مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
سلام
برای ۸ تا گرافیک RX580 چه پاور و مادربرد و پردانزده ای پیشنهاد میدید؟‌(برای ماینینگ میخوام)
درود، دیگه pc به درد ماینینگ نمیخوره حتی اگه قویترین سیستم ررو با چندتا کارت گرافیک بسته باشید! این روزا ماینینگ با pc اونقدر بازده‌اش پایین اومده که پول برقتون بیشتر از سود حاصله خواهد بود!! برای ماینینگ دستگاههای مخصوصی ساخته شده که بسیار بهتر از pc ماین میکنه. البته الان استخراج کردن انقدر مشکل شده و سودش کم شده و تعداد استخراج کننده ها هم انقدر زیاد شده که حتی با دستگاه مخصوص هم ممکنه سود زیادی به دست نیارید! توصیه من به شما اینه که یه ارز دیجیتال که در حال رشد هست بخرید تا ارزشش بره بالا.

این لینک رو حتماً بخونید.

AlCapoN

کاربر سایت
Sep 17, 2012
497
نام
MEtti
سلام اقا فرشید ...مشخصات من اینه
VGA=670 Gtx Asus
ram=Crosair 4x8 1600
power=600Green
mb=Asus p8z7-V
Hard=1TB
CPU=corei7 3770

الان با بودجه 2500 تا 3 تومن
چه تغییری بدم برای گیم؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
صد در صد. من بودجم محدوده و میخام با توجه به بودجه ام، بهترین انتخاب رو داشته باشم. پیشنهاد شما تا ۱ تومن چه مانیتور (یا مانیتورهایی) هست؟ اگه مدل دقیقش رو بگی ممنون میشم.

همونطور که گفتم مدل گیمینگ مناسب با این قیمت نمیشه پیدا کرد. اگه بود می گفتم
باید مدلهای معمولی ولی با کیفیت از سامسونگ، BenQ GW2370H و ASUS VX238H رو انتخاب کنید. مدل 23 و 24 اینچی مناسب توی بازار کم شده اصن

سلام فرشید خان
خسته نباشید
نظرتون درباره این قطعات چیه؟
با بودجه ۳تومن

CPU AMD RYZEN 5 1500X 3.5GHz Socket AM4 Desktop CPU

Zotac GeForce GTX 1060 AMP! Edition 6GB Graphics Card

ASUS PRIME A320M-K AM4 Motherboard

RAM GEIL Pristine 8GB DDR4 2400 CL16 Single Channel Desktop RAM

اگه برای بازی هست من ترجیح می دم Core i3 یا Core i5 باشه در این سطح
رم تک کاناله هم اشتباهه، دو کاناله ی 8 یا 16 گیگی بخرید.

مادربورد maximus x formula asus اخیرا ریلیز شده و 400 دلاره قیمتش. به نظرتون تو ایران بیاد چند میشه قیمتش؟ خیلی چیز خفنیه. فکر نکنم از MSI Godlike z370 گرونتر باشه

حداقل 1500 به بالا
مادربرد هر چقدر هم خفن باشه ارزش اولویت دادن در خرج هزینه رو نداره. تاثیرش روی راندمان محسوس نیست. روی پردازنده و گرافیک تمرکز کنید.

ممنون من همین کارو الان کردم ولی تو بازی ها دماش تا نزدیک 101 درجه میره بالا فن ها هم رو 100 کار میکنن ولی احساس میکنم دما رو داره اشتباه نشون میده.چون هدسینک خنکه و بالای چیپا دست میزنم اونم داغه ولی نه به اندازه 100 فقط چیپ رم هاش داغه.و وقتی مثلا تست میگیرم تو کمتر از نیم ثانیه دماش از 37 به 90 میرسه و این فکر نکنم امکان داشته باشه و وقتی تست رو قطع میکنم کمتر از نیم ثانیه دماش میاد رو 60 که اینم امکان نداره درسته؟راهنمایی میکنید لطفا

با چی تست می کنید که تا 101 درجه بالا میره؟ نباید اینقد فشار به کارت بیارید، مخصوصا اگه با تبدیل وصلش کردید

سلام اقا فرشید ...مشخصات من اینه
VGA=670 Gtx Asus
ram=Crosair 4x8 1600
power=600Green
mb=Asus p8z7-V
Hard=1TB
CPU=corei7 3770

الان با بودجه 2500 تا 3 تومن
چه تغییری بدم برای گیم؟

خب همه ی قطعات قدیمی شدن، ولی برای بازی دو تا مرحله ارتقا دارید

اول تعویض کارت گرافیک
دوم تعویض پردازنده، مادربرد و رم همزمان

با این بودجه اول گرافیک رو به GTX 1070 ارتقا بدید و بعد اگه بودجه ای موند مرحله دوم رو اجرا کنید.
یه SSD نسل جدید هم برای ویندوز لازمه که 420 تومن هزینه داره.

آخرین ویرایش:

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
همونطور که گفتم مدل گیمینگ مناسب با این قیمت نمیشه پیدا کرد. اگه بود می گفتم
باید مدلهای معمولی ولی با کیفیت از سامسونگ، BenQ GW2370H و ASUS VX238H رو انتخاب کنید. مدل 23 و 24 اینچی مناسب توی بازار کم شده اصن
بله همون اول متوجه منظورتون شده بودم، با این بودجه نمیشه «مانیتور گیمینگ» خرید، ولی حداقل میشه از بین مانیتورهای ارزان موجود در بازار یه انتخاب «نسبتاً خوب» داشت. اون VX238H که پیشنهاد دادید گزینه خیلی خوبیه. همونو سفارش دادم برام بیارن. سپاس از راهنماییت.

• Like
Reactions: Vonarian

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
سلام.
لیون کامپیوتر هارد اکسترنال External HDD | فروشگاه اینترنتی لیون کامپیوتر
دوستان از میون هاردهای دو ترا بالا کدوم رو پیشنهاد می کنید؟ اگه میشه دلیل برتریش رو هم بگید.
مد نظر خودم لیون کامپیوتر هارد اکسترنال ای دیتا HD710 2 ترابایت - لوازم جانبی کامپیوتر - کامپیوتر و بیشتر لیون کامپیوتر هارد اکسترنال ای دیتا HD710M 2 ترابایت - لوازم جانبی کامپیوتر - کامپیوتر هست ولی قیمتشون تفاوت داره و دلیلشو نمی دونم. اینو لیون کامپیوتر هارد اکسترنال ای دیتا HD650X 2 ترابایت - لوازم جانبی کامپیوتر - کامپیوتر هم جدید آورده دوستایی که اطلاعات دارن میشه تفاوت و برتری اینا رو یه توضیح بدن که بهترین گزینه رو انتخاب کنم.
دلیل انتخاب مارک ای دیتا هم اینه که دوتا فلش گرفتم چند ساله دارم کار می کنم کاملا راضی هستم فکر می کنم بهترین برند باشه.

AlCapoN

کاربر سایت
Sep 17, 2012
497
نام
MEtti
خب همه ی قطعات قدیمی شدن، ولی برای بازی دو تا مرحله ارتقا دارید

اول تعویض کارت گرافیک
دوم تعویض پردازنده، مادربرد و رم همزمان

با این بودجه اول گرافیک رو به GTX 1070 ارتقا بدید و بعد اگه بودجه ای موند مرحله دوم رو اجرا کنید.
یه SSD نسل جدید هم برای ویندوز لازمه که 420 تومن هزینه داره.
خب اون 3 تا رنج 1.500 چیز خوبی از توش در میاد؟
و گرافیک 1070 کدوم مدل رو بگیرم؟

آخرین ویرایش:

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,609
نام
defective pixel
8 تا گرافیک 580rx چقدر پاور لازم داره؟ پیشنهاد؟
مادربردی که بدون مشکل بتونه این 8 تارو همزمان ساپرت کنه چی پیشنهاد میدید؟
گرافیک رو با riser به PCIE x1 وصل کنیم مشکلی پیش نمیاد؟

johhny

کاربر سایت
Jan 26, 2011
486
سلام آقا فرشید خسته نباشید یه راهنمایی میخواستم
من امروز یه لپ تاپ به اسم asus vivobook r542ur-dm281 با کانفیگ cpu i7 7500U/ram 8/geforce 930mx/hdd 1tb sata از پاساژ ایران گرفتم..منتهی بعد اینکه گرفتم تو نت که سرچ کردم چیز زیادی ازش نبود و یا اگه هم بود دقیقا همین کانفیگ خودم نبود بعد یه جا خوندم که این مدل مخصوص خاورمیانه اس و همون مدل x542ur ایسوس هس و بعد تو سایت خود ایسوس هم سرچ کردم x542ur رو و باز هم دقیقا کانفیگ خودم رو پیذا نکردم.
حالا میخواستم بدونم چجوریه اوضاع این لپ تاپ؟ ممکنه خودشون سرهم کرده باشن یعنی مثلا رمشو تغییر داده باشن؟ و اینکه 3100 گرفتم اینو میارزه این قیمت؟

Vonarian

کاربر سایت
Jul 15, 2015
434
نام
اردشیر نهاوندی فرد
من امروز یه لپ تاپ به اسم asus vivobook r542ur-dm281 با کانفیگ cpu i7 7500U/ram 8/geforce 930mx/hdd 1tb sata از پاساژ ایران گرفتم..منتهی بعد اینکه گرفتم تو نت که سرچ کردم چیز زیادی ازش نبود و یا اگه هم بود دقیقا همین کانفیگ خودم نبود بعد یه جا خوندم که این مدل مخصوص خاورمیانه اس و همون مدل x542ur ایسوس هس و بعد تو سایت خود ایسوس هم سرچ کردم x542ur رو و باز هم دقیقا کانفیگ خودم رو پیذا نکردم.
حالا میخواستم بدونم چجوریه اوضاع این لپ تاپ؟ ممکنه خودشون سرهم کرده باشن یعنی مثلا رمشو تغییر داده باشن؟ و اینکه 3100 گرفتم اینو میارزه این قیمت؟
درود.
مشخصات درسته و خوب قیمت دادن،

Sent from my K00E using Tapatalk

• Like
Reactions: johhny

aseman66

کاربر سایت
Dec 13, 2017
1
سلام آقا فرشید خسته نباشید، وقتتون بخیر.
من بودجم نامحدوده میخواستم بهترین سیستم ممکن رو بخرم ازتون راهنمایی میخوام.
مدل cpu 8700 k هست.
بهترین قطعاتی که میشه خرید کدوما هستن.
مادربرد بین این مدلها.
1) msi z370 godlike
2) asus z370 rog maximus x hero
3)gigabyte z370 aorus gaming 7
4)asus z370 rog maximux x apex
حافظه ssd بین این دو مدل کدوم بهتره.
1) Intel 900p optane 480 gb
2) samsung 960 pro 512 gb
هارد بین این دو مدل.
1) seagate 4TB BarraCuda SATA 6Gb/s 64MB
2)Western Digital Caviar Black 4TB
رم بین این دو مدل
1) Corsair Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 DRAM 4133MHz C19
2) G.SKILL 16GB (2 x 8GB) TridentZ Series DDR4 PC4-33000 4133MHz
فن cpu بین این دو مدل یا اگه مدل بهتری هست برای اورکلاک میخوام.
1) Noctua NH-D15
2) Thermal Right Silver Arrow IB-E
پاور بین این مدلها
1) EVGA SUPER NOVA T2 850+ TITANIUM
2) seasonic ssr 850-Td
3)Corsair RM850x
کارت صدا این مدل مد نظرمه اگه مدل بهتری هست لطفا بگین.
creative labs- sound blaster z 24-bit 192khz
بهترین کارت گرافیک با چیپست 1080ti چیه و بهترین فن برای خنک کردنش تا بتونم اور کلاک کنم.
بهترین مانیتور ممکن توی دنیا با بهترین کیفیت و کارایی.
اگه توی انتخابام پیشنهاد بهتری دارید لطفا بهم بگین،
پیشاپیش از لطفطتون ممنونم.

NINJѦ

Kill em With Kindness
کاربر فعال
Jul 11, 2008
3,337
نام
رضـا
کسی اطلاعاتی در مورد Mini PC داره ؟
میشه به عنوان سیستم معمولی ازش استفاده کرد ؟ البته مدت زمان حداقل 5-6 ساعت مستمر
میخوام این مدل رو بگیرم به قیمت 2.500.000
اينتل مدل NUC7i3BNH - C

لطفا فقط نگین چرا اینو میخری فقط بگین بدرد میخوره یا نه
ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام.

دوستان از میون هاردهای دو ترا بالا کدوم رو پیشنهاد می کنید؟ اگه میشه دلیل برتریش رو هم بگید.
مد نظر خودم و بیشتر هست ولی قیمتشون تفاوت داره و دلیلشو نمی دونم. اینو هم جدید آورده دوستایی که اطلاعات دارن میشه تفاوت و برتری اینا رو یه توضیح بدن که بهترین گزینه رو انتخاب کنم.
دلیل انتخاب مارک ای دیتا هم اینه که دوتا فلش گرفتم چند ساله دارم کار می کنم کاملا راضی هستم فکر می کنم بهترین برند باشه.

مدلهای HD720/710 انتخابای خیلی خوبی هستن و توصیه میشن.
برتری در سرعت خواندن و نوشتن هارد داخلی اینها هست.به جز این برتری دیگه ای ندارن.

خب اون 3 تا رنج 1.500 چیز خوبی از توش در میاد؟
و گرافیک 1070 کدوم مدل رو بگیرم؟

برای اون 3 قلم نمیشه با 1500 قطعات مناسب برای 1070 خرید، حداقل باید 3 تومن کنار بزارید.
انتخابهای 1070 هم سری گیمینگ از ایسوس،MSI و گیگابایت هستند.

8 تا گرافیک 580rx چقدر پاور لازم داره؟ پیشنهاد؟
مادربردی که بدون مشکل بتونه این 8 تارو همزمان ساپرت کنه چی پیشنهاد میدید؟
گرافیک رو با riser به PCIE x1 وصل کنیم مشکلی پیش نمیاد؟

پاور 1500 یا دو تا 850 وات

گرافیک های تعداد بالا رو با رایزرهای با کیفیت متصل کنید هیچ مشکلی پیش نمیاد.

برخی سری ها و برخی لپ تاپ ها مدلهای لوکال یا منطقه ای دارن که ممکنه در کشورهای آسیایی فقط پیدا بشه یا اروپایی/امریکایی
بعیده خودشون کانفیگش رو تغییر داده باشن، اما از این کارها هم زیاد دیده شده انجام میدن. مثلا رم رو ارتقا میدن که مشتری پیدا کنه.

قیمتش بد نیست خوبه.

سلام آقا فرشید خسته نباشید، وقتتون بخیر.
من بودجم نامحدوده میخواستم بهترین سیستم ممکن رو بخرم ازتون راهنمایی میخوام.
مدل cpu 8700 k هست.
بهترین قطعاتی که میشه خرید کدوما هستن.
مادربرد بین این مدلها.
1) msi z370 godlike
2) asus z370 rog maximus x hero
3)gigabyte z370 aorus gaming 7
4)asus z370 rog maximux x apex
حافظه ssd بین این دو مدل کدوم بهتره.
1) Intel 900p optane 480 gb
2) samsung 960 pro 512 gb
هارد بین این دو مدل.
1) seagate 4TB BarraCuda SATA 6Gb/s 64MB
2)Western Digital Caviar Black 4TB
رم بین این دو مدل
1) Corsair Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 DRAM 4133MHz C19
2) G.SKILL 16GB (2 x 8GB) TridentZ Series DDR4 PC4-33000 4133MHz
فن cpu بین این دو مدل یا اگه مدل بهتری هست برای اورکلاک میخوام.
1) Noctua NH-D15
2) Thermal Right Silver Arrow IB-E
پاور بین این مدلها
1) EVGA SUPER NOVA T2 850+ TITANIUM
2) seasonic ssr 850-Td
3)Corsair RM850x
کارت صدا این مدل مد نظرمه اگه مدل بهتری هست لطفا بگین.
creative labs- sound blaster z 24-bit 192khz
بهترین کارت گرافیک با چیپست 1080ti چیه و بهترین فن برای خنک کردنش تا بتونم اور کلاک کنم.
بهترین مانیتور ممکن توی دنیا با بهترین کیفیت و کارایی.
اگه توی انتخابام پیشنهاد بهتری دارید لطفا بهم بگین،
پیشاپیش از لطفطتون ممنونم.

مادربرد 4
SSD هم 1
هارد مدل 3 ترابایت seagate BarraCuda SATA 6Gb/s 64MB، چون 4 ترابایتی دور پایین هست.
رم 2
فن 1
پاور 3
کارت صدا SB ZXR
گرافیک MSI GTX 1080 Ti GAMING X TRIO
بهترین مانیتور ممکن اینجا کم یابه ولی ROG Swift PG348Q

کسی اطلاعاتی در مورد Mini PC داره ؟
میشه به عنوان سیستم معمولی ازش استفاده کرد ؟ البته مدت زمان حداقل 5-6 ساعت مستمر
میخوام این مدل رو بگیرم به قیمت 2.500.000
اينتل مدل NUC7i3BNH - C

لطفا فقط نگین چرا اینو میخری فقط بگین بدرد میخوره یا نه
ممنون

بدرد می خوره.

hooman-za

کاربر سایت
Oct 14, 2011
50
سلام
من مادربردم گیگابایت 870a هست ..بالاترین cpu ساپورتی رو سایت گیگا نوشته fxー8140...ولی همین سی پی یو رو تو سرچش وارد میکنم مینویسه نات ساپورت!؟ کسی میدونه حالا اخرش ساپورت میکنه یا نه ؟ فرضا که اینو ساپورت کرد میتونه fx-8300 رو هم ساپورت کنه از نظر هسته با هم برابر هستن فقط اون بولدوزر فکر کنم این ویشرا..ممنون میشم کسی کمک کنه قصد خرید دارم موندم چیکار کنم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام
من مادربردم گیگابایت 870a هست ..بالاترین cpu ساپورتی رو سایت گیگا نوشته fxー8140...ولی همین سی پی یو رو تو سرچش وارد میکنم مینویسه نات ساپورت!؟ کسی میدونه حالا اخرش ساپورت میکنه یا نه ؟ فرضا که اینو ساپورت کرد میتونه fx-8300 رو هم ساپورت کنه از نظر هسته با هم برابر هستن فقط اون بولدوزر فکر کنم این ویشرا..ممنون میشم کسی کمک کنه قصد خرید دارم موندم چیکار کنم

حتی اگه FX8350 رو هم ساپورت می کرد باز ارزش خرید و ارتقا به این مدل رو نداشت. برای چیزی هزینه کنید که سرعت مناسب بهتون بده و اگر نمیده بهتره پولتون رو پس انداز کنید و مادربرد، پردازنده و رم رو یکجا عوض کنید.

ممنون. اگه خود شما بخواید میون هارد اکسترنال ای دیتا HD710 2 ترابایت - لوازم جانبی کامپیوتر - کامپیوتر وهارد اکسترنال ای دیتا HD710M 2 ترابایت - لوازم جانبی کامپیوتر - کامپیوتر یکی رو انتخاب کنید، کدومو ترجیح می دید؟
آپدیت: الان اینو مشخصات، قیمت و خرید هارد اکسترنال ای دیتا مدل HD710 Pro ظرفیت 2 ترابایت | دیدم به نظر میرسه از مدل های بالا جدیدتر و بهتر باشه فقط سوالی که داریم اینه که من نگاه کردم هارد دو ترا تا 320 تومن هم بود این با 450 تومن ارزش این قیمتو داره؟ نکته دیگه اینکه میخوام هارد حتما با USB 2 هم کار کنه این مشکلی ندارن؟

دوست عزیز دادن لینک فروشنده های داخلی در فروم ممنوع هست. دفعه ی پیش پاک کردم دوباره همون سوال رو اینجا کپی کردید!
من هم HD710 رو توصیه کردم. همشون با USB 2.0 هم کار می کنن

• Like
Reactions: Vonarian

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر