مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
سلام دوستان من چند سال پیش سه تا هارد خریدم که دو تاشون سوخت و کلی اطلاعات از دست دادم الان میخوام برم هارد بخرم دوباره یه چند تایی سوال دارم که خرد خرد میپرسم سوال اول من اینه که به نظر شما برای این که اطلاعات هارد از دست نره خرید یه هارد ضد ضربه و ضد شوک بهتره مثل adata hd710 pro و اکثر هاردای سیلیکون پاور یا بهتره هاردایی خرید مثل wd mypassport یا seagate backup plus که ضد ضربه نیستن ولی نرم افزار بک اپ دارن.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان من چند سال پیش سه تا هارد خریدم که دو تاشون سوخت و کلی اطلاعات از دست دادم الان میخوام برم هارد بخرم دوباره یه چند تایی سوال دارم که خرد خرد میپرسم سوال اول من اینه که به نظر شما برای این که اطلاعات هارد از دست نره خرید یه هارد ضد ضربه و ضد شوک بهتره مثل adata hd710 pro و اکثر هاردای سیلیکون پاور یا بهتره هاردایی خرید مثل wd mypassport یا seagate backup plus که ضد ضربه نیستن ولی نرم افزار بک اپ دارن.

بستگی به نوع استفاده ی شما و کیفیتِ نگه داری ابزارهاتون داره. وگرنه هیچ هارد دیسکی به طور مطلق در برابر خرابی و از دست رفتن اطلاعات ایمن نیست.

اگر زیاد جابجا می کنید و زیاد به هار ضربه می خوره یا ممکنه بندازینش بهتره مدلهای ضد ضربه رو بخرید
اگر کمتر جابجا می کنید و فقط حجم بالا براتون مهمه هست مدلهای رومیزی و آداپتوری رو بخرید.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,921
نام
محمد حسین
اگه اطلاعاتت خیلی مهمه ،حتی هاردت سوخته باشه میتونی بازیابی کنی.
pc 3000 هست با اونا کامل بازیابی میشه کرد

@Farshidstar2012
سلام،دو تا سوال ،تو مادربوردهای سه کاناله،دو کاناله استفاده کنیم رو کارایی تاثیری نمیزاره
2.برای سه کانالهکردن رم هم باس و هم مدل کفایت میکنه یا خیر؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام،دو تا سوال ،تو مادربوردهای سه کاناله،دو کاناله استفاده کنیم رو کارایی تاثیری نمیزاره
2.برای سه کانالهکردن رم هم باس و هم مدل کفایت میکنه یا خیر؟

مادربردهای 3 کاناله که قدیمی هستن و منسوخ شدن، اما اگه پردازنده 3 کاناله باشه و فقط دو کانال رو استفاده کنید توی برخی کاربردها تاثیر میزاره بله.
2- ترجیحا باید دقیق از یک مدل باشن، ولی ظرفیت و فرکانس یکی باشه و از برندهای مختلف هم باشن ممکنه سه کاناله بشه، ولی نه با راندمانِ ایده‌آل

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,921
نام
محمد حسین
مادربردهای 3 کاناله که قدیمی هستن و منسوخ شدن، اما اگه پردازنده 3 کاناله باشه و فقط دو کانال رو استفاده کنید توی برخی کاربردها تاثیر میزاره بله.
2- ترجیحا باید دقیق از یک مدل باشن، ولی ظرفیت و فرکانس یکی باشه و از برندهای مختلف هم باشن ممکنه سه کاناله بشه، ولی نه با راندمانِ ایده‌آل
منسوخ شده ولی برا اینکه ارزون در بیاد هنوز مناسبه ،وقتی با زئونهای 6هسته ای همون نسل و ببری رو اورکلاک به i7 های نسل 4 میرسن راحت.چون فقط برا فروشگاه میخوام و میخوام زمان بیکاری یه گیم هم بزنیم حالا 30 فریم هم بده کافیه،ولی توانایی بیشتر رو داره.با قیمت الان باید منسوخ شده ها رو هم به کار گرفت
بعد مدل منظورتون چیه.فقط یه برند باشه کفایت میکنه مثلا هر دو adata یا نه مثلا adata premier دقیقا همون باشه.
ممنون ازتون

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
سلام یک لب تاپ میخوام با این مشخصات که یکم اررونتر باشه یا همین حدود تو این رنج بیشتر و.. پول ندارم بدم کار زیادی هم ندارم با لب تاپ کنم دم دستیه
20180927_124115.jpg

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
منسوخ شده ولی برا اینکه ارزون در بیاد هنوز مناسبه ،وقتی با زئونهای 6هسته ای همون نسل و ببری رو اورکلاک به i7 های نسل 4 میرسن راحت.چون فقط برا فروشگاه میخوام و میخوام زمان بیکاری یه گیم هم بزنیم حالا 30 فریم هم بده کافیه،ولی توانایی بیشتر رو داره.با قیمت الان باید منسوخ شده ها رو هم به کار گرفت
بعد مدل منظورتون چیه.فقط یه برند باشه کفایت میکنه مثلا هر دو adata یا نه مثلا adata premier دقیقا همون باشه.
ممنون ازتون

بله، در اینصورت میشه استفاده کرد.
هم یه برند و هم یه مدل باشن، یعنی عین هم. چون گاهی اوقات مدلهای اسمیِ مشابه از یه برند هم ورژنهای مختلف دارن که تراشه‌هاشون ساخت کارخونه‌های متفاوتی هست.

سلام یک لب تاپ میخوام با این مشخصات که یکم اررونتر باشه یا همین حدود تو این رنج بیشتر و.. پول ندارم بدم کار زیادی هم ندارم با لب تاپ کنم دم دستیه
View attachment 93950

می تونید مدل رده پایینی با همون مشخصاتی که توی عکس دادید رو از ‌Lenovo Ideapad 110 - K‌‌ انتخاب کنید که حدود 3100 هست.

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
ببخشید یه نفر میتونه به من توضیح بده که قابلیت backup هارد دقیقا چیه و چکار میکنه و معایب و مزایاش رو بگه اصلا با اطلاعات هارد چکار میکنه دقیقا که اگه خراب بشه میشه بازیابیشون کرد بعد back up فقط مخصوص هاردایی مثل seagate backup plus هست یا نه منی که هارد adata hd710 دارم هم میتونم بک اپ بگیرم ازش و در اخر این که هاردی میشناسید که هم ضد ضربه و ضد شوک باشه و هم مثل seagate برنامه backup روش باشه؟

karbaran

کاربر سایت
Aug 21, 2013
12
به نظرم یه بار دیگه فهرست قطعات رو با دقت ببینید، مادربرد H310 که اصولا فقط برای پردازنده های نسل 8 تولید شده، شما احتمالا فکر کردی H110 هست و اشتباه کامنت دادی.
امروز رفتم اون h110 دادم یکی مردونگی کرد 700 برداشت 1300 بهش دادم کلا با 2 تومن بهم z370 hd3p داد ، من نمیدونم چرا بجای h310 رفتم h110 خریدم ، عجب کاری کردم ، ولی خدارو شکر فکر کنم با اون محبتی که اون بنده خدا کرد جبران شد ، چون من مادربردو پیچ کرده بودم
حیف بود cpu 8001 بدم یه پولیم بدم بره سری 6 یا 7 ، واقعا برام زور داشت
من تو عمرم یبار اومدم تو خرید وسواس نباشم اما ایندفه بازم خراب کردم
البته کسی که براش سیستم جمع کردم یه پولی میخواست بهم بده که بخاطر همین ازش نمیگیرم

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,342
سلام
فن پاورم طی اتفاقی:D یکی از پره هاش خراب و کنده شد
الان دیگه چون تعادل قبلی رو نداره خیلی کند حرکت میکنه و بعضی وقتها حتی می ایسته و محفظه کیس گرم میشه
تا چ حد باید مراقب باشم ؟ ایا لازمه کامپیوتر رو تا اطلاع ثانوی:D روشن نکنم؟
خواستم بدونم بخوام ی فن بخرم چ معیاری رو رعایت کنم چون دیدم رو فن ولتاژ و جریان رو هم نوشته خواستم بدونم دقیق باید مثل اون باشه یا مهم نیست ؟
فن 12*12 چی بگیرم؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ببخشید یه نفر میتونه به من توضیح بده که قابلیت backup هارد دقیقا چیه و چکار میکنه و معایب و مزایاش رو بگه اصلا با اطلاعات هارد چکار میکنه دقیقا که اگه خراب بشه میشه بازیابیشون کرد بعد back up فقط مخصوص هاردایی مثل seagate backup plus هست یا نه منی که هارد adata hd710 دارم هم میتونم بک اپ بگیرم ازش و در اخر این که هاردی میشناسید که هم ضد ضربه و ضد شوک باشه و هم مثل seagate برنامه backup روش باشه؟

اون نرم افزارهایی که بعضی سازنده های هارد همراه محصولشون معرفی می کنن آنچنان تفاوتی با برنامه های بکاپ معمولی نداره. بکاپ فقط برای پشتیبان گیری از اطلاعات هارد هست که کاربر باید یا این کار رو هر زمان که خودش مناسب می دونه انجام بده، یا اینکه در یک زمان بندی خاص تنظیم کنه که اطلاعتش رو پشتیبان بگیره. این برنامه ها ربطی به بازیابی اطلاعات نداره.

اون برنامه های بکاپ رو ملاکِ انتخاب و خرید هارد قرار ندید و دنبال همون مدلهای ضد ضربه باشید.

سلام
فن پاورم طی اتفاقی:D یکی از پره هاش خراب و کنده شد
الان دیگه چون تعادل قبلی رو نداره خیلی کند حرکت میکنه و بعضی وقتها حتی می ایسته و محفظه کیس گرم میشه
تا چ حد باید مراقب باشم ؟ ایا لازمه کامپیوتر رو تا اطلاع ثانوی:D روشن نکنم؟
خواستم بدونم بخوام ی فن بخرم چ معیاری رو رعایت کنم چون دیدم رو فن ولتاژ و جریان رو هم نوشته خواستم بدونم دقیق باید مثل اون باشه یا مهم نیست ؟
فن 12*12 چی بگیرم؟

باید بدید گارانتی فنش رو عوض کنه، ممکنه به پاور آسیب برسه
فنِ پاور ممکنه کانکتورِ خاصی داشته باشه یا بدون کانکتور و مستقیم روی برد پاور لحیم شده باشه، بنابراین فن های معمولی 12 سانتی رو بدون دستکاری یا تغییرِ کانکتور نمیشه جای فن پاور نصب کرد.

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,412
با عرض سلام سیستم فعلی من اینه
4790k
xpg adata 2400 ddr3 16gb
green 650
msi 1070
gigabyte z97x gaming3
بنطرتون ارزش داره به نسل ۸ اینتل کوچ کنم؟ میخام ۸۶۰۰k بگیرم ارزش داره ؟ حدودا با این تورم بازار باید نزدیک ۳ الی ۴ تومن بزارم روش

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,342
باید بدید گارانتی فنش رو عوض کنه، ممکنه به پاور آسیب برسه
فنِ پاور ممکنه کانکتورِ خاصی داشته باشه یا بدون کانکتور و مستقیم روی برد پاور لحیم شده باشه، بنابراین فن های معمولی 12 سانتی رو بدون دستکاری یا تغییرِ کانکتور نمیشه جای فن پاور نصب کرد.
ممنون از جواب منتها همین صبح رفتم گرفتم پیامت رو ندیدم در مورد گارانتی هم نمیدونم
الان فنی که گرفتم ولتاژش با قبلی یکیه ولی جای 0.18 امپر 0.16 امپره بعد کانکتورش از این بزرگ سفید ها بود چون خود پاور نداشت اوردمش بیرون وصل کردم به ی کانکتور دیگه

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
با عرض سلام سیستم فعلی من اینه
4790k
xpg adata 2400 ddr3 16gb
green 650
msi 1070
gigabyte z97x gaming3
بنطرتون ارزش داره به نسل ۸ اینتل کوچ کنم؟ میخام ۸۶۰۰k بگیرم ارزش داره ؟ حدودا با این تورم بازار باید نزدیک ۳ الی ۴ تومن بزارم روش

اگر اولویت بازی باشه، ممکنه بعضی بازیها کمی فریم بهبود پیدا کنه، اما ارتقای پردازنده برای شما به 8600K ضروری نیست. مخصوصا اینکه باید هر 3 قطعه ی اصلی رو عوض کنید.

• Like
Reactions: tokio_hotel

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
یک لب تاپ که cpu خوب و رده بالا داشته باشه جهت کار میخوام هزینشم حالا معقول نشد مهم نیست فقط لب تاپ چون باید جابه جا کنم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر