مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Moriarty

Napoleon of Crime
کاربر سایت
Feb 19, 2017
1,151
برای موس از لاجیتک G302 و G300s رو مد نظر دارم
نظر شما چیه؟

ولی برای کیبورد گیج شدم !!! آخه میخوام جا برای استراحت مچ داشته باشه و رنگ رنگی هم نباشه کلید هاش چون ممکنه باعث حواس پرتی بشه
البته میخوام پد بزرگ بگیرم که هم موس و هم کیبورد جا بشه روش
پس به همین خاطر سایزش هم برام مهمه که در حد متوسط باشه
برای کیبورد تا 200 تومان هزینه میکنم حالا تا 10 تومن یا 20 تومن بالاتر هم مشکلی ندارم برای کیبورد

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
یه نگاهی برای tl80 bloody هم بنداز. قبلاً من خریدم 110تومن. برای بودجه 100تومن فک کنم نباید تو فکر موس لاجیتک باشی.

Amir.PrG

کاربر سایت
Jun 8, 2018
12
گرافیک 8GB کدوم بهتر و قوی تره برای گیمینگ؟ (آینده رو هم در نظر بگیرید)
لطفا رتبه بندی کنین
به صورت اول و دوم فقط

Asus ROG-STRIX-RX580-O8G Gaming

Asus ROG-STRIX-RX580-T8G Gaming

Asus Dual-RX580-O8G

Asus GTX 1070-8G

MSI GeForce GTX 1070TI Gaming 8G

MSI GeForce GTX 1070 TI DUKE 8G

MSI GeForce GTX 1070 Gaming X 8G

MSI GeForce GTX 1070 ARMOR 8G OC

Gigabyte GV-N107TGAMING-8GD GeForce GTX 1070 Ti Gaming 8G

GIGABYTE GV-N1070G1 Gaming 8GD

GIGABYTE GV-N1070WF2OC-8GD

--------------------------

برای سی پی یو Core i7 7700K حتما باید فن خنک کننده گرفت؟ ضروریه؟
چون کیسی که میخوام بخرم 5تا فن داره خودش ! و بنظرم از خرید فن برای CPU باید منو بی نیاز کنه

---------------------------

مادر برد هایی که توی مشخصاتشون نوشته پشتیبانی از پردازنده Intel 8th Generation CoreProcessors/ Pentium/ Celeron
یعنی از core i7 7700K پشتیبانی نمیکنه چون نسل 7 هست؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
برای موس از لاجیتک مدل Logitech G402 Hyperion Fury
نظر شما چیه؟

ولی برای کیبورد گیج شدم !!! آخه میخوام جا برای استراحت مچ داشته باشه
البته میخوام پد بزرگ بگیرم که هم موس و هم کیبورد جا بشه روش
پس به همین خاطر سایزش هم برام مهمه که در حد متوسط باشه
برای کیبورد تا 250 تومان هزینه میکنم

این کیبورد MSI INTERCEPTOR DS4200 Gaming چطوره؟

برخی کیبوردها خودشون Wrist rest یا استراحتگاه دست دارن که بستگی به انتخاب خودتون داره،
انتخابهای خودتون هم خوب هستن، اما از برند A4tech انتخابی نداشته باشید بهتر هست، کیفیتش با برندهای چینی و متفرقه تفاوت زیادی نداره.

سلام
سیستمی که تا ۴ ۵ سال آینده روی ultra بتونه ۶۰ فریم ۱۰۸۰ بده چقدر هزینش میشه؟

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

گرون ترین سیستم حال حاضر رو هم بگیرید تا 5 سال آینده تضمینی برای 60 فریم دادنش روی 1080 نیست! این خوسته ی شما به کنسول تسری پسدا می کنه، نه پی سی
سیستم 9 تومنی می تونه تا 2 سال این خواسته رو برآورده کنه، بعدش هم دوباره تا 2 سال بعدش با ارتقای کارت گرافیک

View attachment 89600 سلام
دوستان این سیستم با پنج ماه کارکرد، چقدر قیمت گذاری میشه؟و آیا برای بازی میشه روش حساب کرد؟
رمش باس 2400 هست

خود سیستم که 2650 تا 2800
لوازم جانبی 300
مانیتور هم 250

• Like
Reactions: Amir.PrG

PEDRAMGOLCHIN

کاربر سایت
Jun 11, 2007
4,853
نام
پدرام
خود سیستم که 2650 تا 2800
لوازم جانبی 300
مانیتور هم 250
یعنی من میتونم این سیستم رو با سه میلیون و نیم ببندم ؟ والا فروشنده چهار میلیون و نیم قیمت داده و من فکر میکردم منصفانه س
در بدر دنبال خرید سیستم تا چهار میلیون و دست دوم هستم، بهتر ازین پیدا نکردم

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,734
گرون ترین سیستم حال حاضر رو هم بگیرید تا 5 سال آینده تضمینی برای 60 فریم دادنش روی 1080 نیست! این خوسته ی شما به کنسول تسری پسدا می کنه، نه پی سی
سیستم 9 تومنی می تونه تا 2 سال این خواسته رو برآورده کنه، بعدش هم دوباره تا 2 سال بعدش با ارتقای کارت گرافیک

با احترام و تشکر از زحمتی که می کشید ولی به نظرم زیادی سخت میگیرید . مخصوصا اگر استاندارد کنسولی که 30 فریم هست اون هم تو رزولوشن 1080 مد نظر باشه

980 الان حدود 4 سال از عمرش میگذره و مشکلی با اجرای 60 فریم بازی ها تو رزلوشن1080 نداره مگر اینکه بهینه سازی خیلی ضعیفی داشته باشند

به عنوان مثال چند بنچمارک از کارتهای قدیمی میگذارم .
1080p.png
1080p.png
1080p.png
1080p.png
Prey.png
Prey.png
1080p.png
BF1.png
BF1.png
لینک منبع Revisiting the Radeon R9 280X / HD 7970

Revisiting the GeForce GTX 680: GTX 1050 Ti-Class Performance for Less?

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: A7A

NewEvil

کاربر سایت
Nov 10, 2012
200
نام
محمد
مشخصات قطعات منه
i5 8400
z370 gaming plus msi
geil 16gb 2x8gb
gigabyte 1060 6gb g1
wd 7200 rpm 64mb
samsung 860 evo
GREEN GP600B-HP
striker case
اسمبل کردنشون نکته خاصی داره؟قبلا چندتا کیس اسمبل کردم بدون اس اس دی

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
یعنی من میتونم این سیستم رو با سه میلیون و نیم ببندم ؟ والا فروشنده چهار میلیون و نیم قیمت داده و من فکر میکردم منصفانه س
در بدر دنبال خرید سیستم تا چهار میلیون و دست دوم هستم، بهتر ازین پیدا نکردم

دوست عزیز، من قیمت فروش این قطعات رو بر مبنای دست دوم بودنش برآورد کردم، چه ربطی به قیمت قطعات آکبند توی بازار داره؟
مشخصه که قیمت فروش توی بازار بالاتر از قیمت خرید هست. اما 4500 هم برای این قطعات زیاده به نظرم.

متاسفانه به نظر میاد بهتره که قیمت گذاری رو کلا از این مشاوره ها حذف کنیم. چون وقتگیره و کارآمد هم نیست.

دوستان لطف کنید قیمت حدودی این سیستم رو بدید، خیلی عجله ایه
ممنونم
Mainboard: Asus z170
Cpu: i5 6400
Vga: Zotac 1070 gtx 8gb amp edition
Psu: evga 600
Ram: geil 8gb 2400
Hdd: 1t Toshiba
Monitor: Asus VS278 gaming
Case green gaming
Keyboard & mouse

کیس 4300
مانیتور 700

مشخصات قطعات منه
i5 8400
z370 gaming plus msi
geil 16gb 2x8gb
gigabyte 1060 6gb g1
wd 7200 rpm 64mb
samsung 860 evo
GREEN GP600B-HP
striker case
اسمبل کردنشون نکته خاصی داره؟قبلا چندتا کیس اسمبل کردم بدون اس اس دی

نباید فرقی با اسمبل های قبلی داشته باشه، مشکلی نیست.

• Like
Reactions: PEDRAMGOLCHIN

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
سلام فرشید جان.
پاور 530 وات گرین برای 7870 کافیه؟ با توجه به این که اختلاف بین پاور 600 وات و 530 وات تقریباً 150 تومنه خواستم بدونم لازمه که 600 وات بخرم یا همون 530 کافیه؟
باقی قطعات هم Core i5 2400 از سری سندی بریج هست + دو عدد هارد 2 ترابایت + 8GB رم DDR3. قطعه‌ی دیگه ای روی سیستم نصب نیست (مثل کارت صدا و کارت دی وی بی و ...). هیچ گونه اورکلاکی هم انجام ندادم و نمیدم.

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,734
سلام فرشید جان.
پاور 530 وات گرین برای 7870 کافیه؟ با توجه به این که اختلاف بین پاور 600 وات و 530 وات تقریباً 150 تومنه خواستم بدونم لازمه که 600 وات بخرم یا همون 530 کافیه؟
باقی قطعات هم Core i5 2400 از سری سندی بریج هست + دو عدد هارد 2 ترابایت + 8GB رم DDR3. قطعه‌ی دیگه ای روی سیستم نصب نیست (مثل کارت صدا و کارت دی وی بی و ...). هیچ گونه اورکلاکی هم انجام ندادم و نمیدم.
یا اجازه
نرم افزار آنلاین محاسبه توان مصرفی کامپیوتر
تو این مشخصات سیستم رو وارد می کنید براتون محاسبه میکنه چه پاوری مناسب هست

Amir.PrG

کاربر سایت
Jun 8, 2018
12
چون کیسی که میخوام بخرم 5تا فن داره خودش ! و بنظرم از خرید فن برای CPU باید منو بی نیاز کنه

مادر برد هایی که توی مشخصاتشون نوشته پشتیبانی از پردازنده Intel 8th Generation CoreProcessors/ Pentium/ Celeron

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام فرشید جان.

همون 600 وات رو بگیرید بهتره، مدل 530 واتی با این که کفایت می کنه، اما کیفیت ساختش کمی پایین تر هست و هم برای قطعات شما باید بیشتر اوقات با بیش از نصف توانش کار کنه. توی اقلام مهم صرفه جویی نکنید، بعدها هم میشه ازش استفاده کرد.

هنوز هم شما اصرار داری خودت قطعات رو انتخاب کنی ، با وجود تمام توضیحاتی که داده شد.
7700K اصلا فن نداره که بخواید ازش استفاده کنید. فن کیس هم عملکردش ربطی به فن پردازنده نداره.

• Like
Reactions: Amir.PrG

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
همون 600 وات رو بگیرید بهتره، مدل 530 واتی با این که کفایت می کنه، اما کیفیت ساختش کمی پایین تر هست و هم برای قطعات شما باید بیشتر اوقات با بیش از نصف توانش کار کنه. توی اقلام مهم صرفه جویی نکنید، بعدها هم میشه ازش استفاده کرد.

هنوز هم شما اصرار داری خودت قطعات رو انتخاب کنی ، با وجود تمام توضیحاتی که داده شد.
7700K اصلا فن نداره که بخواید ازش استفاده کنید. فن کیس هم عملکردش ربطی به فن پردازنده نداره.
فرشید جان، یک سوالی داشتم.
شما می دونید چه طوری میشه تشخیص داد هارد که خریدیم، هارد ریکاوریه یا اصلی؟
من الان یه هارد از دیجی کالا گرفتم، به نظر نو میاد و بسته بندی شده و... ولی با برنامه hard disk sentinel جلو هارد مینویسه ریکاوری!
سرعت هارد هم به نظرم خیلی جالب نیست!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فرشید جان، یک سوالی داشتم.
شما می دونید چه طوری میشه تشخیص داد هارد که خریدیم، هارد ریکاوریه یا اصلی؟
من الان یه هارد از دیجی کالا گرفتم، به نظر نو میاد و بسته بندی شده و... ولی با برنامه hard disk sentinel جلو هارد مینویسه ریکاوری!
سرعت هارد هم به نظرم خیلی جالب نیست!

هاردهای refurbished در کارخانه برچسب جدیدی می خورن که میشه از طریق اون تفاوتشون رو با هاردهای آکبند مشخص کرد. اون برچسب از نظر ظاهر کاملا با برچسب عادی فرق می کنه و تو متنش جایی به تعمیری بودن و بازسازی شدن قطعه اشاره داره و عبارت Re certificated یا Refurbished توش قید شده.

یه عکس از هارد هم اگر بگیرید بفرستید میشه نظر داد
به کالاهای دیجی هم 100 درصدی اعتماد نکنید، همین چند روز پیش یکی از دوستان با پیشنهاد شگفت انگیز یه گیم پد مایکروسافت 360 سفارش داده بود که وقتی رسید دستش مشخص شد تقلبیه!

سلام دوستان
سوالم اینه که اگر بخوام یه ال سی دی رو از طریق پورت hdmi به لپتاپ (گیمینگ) وصل کنم اونم برای کاربری گیم از نظر تاخیر تصویر و اینا مشکل نداره؟!
برای بازیای اول شخص و سرعتی و... میخواستم ببینم اگر مشکلی وجود نداره که برم تو کارش...

مشکل نداره، ولی رزولوشن مانیتور شما اگر کمتر یا بیشتر از نمایشگر خود لپ تاپ باشه ، می تونه سرعت اجرای بازی رو کندتر یا سریعتر کنه، منظور نرخ فریم نمایش بازی هست.

Helghast

کاربر سایت
May 6, 2014
563
نام
S O |-| E I L
مشکل نداره، ولی رزولوشن مانیتور شما اگر کمتر یا بیشتر از نمایشگر خود لپ تاپ باشه ، می تونه سرعت اجرای بازی رو کندتر یا سریعتر کنه، منظور نرخ فریم نمایش بازی هست.
ممنون از پاسختون
راستش ال سی دی مد نظرم lg24mp59g هست، لپتاپ هم رزولوشنش 1080 و 60 هرتزه
ال سی دی عه هم 1080 هست...

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر