مانیتور سه بعدی خوب در بازار، LG Passive 3D خوبه؟

Sata2010

کاربر سایت
Dec 15, 2009
60
سلام ، همون طوری که می دونید الان مانیتور سه بعدی ال جی با تکنولوژی Passive داره وارد بازار میشه
حالا به نظر شما با توجه به این مانیتور و کیفیتی که داره(من تو بازار رضا که show داشت، تست کردمش و عالی بود) ، و همینطور قیمت مناسبی که داره، خرید این مانیتور ها الان به صرفه است؟

برای بازی Passive بهتر از Active دیگه؟ چون ظاهرا برای TV و دیدن فیلم هر کدوم یه مزایا و معایبی دارند...
میخواستم نظر دوستان رو بدونم.. ممنون

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
تکنولوژِی pssive همانند 3 بعدیهایی هست که تو سینماها استفاده میشه و دارای عینک سبکتر و همچنین لرزش کمتر است من خودم به شخصه pasive را امتحان کردم و هنوز تو تلویزیون های اکتیو نکاه نکردم ولی فک میکنم passive بهتر باشه چون داره کم کم پیشرفت میکنه

saber royal

کاربر سایت
Jun 23, 2009
395
نام
saber
سلام ، همون طوری که می دونید الان مانیتور سه بعدی ال جی با تکنولوژی Passive داره وارد بازار میشه
حالا به نظر شما با توجه به این مانیتور و کیفیتی که داره(من تو بازار رضا که show داشت، تست کردمش و عالی بود) ، و همینطور قیمت مناسبی که داره، خرید این مانیتور ها الان به صرفه است؟

برای بازی Passive بهتر از Active دیگه؟ چون ظاهرا برای TV و دیدن فیلم هر کدوم یه مزایا و معایبی دارند...
میخواستم نظر دوستان رو بدونم.. ممنون
شما خریدی؟ قیمتش چنده؟

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
من هم تجربه active داشتم و هم تجربه سینمای 3D Passive
به نظرم Passive واقعا بهتر هست و لذتبخش تر
فقط بدی که ظاهرا داره اینه که رزولیشن تصویر 3D نصف میشه تقریبا ، یعنی اگه فیلمی که میبینین Full HD باشه انگار که دارین HD میبینین.
میشه مدلهاش رو معرفی کنید + قیمت
مرسی.

sadegh13

کاربر سایت
Jan 13, 2010
118
نام
صادق
pasive چشم کمتر اذیت می کرد یعنی تقریبا نمی کنه ولی به زحمت می شه گفت 3d. تصویر خیلی سیاه می شه و وقتی سرت کج می کنی تغیری در تصویر ایجاد نمی شه.

MR TASH

کاربر سایت
Mar 6, 2011
454
نام
محمدحسن
من خودم این مانیتور رو تست کردم البته در نمایش تصاویر 3 بعدی مشکلی نداره تصویر هم سیاه نمیشه فقط بعضی وقتا کمی تصاویر لبه مزاحم دارند که کمی عمق کار 3 بعدی رو خراب میکنه وگرنه خیلی عالیه.

من تو بازار رضا تستش کردم مدل مانیتورLG - 23" - D2342P - 3D بود قیمتم که کردم گفت 530 تومن اما به نظر من اگه بخوام یک 24 اینچ ایسوس مدال ام ال 249 اچ بگیریم فکر می کنم خیلی بهتر باشه

Muppet

کاربر سایت
Mar 10, 2012
290
نام
امیرحسین
با اینکه خیلی وقت گذشته اما بحث بسیار عالیئیرو دوستان عزیز دوباره شروع کردین...>:d<
به نظر من هم Passive بسیار بهتره...;)

اولا که این مدل ال جی اومد با این که در اروپا 300 هزار تومان به پول ما فروخته میشد اینجا 465000 تومان! ولی الان به 520 هزار تومن رسیده:(
راستی 1-2 مدل مانیتور سه بعدی دیگم قرار بود ال جی بده بیرون اما انگار هنوز خبری نشده(یکی با عینک یکی بدون نیاز به عینک)
الان همون جور که دوستمون هم گفت ایسوس یکی 2 مدل داره 23 و 24 اینچ انگار. حدود 810 ت، حالا نمیدونم این اکتیوه یا پسیو!
سامسونگ هم یه مدل(مانیتور) جدید آورده 27 اینچ 950000 که به نظر مثل تی وی هاش اکتیوه!

راستی دوستان من یک سوالم دراین زمینه داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید:
من یه سینما خانگی (Blu-ray 3D) دارم با توجه به اینکه الان قیمت های تی وی های ال جی هرکدوم حدود 300 ت افزایش پیدا کرده، یعنی موندم تی وی بگریم(نسبت به زمان!!!) یا الان مانیتور 3D ؟! در کل منم مثل شما در پاساژ رضا این مدل مانیتور سه بعدی ال جی رو امتحان کردم، کیفیتش فکر نکنم به پای تی وی هاش برسه درسته؟!
یعنی این مانیتورها با ایکس باکس و سینما خانگی و فیلم (Blu-ray 3D) مشکلی که ندارند؟!

tonystark

کاربر سایت
Apr 26, 2011
96
نام
به تو هیچ ربطی نداره
این مانیتور برای سه بعدی روی 30 1080p فریم بر ثانیه هست و بر روی 720p 60 فریم بر ثانیه هست
(این نکته را باید بگم که برای دیدن سه بعدی باید 1080p 60 یا بالاتر باشد تا بتوان لذت برد)
تنها استفاده ی بهینه این است که به ps3 وصل کنید و بازی ها را 3Dببینید و چون بازی ها روی PS3 720P اجرا میکنه مشکلی پیش نمی یاره
(اینم باید گفت اگر کسی توان خرید تلوزیون 3 میلیونی نداره میتونه با همین 500 عشق کنه)

pcgamer

کاربر سایت
Aug 28, 2006
1,748
نام
سیاوش
اقا این چند خط نتیجه 1 ماه مطالعه و تحقیق و تست خودمه .من خودم اکتیو خریدم
تی وی های پسیو کیفیت دو بعدی پایین دارن ولی کیفیت سه بعدی اونها عمق خیلی بالایی دارن
تی وی های اکتیو کیفیت 2 بعدی بسیار بالایی دارن و تصویر وضوح وشفافیت خیلی بیشتری داره ولی عمق تصویر 3 بعدی اونها می شه گفت نصف پسیو هست
مدل های تست شده 2012 سامسونگ ال جی سونی.
در کل تی وی پیدا نمی کنید که از همه لحاظ از یه تی وی دیگه سر باشه..انتخاب شما بستگی به همون دو خط بالا داره ..ببنید کدوم مهمتره 2 بعدی یا 3 بعدی.
یه چیزم بگم همین اکتیو هم عمق خوبی می ده در حدی هست که همون فیلم ماهی ها تو اقیانوس بخواین دستتون رو ببرید و بزنید ب ماهی ولی ال جی مدل جدیدش یه فیلم داشت که تکواندو کاره لقت می زد 4 متر از تی وی فاصله داشتم تا دم سینم لقتش اومد!
واقعا هم انتخاب سختی هست فقط برای اینکه پشیمون نشید سعی کنید تی وی بگیرید که تو یکی از این ضمینه ها واقعا سر باشه مثلا از لحاظ 3 بعدی یا از لحاظ 2 بعدی و رو دستش نباشه

موضوع مهم دیگه قیمت فیلم 3 بعدی هم از 15 تومن هست تا 70 تومن! :d

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
5,705
نام
وحید
اگر تمرکزتون روی سه بعدی هست 100 درصد پسیو بگیرین چون واقعا امتحانش رو پس داده من خودم شخصا یکی از همین tv های سه بعدی ال جی رو مورد تست قرار دادم و ساعات بسیار زیادی رو باهاش سپری کردم چند تا بازی رو هم روی ps3 و ایکس باکس باهاش تست کردم و ساعتها باهاش کار کردم و واقعا عالی جواب میده
اما در مورد اکتیو هم بگم به تازگی یکی از دوستان یک تی وی سه بعدی شارپ خریده که از سه بعدیش اصلا راضی نیست و مشکلات زیادی داره که بیشترش رو دوستان گفتن ولی در زمینه دو بعدی از ال جی بهتر عمل کرده

zEx_992001

کاربر سایت
Jun 29, 2008
36
نام
Amir
سلام. من میخوام یه مانیتور 3D بگیرم هم با کامپیوتر کار کنم باهاش هم با ایکس باکس. ولی مشکلم اینه که صدارو از ایکس باکس قدیمی (Fat Arcade) نمیشه همزمان با HDMI با کابل AV خودش گرفت. میخواستم ببینم با کابل VGA ایکسباکس بازم میشه 3D کار کرد؟ مشکل درست نمیشه؟

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
Active از نظر 3بعدی بهتره و 3 بعدی واقعی رو فقط میشه با Active دید و این دوستان نمیدونم دقیقا دارن چی میگن!

من هر 2 تاشو تست کردم و از خیلی جهات مثل سبک بودن عینک و عدم نیاز به شارژ و فشار کم به چشم Passive بهتره ولی توی تصاویر 3 بعدی برتری با Active و حوصله توضیح ندارم و فقط اشاره کردم و خودتون یه سرچ توی سایت های خارجی کنید متوجه میشید....

توی Passive تصویر 3 بعدی اینقدر ایراد داره و اگه به اونا توجه کنید خیلی آزاردهنده است ولی اگه بتونید بی توجه از ایرادات تصویر بگذرید یا متوجه نشید خب Passive بهتره....

amirfate

کاربر سایت
Nov 5, 2006
13
متأسفانه مبحث این مانیتورها و بازیهای سه بعدی در این سایت بسیار ضعیف هست در حالی که اگر یوزر داشته باشه باید براش قسمت مشخصی در نظر بگیرم
من الان یک مانیتور ال جی سه بعدی پسیو دارم فیلم میبینم و بازی هم میکنم عالی هست هیچ مشکلی هم نداره دوستان اگر کمک خواستن اعلام کنن در توانم باشه پاسخ میدهم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر