1. به منظور درک هر چه بیشتر مشکلات کاربران در ارتباط با نحوه اتصال و پینگ در بازی های آنلاین لطفا به گفتگو های زیر مراجعه و مشکلات خود را بیان نمایید.
    اعلام اسامی بازیهایی که به دلیل PingTime بالا با مشکل یا لگ شدید مواجه هستند
    اعلام اسامی بازیهایی که توسط سیستم فیلترینگ ایران و یا کشور میزبان فیلتر شده
    اعلام بازخور بهبود PingTime
    بستن اطلاعیه

آموزش ساخت نوار میکرو

گفتگو در 'Old Consoles' ایجاد شده توسط Squall*, ‏May 12, 2011.

1. کاربر سایت

نام:
    فرید
    وای خدای من خیلی قشنگ هست! >:d<چند تومن میفروشیش؟ :dبچه ها این نوار اصل ژاپن و ماله شرکت نینتندو هست! روی کنسول های کلون هم کار میکنه چون چیپ لاک اوت نداره! بازی ها ریجن ژاپن هیچ کدوم چیپ لاک اوت ندارن حتی اونایی که مثل این اصل هستن!

از اول بالا نمی اومد یا بعدا این طوری شده؟ احتمالش خیلی کم هست که از آی سی هاش باشه. خطوط مدار چاپی رو چک بکن ببین زنگ زدگی باعث قطع شدنشون نشده باشه. با اوهم متر دو طرف خطوط رو چک بکن.

لطفا دو تا عکس با کیفیت از هر طرف مدار بزار. این عکسی که انداختی خوب نیست. اولا خیلی تار هست احتمالا به این خاطر که دستت لرزیده! دوما فلش رو روی مدار ننداز یه ده سانت پایین تر از نوار بندازی عکس قشنگ تر در میاد.
    اگه امکانش هست مشخصات اون سه تا خازن رو هم دقیق بنویس.

2. کاربر سایت

نام:
    رضا
    وقتی کارتریج رو تو nes میذاری و روشنش میکنی مرتبا ریستارت میشه؟ ریجن کارتریج و کنسولت چیه؟

3. کاربر سایت

نام:
    محسن حدودی
    [​IMG] [​IMG]

این هم 2 عکس از پشت و رو والا من همه کاری کردم بالا نیومد تصویر سفید میاد تو همه توع میکرو هم امتحان کردم نشد

4. کاربر سایت

نام:
    فرید
    باید با دقت مدار رو بررسی بکنی. اکثر قطعی ها جاهایی به وجود میان که روکش سبز رنگ ندارن. این یه نمونه قطعی هست که در اثر زنگ زدن به وجود اومده :

یا اینکه میتونی با توجه به عکس زیر یکی یکی پایه ها رو با اهم متر تست بکنی :

اگه از بازی مایتی فایت خیلی خوشت میاد من میتونم واست یکی درست بکنم :d​

Ayuna این نوشته را Like کرده است.
  5. کاربر سایت

نام:
    محسن حدودی
    والا من عاشقشم ولی همین اوریجینالش برای خیلی مهمه:(

6. کاربر سایت

نام:
    فرید
    از روی اون دو تا عکسی که انداختی احساس میکنم که نوار رو برعکس میزنی به کنسول!

جهت قرار گرفتن این نوارهای اصل با نوارهای پایریت بر روی کنسول فرق میکنه. توی نوارهای اصل وقتی نوار رو میزنی به کنسول نباید آی سی هاش رو از جلو ببینی.

7. کاربر سایت

نام:
    محسن حدودی

نه کلآ قابش این اجازرو نمیده آیسی ها به سمط پشت هست اینو میدونم البته تو عکس درسته اشتباه زددم:d

8. کاربر سایت

با سلام خواهشمندم توضیح دهید اگر فیلم میکرو بالا بیاید و اسامی بازیها را نیز نشان دهد ولی موقع استارت زدن بازی دوباره به صفحه اسامی بازی (چند لبه میباشد) برگردد چگونه رفع ایراد میشود .:-/

9. کاربر سایت

نام:
    فرید
    میشه لطفا دو تا عکس با کیفیت از پشت و روی برد مدار چاپی نوار بزاری تا بررسی بکنم؟ اگه میتونی یه عکس هم از منوی بازی روی تلوزیون بزار یا اینکه اسامی بازی ها رو بنویس.

10. کاربر سایت

اینهم عکسهای مربوطه ضمنا سیم آبی رنگ را خودم وصل کردم هیچ تاثیری هم نداشت واینکه درصورت امکان روش تست با اهم متر را با تصویر توضیح دهید.با تشکر

[​IMG][​IMG][​IMG]

آخرین ویرایش: ‏Oct 12, 2011
  11. کاربر سایت

نام:
    مجید
    کاش کسی ساخت کارتیج های مگا درایو رو بلد بود میدونم که تو توپخونه یه جا بود می ساخت خیلی خوب بود اگه یاد میگرفتیم

12. کاربر سایت

نام:
    Mostafa
    بفرما دوست عزیز ، امیدوارم بدردت بخوره...

به تحقیقاتت ادامه بده.

13. کاربر سایت

نام:
    فرید
    @ amir1365
    یه دنیا ممنونم دوست عزیز :x
    ولی حیف که دقیقا مثل برد من هست! اصلا مو نمیزنه!
    میدونی چند لبه هست و توش چه بازی هایی داره؟

14. کاربر سایت

نام:
    Mostafa
    خواهش می کنم دوست من ، این نوار 7 لبه هست و شامل بازی های زیر میشه...

Tiny toon
    Goal 3
    Double Dragon 3
    Ninja Ryukendn III
    Contra Force 3
    Monaco GP II
    Somari ( Sonic

بازی های این نوار در زمان خودش واقعا معرکه بود...

15. کاربر سایت

سلام من اسمان هستم . کاربر جدید . ابتدا برای ایجاد این سایت از شما نشکر میکنم.
    اما مطالبی بود که می خواستم بیان کنم :
    1-چون افرادی مانند من مبتدی هستند و اطلاعاتی در مورد مدارات ندارند بهتر است اموزش قدم به قدم ساخت کارتریج واستفاده از نرم افزارهابنویسید.
    2-برای ساخت بازی Footbalistha - نام برد این بازی Tsrom ,Mapper 4 است نه TLROM ایا میتوان ساخت ؟
    3-نرم افزار Rom Splitter را دانلود کردم ولی وقتی از حالت فشرده خارج شدوقتی روی ایکن مربوطه دو بار کلیک میکنم اجرا نمی شود .
    4- ما نیاز به راهنمایی بیشتر داریم.:bighug:

- - -ویرایش - - -

یک سوال
    در بازی موش و گربه PRG و CHR هر کدام 128KB هستند .ایا اسی ما باید 125KB باشد یا 256KB یا بیشتر. ایا باید برای ساخت هر کاتریج میکرو یک میکرو کنترل AX5202P استفاده کنیم ؟ و بیشتر چه فروشگاههایی دارن ؟:-b

- - -ویرایش - - -

و در ادامه میخواستم بکویم اگر امکان دارد گویید برای لحیم کاری چه نقاطی را باید به هم لحیم کنیم .

این صفحه را به اشتراک بگذارید