مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,978
نام
احمد
بعد من هر چی سرچ کردم ! مدل بالاتری که به میم بردم بخوره ندیدم ! فک کنم میم بردم از رده خارج شده :(
کلا سیپیو بالاتری که به میم بردم بخوره هست !؟
فکر نکنم CPU قوی تره نسبت به این باشه رو این مادر برد پیاده بشه. یا شاید من نمیتونم پیدا کنم.:D الان دقیقا با چه بازی های مشکل داری؟ بنده با این سیستم تموم بازی ها رو جویدم :
I5 3450
GTX970
12GB Ram
GTA V
Gears of war 4
forza horizon 3
Hitman
Rise of the Tomb rider
|Witcher 3
و....
تموم این بازی ها رو رو سطح الترا 30 فریم یا high 55 فریم بازی کردم
من نمیدونم مشکل شما با این سیستم چیه
بعضی بازی ها هم هستن که الکی پورت مزخرفی دارن که هیج جوره درست بشو نیستن
مثل
بتمن-همین گاست، واچ داگز 2 و غیره

آخرین ویرایش:

Dyrone

کاربر سایت
Mar 19, 2014
112
دوستان من یک سوال راجع به رم داشتم
من یک رم 8 گیگ دارم میخواستم یک 8 دیگه هم مثل همین اضافه کنم

مادربورد
4734_11.jpg

اینم رم خودم که استفاده میکنم
ha9x_12.jpg

njvh_13.jpg

njvh_13.jpg
سوالم اینه که الان لیتنسی (CL) رم من 11 یا 9؟
تو تب SPD زده 11 تو مموری زده 9
تو tom's hardware و خود فرومهای کورسیر نگاه کردم میگن باید زمان تاخیرشون یکی باشه
بعد اینکه کانال زده سینگل یعنی چی؟ یعنی نمیتونم بهش یه رم دیگه اضافه کنم؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
خدا قوت اقا فرشید جان.
من میخوام یه سیستم خوب برای اجرای بازی ها روی norm یا حداکثر high ببندم. سیستم خودم اینه:
Cpu:intel g2020
Gpu:Radeon 5450
:ram 4
Hard :1.5
بودجه هم در حد 4 تومن هستش
اما سوالهای اصلیم اینه که چقدر باید این مشخصات رو ارتقاع بدم؟ یا اصلا قید ارتقا رو بزنم و یه لپتاپ بگیرم. کدوم بهتره؟ نمیخوام زیاداز سیستم هم کار بکشم در حد نرمال و روان یا نرمال به بالا اجرا کنه کافیه. اینطوری بگم تا quantom break اجرا کنه برام کافیه. ایا اینجوری میشه؟ یه دو سه سالی هم میخوام خرج نکنم پاش میشه؟

اگر باز هم موردی هم نیاز شد لطفا بگید.

خب باید بگم این سیستم بدرد ارتقا نمی خوره و باید کامل بزاریش کنار. اما خرید یه لپ تاپ با 4 تومن ممکنه نصف یک PC با همون 4 تومن در بازیها راندمان بده، بنابراین این مورد رو هم در نظر بگیر.

لطفا یه چیزی معرفی کنید احتمالا تا اخر هفته بعد برم برای خرید

مدل نام قطعه
Intel Core i7 7700 CPU
(AMD Ryzen 5 1600X)
MSI B250 GAMING PRO CARBON MotherBoard
(MSI B350 TOMAHAWK AM4)
2X GSkill Ripjaws V 4GB DDR4 2400Mhz RAM
GIGABYTE GTX 1070 G1 Gaming WF OC 6GB GDDR5 VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
Samsung 24X SATA ODD
GREEN 650A-UK Power
GREEN Z2+ Hero Case
جمع کل‌ (تومان) --- 4600

سلام اقا فرشید
بی زحمت تا سقف ۳۵۰۰ لپ تاپ واسه کار با 3dmax معرفی کنید.ممنون

تا این بودجه سخته بشه سخت افزار مناسبی برای کار با این نرم افزار و کار رندر و طراحی معرفی کرد، فقط بگم که باید مدلی بگیرید که پردازنده Core i7 7700HQ یا 6820HK یا مدلهای رده بالا مثل این باشه.
ASUS FX553VD - B می تونه یه نمونه باشه با حداقل مشخصات قابل استفاده و قیمت حدود 3800

سلام
مدل میم برد من ASUS P8Z77-V DELUXE هستش CPU I7 3770k و گرافیک GTX 1070 8gig هست ! Ram 16 gig

حس میکنم توی بعضی از بازیهای اخیرا هم Ghost Recon ! کمبود فریم دارم ! به شخصه احتمال میدم به دلیل پایین بودن Cpu باشه !

میخواستم کلا میم برد رو عوض کنم و به DDR 4 برم ! اما فعلا تصمیم دارم دست به تغییرات بزرگ نزنم !
میخواستم بدونم CPU بالاتر از این که میم برد من ساپورت کنه ! هست آیا !؟ اگه هست معرفی کنید !

Ultra ! وقتی پوشش گیاهی رو میزنی کلا از ۶۰ میاد روی ۳۰ ! خیلی جاها هم افت فریم داره ! من فقط خواستم بدونم cpu ضعیفه واسه اینده ! مثلا بازیهای assassin و ... یا نه !

بعد من هر چی سرچ کردم ! مدل بالاتری که به میم بردم بخوره ندیدم ! فک کنم میم بردم از رده خارج شده :(
کلا سیپیو بالاتری که به میم بردم بخوره هست !؟

خوشامد به همکار و دوست قدیمی :)
راستش پردازنده ی شما ممکنه برخی بازیها گلوگاه باشه (اما موارد خیلی کم هنوز) و البته هیچ تضمینی هم وجود نداره که در صورت داشتن پردازنده ی 7700 و کارت GTX 1070 با تنظیمات Ultra بشه تمام بازیها رو با فریم بالا بازی کرد. حتی در رزولوشن 1080p
همونطور که دوستان گفتن برخی بازیها مثل Watch Dogs 2 و Ghost Recon پورت بهینه ای ندارن و مظنون اصلی در فریم پایین خود بازی می تونه باشه تا سخت افزار شما. در مورد خاصی مانند پوشش گیاهی هم مشخصا بار تراشه ی گرافیکی زیاد شده و افت فریم می بینید.
البته بخوام واقعی تر بگم ممکنه با آخرین Core i7 7700 بتونید حداقل فریمی رو که می گید 30 هست ممکنه نهایت به 35 تا 37 فریم افزایش پیدا کنه. ممکن هم هست تغییری توی فریم در اون صحنه ها ایجاد نشه.

در ضمن هیچ پردازنده ی بالاتری روی مادربرد شما قابل نصب نیست و بنابراین در صورت نیاز به ارتقا باید سه قطعه ی پردازنده، مادربرد و رم رو یکجا عوض کنید!

دوستان من یک سوال راجع به رم داشتم
من یک رم 8 گیگ دارم میخواستم یک 8 دیگه هم مثل همین اضافه کنم

مادربورد
4734_11.jpg

اینم رم خودم که استفاده میکنم
ha9x_12.jpg

njvh_13.jpg

njvh_13.jpg
سوالم اینه که الان لیتنسی (CL) رم من 11 یا 9؟
تو تب SPD زده 11 تو مموری زده 9
تو tom's hardware و خود فرومهای کورسیر نگاه کردم میگن باید زمان تاخیرشون یکی باشه
بعد اینکه کانال زده سینگل یعنی چی؟ یعنی نمیتونم بهش یه رم دیگه اضافه کنم؟

اونی که رم شما ساپورت می کنه برای فرکانس 1600 همون 11 هست، اما اونی که الان روی مادربرد شما فعال هست باس 1333 و CL 9 هست! چون شما XMP رو از اول روی مادربرد فعال نکردید.
چیزی که شما باید بخری یه رم CORSAIR XMS3 1600Mhz هست که تایمینگ 11-11-11-30 باشه حداقل، اگه بهتر باشه هم کار می کنه ولی با سرعت ماجول کمتر.

Saber

F.A.M.I.L.Y
Loyal Member
Jun 16, 2009
3,881
نام
صابر
خوشامد به همکار و دوست قدیمی :)
راستش پردازنده ی شما ممکنه برخی بازیها گلوگاه باشه (اما موارد خیلی کم هنوز) و البته هیچ تضمینی هم وجود نداره که در صورت داشتن پردازنده ی 7700 و کارت GTX 1070 با تنظیمات Ultra بشه تمام بازیها رو با فریم بالا بازی کرد. حتی در رزولوشن 1080p
همونطور که دوستان گفتن برخی بازیها مثل Watch Dogs 2 و Ghost Recon پورت بهینه ای ندارن و مظنون اصلی در فریم پایین خود بازی می تونه باشه تا سخت افزار شما. در مورد خاصی مانند پوشش گیاهی هم مشخصا بار تراشه ی گرافیکی زیاد شده و افت فریم می بینید.
البته بخوام واقعی تر بگم ممکنه با آخرین Core i7 7700 بتونید حداقل فریمی رو که می گید 30 هست ممکنه نهایت به 35 تا 37 فریم افزایش پیدا کنه. ممکن هم هست تغییری توی فریم در اون صحنه ها ایجاد نشه.
در ضمن هیچ پردازنده ی بالاتری روی مادربرد شما قابل نصب نیست و بنابراین در صورت نیاز به ارتقا باید سه قطعه ی پردازنده، مادربرد و رم رو یکجا عوض کنید!
فدای تو !
پس اینطور که از مشاورت میشه فهمید فعلا روی این سیستم هیچ تغییری ندم ! یه بارکی به فکر عوض کردن کامل باشم !‌
من اگه سیستم ببندم دیگه بر اساس 4k با فریم 60 ! میبندم !
حالا نظر تو و سیستم پیشنهادیت برای 4K با نرخ فریم 60 چیه ! یه مانیتور خوبم معرفی کن بزار تنگش :D

Rdfd

کاربر سایت
Jul 28, 2017
10
نام
Mahdi
خب باید بگم این سیستم بدرد ارتقا نمی خوره و باید کامل بزاریش کنار. اما خرید یه لپ تاپ با 4 تومن ممکنه نصف یک PC با همون 4 تومن در بازیها راندمان بده، بنابراین این مورد رو هم در نظر بگیر.
خدا قوت
میدونستم این سیستم دیگه بدرد ارتقا نمیخوره و باید کامل عوض شه... ولی ایجاد بالانس بین سیستم و لپتاب که کدوم بهتره برام هنوز مشکله.من یه گشتی تو بازار زدم. یه سیستم خیلی خوب در مقایسه با یه لپتاپ عالی قیمتش تقریبا یکسان حدود 7 تا 9 تومنه. البته به شرطی که از شارژدهی باتری لپتاپ چشم پوشی کنیم...
من انتخاب بین اینها برام مشکله به همین خاطر میخوام با هم مشورت کنیم چون نمیخوام بودجه رو هدر بدم.حالا نظر و پیشنهاد شما برای سیستم خوب یا لپتاب خوب چیه؟

Dyrone

کاربر سایت
Mar 19, 2014
112
اونی که رم شما ساپورت می کنه برای فرکانس 1600 همون 11 هست، اما اونی که الان روی مادربرد شما فعال هست باس 1333 و CL 9 هست! چون شما XMP رو از اول روی مادربرد فعال نکردید.
چیزی که شما باید بخری یه رم CORSAIR XMS3 1600Mhz هست که تایمینگ 11-11-11-30 باشه حداقل، اگه بهتر باشه هم کار می کنه ولی با سرعت ماجول کمتر.

من بدتر گیج شدم !
خب فرشید جان الان من cl11 بگیرم با رم خودم همخوانی داره؟ یا اینکه به هر حال احتمال کرش شدن هست؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فدای تو !
پس اینطور که از مشاورت میشه فهمید فعلا روی این سیستم هیچ تغییری ندم ! یه بارکی به فکر عوض کردن کامل باشم !‌
من اگه سیستم ببندم دیگه بر اساس 4k با فریم 60 ! میبندم !
حالا نظر تو و سیستم پیشنهادیت برای 4K با نرخ فریم 60 چیه ! یه مانیتور خوبم معرفی کن بزار تنگش :D

هنوز که هنوزه 4K و 60 فریم خیلی سنگین حساب میشه، ولی این سیستم توصیه میشه:

مدل نام قطعه
Intel Core i7 7700K CPU
Cooler Master MasterLiquid Pro 120 COOLING
MSI Z270 GAMING PRO CARBON MotherBoard
(Gigabyte Z270-Gaming 3)
Corsair Vengeance LPX 2*8GB 3000Mhz RAM
Gigabyte GTX 1080 Ti Gaming OC WF3X 11GB GDDR5X VGA
Seagate 7200 64MB 2TB HDD
SAMSUNG 950 PRO 256GB SSD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN GP850B-OC+ Platinum Power
(GREEN Z8/ (Cooler Master MasterCase Maker 5 Case
جمع کل‌ (تومان) --- 9500

مانیتور هم اگه 2K بخوای ASUS ROG SWIFT PG248Q که حدود 2200 بوده، اگه 4K بخوای که PG348Q با قیمت حدود 5200

خدا قوت
میدونستم این سیستم دیگه بدرد ارتقا نمیخوره و باید کامل عوض شه... ولی ایجاد بالانس بین سیستم و لپتاب که کدوم بهتره برام هنوز مشکله.من یه گشتی تو بازار زدم. یه سیستم خیلی خوب در مقایسه با یه لپتاپ عالی قیمتش تقریبا یکسان حدود 7 تا 9 تومنه. البته به شرطی که از شارژدهی باتری لپتاپ چشم پوشی کنیم...
من انتخاب بین اینها برام مشکله به همین خاطر میخوام با هم مشورت کنیم چون نمیخوام بودجه رو هدر بدم.حالا نظر و پیشنهاد شما برای سیستم خوب یا لپتاب خوب چیه؟

در مورد سیستم متوجه نشدم چجوری به 9 تومن رسیدین، اما دقیقا همون ترکیبی هست که توی پاسخ بالایی معرفی کردم، همین راندمان روی یک لپ تاپ یا اصلا قابل دسترس نیست، یا اگرم معادل داشته باشه زیر 16 تومن نیست (برای ترکیب SLI)
نظر من اینه که اگر ضرورتی به جابجایی مداوم دستگاه ندارید، خرید پی سی قطعا خیلی مزیت ها داره که در لپ تاپ نخواهید داشت.

من بدتر گیج شدم !
خب فرشید جان الان من cl11 بگیرم با رم خودم همخوانی داره؟ یا اینکه به هر حال احتمال کرش شدن هست؟

عزیزم رم فعلی شما CL11 هست، رم جدید رو هم از همون مدل بگیر!
هیچ تضمینی هم نیست که با این شرایط هم همخوانی کامل داشته باشن، مگر این که ماجول فعلی رو بفروشی و یه پک 16 گیگی شامل دو تا 8 گیگی از یک مدل بخری.
مدل رم فعلی شما دیگه توی بازار پیدا نمیشه.

moricj77

کاربر سایت
Jul 26, 2017
40
سلام ببخشید ی سوال داشتم میشه رو لپتاب رم اضاف کرد ؟ رمم در حال حاظر 8 ddr4 هست ایسوز X541u ممنون میشم پاسخ بدهید

آخرین ویرایش:

Rdfd

کاربر سایت
Jul 28, 2017
10
نام
Mahdi
فرشید جان
در مورد سیستم متوجه نشدم چجوری به 9 تومن رسیدین، اما دقیقا همون ترکیبی هست که توی پاسخ بالایی معرفی کردم، همین راندمان روی یک لپ تاپ یا اصلا قابل دسترس نیست، یا اگرم معادل داشته باشه زیر 16 تومن نیست (برای ترکیب SLI)
نظر من اینه که اگر ضرورتی به جابجایی مداوم دستگاه ندارید، خرید پی سی قطعا خیلی مزیت ها داره که در لپ تاپ نخواهید داشت.
در مورد سیستم تحقیق کردم که به اون قیمت رسیدم.من به SLI فکر نمیکردم چون میگن باعث افت ناگهانی فریم ریت میشه
ولی در مورد لپتاپ به نظرم اصلا منطقی نیست این قدر خرج کرد.همونجور که تو دوتا پست قبلی هم گفتم من دودل در مورد هزینه ای هستم که میکنم و میخوام حداکثر بازده روببرم چون انصافا این مبلغ چندان کم نیست اونم با این که این سیستم ها حداکثر ممکنه 4-5 سال کارایی بالا داشته باشه. برای همین میخوام با اطمینان کامل برم پای خرید چون هم تنوع زیاده و هم شرایط مثل چند سال پیش نیست.
درمورد جابه جایی هم من فی الحال مشکلی ندارم اما برام سوال شده که این لپتاپ هایی که هست یعنی واقعا راندمان خوبی ندارند؟؟ چون من تا این لحظه از لپتاپ برای گیم استفاده نکردم میخوام بدونم قید این لپتاپ رو باید بزنم؟ چون من نمیخوام کارایی ضعیفی داشته باشه اما ایا نمیتونن یه گیم رو در حد روان و نرمال اجرا کنند؟
اگه یکم بیشتر در موردش صحبت کنید خیلی ممنون میشم.

آخرین ویرایش:

amir 4829

کاربر سایت
Aug 4, 2014
27
سلام
یه سوال داشتم از دوستان
الان خنک کننده های مایع خیلی زیاد شده که قیمت تموم شده ی سیستم رو هم بالاتر میبره.
حتی فن و هیتسینک کارت گرافیک رو هم باز میکنن و از خنک کنده مایع استفاده میکنن.
میخوام بدونم چرا از خنک کننده های مایع بجای فن استفاده میکنن برای آسیب احتمالی ناشی از گرما در هنگام بازی های سنگین هست یا اورکلاک میکنن و نیاز داره خنک کننده مایع استفاده بشه؟
منظورم اینه اگه از فن استفاده کنیم مشکلی پیش میاد؟

البته تو سیستم های گرون قیمت
اگه میشه توضیح کامل بدید
یک سوال دیگه هم در مورد خرید مادربرد هست
این سوکت جدید مادربرد هست تو بازار 2066 و چیپ x299 ؟
میخوام سیستم جدید بخرم بنظرتون بهتر نیست از این سوکت بخرم یا همون 1151?

آخرین ویرایش:

moxA.J

کاربر سایت
Aug 15, 2012
1,271
نام
Morteza
مدل نام قطعه
Intel Core i7 7700 CPU
(AMD Ryzen 5 1600X)
MSI B250 GAMING PRO CARBON MotherBoard
(MSI B350 TOMAHAWK AM4)
2X GSkill Ripjaws V 4GB DDR4 2400Mhz RAM
GIGABYTE GTX 1070 G1 Gaming WF OC 6GB GDDR5 VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
Samsung 24X SATA ODD
GREEN 650A-UK Power
GREEN Z2+ Hero Case
جمع کل‌ (تومان) --- 4600

.
خیلی ممنون اقا فرشید فقط یه چیزی اگه بخوام بودجه رو تا 5 تومن بالا ببرم قطعه ای هست که عوض بشه؟

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
راستش با پردازنده ی کمتر از Ryzen 5 1500X یا 1600 برای سیستم گیمینگ اصلا موافق نیستم، حالا که سیستم رده بالا و گرافیک 1080 هم باشه که دیگه مزید بر علته و گلوگاه میشه.
از اینتل هم حداقل Core i5 7600 رو برای این قطعات باید بگیرید.
ممنونم از وقتی که گذاشتید ،همین کارو کردم ، 1500X گذاشتم با 1070.
حالا ازتون یک سوال دیگه داشتم ،
من چند ماه پیش این ماینتور رو تهیه کردم ASUS VX279H
به نظرتون ارزش داره بفروشمش و یک مانیتور 2K 144hz بخرم ؟ می خوام ببینم توی گیم پلی خیلی تاثیر داره ؟
و جدای جواب سوال قبلی ، بهترین مانیتورهای 2k 144hz بازار چین (پنل IPS و 27 اینچ)
ممنونم بازم.

Kratos93

کاربر سایت
Apr 19, 2017
43
آقا فرشید
من یه سیستم دارم نسبتا قدیمیه
میخوام ارتقاء بدم فقط هم میخوام دوتا و اورواچ بازی کنم
این قطعات خوبه و قیمتش چقدر میشه؟
چیز دیگه ای احتیاجه؟
پاور واسه این قطعات چقدر باشه خوبه؟
i3 7100
Rx 470 4GB
Ram 8GB
Main H110m pro VD

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فرشید جان

در مورد سیستم تحقیق کردم که به اون قیمت رسیدم.من به SLI فکر نمیکردم چون میگن باعث افت ناگهانی فریم ریت میشه
ولی در مورد لپتاپ به نظرم اصلا منطقی نیست این قدر خرج کرد.همونجور که تو دوتا پست قبلی هم گفتم من دودل در مورد هزینه ای هستم که میکنم و میخوام حداکثر بازده روببرم چون انصافا این مبلغ چندان کم نیست اونم با این که این سیستم ها حداکثر ممکنه 4-5 سال کارایی بالا داشته باشه. برای همین میخوام با اطمینان کامل برم پای خرید چون هم تنوع زیاده و هم شرایط مثل چند سال پیش نیست.
درمورد جابه جایی هم من فی الحال مشکلی ندارم اما برام سوال شده که این لپتاپ هایی که هست یعنی واقعا راندمان خوبی ندارند؟؟ چون من تا این لحظه از لپتاپ برای گیم استفاده نکردم میخوام بدونم قید این لپتاپ رو باید بزنم؟ چون من نمیخوام کارایی ضعیفی داشته باشه اما ایا نمیتونن یه گیم رو در حد روان و نرمال اجرا کنند؟
اگه یکم بیشتر در موردش صحبت کنید خیلی ممنون میشم.

من نگفتم راندمان خوبی ندارند، من گفتم در هر رده ی بودجه ای با پول مشخص اگر PC بخرید می تونه 50 تا 100 درصد راندمان بالاتری در مقایسه با لپ تاپی در همون سطح داشته باشه
مثلا یه لپ تاپ 5500 تازه می تونه راندمان یه PC سه تومنی رو شبیه سازی کنه، با سر و صدای بیشتر و حرارت بالاتر.

سلام
یه سوال داشتم از دوستان
الان خنک کننده های مایع خیلی زیاد شده که قیمت تموم شده ی سیستم رو هم بالاتر میبره.
حتی فن و هیتسینک کارت گرافیک رو هم باز میکنن و از خنک کنده مایع استفاده میکنن.
میخوام بدونم چرا از خنک کننده های مایع بجای فن استفاده میکنن برای آسیب احتمالی ناشی از گرما در هنگام بازی های سنگین هست یا اورکلاک میکنن و نیاز داره خنک کننده مایع استفاده بشه؟
منظورم اینه اگه از فن استفاده کنیم مشکلی پیش میاد؟

البته تو سیستم های گرون قیمت
اگه میشه توضیح کامل بدید
یک سوال دیگه هم در مورد خرید مادربرد هست
این سوکت جدید مادربرد هست تو بازار 2066 و چیپ x299 ؟
میخوام سیستم جدید بخرم بنظرتون بهتر نیست از این سوکت بخرم یا همون 1151?

خنک کننده های مایع متوسط کارایی بالاتری دارند ، حرارت رو کمتر می کنن و از نظر ظاهری هم شکیل تر هستن و فضای کمتری اشغال می کنند. از این فضا برای نور پردازی و زیباسازی داخل کیس میشه استفاده کرد.
اگه برای بازی سیستم می خرید هنوز هم اولویت با سوکت 1151 و Z270 (به زودی Z370) خواهد بود. سوکت 2066 برای کار حرفه ای هست و بعضی پردازنده های چند میلیونی راندمان پایینتری هم در بازیها دارند نسبت به 7700 مثلا.

خیلی ممنون اقا فرشید فقط یه چیزی اگه بخوام بودجه رو تا 5 تومن بالا ببرم قطعه ای هست که عوض بشه؟

تقریبا هیچی، بخوایم تناسب قطعات رو بهم بزنیم با 200 یا 300 تومن به قطعات اصلی نمیشه دست زد، مگر خنک کننده ی آبی یا چیزی شبیه به این

ممنونم از وقتی که گذاشتید ،همین کارو کردم ، 1500X گذاشتم با 1070.
حالا ازتون یک سوال دیگه داشتم ،
من چند ماه پیش این ماینتور رو تهیه کردم ASUS VX279H
به نظرتون ارزش داره بفروشمش و یک مانیتور 2K 144hz بخرم ؟ می خوام ببینم توی گیم پلی خیلی تاثیر داره ؟
و جدای جواب سوال قبلی ، بهترین مانیتورهای 2k 144hz بازار چین (پنل IPS و 27 اینچ)
ممنونم بازم.

مانیتور 2Kتوی تجربه ی بازی تاثیر داره، به شرط این که فریم بالاتری هم بتونید بگیرید، اما گرافیک 1070 همه جا برای این رزولوشن نمی تونه بالای 60 فریم و بهتر بالای 100 فریمی رو بده که مانیتور گیمینگ می تونه ساپورت کنه
اگر گرافیک رو 1080 یا 1080Ti بکنید خرید مانیتور 2K هم عالیه.

بهترین مانیتور ASUS PG279Q هست، معادل چینیش نمی دونم چیه، اما کیفیت فقط به پنلش نیست، به فیرمور هم هست.

آقا فرشید
من یه سیستم دارم نسبتا قدیمیه
میخوام ارتقاء بدم فقط هم میخوام دوتا و اورواچ بازی کنم
این قطعات خوبه و قیمتش چقدر میشه؟
چیز دیگه ای احتیاجه؟
پاور واسه این قطعات چقدر باشه خوبه؟
i3 7100
Rx 470 4GB
Ram 8GB
Main H110m pro VD

خوبه بله
یه پاور 550 وات گرین براش مناسبه.