تتظیم پورت های UPD و TCP برای بازی های آنلاین!

سلام دوستان ، وقت تک تکتون بخیر با شادی مضاعف !!!! :d
رفقای عزیز ، هدف من از زدن این تاپیک طریقه تنظیم پورت های UPD و TCP و تنظیم ROUTER هست! این مشکل خیلی هاست و نمیدونن چطوری باید رفعش کنن! یکیش خود من که در این زمینه هیچ اطلاعاتی ندارم و اومدم اینجا که فکرامونو بزاریم رو هم ، این مشکل رو از ریشه بکنیم !!!! :d
نمیدونم ، این مشکل با تنظیم ROUTER یا اعمال یکسری از تغییرات تو شبکه حل میشه یا نه ( خودم که خیلی زور زدم نشد :d ) ، ولی هرچی که هست مسلما حل میشه!

اونائی که مثل من تو گیم رنجر بازی میکنن بی شک با مشکل ایتالیک و ROUTER مواجه شدن !!!! خیلی ها هستن موقع کانکت شدن به سرور با این ارور مواجه میشن!

GR1.jpg

درسته با زدن CONTINUE وارد روم میشین ولی این مشکل میتونه با تنظیم کردن پورت حل بشه!

خوده گیم رنجر هم ایـــنــــجـــــا یکسری توضیحات داده در این مورد . . .

من تا چند وقت پیش با استفاده از وی-پی-ان این مشکلو تو گیم رنجر حل میکردم ، اما دیروز تونستم از یک دوست خوب سریال اوریجینال Command & Conquer Generals Zero Hour رو بگیرم که بتونم تو سرور EA بازی کنم! اما اونجا در حالی که میتونستم وارد محیط بخش آنلاین بشم ، ولی به محض اینکه سرور استارت میکرد این ارورو میداد !!!!
ERROR.jpg

از چند نفری که اونجا بودن سوال کردم ، اطلاعاتی نداشتن و تاحالا این ارور ندیده بودن !!!!
یه سرچ تو نت کردم که دیدم هستن کسائی که مثل من این مشکلو دارن !!!!
یکی این سایتو بهم معرفی کرد www.portforward.com
تو این سایت نرم افزاری هست به اسم PFConfig که میتونه تمام بازی رو براتون تنظیم کنه ، حتی گیم رنجر !!!! جالب اینه که XBOX هم داره !!!!
این نرم افزار رایگان نیست ، گشتم سریالشو پیدا کردم ولی جواب نداد !!!!
این تصویری از محیط نرم افزاره !!!
GR3.jpg

همینطور که مبینین اسم بازی ها به ترتیب نوشته شده و شما فقط کافیه UPDATE ROUTER رو بزنین تا همه چی حل شه !!! ( البته به شرطی این نرم افزارو خریده باشین :d )
با کلیک روی هر اسم TCP و UDP اون بازی رو هم بهتون نشون میده !!!

خُب ، حالا سوال اصلی من اینه :d که چطوری میتونیم این پورت ها رو بصورت دستی تنظیم کنیم ؟؟؟ گشتم تونستم یه سری چیز میز اینجا پیدا کنم . . .

GR4.jpg

من به اینا عدد دادم ، اسم دادم ، آی پی هم دادم ولی بازم هیچ تغییری حاصل نشد !!!!
تو مودم هم گشتم ولی پورتی به این اسم پیدا نکردم !!!!!
مودمم به این شکل که میبینین پیکر بندی شده و تنظیمات و ابزارشم سمت چپ تصویر مشخصه . . .
GR66.jpg

من خودم احتمال میدم بیشتر چیزا زیر سر این ROUTER هستشولی . . . هنوز به جائی نرسیدیم !!!شروع کنید بچه ها . . . :d

آخرین ویرایش:

gt333

کاربر سایت
Jun 11, 2010
5
سلام دوستان من تو قسمت OPTION بازی وقتی ONLINE IP و LAN IP رو میبینم آی پی داخلی هست فقط 192.168.2.1
ویندوز 7 داشتم اینجوری نبود و راحت بازی میکردم ولی ویندوز 8 که ریختم دیگه آی پی اصلیمو اونجا نمیده و همین باعث میشه نتونم بازی کنم
لطفا راهنمایی کنید چی کار کنم درست بشه .مرسی

nik 2011

کاربر سایت
May 26, 2011
1,008
من مودمم اینه : P-660RU-T1 V2 ZyXEL !
میخوام port ها رو باز کنم نمیدونم چیکارش کنم از توی تنظیمات مودم !
اینم عکسش : Myup.ir | Free Image Hosting & Photo Sharing
نمیدونم باید کجاش وارد کنم ! :d کمک کنین plZ :)
سلام راستش من اصلا این کارا رو نکردم با avast وبا فایروالش برا گیم رنجر پورت باز کردم(البته الان block کردمش خودم چون بازی نمی کنم:d) خدا قوت:x

farzad26

کاربر سایت
Aug 19, 2012
4
salam az aghay mersad ye soal dashtam nemiad bazam miad ya na vali khoda kone biad hala har kase digey ham midone bege man moshkele connection time out daram agha mersad goftesh ke baiad ip ro taghir bedam vali nemidonam chera ip taghir nemikone mage nabaiad pak beshe ke jadid ro vared koni? toro khoda rahnameim konid

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048

xxxxmortezaxxx

کاربر سایت
Feb 25, 2013
1
سلام دوستان من pes2013 آنلاین میخوام بازی کنم کی خریدم ولی این ارور لعنتی اعصاب نزاشته ساکن ترکیه هستم بعضی تنظیمات مودم شامل وارد کردن آیپی و... تست کردم نشد

DotPy

کاربر سایت
Jun 8, 2012
524
نام
سعید
روش فوروارد در مودم Tp-link

ممنون مرصاد جان به خاطر تاپیکی که زدی
منم یک آموزش Forward در مودم TP-LINK
بعد از ورود به تنظیمات مودم به قسمت Advance برید و در اونجا تب NAT رو کلیک کنید.
01912266996006410993.jpg

بعد از وردو به قسمت NAT یک باکس میبینید که به صورت پیشفرض بر روی گزینه PVC0 هست اون رو بر روی PVC1 بگذارید و بر روی گزینه Virtual Server کلیک کنید.
50644824946600688859.jpg

و بعد از کلیک صفحه ای رو میبینید که میتونید توی این قسمت پورت مورد نظر رو Forward کنید و نوع پورت رو هم میتونید تعیین کنید و آی پی هم برای امنیت بیشتر میتونید بدید
ودر قسمت پایین لیست پورت های Forward شده براتون نمایش داده میشه.
97533244953781873255.jpg

ویرایش:

شما میتویند با برنامه Usergate 5.x هم کمک بگیرید.

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

mmj7546

کاربر سایت
Apr 23, 2017
2
سلام من تمام مطالبو که نوشته بودین خوندم و تقریبا یه چیزایی دستگیرم شد.
ولی من تو یه بازی دیگه همچین مشکلی دارم war thunder واسه همین اگه میشه کمک کنین
من تنظیمات TCP & UDP رو براش انجام دادم و فایر والمو هم خاموش کردم و همینطور آنتی ویروسمو .
الان من ای پیم همش تغییر میکنه (یعنی با هر بار روشن و خاموش شدن مودمم یه ای پی خودش میده)
دقیقا کاری که من باید انجام بدم چی هستش.
لطفا راهنمایی کنین
مودل مودمم talent هستش ای اس پیم پارس آنلاینه
تنظیمات DHCP هم با شما فرق میکنه و فقط واسه راهنماییم گذاشتمش . باید چیکار کنم

Attachments

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    140.4 KB · مشاهده: 10

Coffee Addicted

Better be careful The killer might be near
کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
سلام من تمام مطالبو که نوشته بودین خوندم و تقریبا یه چیزایی دستگیرم شد.
ولی من تو یه بازی دیگه همچین مشکلی دارم war thunder واسه همین اگه میشه کمک کنین
من تنظیمات TCP & UDP رو براش انجام دادم و فایر والمو هم خاموش کردم و همینطور آنتی ویروسمو .
الان من ای پیم همش تغییر میکنه (یعنی با هر بار روشن و خاموش شدن مودمم یه ای پی خودش میده)
دقیقا کاری که من باید انجام بدم چی هستش.
لطفا راهنمایی کنین
مودل مودمم talent هستش ای اس پیم پارس آنلاینه
تنظیمات DHCP هم با شما فرق میکنه و فقط واسه راهنماییم گذاشتمش . باید چیکار کنم
زیر DHCPنوشته DHCP static اونجا میتونی IP ثابت تعریف کنی...مودم های جدیدی که اومدن تعریف IP ثابت براشون راحته اینکه چطور میشه برای مودم شما آی پی ثابت تعریف کرد باید خودت سرچ کنی

• Like
Reactions: mmj7546

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر