مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,576
نام
mohammad
این مینی pc های موجود تو بازار واقعا خوبن؟ یکی می خواستم برای فقط تماشای فیلم و ... اصلا برای بازی نمی خوام! اما سیستمش جوری باشه که بتونم همزمان چهار پنج تا فایل 40-50گیگی رو بزارم برای دانلود و همزمان که دارم دانلود می کنم بدون هیچ لگ و هنگی فیلم 4k ببینم! تا هشت تومن مشکلی ندارم!

timemachine2029

کاربر سایت
May 18, 2008
543
نام
......................
قطعات که با هم مچ هستن مشکلی ندارن. کند شدن ماوس هم می تونه از ناسازگاری رم باشه یا تایمینگ اشتباهش، هم می تونه از مشکل نرم افزاری یا آنتی ویروس باشه در برخی زمانهایی که در حال لود کردن هست.
البته رم رو بهتر بود سری Vengeance برمیداشتید که مطمئن باشید اصله.
CPU که عالیه
SSD مدل M.2 هم خیلی سریعتر از SATA هست، فقط ممکنه همه جا به چشم نیاد. مدل انتخابی شما هم عالیه.
بله رم از همون سریه
هرچی گشتم از رم هایی که در لیست سازگارش پیدا نکردم:( شما چه مدل رم که در بازار موجود باشه رو پیشنهاد میدید؟
این رم ها چقدر قیمت میخوره برای فروش؟
بنظر شما مین رو عوض کنم گیگا Z370-HD3P بگیرم(لیست رم های سازگارش انگار کامل تره)؟
و یک سوال دیگه
ایا رم ها تکنولوژی ساختشون هر سال مثل پردازنده ها تغییر میکنه؟
و اینکه این جدیدتر بود سازگاری بیشتری با برد های جدید داره یا نه این چیزا در رم زیاد مهم نیست؟

سلام دوستان میشه 2 تا مودم معرفی کنید یکی تا 200 تومن و یکی تا 300 تومن که شرایط زیر رو در کنار بقیه چیزهایی که خودتون میدونید داشته باشه :
1.قابلیت خاموش کردن وای فای توسط کلید سخت افزاری روی مودم(یعنی حتی دستگاهایی که قبلا هم اضافه شدن در این حالت نتونن به اینترنت وصل بشن و فقط از طریق lan امکان پذیر باشه)
2.داشتن حالت مهمان که بشه براش password و حجم جدا تعیین کرد
3.امنیت بالا
4.قابلیت ساپورت چند دستگاه معمولا موبایل بدون کاهش سرعت(هر چند سرعت دانلود رو 1 مگابایت بیشتر نیست)
5. خونه 70 متر بیشتر نیست

نمیدونم میشه asus یا cisco خرید یا مارک معتبر دیگه هم در این سطح هست؟
من شیاومی دارم(البته روتره) ی مودم دی لینک هم با کابل بهش وصل کردم، از لیمیت کردن یوزر بگیر تا مهان و......... داره، هم با اپ موبایل میشه تنظیماتش رو تغییر داد هم از طریق سایت یا وای فای یا لن.
Xiaomi Mi Wireless Router 3

• Like
Reactions: satansilent

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
این مینی pc های موجود تو بازار واقعا خوبن؟ یکی می خواستم برای فقط تماشای فیلم و ... اصلا برای بازی نمی خوام! اما سیستمش جوری باشه که بتونم همزمان چهار پنج تا فایل 40-50گیگی رو بزارم برای دانلود و همزمان که دارم دانلود می کنم بدون هیچ لگ و هنگی فیلم 4k ببینم! تا هشت تومن مشکلی ندارم!

بستگی به مدلشون داره، تراشه ی گرافیکیشون معمولا آنبرد هست اما برای پخش 4K اگه پردازنده های نسل جدید اینتل از سری 7 یا 8 باشن قاعدتا نباید مشکلی داشته باشن.
اگه 8 تومن دارید که می تونید یه مینی پی سی قدرتمند با قطعات انتخابی خودتون و کارت گرافیک مجزا خریداری کنید که قطعا جوابگوی نیازهای شما خواهد بود.

مدل نام قطعه
Intel Core i3 8100 CPU
MSI Z370 PC PRO MotherBoard
GSkill Ripjaws V 2*4GB DDR4 2400Mhz RAM
GTX 1050 OC 4GB GDDR5 VGA
SSD SAMSUNG 850 EVO 250GB
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB HDD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN GP600B-HP Power
GREEN Z2+ HERO Case
جمع کل‌ (تومان) --- 4200

بله رم از همون سریه
هرچی گشتم از رم هایی که در لیست سازگارش پیدا نکردم:( شما چه مدل رم که در بازار موجود باشه رو پیشنهاد میدید؟
این رم ها چقدر قیمت میخوره برای فروش؟
بنظر شما مین رو عوض کنم گیگا Z370-HD3P بگیرم(لیست رم های سازگارش انگار کامل تره)؟
و یک سوال دیگه
ایا رم ها تکنولوژی ساختشون هر سال مثل پردازنده ها تغییر میکنه؟
و اینکه این جدیدتر بود سازگاری بیشتری با برد های جدید داره یا نه این چیزا در رم زیاد مهم نیست؟

نیازی به تعویض مادربرد نیست و برای رم هم از GSkill یا CORSAIR بگیرید مشکلی نخواهید داشت.GSkill Ripjaws V یه نمونه هست.

فناوری ساخت رم ها به سرعت پردازنده ها به روز رسانی نمیشه، اما ماجولهای جدیدتر ممکنه سازگاری بهتری با مادربردهای جدید در فرکانسهای بالاتر از فرکانس رسمی پردازنده داشته باشن تا اورکلاک بهتری ارائه کنن. وگرنه در فرکانسهای رسمی 2400 یا 2666 معمولا تفاوتی در سازگاری بین مدلهای معتبر با استاندارد JEDEC نیست.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,365
نام
Majid
سلام
میدونم ممکنه مرتبط نباشه یکم ولی تاپیک بقلی برهوته هیچکس چک نمیکنه، میخواستم بدونم الان واسه اینکه گرافیک به مانیتور تصویر بده معیارش چیه؟
من یک 7770 دارم که Max Res ـش 4096 x 2160 ـه الان میخوام یک مانیتور LG 29UM65 که رزولوشنش 2560 x 1080 ـه آیا مشکلی پیدا نمیکنه؟ میشه خرید؟ یا اول کارت گرافیک بگیرم؟

و اینکه من سیستمو کامل (غیر گرافیک) آپگرید کردم ماه پیش اینجا هم پرسیدم و قطعات مشکلی با هم نداشتن این بود سیستم:
MSI B350m gaming pro
Ryzen 7 1700
8*8 Geil Evo X 3000mhz
Green 580w
SSD SU650 120gb Adata

هیچ مشکلی نداره فقط نمیدونم چرا سرعت بوت اینقد پایینه در حد 10-15 ثانیه، با اینکه وین رو SSD نصبه، فعالیتای ویندوز و نصب نرم افزارا و ... داخل ویندوز عالیه فقط بوت مشکل داره، از همون اولین باری که ویندوز نصب شد بدون هیچ چیز اضافه هم همینطوری بود، مشکل از چی میتونه باشه؟

ممنون
سلام.
جواب سوال اولتون:
موضوعی که مطرح کردید ارتباطی با یکدیگر ندارن و کارت گرافیک رزولوشن تصویر رو با همون اندازه نمایشگر هماهنگ میکنه.این موضوع جایی مهم میشه که از نمایشگر 4K استفاده کنید و کارت گرافیک امکان پشتیبانی نداشته باشه، پس شما مشکلی از این بابت‌ندارید.
برای سوال دومتون:
حتما ویندوز رو بروزرسانی کنید.
در task manager به قسمت startup رفته و برنامه های غیرضروری رو disable کنید.

Sent from my Lenovo A526 using Tapatalk
ممنون :x

در مورد ویندوز، اونم آخرین ورژنه، همیشه آپدیتم روشنه، همون یک ماه پیش هم که سیستمو گرفتم آپدیت همون ماه که 3 روز قبل اومده بودو گرفتم که دیگه آپدیته آپدیت باشه اما اینطوریه وضعیت.
بالا اومدن ویندوز هم اخه بیشتر طول دادنش مال قبل از اومدن لوگویه ویندوزه، وقتی صفحه لاگین ویندوز میاد همه چی از قبل بازه از این نظر سرعت خیلی بالاس، فقط پروسه صفحه اول که مال مادربرده تا چرخیدن لوگوی ویندوز خیلی طول میکشه که نمیفهمم دلیلش چیه.

آخرین ویرایش:

sajad-tnt

کاربر سایت
Aug 17, 2010
895
نام
سجاد
سلام
میدونم ممکنه مرتبط نباشه یکم ولی تاپیک بقلی برهوته هیچکس چک نمیکنه، میخواستم بدونم الان واسه اینکه گرافیک به مانیتور تصویر بده معیارش چیه؟
من یک 7770 دارم که Max Res ـش 4096 x 2160 ـه الان میخوام یک مانیتور LG 29UM65 که رزولوشنش 2560 x 1080 ـه آیا مشکلی پیدا نمیکنه؟ میشه خرید؟ یا اول کارت گرافیک بگیرم؟

و اینکه من سیستمو کامل (غیر گرافیک) آپگرید کردم ماه پیش اینجا هم پرسیدم و قطعات مشکلی با هم نداشتن این بود سیستم:
MSI B350m gaming pro
Ryzen 7 1700
8*8 Geil Evo X 3000mhz
Green 580w
SSD SU650 120gb Adata

هیچ مشکلی نداره فقط نمیدونم چرا سرعت بوت اینقد پایینه در حد 10-15 ثانیه، با اینکه وین رو SSD نصبه، فعالیتای ویندوز و نصب نرم افزارا و ... داخل ویندوز عالیه فقط بوت مشکل داره، از همون اولین باری که ویندوز نصب شد بدون هیچ چیز اضافه هم همینطوری بود، مشکل از چی میتونه باشه؟

ممنون
سلام.
جواب سوال اولتون:
موضوعی که مطرح کردید ارتباطی با یکدیگر ندارن و کارت گرافیک رزولوشن تصویر رو با همون اندازه نمایشگر هماهنگ میکنه.این موضوع جایی مهم میشه که از نمایشگر 4K استفاده کنید و کارت گرافیک امکان پشتیبانی نداشته باشه، پس شما مشکلی از این بابت‌ندارید.
برای سوال دومتون:
حتما ویندوز رو بروزرسانی کنید.
در task manager به قسمت startup رفته و برنامه های غیرضروری رو disable کنید.

سلام
دوستان.gtx 580 دایرکت ایکس 12 رو ساپورت میکنه؟
Nvidia gtx 580
بله دوست عزیزم.
با تصمیمی که چندوقت پیش nvidia گرفت،قابلیت dx12 رو برای تمامی کارتهای گرافیک سری 400 و 500 که برد آن Fermi بود رو فعال کرد.
البته باید توجه داشته باشید که عملکرد با کارتی که بصورت پیشفرض از قابلیت dx12 پشتیبانی میکنه محسوس هست...

Last edited by a moderator:

satansilent

کاربر سایت
Feb 10, 2007
130
ASUS N12U هم همه چی داره و 4 تا SSID رو ساپورت می کنه.

مرسی فرشید اما این سری n12u چند تا مودم داره b1-c1-d1 اینا با هم چه فرقی داره و کدوم بهتره یا برم سراغ سری n14u؟
ارزش داره n14u گرونتر رو بردارم یا نه؟

راستی تو این مودم ها میشه پهنای باند wifi مهمان رو محدود کرد تا رو سیستم اصلی سرعت نیاد پایین؟
برای نصب خودم میتونم یا باید با شاتل هماهنگ کنم؟ چون رو سایت asus نوشته نصب 30 ثانیه ای!

من شیاومی دارم(البته روتره) ی مودم دی لینک هم با کابل بهش وصل کردم، از لیمیت کردن یوزر بگیر تا مهان و......... داره، هم با اپ موبایل میشه تنظیماتش رو تغییر داد هم از طریق سایت یا وای فای یا لن.

مرسی اما راستش بیشتر دنبال asus هستم تا برند های دیگه

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام
دوستان.gtx 580 دایرکت ایکس 12 رو ساپورت میکنه؟
Nvidia gtx 580

بله، ولی راندمانش در دایرکت ایکس 12 پایینه، که البته مهم هم نیست. بازیهای کمی DX12 هستن و اونایی هم که هستن برتری بصری ندارن به حالت DX11.

سلام

MSI B350m gaming pro
Ryzen 7 1700
8*8 Geil Evo X 3000mhz
Green 580w
SSD SU650 120gb Adata

ممنون

ممنون :x

در مورد ویندوز، اونم آخرین ورژنه، همیشه آپدیتم روشنه، همون یک ماه پیش هم که سیستمو گرفتم آپدیت همون ماه که 3 روز قبل اومده بودو گرفتم که دیگه آپدیته آپدیت باشه اما اینطوریه وضعیت.
بالا اومدن ویندوز هم اخه بیشتر طول دادنش مال قبل از اومدن لوگویه ویندوزه، وقتی صفحه لاگین ویندوز میاد همه چی از قبل بازه از این نظر سرعت خیلی بالاس، فقط پروسه صفحه اول که مال مادربرده تا چرخیدن لوگوی ویندوز خیلی طول میکشه که نمیفهمم دلیلش چیه.

مشکلی رو با کارت گرافیک فعلی نخواهید داشت.
قطعات مشکلی ندارن ، اون SSD هم با اینکه بهترین انتخاب نیست اما نباید سرعت بوت شما رو کاهش بده یا احتمالا یکی از درایورهای نصب شده باعث تاخیر در بوت شده باشه، اما به شرط اینکه در مد UEFI و GPT ویندوز رو نصب کرده باشید. اگه اینجوری باشه موقع بوت لوگوی ویندوز رو نمی بینید و لوگوی MSI تا زمان صفحه ی لاگین نمایش داده میشه.

مرسی فرشید اما این سری n12u چند تا مودم داره b1-c1-d1 اینا با هم چه فرقی داره و کدوم بهتره یا برم سراغ سری n14u؟
ارزش داره n14u گرونتر رو بردارم یا نه؟

راستی تو این مودم ها میشه پهنای باند wifi مهمان رو محدود کرد تا رو سیستم اصلی سرعت نیاد پایین؟
برای نصب خودم میتونم یا باید با شاتل هماهنگ کنم؟ چون رو سایت asus نوشته نصب 30 ثانیه ای!

مدلای با پسوند مختلف امکاناتشون متفاوته و در کشورهای متفاوت هم عرضه میشن. ایران من مدل N12u-b1 رو دیدم، قبل از خرید چک کن که تمام ملزومات شما رو داشته باشه. N14u هم خوبه اگر بتونی بخری.

محدودیت پهنای باند گزینه ی متفاوتی هست که خاطرم نیست توی این مدلها وجود داره یا نه، ولی اولویت رو میشه با QOS مشخص کرد که به صورت محدود در مدلهای خانگی پیاده سازی شده. بهرحال امکانات هیچ کدوم در حد روترهای میکروتیک نیست.

برای نصب هم اگر کمی وارد باشی می تونی از طریق Wizard خود مودم سریع انجامش بدی، نیازی به شخص ثالث نیست.

آخرین ویرایش:

satansilent

کاربر سایت
Feb 10, 2007
130
مدلای با پسوند مختلف امکاناتشون متفاوته و در کشورهای متفاوت هم عرضه میشن. ایران من مدل N12u-b1 رو دیدم، قبل از خرید چک کن که تمام ملزومات شما رو داشته باشه. N14u هم خوبه اگر بتونی بخری.

محدودیت پهنای باند گزینه ی متفاوتی هست که خاطرم نیست توی این مدلها وجود داره یا نه، ولی اولویت رو میشه با QOS مشخص کرد که به صورت محدود در مدلهای خانگی پیاده سازی شده. بهرحال امکانات هیچ کدوم در حد روترهای میکروتیک نیست.

برای نصب هم اگر کمی وارد باشی می تونی از طریق Wizard خود مودم سریع انجامش بدی، نیازی به شخص ثالث نیست.

در مورد محدودیت پهنای باند مهمان یه مطلب تو خود سایت asus پیدا کردم اما ننوشته کدوم مدل ها ازش پشتیبانی میکنن!
مدل های حرفه ای تر هم نه قیمتش میصرفه نه اینکه کارایی خاصی برام دارن.

مرسی دوست عزیز این هفته میرم بازار ببینم اصلا تو بازار پیدا میشن خیلی ها اصلا قیمت نخوردن تو این سایتا.

Sampler

کاربر سایت
Nov 30, 2008
1,656
نام
محمد
سلام فرشیدخان
سیستم من
Amd ryzen 1300x
Gt 1050 2gb
Ram 8gb
M.b: A320m

بنظرت واسه بازی یه گرافیک قویتر بندازم چطوره؟واسه رزلوشن 900p
دستت درد نکنه

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام فرشیدخان
سیستم من
Amd ryzen 1300x
Gt 1050 2gb
Ram 8gb
M.b: A320m

بنظرت واسه بازی یه گرافیک قویتر بندازم چطوره؟واسه رزلوشن 900p
دستت درد نکنه

خب رزولوشن بالایی استفاده نمی کنید که گرافیک خیلی بالاتری بخواد، یه کارت GTX 1060 هم برای اون رزولوشن زیاده، اما پردازندتون هم برای بازی خیلی قوی نیست.

Sampler

کاربر سایت
Nov 30, 2008
1,656
نام
محمد
خب رزولوشن بالایی استفاده نمی کنید که گرافیک خیلی بالاتری بخواد، یه کارت GTX 1060 هم برای اون رزولوشن زیاده، اما پردازندتون هم برای بازی خیلی قوی نیست.
1060 3gb خوبه واسه بازیای الان؟
Vram پایین نیس؟
Cpu قیمت مناسب چی معرفی میکنی

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
1060 3gb خوبه واسه بازیای الان؟
Vram پایین نیس؟
Cpu قیمت مناسب چی معرفی میکنی

کارت گرافیک 3 گیگی برای رزولوشن تا 1080p هم دربیشتر بازیهای جدید مناسبه.
البته مدل 3 گیگی GTX 1060 فقط از نظر نامگذاری با مدل 6 گیگی تشابه داره، وگرنه به جز رم، تراشه ی گرافیکی با تعداد واحدهای پردازشی کمتری هم داره. تعداد 1152 واحد در برابر 1280 واحد سایه زن یا CUDA.

mohammad2023

کاربر سایت
Sep 20, 2011
308
اقا فرشید بنظرتون مک بوک پرو "13 با پردازنده نسل هفت بگیرم یا صبر کنم برای نسل هشت که احتملا خرداد معرفی میشه با توجه به قیمت دلار
و کلا نظرتون چیه درباره mac os برای دانشجوی کامپیوتر داخل ایران اکی هست یا لپتاپ ویندوز رو پیشنهاد میدید مثل سرفیس بوک

Dark lord783

کاربر سایت
Nov 7, 2012
118
نام
پرهام
سلام آقا فرشید من میخواستم یه سیستم گیمینگ اسمبل کنم راهنمایی میخواستم ازتون
بودجم 13 تومانه با مونیتور کیبورد ...
و کسی رو تهران میشناسید اسمبل کنه یا خودتون برام انجام بدید
و بنظرتون با 13 تومان لپتاب گیمینگی میتونم بخرم که چند سال ساپورتم کنه؟ اولویت اول خودم لپتابه چون برای دانشگاه ممکنه مجبور شم برم جاهای مختلف اگه لپتاب خوبی تو این رنج قیمت میشناسید باز ممنون میشم کمک کنید❤

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر