بهترین های دنیای Anime به انتخاب اعضای بازی سنتر (آخرین آپدیت ها با پست 141)

نظر سنجی پایان فصل بهار

• مجموع رای دهنده‌ها
    12
  • نظرسنجی بسته شده است .
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

A.T.HELLBOY

کاربر سایت
Aug 20, 2009
2,362
نام
علیرضا
به به چه شود (:

P.S
خیلی وقت هستش که منتظر بودم تعداد Vote ها زیاد بشه، که بشه یک نظر سنجی انتخابی برای تاپیک راه انداخت، ولی یک مقدار تو میانه های کار گیر کردم، برنامه ریزی میخواد که یک کار پیوسته و خارج از سنتی بشه، نیاز به معرفی هم هست، چون تمام Vote ها معرفی نشده.

کسی پیشنهادی داشت PM کنه و یا تو تاپیک بگه
خلیل جان ما که تو این 2 سال هنوز موفق نشدیم یه PM بدیم :d
فقط اگه میشه انیمه هایی که هنوز درموردش معرفی ، چیزی نشده بذاری تا ببینم من می تونم چیزی بنویسم .
من فعلا قصد نوشتن GTO با FMA رو دارم . به نظرت انجام بدم !!!؟؟؟ یا لازم نیست !!!؟؟:d

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
ملت گویا حال کردن! به همین مناسبت سری دوم رو هم میذاریم و میریم تا فردا...

Digimon Adventure 02

zd94nuqbmuf5rmv5u8.jpg

3 سال پس از ماجرای قسمت اول میگذرد... قهرمانان ما به دبیرستان رفته اند و هریک بزرگتر و بالغ تر شده اند. در بین این مدت زمانی، پسری نابغه به نام کن ایچیجوجی توانسته بر دنیای دیجی ها با خباثت و بی بی رحمی خود زیر سلطه خود بگیرد و با نام امپراطور دیجیمون ها ( Digimon Emperor ) حکومت ظالمانه خود را آغاز کند. دیجیمون های ما که از دست امپراطور فراری اند، از دوستان قبلی درخواست کمک میکنند. پس از مدتی، نجات دهنده های جدیدی به گروه اضافه میشود. این 3 دانش آموز به نام های دیوس ( Davis ) ، یولی ( Yolei ) و کودی ( Cody ) هستند هریک با یک دیجیمون جدید همراه میشوند و به همراه تی.کی ( برادر کوچک مت ) و کاری ( خواهر کوچک تای ) که اکنون بالغ تر شده اند همراه میشوند تا به عنوان نجات دهندگان جدید دنیای دیجی هارا از دست امپراطور خبیث نجات دهند... اما آغاز ماجرا زمانی شروع میشود که امپراطور شکست میخورد و مشخص میشود در تمام این مدت واقعا چه کسی بر او حاکم بوده است...

===

داستان سری دوم، کمی پر پیچ و خم تر و تاریک تر از نسخه اول است. اما به همان اندازه از روایت قوی برخوردار نیست و در گوشه کنار ایراداتی دیده میشود. در واقع میتوان گفت که سری اول زیبا و روان بود و سری دوم کمی پیچیده. ایراد اصلی سری دوم شخصیت های جدید و دیالوگ های انیمه میباشد. غیر از شخصیت کن، به سختی شما میتوانید با 3 جوان جدید ارتباط برقرار کنید و بی هیچ عنوان نمیتوانند جای کسانی همچون مت و تای را بگیرند. از سمتی برخی مواقع دیالوگ های بشدت کلیشه ای و تکراری شنیده میشود اما به دلیل جو کمی تاریک تر و پیچیده تر از گذشته، باز هم یک تجربه زیبا برای دوستداران انیمه رقم میزند و میتواند حتی بالاتر از سری اول جای بگیرد. نکته دیگر شلوغی و مبارزات پی در پی هست که خصوصا در فصل دوم قوت میگیرد و قرار گیری نجات دهندگان قبلی در کنار جوانان جدید بشدت لذت بخش و شیرین است.

Digiolve ها

همانطور که گفتیم درجاتی همچون Armor در ذات دیجیمون ها وجود دارد. در برهه زمانی حکومت امپراطور، آرمور ها امید مبارزه نجات دهندگان هستند. تبدیلی به نام Armor Digivolve معرفی شده است که با استفاده از زره ای به نماد قلبی نجات دهندگان قبلی ( به طور مثال شجاعت ) وابسته هستند.

پس از شکست امپراطور و پیوستن کن به گروه، در قسمت های جدیدتر شاهد تبدیل جدیدی به نام DNA Digivolve هستیم. ترکیب دو دیجیمون با یکدیگر و پدید آمدن دیجیمونی با لولی Ultimate ( که امکان رسیدن به آن درجه برای دیجیمون های سری اول و دوم وجود نداشت ) است. معمولا این دیجیمون ها از نظر ظاهری ترکیبی از دو دیجیمون استفاده شده است. عکس زیر را ببینید:

tkrg4hhdcwj97mjvbgo.jpg

s6fwyu3ocn1zuoxf5a.gif

===

موزیک

موزیک های سری دیجیمون همیشه از نظر من بهترین بودن و هستند. یکی از نقاط قوت این سری استفاده از قطعات وکال فوق العاده که در سری دوم هم آقای Kouji Wada و Ayumi Miyazaki سنگ تمام گذاشتند و با قطعاتی همچون Target و Beat Hit! از نظر خود ِ من یکی از بهترین موزیک های این انیمه رو به صدا در آوردند ( لینکش رو میذارم اگه شد ).
==

بازتاب سری اول در دوم

اصلی ترین حضور عناصر سری اول در دوم به شخصیت های اصلی و محوریت اصلی شخصیت شیطانی داستان ( که برای عدم اسپویل اسمش رو نمیگم ) ختم میشود. دیجیمون های دیگری که در سری اول حضور داشتند نیز در پاره ای از اوقات رویت میشوند اما از نظر وفاداری و موثر واقع بودن سری اول، 02 بشدت موفق عملکرده است و هرکس که سری اول را پسندیده باشد، از 02 هم لذت خواهد برد.

200px-Tai02.jpg

===

نظر شخصی

من 02 رو شاید به اندازه اصلی دوست داشته باشم. دلیلش بیش از حد اکشن بودن و شلوغ بودنش هست. داستان هم یکم جدی تر شده و قسمت های پایانی واقعا عالی روایت میشن. یه شخصیت خاکستری فوق العاده هم داره و کلا من با خیلی چیزاش حال کردم! شخصیت هاش اگه مثل یک بودن مسلما همرده یک قرار میگرفت.
من بخوام نمره بدم، بازم یه 10 خوشگل بهش میدم. اما در قیاس با سری اول به دلیل همون ضعف هایی که گفتم 9.5 میدم.

پ.ن: سوالی بود در خدمتم :D!

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,253
نام
امیر حسین
سری دومم شخصیت محبوبم تی.کی میباشد :d برادر مت :d باز هم از خودش و دیجیمونش خیلی خوشم میاد :d کن هم خودش بد نبود :d

غیر از شخصیت کن، به سختی شما میتوانید با 3 جوان جدید ارتباط برقرار کنید و بی هیچ عنوان نمیتوانند جای کسانی همچون مت و تای را بگیرند
دقیقا تایید میشه :d

Ooops

کاربر سایت
Apr 16, 2010
1,801
نام
محمد علی
من فعلا وقت معرفی انیمه ندارم، ایشالا به موقعش.
فقط خواستم امتیاز Ano Hana رو از 8 به 9 ارتقا بدم. هر کی این انیمه رو نمی بینه با سر بره تو دیوار :D
قسمت 8 عالی بود. فقط سه قسمت دیگه مونده.

پ.ن: شخصیت مورد علاقه ی منم تو دیجیمون 1 مت بود، تو 2 هم تی کی :D بقیه اش رو هم ندیدم. یه چیز بی ربط هم اینکه اون اوایل که ناروتو نگاه میکردم، هر وقت ساسکه رو میدیدم یاد مت میفتادم:D

致命的

کاربر سایت
Apr 11, 2009
765
نام
امير اشكان
شهاب !!!!!!! :D
.
می گم چه طور ِ یه برنامه بذاریم برای معرفی کارها (یا حتی اصطلاحات انیمه ای) مختلف و هر کس یه چند تایی رو به عهده بگیره و اگه بشه تمام انیمه ها ، مانگاها و اصطلاحات در 3 پست جدا نگهداری بشه...

نظرتون چیه؟

جووووووووووووووون :D

همانطور که گفتیم درجاتی همچون Armor در ذات...
:D

آخرین ویرایش:

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
پ.ن: شخصیت مورد علاقه ی منم تو دیجیمون 1 مت بود، تو 2 هم تی کی :biggrin1: بقیه اش رو هم ندیدم. یه چیز بی ربط هم اینکه اون اوایل که ناروتو نگاه میکردم، هر وقت ساسکه رو میدیدم یاد مت میفتادم:biggrin1:
بی ربط نیست. خیلی شبیه ان اتفاقا. وجتا هم همینطور. مخالف با شخصیت اصلی، ساکت و آروم و جدی، رنگ هم آبی :D! اصلا ساسکه تقلیده از مت :D!
شهاب !!!!!!! :biggrin1:
جووووووووووووووون :D
همانطور که گفتیم درجاتی همچون Armor در ذات...
خب :D؟ What's the prbml :D؟ توی معرفی قبلی گفتم!

آخرین ویرایش:

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,253
نام
امیر حسین
آقا توهین نکنید به مت کبیر :d مت خیلی بهتره از این ساسکه :d دلتون میاد با ساسکه مقایسش میکنید ؟ :d
شهاب معرفی سری چهارمم بزار دوباره من بیام اعلام وجود کنم :d

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
خلیل جان ما که تو این 2 سال هنوز موفق نشدیم یه PM بدیم :d
فقط اگه میشه انیمه هایی که هنوز درموردش معرفی ، چیزی نشده بذاری تا ببینم من می تونم چیزی بنویسم .
من فعلا قصد نوشتن GTO با FMA رو دارم . به نظرت انجام بدم !!!؟؟؟ یا لازم نیست !!!؟؟:d

الان دیگه بازه (:

در مورد اینکه انیمه هایی که هنوز معرفی نشدند...یک سری به پست های اول تاپیک بزنید...تاپیک فعلاً زیاد سنگین نشده، راحت میشه معرفی نشده ها رو پیدا کرد.

P.S
اگر وقت کردم، لینک معرفی ها رو به پست های اول اضافه میکنم

هر انیمه ای که دوسـش دارید و TOP ـتون هستش رو میتونید معرفی کنید...حتی اگر قبلاً هم معرفی شده باشه.

اگر هم وقت و فرصت معرفی ندارید، میشه راحت Vote داد...که من خودم اول Vote دادم، بعداً معرفی هاش رو کم کم گذاشتم.

P.SS
منم وقت کنم فردا FMA:BH رو میزارم.

فقط خواستم امتیاز Ano Hana رو از 8 به 9 ارتقا بدم. هر کی این انیمه رو نمی بینه با سر بره تو دیوار :D
قسمت 8 عالی بود. فقط سه قسمت دیگه مونده.

تاکید و تایید میشه :q

من امشب 8 رو نگاه کنم...تا قسمت 6، بهش 10 دادم...حالا چی کار کنم..نمیشه بیشتر داد D:

+++++++++

شهاب یدونه ای <: با این معرفی ها، جفا کردیم اگر نگاهش نکنیم <":

آخرین ویرایش:

FrankinG

... Cortana
کاربر فعال
Jun 5, 2008
3,488
نام
Ali
Storm is coming ... !!

برنامه ها داره عالی پیش میره ، احتمالا هفته دیگه دیجیمون رو میترکونیم . هر کی میخواد تازه دیجیمون رو شروع کنه فقط بگم بهترین کار رو کرده ! دم شهابم گرم خوب موقعی معرفی گذاشت ، حس معرفی نبود همین مقاله شهاب رو برمیدارم . :d

همزمان با اون سوپرایز ، لینک کاملا مستقیم انیمه هم در اختیار دوستان قرار داده میشه !

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
من نوکرم :D! بیاید اینم Tamers ـشون :D!

Digimon Tamers

nxshcsafhcalupykx41b.jpg

پسری به نام تاکاتو ماسودا، یکی از بزرگترین ترین طرفداران دنیای دیجیمون هاست. همیشه با دوستاش کاتسو مشغول بازی کردن با کارت های دیجیمون هاست. سریالش رو همیشه دنبال میکند و آرزو رسیدن به آنها را همیشه در خواب و رویا میبیند... تاکاتو در مدرسه تصمیم میگیرد دیجیمون خود را با کشیدن آن خلق کند... گیلمون ( Guilmon ) دیجیمونیس که تاکاتو روی کاغذ میکشد و آرزو میکند وی به حقیقت بپویندد... یک اتفاق، باعث میشود تاکاتو با شی به نام دیجیوایس ( همون! ) روبرو شود و دیجیوایس با خواندن برگه کاغذهای تاکاتو، آرزو همیشگی وی را حقیقت کند. ماجرای جدیدی که اینبار جای جوانان انتخاب شده برای نجات، به تمرین دهنگان دیجی ها مبدل میشود. تاکاتو پس از مدتی با هنری ( نسخه انگلیسی لی جنریا ) و ریکا ( در نسخه ژاپنی روکی ) مواجه میشود و تیم تمرین دهنگان دیجیمون ( یعنی Tamers ) را تشکیل میدهند. آنها که هر کدام دیجیمونی به عنوان پارتنر داشته اند، با تاکاتو همراه میشوند. در این بین دوستان ما با بزرگترین چالششان مواجه میشوند... مبارزه با زودیاک های ژاپن، Deva های فرستاده شده از سوی فرمانروا و یکی از خدایان دنیای دیجی ها، Impmon و... که ماجرای تیمرز و تاکاتو رو تشکیل میدهند...
===

داستان و شخصیت پردازی

یه چی رو همین اول بگم! هر آدمی که در زمان کودکی دیجیمون رو دیده باشه، همیشه به آرزو اینکه یه روزی یه دیجیمون داشته باشه فکر میکنه... تیمرز، دقیقا حس و حالی رو به بیننده القا میکنه که تعداد زیادی از دوستداران دیجیمون داشته اند و یا دارند... بشدت جو احساس و نزدیکی بین انسان ها و دیجیمون ها دیده میشه... دقیقا کودکانی رو نشون میده که به آرزوشون رسیده اند و باید بخاطر آرزوشون بجنگن... از این نظر، تیمرز احساسی ترین سری محسوب میشه. احساسی که در آخر هم بخاطر عشق و علاقه تبدیل به مبارزه میشه و با وجود سن کم شخصیت ها، رابطه عاطفی قوی حس میشه. یه سری ایراد تیمرز داره فقط. یک اینکه جذاب شروع نمیشه. 6 7 قسمت طول میکشه تا انیمه خودش رو پیدا کنه و بیننده بتونه با اثر ارتباط برقرار کنه. از اونجایی هم که داستان تیمرز برخلاف اکثرا، توی شهر و دنیای واقعی اتفاق میوفته، کمک میکنه تا دیر به اونچه که انتظار داریم برسیم. دومین ایرادشم اینه که در بعضی از مواقع، بیش از اندازه شاید کودکانه و لوس به نظر بیاد. تاکاتو بعضی مواقع بشدت بچه گانه برخورد میکنه. اما در کل بخوایم حساب کنیم، تیمرز از این بابت چیزی از باقی کم نداره و احساسی ترین سری محسوب میشه.
===

Digivolve ها
تکامل در سری سوم چندان فرقی با سری اول ندارد. جز اینکه در آخرین مرحله ( یعنی Mega ) دیجیمون ها با استفاده از تبدیلی به نام Matrix Evolution، قابلیت تبدیل شدن به همراه تیمر خود را دارند. شاید اینم یکی از آرزوهای دوران کودکی ما بوده که همراه با دیجیمون خودمون مبارزه کنیم و تیمرز به ما نشونش داد! ضمن اینکه در ورژن افتضاح انگلیسی (!!) این تبدیل با نام بی ربط Biomerge شناخته میشه. حرفشم نزنید اصلا!

Biomerge2.JPG

===

موزیک

شخصا معتقدم، بهترین موزیک کل سری رو تیمرز داره. یا بهتر بگم، بهترین OST کل دنیای انیمه! آنتی-دیجیمون ها هم اگر بپرسید، قبول دارن که Opening این انیمه یعنی The Biggest Dreamer یکی از بهترین و پرمعنا ترین موزیک های دنیای انیمه است و جدا Kouji Wada توی این موزیک شاهکاری کرده که من مثلش رو ندیدم! ( بهترین موزیک زندگی خودِ منه ) موزیک های دیگه مثل One Vision هم واقعا زیبا و شنیدنی هستند... به علاوه اینکه برخلاف سری های قبلی، بهترین Ending های این انیمه رو دارا هست و هنوزم موزیکش تو ذهنمه!
===

بازتاب سری اصلی
سری اصلی در اینجا به Trading Card Game و سریال خلاصه میشه. TCG به وضوح دیده شده و حتی با استفاده از کارتهای اونا میتونن قوی تر بشن. شخصیت چهارم هم یعنی ریو، توی سری دوم حضور داشته ولی هنوز من رابط داستانی در این رابطه پیدا نکردم.

Henry_Card-Slash_1.jpg

===

نظر شخصی

شخصا تیمرز رو خیلی دوست دارم. اون زمان که میدیدم یه حس قشنگی به من میداد. به خصوص Biggest Dreamer که واقعا شاهکاره... من بخوام نمره بدم، بازم یه 10 میدم اما در قیاس با 2 سری دیگه، بهش 9.2 میدم.

پ.ن: تا Frontier...

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,253
نام
امیر حسین
متاسفانه این رو ندیدم ... !
ولی تو یک بازی JRPG روی PS1 از اون زرده که توی عکس اول میبینید خیلی استفاده میکردم :d (جونش خیلی کم بود و با یک ضربه میمرد ولی از اونطرف حملش هم خیلی قوی بود و تک ضرب ترور میکرد طرف رو :d )
شدید منتظر سری بعدم :d
راستی شهاب بیا این یارو شیر ـه رو هم معرفی کن! این بشر توی همه ی سری ها حضور داشته :d

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
Summer Wars رو گرفتم... چون به دیجیمون ربط داره، بعد از دیدن حتما معرفیش رو میذارم...

致命的

کاربر سایت
Apr 11, 2009
765
نام
امير اشكان
Summer Wars رو گرفتم... چون به دیجیمون ربط داره، بعد از دیدن حتما معرفیش رو میذارم...

خدا بگم چی کارت کنه که Summer Wars رو هم به دیجیمون ربط می دی شهاب :D
نه که کاملا بی ربط باشه ها ولی... :D

آخه اشکان وقتی چیزی نمیدونی واسه چی میای اینجا تکذیب و تایید میکنی :D ؟
جان خودم می دونستم تا این پست رو ببینی نقل قولش می کنی و یه همچین جوابی می دی برای همینم گفتم چندان بی ربط نیست:D
اگه اشتباه نکنم هوسودا 3-2 تا فیلم و یه تک قسمت از سری رو ساخته (درست می گم؟؟!) ؛ برا همین خوب نمی خوردند به هم دیگه...
به نظر من کلا سامر وارز خیلی متفاوت ِ... اون تمِ دنیای مجازی و نجات و ... رو که تو دیجیمون بود داره اما خیلی حرفاش متفاوت ِ (کل سری های دیجیمون رو ندیدما) ؛ حالا غلط می گم بگو غلط می گی... :D

شما بشین Our War Game رو ببین، ببین فرقش تا چه حده با سامروارز :D!
قبولت دارم وقتی می گی شبیه ِ :D
یکی دو فصل اول دیجیمون رو (اونم ناقص) دیدم و بنا به اون قضاوت کردم...

آخرین ویرایش:

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
خدا بگم چی کارت کنه که Summer Wars رو هم به دیجیمون ربط می دی شهاب :D
نه که کاملا بی ربط باشه ها ولی... :D
آخه اشکان وقتی چیزی نمیدونی واسه چی میای اینجا تکذیب و تایید میکنی :D؟
In summing the film up he called Summer Wars "Incredibly entertaining, and intriguingly intelligent. Accessible and fast-paced. Pretty much perfect."[39] Similarities have been commented on between the film and a previous work of Hosoda, Digimon Adventure: Our War Game. Neo magazine has stated that Our War Game is "plainly a prototype" of Summer Wars.[40]
کارگردان سامروارز یعنی هوسودا کارگردان اون فیلم دیجیمون یعنی Our War Game هست و خودش هم گفته Our War Game یه جور پروتوتایپ برای ساخت سامروارز بوده!

شما بشین Our War Game رو ببین، ببین فرقش تا چه حده با سامروارز :D!

FrankinG

... Cortana
کاربر فعال
Jun 5, 2008
3,488
نام
Ali
سلام .

انقلاب دیجیمون راه می اندازیم ... :d

آقا یه سریش بود شخصیت اصلی با دیجیمونش یکی میشد ( انگار داخل بدن دیجیمون بود ) که با یه یارو میجنگیدن که تفنگ دو لول یا اینا داشت فکر کنم ...

این کدوم سری بود ؟ :-/

ویرایش : آهان همین تیمرزی بود که شهاب معرفیشو گذاشت . شبکه 5 هم یادمه رنگین کمان نشونش میداد . در کنار سری اول اینو هم خیلی دوست دارم ...

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر