the legend of zelda:skyward sword

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین

با سلام خدمت دوستانه عزیزم. با خودم گفتم یه تاپیک بزنم تا شما رو با این بازی هرچه بیشتر آشنا کنم. قبل از هرچیزی بگم که بازی در انحصارwii هست، و تاریکه عرضه مشخصی‌ نداره که به احتمال زیاد درE3امسال مشخص می‌شه.

در مورد سری زلدا: لازم به ذکر هست که شمارهٔOCARANIA OF TIMEبالا‌ترین امتیاز رو داره در بین تمام بازیهای تاریخ. و شمارهای دیگه از این سری هم داخل سبک خودشون بی‌ رقیب هستن، و از شاهکار‌های دنیای گیم به حساب میان.

در موررskyward sword: والا اطلاعات ه زیادی از بازی به جز یک تریلر بیشتر در دست نیست، اما از همین تریلر می‌شه به نکته زیادی پی‌برد از جمله: تاثیر پذیر بودن محیط نسبت به قبل بیشتر شده،گرافیک چشم نواز تر شده،وجود چند وسیلهٔ جدید و کاربردیه زیبا، و اینکه زوم کردن دوربین بر روی تیر که واقعا جالبه. و همونطور که از اسم بازی مشخصه ، باید در مورد یک شمشیر آسمانی باشه. و در آخر استفاده motion plusبرای این بازی.

جا داره از دوست خوبم آقایebibatboy
تشکر کنم، که زحمت این مقاله ها‌رو کشیدن، و منم اگر ایشون اجازه بدن از مقالهشون برای آشنا شدن هرچه بیشتر دوستانه گلم با این سری زیبا استفاده می‌کنم.
http://www.bazyrayaneh.net/forum/showthread.php?t=22226 1
http://www.bazyrayaneh.net/forum/showthread.php?t=22339 2
http://www.bazyrayaneh.net/forum/showthread.php?t=22561 3

نکته جالب در مورد این سری: جالبه بدونید این سری بازی یکی‌ از بازیهای مورد علاقه گروهsystem of a downهست، و حتا یک آهنگ هم به این اسم خوندن که پیشنهاد می‌کنم گوش کنید، دیگه اینکه شخصیت اصلیه بازی. یکی‌ از پرطرف دارترین شخصیت‌های دنیای گیم هست و البته همینطور شخصیت منفیه بازی باز هم یکی‌ از معروف‌ترین شخصیتهای منفیه گیم. هست.

at last , i hope you enjoyed

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
ممنون بابت تاپیک ولی فکر کنم یه تاپیک واسه این بازی زده شده بود
بهرحال ما منتظریم که آخرین شاهکار Wii رو بازی کنیم
اینجوری که بوش میاد قرار هست این بازی روی کنسول نسل بعد نیتندو هم بیاد و قضیش دقیقا شبیه twilight princess میشه که هم روی وی اومد و هم گیم کیوب
اگر هم که کنسول جدید در بدو ورود هک بشه که مشتاقیم شماره جدید زلدا رو بر روی کنسول جدید نینتندو با کنترلر جدیدش بازی کنیم!:D

• Like
Reactions: alisantori

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
والا محمّد جان گشتم ندیدم تاپیکی به این اسم.

منم الان دارم نسخه‌های دی س رو تموم می‌کنم. به شدت منتظرشم منم مثل شما دارم لحظه شماری می‌کنم.

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
yes...............
فکر نمی کنم
مطمئنی؟
آخه تمام حرکات شمشیر با موشن پلاس انجام میشه
من که چیزی پیدا نکردم که این حرف رو تایید کنه

پ.ن
الان این رو پیدا کردم
برای بازی کردن حتما نیاز به موشن پلاس هست
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_games_that_support_Wii_MotionPlus

• Like
Reactions: 235matin235

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
اولش گفته بودن اما اخرین تریلرش طرف گفت می شه فقط لذت بازی کاهش پیدا می کنه و دقتش حالا یا پشیمون شدن یا طرف خوشحال می زده

من حرفامو پس میگیرم مس اینکه چیزی که ثابت کنه بازی رو می‌شه بدون پلاس بازی کرد داخل دست نیست.:(

• Like

ebibatboy

کاربر سایت
Nov 27, 2009
549
من تریلر GDC این بازی رو تو یه سایت دیگه با عکس بررسی کردم و نکات جدید بازی رو کشیدم بیرون.)البته جزو واضحیات بودند:D)
برای دانلود تریلر برین به این ترد: The Legend of Zelda: Skyward Sword Trailers

منبع اصلی: http://www.bazyrayaneh.net/forum/showthread.php?t=23990
متن بررسی:

1- اولین نکته که در تریلر مشخص پیشرفت بالای گرافیک بصری و انیمیشن کاراکترها نسبت به تریلر E3 است. طراحی خود لینک نیز بهتر شده است. در ضمن از نظر من سن این لینک نسبت به Twilight Princess کمتر است:D

2- یکی از پازل های بازی که گویا با و ضربه زدن به جسم دایره مانند با یک الگوی خاص (عمودی یا افقی یا اربی)حل می شود.

3- اون خط آبی عمودی رنگ دشمن رو می بینید؟ شما می بایست به صورت عمودی به این دشمن ضربه وارد کنید.در کنار این دشمن، یک دشمن مشابه دیگر بود که این بار خط ابی رنگ به صورت افقی در آن بود. به این معنی که دیگه دشمنان با حرکت دادن تصادفی شمشیر کشته نمی شوند و هرکدام قلق خاص خود را دارند.

4- در این تصویر هم زلدا با جای دفاع با سپر، با حرکت شمشیر گلوله های آتش را نابود می کند.

5- یکی از نکات مثبت دیگر. در این قسمت از تریلر، سپری که در دست دشمن بود به یکباره نابود نشد، بلکه نسبت به حرکت شمشیر و چگونگی برخورد با آن، اول از لحاظ افقی نصف شد و بعد با یک حرکت اریب، یک قسمت دیگر از آن کنده شد. دقیقا مثل بازی Speed Slice در Wii Sport Resort که اشیا بسته به چگونگی برش دادن آنها ، تکه تکه می شدند.( همچنین شبیه به چگونگی برش دادن اشیا در تریلر بازی MGS : Rising)

6- حفظ تعادل با دگه داشتن Wiimote به صورت عمودی و چپ و راست کردن مچ. جالب این است که دشمن اول کار شما را تقلید می کند ولی با نزدیک شدن به شما،تعادلش به هم می خورد و سقوط می کندD:

7- سلاح جدید لینک که یک سوسک پرنده است و نحوه نشانه گیری با آن.

8- برای کنترل این سوسک، همانطور که در پایین صفحه مشخص است باید Wiimote را به صورت نیم دایره بچرخانید.

9- یکی از معماهای بازی. این شکل سه بعدی را باید بچرخانید تا با جای خالی سیاه رنگ پشت آن یکی شود و در باز شود.

10- جنگیدن با این اسکلت غول پیکر واقعا لذت بخش است!! چرا؟ چون اول این اسکلت از دو دست خود استفاده می کند ولی پس از مدتی از 4 دست خود استفاده می کند و گارد بهتری پیدا می کند.همچنین شما نمی توانید بی هدف Wiimote را تکان دهید و باید نقطه ضعف او را پیدا و دقیقا به آن ضربه بزنید. (به نظر من نقطه اوج تریلر همینجا بود:D(

11- گویا چند دست داشتن در این مرحله از بازی بسیار رایج هست:D. راستی یه نگاهی هم به دود سیاه بالای دشمن بندازید. گویا این مجسمه تسخیر شده هست.

12- جا خالی دادن های لینک مثل بازی های Twilight Princess و Ocarina Of Time و.... است و به دو صورت جهش به طرفین و جهش کله ملقی(:D) به عقب انجام می شود.

13- کاراکتر جدید بازی که شایعه شده همان روح و یا شاهد تصور جسمی از Master Sword (شمشیر معروف لینک). ولی من خودم به دلیلی که پایین تر گفتم این حرف رو قبول ندارم.

14- یه سری نکات هم در مورد HUD بازی:

اول اینکه یک نوار جلوی سپر هست که من نمیدونم برای چی هست. شاید مربوط به یک فینیشر با سپر باشد که بعید می دونم.

دوم دکمه + روی Wiimote هست که گویا مربوط به باز کردن Scroll ها و طومارها و یا مشاهده آیتم ها و... است.

سوم هم کاراکتر همراه لینک است (در اکثر بازی های زلدا، همواره یک کاراکتر دیگر همراه لینک است که وقتی شما در جایی گیر کردید یا نمی داستید یک دشمن خاص را چگونه از بین ببرید، شما را راهنمایی می کند). عکس این کاراکتر را در جهت پایین از جهت های 4 گانه Wiimote می بینید.همانطور که حدس زده می شد این همان موجودی است که در Artwork اولیه از بازی رو به ما ایستاده بود.از همان اول این شایعه وجود داشت که این کاراکتر همان روح Master Sword است. هنوز هیچ چیز معلوم نیست.(برای همین من میگم کاراکتری جدید بازی با کاراکتر همراه لینک فرق دارند چون شبیه هم نیستند)

چهارم هم اینکه این HUD خیلی شلوغ هست که یک نکته منفی به حساب می آید و باید دید نینتندو در مورد این مسئله چه می کند.

کمی هم در مورد صداگذاری بازی: صداگذاری لینک خوب کار شده است و صداهایی که هنگام ضربه زدن به دشمنان ایجاد می کرد واقعا طبیعی بودند و همچنین تکراری نمی شدند و تعداشان زیاد بود.موزیک خود تریلر هم زیبا بود ولی جای کار دارد.(امیدوارم نینتندو هنگام ساخت موزیک بازی در نظر داشته باشد که چقدر دل ما طرفداران برای آهنگ های حماسی Ocarina Of Time تنگ شده است:D)

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
بابت اطلاعات ممنون
من که دارم OoT رو فعلا میرم تا این بازی بیاد
توی خوب بودنش شک ندارم
فقط دیگه نمی خوام هیچ چیزی از این بازی رو ببینم و از این اطلاعات شما هم سعی کردم سریع عبور کنم چون نمی خوام چیزی برام اسپویل بشه

• Like

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
بابت اطلاعات ممنون
من که دارم OoT رو فعلا میرم تا این بازی بیاد
توی خوب بودنش شک ندارم
فقط دیگه نمی خوام هیچ چیزی از این بازی رو ببینم و از این اطلاعات شما هم سعی کردم سریع عبور کنم چون نمی خوام چیزی برام اسپویل بشه

داری حال میکنی‌ باهاش یا نه؟ :d

----------------------------------------------------------------------------------------------------
منم دقیقا می‌خوام هیچی‌ از بازی نبینم تا برام اسپویل نشه. همونم که دیدم عذابه وجدان گرفتم :(

• Like

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
داری حال میکنی‌ باهاش یا نه؟
معلومه که حال می کنم
فقط بعضی اوقات ادم می مونه که کجا باید بره و کلی می گرده و بعد پیداش می کنه
همون مشکلی که من با توایلایت پرنسس داشتم
البته همیشه اولش هست و بعد که با قوانین بازی اشنا می شی راحت همه چی دستت میاد و بازی رو تموم می کنی
مشکل اصلی اینه که بازی های جدید این دوره خطی و راحت و پوست کنده شدن و با نقاط A,B نقشه رو واست علامت گذاری می کنن که نکنه توی دو متر جا گم بشی و لحظه ای از مخت استفاده کنی تا راه درست رو پیدا کنی و در بازی پیشرفت کنی!
اما این بازی و کلا سری زلدا اینجوری نیست و اگرم روی نقشه علامتی چیزی میزاره بهت نمی گه که چی هست و باید خودت کل اون منطقه رو بگردی تا پیداش کنی

تاریخ دقیق از امدن بازی هست یا نه
فعلا نه ولی احتمالا واسه تعطیلات میلادی آماده میشه

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر