مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,728
نام
رضا.آ
سلام من یه سیستم با این مشخصات میخوام بگیرم :
Intel Core i3-8100
ASUS PRIME H310 PLUS / ASUS PRIME B360M-K
ZOTAC GTX 1050 OC
2X Crucial Ballistix Sport LT 4GB
WD Blue 1TB
GREEN GP480A-EUD
GREEN Hiwa Case
از بین این دو مادربرد کدوم رو پیشنهاد میدین؟ چون یه قیمت هستن
این کیس یه فن پشتش برای خروج هوای گرم داره، آیا لازمه یه فن هم برای ورود هوا جلوش نصب کنم؟

نه عزیزم لازم نیست اون جلو رو گل کاری کن دلت وا شه :)):p

اگر جا برای اضافه کردن فن 120 میلی متری داره و تعدادش به 2 یا سه عدد میرسه حتما استفاده کن
به شکلی که جلوی کیس رو از پایین تا بالا پوشش بده

این فن ها هر چقدر بزرگتر باشه airflow بر متر معکب بیشتری رو پوشش میده
بنابر این نسبت به طرز قرارگیری هوای بیشتری رو وارد یا خارج میکنه .

زیر کیس هم اگر جا هست میشه ی فن درش تعبیه کرد .

این نکته رو در نظر داشته باش که هوای سرد سنگین تره و همیشه در کف کیس و اتاق حرکت میکنه و هوای گرم به سمت بالا میره
بنابر این استراتژی ما تو بحث کولینگ اینه که هوای گرم به سمت بیرون پمپ بشه حالا میتونه از جهت پایین به بالا باشه
یا از سمت جلو به عقب کیس . و یا هر دو .

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,090
نام
هومن
این مشخصات سیستم منه یه 2 میلیون می خوام خرج ارتقاع کنم چی پیشنهاد میدین واسه این!یا با فروختن بعضی قطعات روش بزارم بخرم چیزی....
ASUS H170 Pro Gaming
GeForce GTX 1060 3GB
Intel Core i5 6500
G.SKILL RipjawsV DDR4 16GB (8GB x 2) 2400MHz
Samsung S24D595 Plus 24inch PLS LED Monitor
Seagate SkyHawk 3TB Surveillance 64MB Buffer SATA3 HDD

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
این مشخصات سیستم منه یه 2 میلیون می خوام خرج ارتقاع کنم چی پیشنهاد میدین واسه این!یا با فروختن بعضی قطعات روش بزارم بخرم چیزی....
ASUS H170 Pro Gaming
GeForce GTX 1060 3GB
Intel Core i5 6500
G.SKILL RipjawsV DDR4 16GB (8GB x 2) 2400MHz
Samsung S24D595 Plus 24inch PLS LED Monitor
Seagate SkyHawk 3TB Surveillance 64MB Buffer SATA3 HDD

با دو تومن نمیشه کار خاصی کرد. بعد هم ارتقا با چه اولویتی؟ اگر بازی مدنظر باشه که کارت گرافیک رو باید اول ارتقا بدید به مدلی مثل GTX 1070\1070Ti
فکر نکنم با فروختن 1060 و گذاشتنِ دو تومن بشه گرافیک را ارتقا داد.
ارتقای پردازنده به مدل بالاتر مثل Core i7 6700/700K هم می تونه راندمان پردازشی سیستم رو بالاتر ببره، اما بدون ارتقای گرافیک در بازیها تاثیرِ محسوسی نخواهید دید.

این سیستم اگر SSD نداره یه SAMSUNG 860 EVO 250GB براش بخرید، از کارای دیگه واجبتره.

سلام
آقا فرشید چه تفاوتی بین پاورهای ESD و EUD گرین هست؟ ممنونم

من که فرقی رو بینشون ندیدم یا اگرم هست متوجه نشدم، شاید خودشون بهتر بتونن فرق این دو سری رو بگن.

Masood1992sdt

کاربر سایت
Oct 2, 2018
578
عذر میخوام سی پی یو 3570 دارای کش l3 6 مگ هست و l2 1مگ هست.
این سی پی یو نسبت به cpu خودم که قدیمیه q9550و دارای 12 مگ کش l2هست و کش l3نداره کلا. مزیت بسیار زیادتری داره یا تفاوت چندانی ندارن?
میشه لطفا راهنمایی کنین>؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
عذر میخوام سی پی یو 3570 دارای کش l3 6 مگ هست و l2 1مگ هست.
این سی پی یو نسبت به cpu خودم که قدیمیه q9550و دارای 12 مگ کش l2هست و کش l3نداره کلا. مزیت بسیار زیادتری داره یا تفاوت چندانی ندارن?
میشه لطفا راهنمایی کنین>؟

همونطور که در پیام خصوصی گفتم نباید دو نسل متفاوت از پردازنده ها رو اینطوری ساده و بر اساس مشخصات اسمی مقایسه کرد. مقایسه رو بر اساس بررسی تخصصی و راندمان در عمل باید انجام داد، اینکه یکی کش 12 مگی داره و اون یکی 6 مگی به تنهایی هیچ چیزی رو معنی نمیده و نشونه ی برتری نیست.

IPC و فرکانس کاری، معماری و تعداد هسته ها ، سرعت دسترسی به حافظه و الگوهای مدیریت توان همگی در سرعت CPU سهیم هستند و نه به تنهایی.

درود .
برای این مدل لپ تاپ چه هارد SSD ای میشه خرید ؟
http://uupload.ir/files/j621_actt0245.jpg

می تونید هر مدل SSD با استاندارد SATA رو که خواستید جایگزین هارددیسک 500 گیگی فعلیتون بکنید. محدودیتی نیست
حتی می تونید با Caddy یه SSD Sata رو جایگزین درایو رایتر بکنید.

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,506
همونطور که در پیام خصوصی گفتم نباید دو نسل متفاوت از پردازنده ها رو اینطوری ساده و بر اساس مشخصات اسمی مقایسه کرد. مقایسه رو بر اساس بررسی تخصصی و راندمان در عمل باید انجام داد، اینکه یکی کش 12 مگی داره و اون یکی 6 مگی به تنهایی هیچ چیزی رو معنی نمیده و نشونه ی برتری نیست.

IPC و فرکانس کاری، معماری و تعداد هسته ها ، سرعت دسترسی به حافظه و الگوهای مدیریت توان همگی در سرعت CPU سهیم هستند و نه به تنهایی.

می تونید هر مدل SSD با استاندارد SATA رو که خواستید جایگزین هارددیسک 500 گیگی فعلیتون بکنید. محدودیتی نیست
حتی می تونید با Caddy یه SSD Sata رو جایگزین درایو رایتر بکنید.
نمیشه کنار هارد اصلی یه SSD اضافه کرد ؟

Masood1992sdt

کاربر سایت
Oct 2, 2018
578

خب الان بنظرتون من I5 3570 3.4 GHZ بگیرم نسبت به سی پی یو فعلیم تفاوت چشمگیری داره؟ چون بودجه ام فعلا به این میرسه

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
نمیشه کنار هارد اصلی یه SSD اضافه کرد ؟

اگه جا برای درایو دوم داشته باشه شاید، یا باید باز بشه یا از تعمیرکاری که مجرب هست بپرسید.

خب الان بنظرتون من I5 3570 3.4 GHZ بگیرم نسبت به سی پی یو فعلیم تفاوت چشمگیری داره؟ چون بودجه ام فعلا به این میرسه

لطفا یکجا بپرسید که دو بار مجبور نشم پاسخ بدم.

MaDMaN92

کاربر سایت
Nov 1, 2014
127
نام
Amir
فرشید جان من سیستم زیر رو دارم و الان میخوام 4 تا قطعه اصلی رو به همراه کیس و پاور ارتقا بدم هدفم هم مولتی مدیا پخش فیلم 4k کار با نرم افزار های عمران و اتصال کیس به شبکه خونه هستش
کیس فعلی :

CPU: Intel - Core i5-2500K 3.3 GHz Quad-Core Processor
CPU Cooler: Cooler Master - MasterLiquid ML240L RGB 66.7 CFM Liquid CPU Cooler
Motherboard: Asus - P8P67 Deluxe ATX LGA1155 Motherboard
Memory: Corsair - XMS3 8 GB (2 x 4 GB) DDR3-1600 Memory
Storage: Samsung - 850 Pro Series 256 GB 2.5" Solid State Drive
Storage: Western Digital - Caviar Green 2 TB 3.5"
Storage: Seagate - BarraCuda 4 TB 3.5"
Storage: Seagate - IronWolf Pro 10 TB
Video Card: Gigabyte - GeForce GTX 970 4 GB G1 Gaming Video Card

پاور فعلی گرین 1035 هستش که کلا تجربه خوبی نداشتم ازش و 3-4 بار گارنتی رفته و تعویض شده و با این که یک سال دیگه هم گارانتی داره ترجیه میدم تعویضش کنم با ی مدل ماژولار

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
فرشید جان من سیستم زیر رو دارم و الان میخوام 4 تا قطعه اصلی رو به همراه کیس و پاور ارتقا بدم هدفم هم مولتی مدیا پخش فیلم 4k کار با نرم افزار های عمران و اتصال کیس به شبکه خونه هستش
کیس فعلی :

CPU: Intel - Core i5-2500K 3.3 GHz Quad-Core Processor
CPU Cooler: Cooler Master - MasterLiquid ML240L RGB 66.7 CFM Liquid CPU Cooler
Motherboard: Asus - P8P67 Deluxe ATX LGA1155 Motherboard
Memory: Corsair - XMS3 8 GB (2 x 4 GB) DDR3-1600 Memory
Storage: Samsung - 850 Pro Series 256 GB 2.5" Solid State Drive
Storage: Seagate - BarraCuda 4 TB 3.5"
Storage: Seagate - IronWolf Pro 10 TB
Video Card: Gigabyte - GeForce GTX 970 4 GB G1 Gaming Video Card

پاور فعلی گرین 1035 هستش که کلا تجربه خوبی نداشتم ازش و 3-4 بار گارنتی رفته و تعویض شده و با این که یک سال دیگه هم گارانتی داره ترجیه میدم تعویضش کنم با ی مدل ماژولار

برای پخش 4K که نیاز به ارتقا ندارید، همین سیستم هم بیشتر از نیازه، برای شبکه هم همینطور
برای نرم افزارهای عمران اگر پردازش سنگین باشه هم یه Core i5 یا Core i7 نسل جدید توصیه میشه با 16 گیگ رم.
بودجه هم مشخص نکردید، معلوم نیست سوالتون چی هست دقیقا

مدل نام قطعه
Intel Core i7 8700K CPU
ASUS TUF Z390 MotherBoard
GSkill Ripjaws V 2*16GB DDR4 3200Mhz RAM

کیس سلیقه ایه ، ولی پاور 750 وات GREEN OCPT توصیه میشه.

Copperhead

کاربر سایت
Jan 12, 2011
53
سلام به دوستان عزیز و آقا فرشید بزرگوار
نیاز به یک سیستمی داریم برای کار های محاسباتی .... گرافیکش مهم نیست خیلی . هر چی تعداد هسته های پردازنده بیشتر باشه بهتره چون این مدل میتونه روی هسته های مختلف موازی اجرا بشه. هارد هم باید کامل SSD باشه چون ممکنه تا یک ترابایت داده تولید کنه.
2 تا سوال دیگه هم داشتم، اگر قرار باشه که این سیستم به صورت سرور باشه که چند کاربر بتونن ازش استفاده کنن سخت افزار اضافه دیگه ای میخاد؟
و اینکه مادر بردی الان هست که چنتا پردازنده روش نصب بشه؟
سقف بودجه هم حدودا تا 50 میلیونه
متشکرم

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام به دوستان عزیز و آقا فرشید بزرگوار
نیاز به یک سیستمی داریم برای کار های محاسباتی .... گرافیکش مهم نیست خیلی . هر چی تعداد هسته های پردازنده بیشتر باشه بهتره چون این مدل میتونه روی هسته های مختلف موازی اجرا بشه. هارد هم باید کامل SSD باشه چون ممکنه تا یک ترابایت داده تولید کنه.
2 تا سوال دیگه هم داشتم، اگر قرار باشه که این سیستم به صورت سرور باشه که چند کاربر بتونن ازش استفاده کنن سخت افزار اضافه دیگه ای میخاد؟
و اینکه مادر بردی الان هست که چنتا پردازنده روش نصب بشه؟
سقف بودجه هم حدودا تا 50 میلیونه
متشکرم

برای کارِ شما سروهایی با پردازنده‌های قوی و هسته‌های بالا بهترین انتخابه، ماشین های VM و چندین سیستم عامل ایزوله شده رو میشه باهاشون اجرا کرد و اصولا امکانات سرور برای کاربرهای متعدد هست، به شرط اینکه نرم افزارتون هم با این پلتفرم سازگاری کامل داشته باشه.

مادربردهای دو سوکته ی سروی موجودن که با خرید پردازنده‌های زئون میشه تردهای زیادی رو همزمان پردازش کرد. من قیمت سرور رو بروز ندارم که پیشنهادی ارائه کنم. اما مثلا میشه Xeon Platinum 8180 با 56 ترد در ترکیبِ دو تایی می تونه 112 ترد رو پردازش کنه.
البته بودجه ی شما با مدلهایی مثل Xeon 4116 بیشتر تطابق داره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر