین نرم افزارهایی از این قبیل بی تاثیر میشن... صحت این مطلب چقدر هست عایا؟

ویندوز 10 سیستمو خودش اور میکنه ! این حرفا رو بعضی ها از کجا در میارن آخه ... من ویندوز 10 دارم و afterburner به خوبی داره کار میکنه روش. شاید ورژن شما قدیمیه.

• Like

rasoolharry

کاربر سایت
Jun 16, 2006
368
نام
M.R
ویندوز 10 سیستمو خودش اور میکنه ! این حرفا رو بعضی ها از کجا در میارن آخه ... من ویندوز 10 دارم و afterburner به خوبی داره کار میکنه روش. شاید ورژن شما قدیمیه.

باید از همون بعضی ها پرسید. داداش جدیدترین ورژن دانلود کردم ولی کار نمیکنه.تو فروم ام اس آیم یه نگا انداختم بعضی از کاربرا همین مشکل داشتن... بابت جواب ممنون. منتظر ورژن جدیدتر میمونیم...

• Like

allireyhani

کاربر سایت
May 15, 2013
43
سلام دوستان!
بنده یک کارت zotac gt730 دارم و با این نرم افزار اورش کردم و کلاک هسته رو از 700 آوردم به 900 و تونستم فریم لازم رو بگیرم از بازی!
ولی ی سوال اساسی اینکه دمای کارت بالایه چند باشه خطرناکه برای من(دما رو 80 تا 85 هستش و دور فن رو 70 تا 80 درصد)؟؟
خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

• Like

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
سلام دوستان!
بنده یک کارت zotac gt730 دارم و با این نرم افزار اورش کردم و کلاک هسته رو از 700 آوردم به 900 و تونستم فریم لازم رو بگیرم از بازی!
ولی ی سوال اساسی اینکه دمای کارت بالایه چند باشه خطرناکه برای من(دما رو 80 تا 85 هستش و دور فن رو 70 تا 80 درصد)؟؟
خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام

ببین عزیز اورکلاک مقدار خیلی ناچیزی به کارایی GT 730 اضافه می کنه.
کارت 730 هم دماش بهتره زیر 70 درجه باشه. شما دیگه دمات رسیده لب مرز! بیشتر از این OC کنید ، به احتمال زیاد کارت گرافیک اسیب می بینه.
شما مجبور شدی دور فن رو هم برای مهار کردن دما افزایش بدی که خب عمر فن و هم عمر خود GPU کم میشه و به قطعه فشار میاد!

ضمنا کارت 730 مناسب بازی نیستش و شما باید حداقل GTX 950 به بالا برای بازی داشته باشین.

• Like

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,358
نام
بابک
سلام
کارت گرافیک دوستم ۱۶۶۰ هست و با کاستوم فن که با این برنامه داده تو بازی Apex دماش به ۸۰ هم میرسه
کاریش نمیشه کرد بیاد پایین تر دما؟؟

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk

|PREDATOR|

کاربر سایت
Aug 4, 2011
2,314
نام
Rashed
سلام
کارت گرافیک دوستم ۱۶۶۰ هست و با کاستوم فن که با این برنامه داده تو بازی Apex دماش به ۸۰ هم میرسه
کاریش نمیشه کرد بیاد پایین تر دما؟؟

دمای اتاقو کم کنه
فرکانس کارتو کم کنه
از کیس خوب با گردش هوای خوب استفاده کنه
تنظیمات داخل بازیو کم کنه
فریم رو رو 60 قفل کنه
اینا همشون تاثیر دارن هر کدام براش راحتتره انجام بده دما میاد رو 70

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,358
نام
بابک
دمای اتاقو کم کنه
فرکانس کارتو کم کنه
از کیس خوب با گردش هوای خوب استفاده کنه
تنظیمات داخل بازیو کم کنه
فریم رو رو 60 قفل کنه
اینا همشون تاثیر دارن هر کدام براش راحتتره انجام بده دما میاد رو 70
فرکانس کارت چجوری می‌تونه کم کنه؟
آیا برای کسی که آماتور هست این کار توصیه میشه؟

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
فرکانس کارت چجوری می‌تونه کم کنه؟
آیا برای کسی که آماتور هست این کار توصیه میشه؟

خیر
اندرولت باید پله پله و با حوصله انچام بشه و فرد مورد نظر باید قبل انجامش تست دما و برق و فرکانس مصرفی تو بازی رو بدست بیاره.حداقل باید کار با افتربرنر رو بلد باشه.تا جایی میتونه اندرولت کنه که بازی کرش نکنه
تو گرافیک هم مانند cpu سازنده ها برق مورد نیاز گرافیک رو کمی بیشتر از نیاز واقعیش میزارن تا کم نیاره و کرش نکنه
توصیه میکنم اگر یاد ندارید دست به تنظیمات این نرم افزار نزنید یوقت چاقو دستتون رو نبره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر