پینگ و راه های مبارزه با آن

Euneed

کاربر سایت
Mar 17, 2011
191
نام
حمید رضا
دوستان اين net type 2 كجاست ما اينقد دنبالش ميگرديم پيداش نميكنيم:d
درضمن ip هم چي بايد بگذارم:d

Nat Type به صورت ساده یعنی میزان دسترسی برنامه ها روی کامپیوتر (یا بازیها در کنسول) به پورتهایی که برای ارتباط به آنها نیاز دارند.
به عنوان مثال یه بازی مثل COD به چند پورت برای ارتباط نیاز داره.یکی برای خود بازی ، یکی برای Voice Chat ، یکی برای Ladder و ... . اگر پورتهایی که بازی به آنها نیاز دارد باز باشه Nat Type 1 یا 2 میگیرید.ولی اگه بعضی پورت ها بسته باشه Nat Type 3 میگیرید که یعنی بازی به طور کامل نمیتونه ارتباط برقرار کنه و مثلا قسمت Voice Chat بازی درست کار نمیکنه.

خوب اگه بخواید Nat Type رو 2 کنید
باید پورت های مورد نیاز بازیهات رو پیدا کنی و اونارو تو Router خودتون باز کنی (اصطلاحا Port Forward کنی)
راه دیگه ای هم دارید به نامUPnP که یعنی روتر به برنامه ها اجازه میده که خودشون پورتهای مورد نیازشون رو باز کنن.مشکل UPnP اینه که 1-همه ی روترها ندارند 2-تو بعضی مودم ها Firewall بر UPnP مقدمه یعنی ممکنه فایروال روتر به تشخیص خودش نذاره یه بازی پورتی رو باز کنه.
البته یه گزینه دیگم هست به نام DMZ که یعنی روتر تمام پورتها رو برای تمام نرم افزارها باز میکنه.گزینه خطرناکیه چون ممکنه باعث هک شدنتون بشه ولی رو کنسول ها مشکل خاصی پیدا نمیکنه.
اگه مفید بود واسم دعا کنید.اعتبار به دردم نمیخوره>:d<

• Like
Reactions: Soap McTavish

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
Nat Type به صورت ساده یعنی میزان دسترسی برنامه ها روی کامپیوتر (یا بازیها در کنسول) به پورتهایی که برای ارتباط به آنها نیاز دارند.
به عنوان مثال یه بازی مثل COD به چند پورت برای ارتباط نیاز داره.یکی برای خود بازی ، یکی برای Voice Chat ، یکی برای Ladder و ... . اگر پورتهایی که بازی به آنها نیاز دارد باز باشه Nat Type 1 یا 2 میگیرید.ولی اگه بعضی پورت ها بسته باشه Nat Type 3 میگیرید که یعنی بازی به طور کامل نمیتونه ارتباط برقرار کنه و مثلا قسمت Voice Chat بازی درست کار نمیکنه.

باید پورت های مورد نیاز بازیهات رو پیدا کنی و اونارو تو Router خودتون باز کنی (اصطلاحا Port Forward کنی)
راه دیگه ای هم دارید به نامUPnP که یعنی روتر به برنامه ها اجازه میده که خودشون پورتهای مورد نیازشون رو باز کنن.مشکل UPnP اینه که 1-همه ی روترها ندارند 2-تو بعضی مودم ها Firewall بر UPnP مقدمه یعنی ممکنه فایروال روتر به تشخیص خودش نذاره یه بازی پورتی رو باز کنه.
البته یه گزینه دیگم هست به نام DMZ که یعنی روتر تمام پورتها رو برای تمام نرم افزارها باز میکنه.گزینه خطرناکیه چون ممکنه باعث هک شدنتون بشه ولی رو کنسول ها مشکل خاصی پیدا نمیکنه.
اگه مفید بود واسم دعا کنید.اعتبار به دردم نمیخوره>:d<
دوسته عزيز ممنون ايشالا خدا جبران كنه من گشتم توي روتر گزينه unpn رو پيدا كردم گذاشتم روي فعال ديگه شماره نداره بزنم 1 يا2:d الان فعالش كردم چه اتفاقي ميوفته يهو اتفاق بدي نيوفته:d
اين dmz دقيقا كجاست؟
عزيزمن درست متوجه نشدم اين قسمت رو
هرچي هم ميگردم اين گزينه رو نميبينم

آخرین ویرایش:

Euneed

کاربر سایت
Mar 17, 2011
191
نام
حمید رضا
دوسته عزيز ممنون ايشالا خدا جبران كنه من گشتم توي روتر گزينه unpn رو پيدا كردم گذاشتم روي فعال ديگه شماره نداره بزنم 1 يا2:d الان فعالش كردم چه اتفاقي ميوفته يهو اتفاق بدي نيوفته:d
اين dmz دقيقا كجاست؟

عزيزمن درست متوجه نشدم اين قسمت رو
هرچي هم ميگردم اين گزينه رو نميبينم

UPnP رو تو روتر فعال کردی حله.دیگه 1 و 2 نمیخواد اتفاق بدی نمیفته مگه اینکه ویروس خطرناکی رو PC داشته باشی که احتمالش خیلی کمه
شما الان تو کنسول هم تو تنظیمات اتصال گزینه UPnP رو فعال کن.
بعدش یه تست کانکشن از کنسول بگیر (رو PS3 منظورمه Xbox رو دقیق یادم نیست تو تستش چه جوابی میداد). تو جواب تست قسمت آخر اگه بهت Nat Type 2 داد یعنی حله میتونی بازی کنی. (Nat Type 1 باشه که بهتر ولی 2 هم بود مشکلی نیست)

DMZ هم تو روتره.DMZ رو فعال کنی ممکنه یکم پینگت بره بالا ترافیکم الکی مصرف بشه چون دیگه روتر کنترلی رو ترافیک وارده نداره ممکنه ویروس و اینام بیاد.از DMZ برای تست کانکشن استفاده میکنن.اگه DMZ فعال کنی ولی باز Nat Type 3 داشتی یعنی مشکل از طرف ISP یا مخابراته که اون پورت رو از مبدا بستن.ولی معمولا با DMZ راحت 2 یا 1 میگیری.تو کنسول مطمئن نیستم ولی مشکلاتش خیلی کمتر از PC.ولی با این حال بهتره از همون UPnP استفاده کنی.
راستی DMZ چون یکمی خطرناک و ریسکیه تو همه روترها یا مخفیه یا یه جایی که سخته پیدا کردن گزینش.
برای Port Forward بهتره به این سایت یه سری بزنید : www.portforward.com

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
UPnP رو تو روتر فعال کردی حله.دیگه 1 و 2 نمیخواد اتفاق بدی نمیفته مگه اینکه ویروس خطرناکی رو PC داشته باشی که احتمالش خیلی کمه
شما الان تو کنسول هم تو تنظیمات اتصال گزینه UPnP رو فعال کن.
بعدش یه تست کانکشن از کنسول بگیر (رو PS3 منظورمه Xbox رو دقیق یادم نیست تو تستش چه جوابی میداد). تو جواب تست قسمت آخر اگه بهت Nat Type 2 داد یعنی حله میتونی بازی کنی. (Nat Type 1 باشه که بهتر ولی 2 هم بود مشکلی نیست)

DMZ هم تو روتره.DMZ رو فعال کنی ممکنه یکم پینگت بره بالا ترافیکم الکی مصرف بشه چون دیگه روتر کنترلی رو ترافیک وارده نداره ممکنه ویروس و اینام بیاد.از DMZ برای تست کانکشن استفاده میکنن.اگه DMZ فعال کنی ولی باز Nat Type 3 داشتی یعنی مشکل از طرف ISP یا مخابراته که اون پورت رو از مبدا بستن.ولی معمولا با DMZ راحت 2 یا 1 میگیری.تو کنسول مطمئن نیستم ولی مشکلاتش خیلی کمتر از PC.ولی با این حال بهتره از همون UPnP استفاده کنی.
راستی DMZ چون یکمی خطرناک و ریسکیه تو همه روترها یا مخفیه یا یه جایی که سخته پیدا کردن گزینش.
برای Port Forward بهتره به این سایت یه سری بزنید : www.portforward.com

بازم ممنون
فقط زير unpnيه گزينه هست بنامهAuto-configured اينو چي بگذارم:d

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
سلام

http://www.speedtest.net/result/1401922391.png

1401922391.png

http://www.pingtest.net/result/44176857.png

سلام . خط من 512 هست سرعت و پینگ و ارسال و دریافتم خوبه به نظرتون ؟؟؟؟؟؟؟؟

اما ومقع دانلود تا 70 هم میره .

isp من شاتله . در ضمن شب هم رو 65 ثابته . خوبه یا نه عوضش کنم isp ر و ؟؟

آخرین ویرایش:

CapitanArsalan

کاربر سایت
Mar 12, 2008
897
نام
ارسلان
http://www.speedtest.net/result/1401922391.png

1401922391.png

http://www.pingtest.net/result/44176857.png

سلام . خط من 512 هست سرعت و پینگ و ارسال و دریافتم خوبه به نظرتون ؟؟؟؟؟؟؟؟

اما ومقع دانلود تا 70 هم میره .

isp من شاتله . در ضمن شب هم رو 65 ثابته . خوبه یا نه عوضش کنم isp ر و ؟؟
دوست عزیز به نظر خودت این خوبه!؟؟!؟
ST بهت داده C و PT هم بهت داده F
پینگ هم که 500 تعطیله
به اسم 512 گرفتی اونوقت سرعت DL روی 65 !؟!؟!؟
فک کنم مزاح کردی وقتی که داشتی سوال خوب و بد بودن ISP رو میکردی !؟!؟

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
پینگ هم که 500 تعطیله

من که اول گرفته بودم خوب بود . پینگم رو 245 بود .

در ضمن اصلا مزاح نمیکنم .

خوب با 512 سرعت و پینگم و امتیازم باید رو چند باشه . 512 سرعت بیشتر از 60 که نمیره !! میره ؟؟؟

ولی خواهشا یه راهنمایی کامل کنید .
میشه فهمیده از طریق پینگ که مشکل از مخابراته یا از خود ای اس پی ؟؟؟
بالاخره با این خطی که من دارم سرعت و پینگم رو چند باشه خوبه ؟؟؟؟؟

Naruto

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3,383
نام
داود
پینگ هم که 500 تعطیله

طریقه ی امتیاز speed test و pingtest اصلا منطقی نیست سرعت دانلودت 200 و پینگت هم 200 باشه واست الکی A+ رد میکنه .....

من که اول گرفته بودم خوب بود . پینگم رو 245 بود .

در ضمن اصلا مزاح نمیکنم .

خوب با 512 سرعت و پینگم و امتیازم باید رو چند باشه . 512 سرعت بیشتر از 60 که نمیره !! میره ؟؟؟

ولی خواهشا یه راهنمایی کامل کنید .
میشه فهمیده از طریق پینگ که مشکل از مخابراته یا از خود ای اس پی ؟؟؟
بالاخره با این خطی که من دارم سرعت و پینگم رو چند باشه خوبه ؟؟؟؟؟

متاسفانه شاتل از نظر کیفیت جلوی بقیه ی ISP ها کم میاره.
من خودم صبانت 128 دارم پینگم 250 و سرعت دانلودم 70 هست که شبا تا 120 هم میره بالا.
تستم هم تو پست اول هستش میخوایی ببینی....
پیشنهاد می کنم با توجه به منطقه ی مخابراتیت از پارس انلاین یا صبانت سرویس بگیری ;)

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
طریقه ی امتیاز speed test و pingtest اصلا منطقی نیست سرعت دانلودت 200 و پینگت هم 200 باشه واست الکی A+ رد میکنه .....

متاسفانه شاتل از نظر کیفیت جلوی بقیه ی ISP ها کم میاره.
من خودم صبانت 128 دارم پینگم 250 و سرعت دانلودم 70 هست که شبا تا 120 هم میره بالا.
تستم هم تو پست اول هستش میخوایی ببینی....
پیشنهاد می کنم با توجه به منطقه ی مخابراتیت از پارس انلاین یا صبانت سرویس بگیری ;)

یعنی میخوای بگی من که 512 گرفتم سرعتم باید حداقل 1 مگ باشه !!! ؟؟؟؟
این که میشه art درسته؟؟؟

در ضمن شاتل که از نظر کیفیت شد اول !!!

بعد اونقت واقع صبانت شما که 128 هست سرعت دانلودش 70 تا 122 هسته !!!!!!! مگه میشه ؟؟؟؟

اگه میشه در مورد قیمت هاش هم توضیح بده .

tiger75

کاربر سایت
May 6, 2011
343
شاتل خیلی بده من 128 شاتل دارم روزا سرعت دانلودم 15 kb و شبا 6kB پینگم هم توی بازی از 400 هست تا 999 ، پیشنهاد میکنم شاتل نگیرین

آخرین ویرایش:

Naruto

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3,383
نام
داود
یعنی میخوای بگی من که 512 گرفتم سرعتم باید حداقل 1 مگ باشه !!! ؟؟؟؟
این که میشه art درسته؟؟؟

در ضمن شاتل که از نظر کیفیت شد اول !!!

بعد اونقت واقع صبانت شما که 128 هست سرعت دانلودش 70 تا 122 هسته !!!!!!! مگه میشه ؟؟؟؟

اگه میشه در مورد قیمت هاش هم توضیح بده .

در همین حد بهت بگم که شاتل به خاطر بعضی باند بازی ها شد اول!!!
صبانت که ماله بابام نیست که دروغ بگم:d.
دلیل بالا بودن سرعت دانلود تو سرویس های صبانت اینه که پهنای باند سرعت 64 و 128 و 256 و 512 با هم share هستش برای همین سرعت دانلود ها بسیار نزدیک بهمه و تو شب که کلا سرعت دانلود زیر 100 نیستش_منظورم موقع رایگانشه که 3تا7 صبح هست)

در مورد قیمتاش هم سرویس من 3 ماهه و 3 گیگ در ماهه شده 39600
3 ماهه 5 گیگ هم داره 27900 این قیمتاشه....;)

در مورد سوال اولت هم که گفتی اصولش اینه که سرعت 512 باید 64 کیلوبایت حداقل بهت بده و 128 که من دارم باید 16 کیلو بده ولی از اونجایی که تو ایرانیم کلمه ی اصول کاملا بی معنی هستش...متوجه هستی که؟؟؟

شاتل خیلی بده من 128 شاتل دارم روزا سرعت دانلودم 15 kb و شبا 6kB پینگم هم توی بازی از 400 هست تا 999 ، پیشنهاد میکنم شاتل نگیرین

اینم نمونش!!!!

تست همین الان من

آخرین ویرایش:

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
سلام به برو بچ : این پینگ منه : سرعت 512 شاتل سرور : یکیش رم ایتالیا و اون یکی هم خاور میانه هست :
خوبه یا بده ؟؟؟ اصلا میانگین پینگ با 512 باید رو چند باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

44221978.png

1403246231.png

44222279.png

1403254439.png

یه توضیحی میدین که این c / f / d / e و و.... یعنی چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Mohammad®eza

کاربر سایت
Oct 15, 2006
1,244
دوستان الان یه اتفاقی رو به چشمم دیدم از حد باورنکردن افتادم زمین دارم میخندم گفتم بره دوستان هم بذارم شاید تو ماه رمضونی دل چند نفر شاد بشه اصلا با عقل جور در نمیاد خودتون ببینید
45790056.png

از دوستان عزیز خواهش میکنم اگر ISP خوبی سراغ دارن به من بینوا کمک کنن​

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر