Geohot: هک PSN کار من نیست..!

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,997
نام
محمد امین
Geohot هکر معروف PS3 که سونی او را به دادگاه کشاند میگوید هک سیستم PSN که موجب به سرقت رفتن حدود 77 میلیون از حساب های کاربری یوزرهای این شبکه شده است ربطی به او ندارد و او در این ماجرا هیچ اقدامی نکرده است..
این در شرایطی است که بعد از محاکمه Geohot توسط سونی گروه Anonymous تهدید به یک انتقام بزرگ به خاطر دادگاهی کردن او از سونی کرده بودن ولی حالا نه Anonymous و نه Geohot این هک بزرگ را قبول نمیکنند البته شاید این صحبتها همه از ترس محاکمه در مراجع قانونی باشد
شبکه PSN حدود 8 روز است که به علت حمله هکر ها از دسترس خارج شده و ترس سوء استفاده از کردیت کارتهای کاربران هم سونی را نگران میکند هم یوزرها از همین رو گفته میشود که سونی میخواهد با کمک گرفتن از FBI هکرهای که در این اقدام دست دارند را شناسایی و دستگیر کند.

منبع

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
الان من حرف بزنم یه عده میان مثل آبنبات تاسف میخورند :D.

خب الان سونی دست به دامن FBI شد، اول که مشکلی نبود چند روز سرور رو Down کرده بودن یه سری چیز بهش اضافه کنند بعد هم که گفتند یه رخنه کوچیک بوده حالا دیگه FBI اومد وسط پس فردا فکر کنم ارتش امریکا رو بسیج کنند جنگ های چریکی و حمله های هوایی راه بندازن هکر هارو بگیرند :D.
حس Homefront دست میده به آدم!!!.

مطمئنا کار همین Anonymous هستش :biggrin1: آخه دام آدم عاقلی میاد بگه آره کار من بوده :biggrin1:
طالبان میرفت دستشویی عواقبش رو به عهده میگرفت :-".

حالا یه سوال فنی برای من پیش میاد الان اگر Geohot این کار رو هم کرده باشه یعنی واقعا میاد بگه کار من بوده؟
کسی از جکی خبری نداره؟ بیاد یه حرفی چیزی بزنه؟ مثلا بگه امنیت مارو ده سال دیگه کشف می کنید و از این حرفا؟ دور همی بخندیم؟ :-".

Jk Jk ... :d

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: taherism

taker-sos

کاربر سایت
Jun 4, 2010
1,253
نام
وحید
اين كاري كه سوني با Geohot كرد ديگه به 100 كيلومتري سوني نزديك نميشه پس كار يه هكر گمنام ديگست الهي كه خير نبينه اين هكر گمنام كه ما را از دسترسي psn قطع كرد.)x

...Sahand...

کاربر سایت
Sep 5, 2010
1,282
خود سونی اعلام کرده که اطلاعات حفظ شده و حساب های کاربری دزدیده نشده !

الان من حرف بزنم یه عده میان مثل آبنبات تاسف میخورند :biggrin1:.

خب الان سونی دست به دامن FBI شد، اول که مشکلی نبود چند روز سرور رو Down کرده بودن یه سری چیز بهش اضافه کنند بعد هم که گفتند یه رخنه کوچیک بوده حالا دیگه FBI اومد وسط پس فردا فکر کنم ارتش امریکا رو بسیج کنند جنگ های چریکی و حمله های هوایی راه بندازن هکر هارو بگیرند :biggrin1:.

:)):)):)) خوبه خودت میدونی پست میدی همه تاسف میخورن !
کی سونی گفته رخنه کوچیک بوده ؟ کی بعد از چند روز down شدن سرور سونی گفت میخواهیم چیزی اضافه کنیم ؟
شما وقتی در حدی هستی که طالبان رو با یه هکر مقایسه می کنی انتظار بیشتری از پست ها نمیره !
یه هکر با AK-47 در خونش واینستاده و به کسی حمله نمی کنه و گروگان هم نمی گیره ! اگه بگه کار من بوده خدا پدر مادرش و بیامرزه :d

سونی حکومت نظامی هم اعلام کنه از عکس العمل مایکرو نسبت به هک شدن 360 بهتره :d

آخرین ویرایش:

Ἁlireza

کاربر سایت
Jul 10, 2008
3,211
نام
علیرضا
اين كاري كه سوني با Geohot كرد ديگه به 100 كيلومتري سوني نزديك نميشه پس كار يه هكر گمنام ديگست الهي كه خير نبينه اين هكر گمنام كه ما را از دسترسي psn قطع كرد.)x
والا اون بنده خدا توبه كرد فك كنم :))

...Sahand...

کاربر سایت
Sep 5, 2010
1,282
کجا اعلام کرده؟!!

اینجا اعلام کرده

به گفته سونی از http://blog.eu.playstation.com/ تمام اطلاعات حفظ شده پس تغییری در اطلاعات ادی ها به وجود نیومده.

خب سونی اعلام کرد که بر اساس تحقیقات کاملی که انجام داده اطلاعات شخصی هیچ کاربری به دست افراد دیگه نیفتاده !

http://www.eurogamer.net/articles/2011-04-27-sony-online-reacts-to-psn-identity-theft

Paranormal

کاربر سایت
Jan 9, 2010
936
نام
علی
به نظر من GeoHot میتونه به خدمت سونی یا مایکرو در بیاد. زمانی که هیچ شرکتی طالب به خدمت گرفتنش نبود این یارو تحت تعقیب بود و هیچ شرکتی نمیخواد یک مجرم تحت تعقیب بشه از پرسنل کاریش. اما همه چی الان ختم به خیر شده و به نظر من سونی نباید این اعجوبه رو از دست بده. هر چند به نظر من مایکروسافت نیاز بیشتری به این جور افراد داره

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
الان من حرف بزنم یه عده میان مثل آبنبات تاسف میخورند :D.

خب الان سونی دست به دامن FBI شد، اول که مشکلی نبود چند روز سرور رو Down کرده بودن یه سری چیز بهش اضافه کنند بعد هم که گفتند یه رخنه کوچیک بوده حالا دیگه FBI اومد وسط پس فردا فکر کنم ارتش امریکا رو بسیج کنند جنگ های چریکی و حمله های هوایی راه بندازن هکر هارو بگیرند :D.

آره خوب همچین نظر هایی که آدم تو درکش میمونه رو نباید داد ! الان شما مثلا میخوای چیو ثابت کنی با این حرفات ؟!

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
خوش خوردن شفتالو، پس دادن بد داره.
نباید هک شدن رو اینقدر بزرگ میکرد و کار رو به مراجع قاونی میکشید که این بلا رو سرش بیاره Anonymous.

پ.ن. دوستانی که Anonymous رو مسخره میکردم الان کجان؟ یه چیز خنده دار بگید :)).

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ccie

SaDrA-HhH

کاربر سایت
Sep 15, 2008
3,831
نام
به یوزر کاربری مراجعه شود
بزار یه دهنی از این جماعت سرویس بشه چون این کار دیگه نفوذ به حریم شخصی ملت ـه و شوخی بردار نیست!

Paranormal

کاربر سایت
Jan 9, 2010
936
نام
علی
مثل اینکه بعضی ها خیلی خوشحال شدن از این وضعیت. یک توضیحی بدیم بد نیست.
برخی ها میگن سونی امنیتش پایین بوده و چنین مشکلاتی رو پیش رو داشته. نه عزیزان این موضوع به اندازه ی سطح فکر شما ساده نیست. یک سیستم و سرور فوق العاده قدرتمند هم در برابر حملات DoS یا DDoS نمیتونه طاقت بیاره. این حملات از جاهای مختلف با ترافیک بسیار بسیار بالاتر از حدی که تصور کنید به سرور فرستاده میشن. چرا میگم جلوگیری از این روش سخته چون ترافیک از قسمت های زیادی سربار سرور میشه و تشخیص تمامی IP ها کار سخت و زمان بریه. نتیجه ی اینکار چیزی جز Down شدن سرور نیست. وقتی هم یک سرور Down شه یا حتی شخصی بتونه به سرور نفوذ کنه بهترین کار جلوگیری از پیش روی های بیشتره... . دوستانی که غصه میخورن ای وای خدا دو روز دیگه به PSN دسترسی ندارم الان منفعت شما برای بازی کردن! اصلاً مهم نیست چون منفعت اطلاعات افرادی امثال شما در اولویته.
تعویض سرور و لحاظ کردن سرویس های امنیتی، جلوگیری از Inside Job ها و خیلی از راه های دیگه زمان بره... نگران نباشید. هر روز یک شایعه پخش میکنن که آقا هکرها فلان کردند فلان نکردند. فعلاً که خود سونی گفته کارت اعتباری کاربران به سرقت نرفته و هیچ شرکتی هم به خاطر اعتبار خودش الان نمیاد دروغ بگه که فردا دستش رو شه.
اگر اطلاعاتی در این زمینه ندارید سکوت بهترین راه حله... .

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
آره خوب همچین نظر هایی که آدم تو درکش میمونه رو نباید داد ! الان شما مثلا میخوای چیو ثابت کنی با این حرفات ؟!
اینکه وقتی آدم خربزه میخوره پای لرزش هم میشینه.
بعد اون دسته از عزیزانی که میگفتند Anonymous هیچ غلطی نمیکنه و... الان چرا ساکتند؟ چیزی شده ؟ :-".

مثل اینکه بعضی ها خیلی خوشحال شدن از این وضعیت. یک توضیحی بدیم بد نیست.
برخی ها میگن سونی امنیتش پایین بوده و چنین مشکلاتی رو پیش رو داشته. نه عزیزان این موضوع به اندازه ی سطح فکر شما ساده نیست. یک سیستم و سرور فوق العاده قدرتمند هم در برابر حملات DoS یا DDoS نمیتونه طاقت بیاره. این حملات از جاهای مختلف با ترافیک بسیار بسیار بالاتر از حدی که تصور کنید به سرور فرستاده میشن. چرا میگم جلوگیری از این روش سخته چون ترافیک از قسمت های زیادی سربار سرور میشه و تشخیص تمامی IP ها کار سخت و زمان بریه. نتیجه ی اینکار چیزی جز Down شدن سرور نیست. وقتی هم یک سرور Down شه یا حتی شخصی بتونه به سرور نفوذ کنه بهترین کار جلوگیری از پیش روی های بیشتره... . دوستانی که غصه میخورن ای وای خدا دو روز دیگه به PSN دسترسی ندارم الان منفعت شما برای بازی کردن! اصلاً مهم نیست چون منفعت اطلاعات افرادی امثال شما در اولویته.
تعویض سرور و لحاظ کردن سرویس های امنیتی، جلوگیری از Inside Job ها و خیلی از راه های دیگه زمان بره... نگران نباشید. هر روز یک شایعه پخش میکنن که آقا هکرها فلان کردند فلان نکردند. فعلاً که خود سونی گفته کارت اعتباری کاربران به سرقت نرفته و هیچ شرکتی هم به خاطر اعتبار خودش الان نمیاد دروغ بگه که فردا دستش رو شه.
اگر اطلاعاتی در این زمینه ندارید سکوت بهترین راه حله... .
من که به شخصه نمیگم سونی امنیتش پایین بود، ولی اون دسته از دوستانی که داشتند خودشون رو جر میدادن که امنیت سونی فلان و بیساره و این و اون رو مسخره میکردن باید نوشته ی شما رو بخونند.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر