مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام به اقا فرشید
لطفا با 6 میلیون یک کامپیوتر کامل کیس + مانیتور معرفی کنید.
مانیتور در صورت امکان 27 اینچ فول اچ دی باشه

مدل نام قطعه
Intel Core i5 7500 CPU
(AMD Ryzen 7 1600)
Gigabyte GA-H270 Gaming 3 MotherBoard
(Gigabyte AB350-Gaming 3 AM4)
CORSAIR Vengeance LPX 2*8GB 2400MHz RAM
ASUS ROG STRIX GTX1070 OC 8GB GDDR5 VGA
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB HDD
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN 650A-UK Power
GREEN X3 + Viper Case
جمع کل‌ (تومان) --- 5700
مانیتور هم SAMSUNG S24D595H Plus که حدود 800 هست.

میشه لطف یه قیمتی اعلام کنین شما؟ ( دست نخورده و کار نکرده هست)
بعد مشکلش برا بازی چی هست؟ زمان پاسخگوییش یا ... ؟

ممنون از راهنمایی شما

مشکلش کیفیت پایین پنلش هست نسبت به مدلهای امروزی، زمان پاسخگویی بماند.
قیمت چی رو اعلام کنم؟ من گفتم برا چیزهایی که می خوایداولویت خرید نداره فقط.

سلام می خواستم بدونم کارت گرافیک Gts 450 1gb ddr3 128 bit قویتره تو بازی یا کارت Gt 630 2gb dr3 128 bit ؟ خیلی ممنون

هیچ کدوم قوی نیستن، هر دو به شدت برای بازی ضعیفن.

Moein Khademi

کاربر سایت
Aug 5, 2014
84
سلام دوستان .
ما بلاخره سیستم جدید رو بستیم :

CPU:INTEL Core I5 4690
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-/GAMER
VGA:AMD 280X 3GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 2 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:600W GREEN
CASE:GREEN X1

بنظرتون تا کی میتونه بازی ها رو راحت جوابگو باشه ؟
با یکم افت کیفیت چقدر به زمان جوابگویش اضافه میشه ؟
باتشکر
سلام ...
میخواستم بدونم کدوم قطعه یا قطعات این سیستم رو ارتقاع بدم باعث بازدهی بهتر میشه ؟
یا لازم نیست فعلاً ؟
چون فعلاً در اجرای هیچ بازی مشکل نداشتم .
باتشکر

abouzar337

کاربر سایت
Jul 2, 2009
687
مشکلش کیفیت پایین پنلش هست نسبت به مدلهای امروزی، زمان پاسخگویی بماند.
قیمت چی رو اعلام کنم؟ من گفتم برا چیزهایی که می خوایداولویت خرید نداره فقط.
من متوجه منظور شما شدم.
قیمت رو میخواستم چون کسی هم که میخواد بفروشتش اصلا قیمت نداره، نمیدونه چی به چیه ! بخاطر همین گفتم بنظر شما چند می ارزه . منکه خودم از خریدن منصرف شدم

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
سلام
یه مانیتور 4k سایز ۲۷ یا ۲۸ اینج معرفی کنید. که حتما پورت usb c داشته باشه. چنین چیزی تو ایران موجود هست؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام ...
میخواستم بدونم کدوم قطعه یا قطعات این سیستم رو ارتقاع بدم باعث بازدهی بهتر میشه ؟
یا لازم نیست فعلاً ؟
چون فعلاً در اجرای هیچ بازی مشکل نداشتم .
باتشکر

خب اول از همه گرافیک
ارتقای پردازنده، مادربرد و رم رو بعدا باید یکجا انجام بدید که فعلا مثل کارت گرافیک ضروری نیستن، اما می تونن باعث بهبود فریم در بعضی بازیها هم بشن.

من متوجه منظور شما شدم.
قیمت رو میخواستم چون کسی هم که میخواد بفروشتش اصلا قیمت نداره، نمیدونه چی به چیه ! بخاطر همین گفتم بنظر شما چند می ارزه . منکه خودم از خریدن منصرف شدم

اگه منظورتون قیمت دست دوم اون مدل مانیتور هست که شاید 350 تا 400 منایب باشه.

سلام
یه مانیتور 4k سایز ۲۷ یا ۲۸ اینج معرفی کنید. که حتما پورت usb c داشته باشه. چنین چیزی تو ایران موجود هست؟

اصن چند مدل مانیتور 4K توی بازار داریم که تازه مدل USB Type -C هم داشته باشه؟
بجز بازار داخلی هم یادم نمیاد شرکتها مدلی رو با این پورت معرفی کرده باشن، همه پورت Type - A هستن.

amir 4829

کاربر سایت
Aug 4, 2014
27
سلام
برای کارت گرافیک zotac gtx 680 amp edition
چه مدل پاور رو پیشنهاد میکنین؟
این کارت دو تا سوکت ۶پین داره ؟
۱۲۰ هزار تومن میرزه این کارت؟ (دسته دو)
اگه ارزونترین مدل پاور برای این کارت رو معرفی کنید ممنون میشم.

Moein Khademi

کاربر سایت
Aug 5, 2014
84
خب اول از همه گرافیک
ارتقای پردازنده، مادربرد و رم رو بعدا باید یکجا انجام بدید که فعلا مثل کارت گرافیک ضروری نیستن، اما می تونن باعث بهبود فریم در بعضی بازیها هم بشن.
سلام ...
خب چه گرافیکی بگیرم خوبه ؟
و اینکه فعلاً تا چه مدّت وقت دارم باقی چیزها رو ارتقاع بدم که باعث گلوگاه نشه ؟
بعدش باقی قطعات چیا بگیرم و هر کدوم چقدر در میاد ؟
در آخر این کارتم و باقی قطعاتم رو بخوام بفروشم ، چقدر خوبه ؟ قطعه قطعه بگید ممنون میشم .

آخرین ویرایش:

DeadPooLX

کاربر سایت
Jul 28, 2016
466
سلام
برای کارت گرافیک zotac gtx 680 amp edition
چه مدل پاور رو پیشنهاد میکنین؟
این کارت دو تا سوکت ۶پین داره ؟
۱۲۰ هزار تومن میرزه این کارت؟ (دسته دو)
اگه ارزونترین مدل پاور برای این کارت رو معرفی کنید ممنون میشم.

سلام
پاور 600 وات به بالا
این کارت 600 تومن هم میرزه !

• Like
Reactions: amir 4829

johhny

کاربر سایت
Jan 26, 2011
486
سلام
آقا فرشید بابت معرفی مدل لپ تاپی که ازتون خواسته بودم بسیار سپاس گزارم تهیه کردم و بسیار راضیم
حالا ازتون یه مدل پیشنهادی دیگ میخواستم. یه لپ تاپ واسه کارهای روزمره مثل اینترنت،فیلم و بازیهای نه چندان رده بالا مثل pes و فیفا و کمی هم کار با نرم افزارهای حسابداری
کیفیت صفحه نمایش برام خیلی مهم هس همچنین جنس و کیفیت بدنه و بالا بودن کیفیت پخش صدا...بودجه تا سقف 4 تومن اگه چن مدل پیشنهادی هم دارین بازم بفرمایین.
ممنون میشم بازم راهنماییم کنید.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام ...
خب چه گرافیکی بگیرم خوبه ؟
و اینکه فعلاً تا چه مدّت وقت دارم باقی چیزها رو ارتقاع بدم که باعث گلوگاه نشه ؟
بعدش باقی قطعات چیا بگیرم و هر کدوم چقدر در میاد ؟
در آخر این کارتم و باقی قطعاتم رو بخوام بفروشم ، چقدر خوبه ؟ قطعه قطعه بگید ممنون میشم .

شما می تونی یه کارت مثل GTX 1060 یا GTX 1070 رو در نظر بگیری
باقی قطعات رو هم تا یک سال آینده باید برای ارتقاشون تصمیم گیری کنی.

سلام
آقا فرشید بابت معرفی مدل لپ تاپی که ازتون خواسته بودم بسیار سپاس گزارم تهیه کردم و بسیار راضیم
حالا ازتون یه مدل پیشنهادی دیگ میخواستم. یه لپ تاپ واسه کارهای روزمره مثل اینترنت،فیلم و بازیهای نه چندان رده بالا مثل pes و فیفا و کمی هم کار با نرم افزارهای حسابداری
کیفیت صفحه نمایش برام خیلی مهم هس همچنین جنس و کیفیت بدنه و بالا بودن کیفیت پخش صدا...بودجه تا سقف 4 تومن اگه چن مدل پیشنهادی هم دارین بازم بفرمایین.
ممنون میشم بازم راهنماییم کنید.

خب توی این رده هم مدل گیمینگ میشه خرید هم مدل معمولی، اونی که شما نیاز دارید باید پردازنده ی Core i7 سری HQ داشته باشه و شاسی با کیفیت و پنل IPS
مدلای مختلفی میشه با این مشخصات پیدا کرد، باید با جزییات بررسی کرد. الان مدل خاصی مدنظرم نیست. شما خودت یه تحقیق کن چند مدل رو کاندید کن روشون بحث کنیم.

سلام
DVD اکسترنال کدوم مدل پیشنهاد میدید؟
ASUS SDRW-08U5S-U
ASUS SDRW-08D2S-U Lite
یا مدل های دیگر...

من اطلاعی در موردشون و تفاوتهاشون ندارم بخوام یکی رو پیشنهاد بدم، ولی کیفیت مدلای اکسترنال و لنزشون معمولا بالاتر هست.

johhny

کاربر سایت
Jan 26, 2011
486
خب توی این رده هم مدل گیمینگ میشه خرید هم مدل معمولی، اونی که شما نیاز دارید باید پردازنده ی Core i7 سری HQ داشته باشه و شاسی با کیفیت و پنل IPS
مدلای مختلفی میشه با این مشخصات پیدا کرد، باید با جزییات بررسی کرد. الان مدل خاصی مدنظرم نیست. شما خودت یه تحقیق کن چند مدل رو کاندید کن روشون بحث کنیم.
خیلی ممنون از شما
یه سوال چرا اکثر لپ تاپهای گرون و سطح بالا پورت VGA ندارن؟ من پورت VGA خیلی برام مهمه..مثلا برای یه کانفیگ لپ تاپ امکان داره هم با VGA ازش وجود داشته باشه هم بدون VGA؟

خب من سرچ کردم و چند مدل تو بازه های قیمتی مختلف پیدا کردم اما لپ تاپهای خیلی خوب اکثرا VGA نداشتن و مجبور شدم حذفشون کنم از انتخابم
لپ تاپ 15 اينچي لنوو مدل Ideapad 510 - C
لپ تاپ 15 اينچي ايسوس مدل K556UQ - G
لپ تاپ 15 اينچي ايسوس مدل K550VX - C
لپ تاپ 15 اينچي ايسوس مدل N552VW - H (این مدل VGA نداره وگرنه فکر میکنم خیلی خوب باشه)
لپ تاپ 15 اينچي ام اس آي مدل GP62 7RD Leopard - A (اینم باز VGA نداره! راهی نیس بشه این مشکل رو حل کرد؟ برای اتصال به پروژکتور به این پورت احتیاج دارم)

هیچ کدوم از اینا همه ی اون ویژگیهایی که نیاز دارم رو به صورت یکجا نداره اما مثلا مدل لنوو میتونه خوب باشه...به نظر شما برند لنوو مشکل خاصی نداره یعنی قابل اطمینان هستش؟
منکه حسابی گیج شدم اقا فرشید شما بی زحمت راهنمایی کنید.سپاس

WW_EA

کاربر سایت
Aug 5, 2010
199
نام
EHSAN
اقا فرشید یه سوال در مورد کانکتور برق کارت گرافیک
گرافیک الان من Gigabyte GTX 980 ti Xtreme Edition هست که 280 وات هست و 2 تا کانتکتور 8 پین می خوره
ممکنه بخوام MSI GTX 1080 ti Lightning Z بگیرم ولی توی مشخصاتش نوشته 340 وات و 3 تا کانکتور 8 پین
پاور در حال حاضرم هم Green 850W OC هست
با توجه به اینکه قبلا گفته بودین احتیاج به اپگرید پاور نیست و همین پاور با گرافیک جدید هم جواب میده، قبل حرید گرافیک از کجا بفهمم که می تونم یه دونه کانکتور 8 پین اضافه واسه گرافی جدیدم رو وصل کنم یا نه؟ توی کیس باید چی رو نیگا کنم؟ مثلا پاور باید خروجی خالی داشته باشه یا چی؟
مرسی

Vonarian

کاربر سایت
Jul 15, 2015
434
نام
اردشیر نهاوندی فرد
خیلی ممنون از شما
یه سوال چرا اکثر لپ تاپهای گرون و سطح بالا پورت VGA ندارن؟ من پورت VGA خیلی برام مهمه..مثلا برای یه کانفیگ لپ تاپ امکان داره هم با VGA ازش وجود داشته باشه هم بدون VGA؟

خب من سرچ کردم و چند مدل تو بازه های قیمتی مختلف پیدا کردم اما لپ تاپهای خیلی خوب اکثرا VGA نداشتن و مجبور شدم حذفشون کنم از انتخابم
لپ تاپ 15 اينچي لنوو مدل Ideapad 510 - C
لپ تاپ 15 اينچي ايسوس مدل K556UQ - G
لپ تاپ 15 اينچي ايسوس مدل K550VX - C
لپ تاپ 15 اينچي ايسوس مدل N552VW - H (این مدل VGA نداره وگرنه فکر میکنم خیلی خوب باشه)
لپ تاپ 15 اينچي ام اس آي مدل GP62 7RD Leopard - A (اینم باز VGA نداره! راهی نیس بشه این مشکل رو حل کرد؟ برای اتصال به پروژکتور به این پورت احتیاج دارم)

هیچ کدوم از اینا همه ی اون ویژگیهایی که نیاز دارم رو به صورت یکجا نداره اما مثلا مدل لنوو میتونه خوب باشه...به نظر شما برند لنوو مشکل خاصی نداره یعنی قابل اطمینان هستش؟
منکه حسابی گیج شدم اقا فرشید شما بی زحمت راهنمایی کنید.سپاس
مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت
اینجا مطرح کنید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر