مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Arman210

کاربر سایت
Apr 26, 2009
714
نام
Arman
سلام
یه هارد اینترنال برا آرشیو فایل لازم دارم.
با توجه به اختلاف قیمت کم 3TB با 4TB دیدم 4TB بگیرم به صرفه تر هست.
تو این دو مدل یا مدل های دیگه چی پیشنهاد میدید؟
هاردديسک اينترنال وسترن ديجيتال مدل Blue WD40EZRZ ظرفيت 4 ترابايت Western Digital Blue WD40EZRZ Internal Hard Drive 4TB
هاردديسک اينترنال سيگيت مدل BarraCuda ST4000DM004 ظرفيت 4 ترابايت Seagate BarraCuda ST4000DM004 Internal Hard Drive - 4TB

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,760
نام
فرشید
سلام
یه هارد اینترنال برا آرشیو فایل لازم دارم.
با توجه به اختلاف قیمت کم 3TB با 4TB دیدم 4TB بگیرم به صرفه تر هست.
تو این دو مدل یا مدل های دیگه چی پیشنهاد میدید؟
هاردديسک اينترنال وسترن ديجيتال مدل Blue WD40EZRZ ظرفيت 4 ترابايت Western Digital Blue WD40EZRZ Internal Hard Drive 4TB
هاردديسک اينترنال سيگيت مدل BarraCuda ST4000DM004 ظرفيت 4 ترابايت Seagate BarraCuda ST4000DM004 Internal Hard Drive - 4TB

تفاوت عمده ای دارن و اون هم اینه که سی گیت سری Barracuda تا مدل 3 ترابایتی 7200 دور هست، ولی 4 ترابایتی و بالاتر 5400 دور میشن که البته برای آرشیو مناسبه.
سری Blue هم با این ظرفیت 5400 دور هست.

Coffee Addicted

Better be careful The killer might be near
کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
می خوام یه لپ تاپ گیمینگ با کارت 1060 رو جایگزینPC کنم اونم برای استفاده طولانی مدت در روز
میدونم PC بهتره
فقط می خوام چند نکته رو بدونم،اگه باطری رو در بیارم و کلا با برق کار کنه بهتر نیست؟این لپ تاپ ها کلا باید به برق وصل باشن تا کارت گرافیکش کار کنه
نیازه یه فن پایه براش بخرم؟از همینا که با USB به لپ تاپ وصل میشه
لپ تاپ مورد نظرم اینه :

Arman210

کاربر سایت
Apr 26, 2009
714
نام
Arman
تفاوت عمده ای دارن و اون هم اینه که سی گیت سری Barracuda تا مدل 3 ترابایتی 7200 دور هست، ولی 4 ترابایتی و بالاتر 5400 دور میشن که البته برای آرشیو مناسبه.
سری Blue هم با این ظرفیت 5400 دور هست.
بله متوجه این مورد شدم. سری Barracuda Pro که 7200 دور هست متاسفانه ظرفیت 4TB تو سایت نیست یا کلا تو ایران نیست.
تو همین 2 مدل Barracuda و Blue که بحث شد از لحاظ کارایی برا آرشیو کدوم مناسب تر هست؟
چون تاحالا همه هارد هام Barracuda بوده و کلا با سری WD Blue یا همون Green سابق تجربه کار ندارم.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,760
نام
فرشید
می خوام یه لپ تاپ گیمینگ با کارت 1060 رو جایگزینPC کنم اونم برای استفاده طولانی مدت در روز
میدونم PC بهتره
فقط می خوام چند نکته رو بدونم،اگه باطری رو در بیارم و کلا با برق کار کنه بهتر نیست؟این لپ تاپ ها کلا باید به برق وصل باشن تا کارت گرافیکش کار کنه
نیازه یه فن پایه براش بخرم؟از همینا که با USB به لپ تاپ وصل میشه
لپ تاپ مورد نظرم اینه :

فرکانس کاری تراشه ی گرافیکی و پردازنده در حالت کار روی باتری معمولا بین 20 تا 30 درصد کاهش پیدا می کنه تا مصرف انرژی کمتر و دوام باتری بیشتر بشه
با این توضیح گرافیک مجزا روی باتری هم کار می کنه اما با راندمان خیلی کمتر و باتری رو هم بسته به ظرفیت به سرعت می تونه خالی کنه.

استفاده از پایه ی خنک کننده هم برای مدلهای گیمینگ توصیه میشه
مدل انتخابیتون خوبه اگر قطعاتش اصلی باشن، چون برخی مدلهای MSI مونتاژ داخلی هستن و بازخوردهای قبلی نشون داده که گاهی اوقات از قطعات کم کیفیت تر براشون استفاده میشه.

بله متوجه این مورد شدم. سری Barracuda Pro که 7200 دور هست متاسفانه ظرفیت 4TB تو سایت نیست یا کلا تو ایران نیست.
تو همین 2 مدل Barracuda و Blue که بحث شد از لحاظ کارایی برا آرشیو کدوم مناسب تر هست؟
چون تاحالا همه هارد هام Barracuda بوده و کلا با سری WD Blue یا همون Green سابق تجربه کار ندارم.

سری Barracuda Pro فقط یکی دوتا مدلش توی بازار داخلی هست که 8 ترا و 10 ترابایتی هستن.
بین این دو تا خودم Barracuda رو به خاطر نویز کمتر انتخاب می کنم، کاراییشون تفاوتی نداره.

• Like
Reactions: Coffee Addicted

Maxxxx

کاربر سایت
Apr 18, 2015
378
نام
سعید
خیر، برتری خاصی نداره و هیچ کدوم هم برای بازی مناسب نیستن.

بازار کامپیوتر از بعد از 13 و رسما بعد از 17 فروردین باز میشه و خیلی قطعات هم تا مدتی موجود نیستن.

عید شما هم مبارک

مدل نام قطعه
Intel Core i3 7100 CPU
ASUS PRIME B250M-C MotherBoard
GSkill Ripjaws V 2*4GB DDR4 2400MHz RAM
ASUS Expedition GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 VGA
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB HDD
ASUS 24X SATA ODD
+GREEN GP600B-HP Power
GREEN Z2 Honor Case
جمع کل‌ (تومان) --- 3515
جای i3 اگه i5 7400 بگیرم میخوره؟؟

dooni

کاربر سایت
Jun 30, 2012
565
سلام دوستان
من لپتاپ msi ge40 2pc دارم که علارغم سیستم خوبش از همون روز اول کند بوده :D
میخوام یه هارد ssd اضافه کنم بهش و فقط ویندوزو تو اون بزنم
از کجا بفهمم که امکان پذیره یا نه؟!!

The first Super RAID design—one notebook with two mSATA SSD RAID 0 (128GB or 256GB) units, is yet another world first courtesy of MSI. Two mSATA SSDs and one HDD can be installed in the same laptop without the need to expand the size of the laptop, increasing read, write, and saving speeds.

تو سایتش اینارو نوشته...

آخرین ویرایش:

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
سلام.
دوستان یک سوال:
در کامپیوتر برای صدا و میکروفون دو مادگی جدا وجود داره، در حالی که هندزفری گوشی یک عدد جك 3.5mm داره که دارای Mic+AUX ـه و کار انتقال و دریافت صدا رو انجام می ده. آیا تو بازار ابزاری هست که نَری هندزفری رو تبدیل به دو عدد فیش مجزا برای میکرفون و اسپیکر کنه؟ یعنی تبدیل 1 به 2.
به عبارتی، بتونیم هندزفری رو به کامپیوتر متصل کنیم تا مثل هدست کار کنه!

no noob

کاربر سایت
May 18, 2014
240
نام
lord dark
سلام دوستان میخواستم یه کامپیوتر گیمینگ با بودجه ۶ میلیون بگیرم میشه راهنمایی کنید ممنون
شاید اینجا جایش نباشه ولی یه کارت گرافیک gigabyte Radeon™ RX460 WINDFORCE gddr5 2G دارم با یک سال گارانتی چند بفروشمش خوبه ؟؟؟ خواهشاً میکنم پست رو حذف نکنید و جواب بدید ممنون

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,760
نام
فرشید
جای i3 اگه i5 7400 بگیرم میخوره؟؟

برای کدوم سیستم و چه مادربردی؟؟

سلام دوستان
من لپتاپ msi ge40 2pc دارم که علارغم سیستم خوبش از همون روز اول کند بوده :D
میخوام یه هارد ssd اضافه کنم بهش و فقط ویندوزو تو اون بزنم
از کجا بفهمم که امکان پذیره یا نه؟!!

The first Super RAID design—one notebook with two mSATA SSD RAID 0 (128GB or 256GB) units, is yet another world first courtesy of MSI. Two mSATA SSDs and one HDD can be installed in the same laptop without the need to expand the size of the laptop, increasing read, write, and saving speeds.

تو سایتش اینارو نوشته...

اینطور که نوشته اگه مدلی با استاندارد mSATA بخرید که قطعا باید پشتیبانی کنه. مدل mSATA مستقیما روی اسلات SATA نصب میشه و با هارد فعلی شما در کنار هم کار خواهند کرد.
بنابراین یه مدل با کیفیت مثل SAMSUNG 850 Evo mSATA روی لپتاپ شما قابل نصب خواهد بود.

سلام.
دوستان یک سوال:
در کامپیوتر برای صدا و میکروفون دو مادگی جدا وجود داره، در حالی که هندزفری گوشی یک عدد جك 3.5mm داره که دارای Mic+AUX ـه و کار انتقال و دریافت صدا رو انجام می ده. آیا تو بازار ابزاری هست که نَری هندزفری رو تبدیل به دو عدد فیش مجزا برای میکرفون و اسپیکر کنه؟ یعنی تبدیل 1 به 2.
به عبارتی، بتونیم هندزفری رو به کامپیوتر متصل کنیم تا مثل هدست کار کنه!

بله، تبدیلش باید در بازار لوازم جانبی موجود باشه و می تونید پیدا کنید.

سلام دوستان میخواستم یه کامپیوتر گیمینگ با بودجه ۶ میلیون بگیرم میشه راهنمایی کنید ممنون
شاید اینجا جایش نباشه ولی یه کارت گرافیک gigabyte Radeon™ RX460 WINDFORCE gddr5 2G دارم با یک سال گارانتی چند بفروشمش خوبه ؟؟؟ خواهشاً میکنم پست رو حذف نکنید و جواب بدید ممنون

مدل نام قطعه
Intel Core i3 8100/8350K
MSI Z370 PC PRO
GSKILL Ripjaws V 16GB (2*8GB) DDR4 2400Mhz RAM
MSI GTX 1070 GAMING 8GB GDDR5 VGA
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB HDD
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
ASUS 24X SATA ODD
+GREEN GP600B-HP Power
GREEN STRIKER Case
جمع کل‌ (تومان) --- 6550

اون کارت 470 رو هم شاید بشه حدود 400 قیمتگذاری کرد.

دوستان من می خوام یه SSD 500 گیگی بگیرم. پیشنهادتون چیه؟

برای چه سیستم و قطعاتی و چه بودجه ای؟
در حالت عادی که SAMSUNG 850/860 EVO

sabco

کاربر فعال
Sep 16, 2009
1,595
برای چه سیستم و قطعاتی و چه بودجه ای؟
در حالت عادی که SAMSUNG 850/860 EVO
برا لپ تاپم می خوام بگیرم. CPU اش Core i7 4710HQ هست. رمش هم 8 گیگ. خودم هم به همین دو گزینه ای که پیشنهاد دادید رسیدم. فقط تو بررسی هایی که من چک کردم بعضی جاها گفته بودن 860 سرعت کمتری داره اما در عوض عمرش دوبرابره. قیمت که آنچنان فرقی نداره. به نظر خودم این طول عمر بیشتر 860 بهتره. نظر شما چیه؟
نکته بعد اینکه از شرایط بازار ایران (گارانتی و جنس تقلبی و ...) تو این زمینه اطلاعی ندارم، اگه از این جهت هم راهنمایی کنید ممنون میشم.

آخرین ویرایش:

dooni

کاربر سایت
Jun 30, 2012
565
ممنون بابت راهنمایی
مثل اینکه لپتات ge40 دو حالت داره...مدلای بدون درایو نوری m.sata دارن فقط
برا من نداره و باید caddy استفاده کنم
مارک caddy مهمه؟
نهاایتا تا 250 تومن چه مدل ssd میتونم بگیرم؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,760
نام
فرشید
برا لپ تاپم می خوام بگیرم. CPU اش Core i7 4710HQ هست. رمش هم 8 گیگ. خودم هم به همین دو گزینه ای که پیشنهاد دادید رسیدم. فقط تو بررسی هایی که من چک کردم بعضی جاها گفته بودن 860 سرعت کمتری داره اما در عوض عمرش دوبرابره. قیمت که آنچنان فرقی نداره. به نظر خودم این طول عمر بیشتر 860 بهتره. نظر شما چیه؟
نکته بعد اینکه از شرایط بازار ایران (گارانتی و جنس تقلبی و ...) تو این زمینه اطلاعی ندارم، اگه از این جهت هم راهنمایی کنید ممنون میشم.

از نظر سرعت فرق چندانی ندارن، نمیشه گفت 860 کندتره، اما عمر عملیاتیش قطعا بیشتره، منم 860 رو توصیه می کنم.
در مورد گارانتی هم SSD-های سامسونگ یکی دو تا گارانتی نیمه رسمی بیشتر ندارن و بقیه گارانتی متفرقه و شرکتی هستن. گارانتی شناخته شده در بازار ما برای MIT هست.

سری 850 هم تقلبی زیاد داره، اما 860 هنوز ندیدم تقلبی داشته باشه.

ممنون بابت راهنمایی
مثل اینکه لپتات ge40 دو حالت داره...مدلای بدون درایو نوری m.sata دارن فقط
برا من نداره و باید caddy استفاده کنم
مارک caddy مهمه؟
نهاایتا تا 250 تومن چه مدل ssd میتونم بگیرم؟

250 تومن که قیمت ارزونترین SSD-های 120 گیگی بازار هست و ارزش خرید ندارن، حداقل 400 تومن کنار بزارید برای مدلهای خوب
Caddy هم برندد خاصی نداره، فقط با کیفیت باشه.

• Like
Reactions: sabco

dooni

کاربر سایت
Jun 30, 2012
565
250 تومن که قیمت ارزونترین SSD-های 120 گیگی بازار هست و ارزش خرید ندارن، حداقل 400 تومن کنار بزارید برای مدلهای خوب
Caddy هم برندد خاصی نداره، فقط با کیفیت باشه.
در کل چه برندی رو پیشنهاد میکنین برا هارد؟
120 گیگ میخوام،چون استفاده زیادی از لپتاپ ندارم...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر