مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Cr3diT0r

کاربر سایت
Apr 15, 2017
145
سلام اقا فرشيد يك سيستم high end بخوام ببند كه ٧ -٨ سال بتونه سنگين ترين بازي ها رو بدون ارتقا سخت افزارش روي max setting اجرا كنه كدوم قطعات رو پيشنهاد ميكنين ؟ و اينكه براي اين سيستم چه مانيتوري رو پيشنهاد ميدين؟
اصلا ساخت كامپيوتري كه بتونه ٧-٨ سال سنگين ترين بازي ها رو max setting اجرا كنه ممكنه ؟
چنین چیزی ممکن نیست.
7 8 سال اونم روی آخرین تنظیمات؟تقریبا غیر ممکنه.
شما حساب کن پی سی های های اند 5 میلیونی 8 سال پیش میتونه ویچر سه رو روی آخرین تنظیمات اجرا کنه؟

• Like
Reactions: moxA.J

hhhh4736

کاربر سایت
Aug 16, 2012
388
چنین چیزی ممکن نیست.
7 8 سال اونم روی آخرین تنظیمات؟تقریبا غیر ممکنه.
شما حساب کن پی سی های های اند 5 میلیونی 8 سال پیش میتونه ویچر سه رو روی آخرین تنظیمات اجرا کنه؟
خب الان يك پيسي گيمينگ هاي اند چقدر دووم مياره اگه بخوام همه بازي ها رو روي max setting اجرا كنه ؟

Cr3diT0r

کاربر سایت
Apr 15, 2017
145
خب الان يك پيسي گيمينگ هاي اند چقدر دووم مياره اگه بخوام همه بازي ها رو روي max setting اجرا كنه ؟
چه رزولشنی؟
Max فورکی شاید دو سال یا کم و بیش.
ولی 1080 با یه مقدار افت فریم تا 4 سال یا بیشتر یا کمتر(بستگی به بازی دازه)
با توجه به این که داره دوباره انقلابی در کارت گرافیک ها و گرافیک بازی ها به وجود میاد فعلا نمیشه با قطعیت نظر داد.
پ.ن:البته با سالی حدود 500 600 تومن خرج و تعویض و ارتقا قطعات میشه اون رو سالانه احیا کرد

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: hhhh4736

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام آقا فرشید گل ،
آیا با این سیستم موافق هستید ؟
PSU 650W
RAM 16GB
CPU Ryzen 1400
VGA 1080
HDD WD Blue
MB Gigabyte AB350-Gaming3

بازی های که انجام میدم ، Overwatch و WoW و کلا یک سری بازی های انلاین که میخوام روی بالاترین تنظیمات 1080 بگیرم.

ایا سیستم دیگه ای پیشنهاد میدین به جای این ؟
و اینکه می خوام تا حداقل 3 سال خرجی نکنم برای سیستم.
ممنون از وقتی که میگذارید.

راستش با پردازنده ی کمتر از Ryzen 5 1500X یا 1600 برای سیستم گیمینگ اصلا موافق نیستم، حالا که سیستم رده بالا و گرافیک 1080 هم باشه که دیگه مزید بر علته و گلوگاه میشه.
از اینتل هم حداقل Core i5 7600 رو برای این قطعات باید بگیرید.

سلام کارت گرافیک 1070 ایسوس مدل توربو گرفتم موقع بازی دمای کارت تا 78 درجه بعضی موقع بالا میره برای کارت مشکلی نداره اتاق هم خیلی گرمه هوا سرد بشه امکان داره دما پایین بیاد

بله خب، طبیعتا دمای کارت هم تابعی از دمای محیطه و زمستون چند درجه ای پایین میاد، اما بهرحال این درجه حرارت هم برای سری توربو طبیعیه.

اقا فرشید یه کارت 6 گیگ 1060 msi هست یه بنده خدایی داره 2 سال گارانتی داره اما گارانتیش میگه چون از نمایندگیش گرفته یه صورت سریال نامبر هست قیمتو میگه 950 خوبه ؟

900 تومن قیمت مناسبیه براش و البته بسته به مدلش هم داره.

سلام اقا فرشيد يك سيستم high end بخوام ببند كه ٧ -٨ سال بتونه سنگين ترين بازي ها رو بدون ارتقا سخت افزارش روي max setting اجرا كنه كدوم قطعات رو پيشنهاد ميكنين ؟ و اينكه براي اين سيستم چه مانيتوري رو پيشنهاد ميدين؟
اصلا ساخت كامپيوتري كه بتونه ٧-٨ سال سنگين ترين بازي ها رو max setting اجرا كنه ممكنه ؟

برای بالاترین تنظیمات تا دو سال و بعدش با ارتقای کارت گرافیک این سیستم توصیه میشه:

مدل نام قطعه
Intel Core i7 7700K CPU
Cooler Master MasterLiquid Pro 120 COOLING
MSI Z270 GAMING PRO CARBON MotherBoard
(Gigabyte Z270-Gaming 3)
Corsair Vengeance LPX 2*8GB 3000Mhz RAM
Gigabyte GTX 1080 Ti Gaming OC WF3X 11GB GDDR5X VGA
Seagate 7200 64MB 2TB HDD
SAMSUNG 950 PRO 256GB SSD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN GP850B-OC+ Platinum Power
(GREEN X8 RAPTOR/ (Cooler Master MasterCase Maker 5 Case
جمع کل‌ (تومان)
9600

سلام
دوستان من یه سیستم دارم مال ۱۴ سال پیشه
از دیروز بعد از هر ۵ دقیقه خودکار ریستارت میشه و دیگه سیستم بالا نمیاد تا خاموشش کنم دوباره روشنش کنم
مشکل از کدوم قطعه هست؟

دیگه از هر چیزیش می تونه باشه، ولی اول از همه از پاورشه که عمرش رو کرده و بیش از حد هم کار کرده!

mohsen 24

کاربر سایت
Nov 19, 2015
787
اقا فرشید از سریال نامبر که طرف داد استعلام گرفتم که مثل اینکه اصن گرانتی نداره کارتش ! بعدشم کارتش مدل دقیقش اینه msi gtx gaming 1060 6gb به نظر شما الان این گارانتی نداره قطعا خیلی خیلی از قیمتش کم میشه چند بردارم ازش که منصفانه باشه ؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
اقا فرشید از سریال نامبر که طرف داد استعلام گرفتم که مثل اینکه اصن گرانتی نداره کارتش ! بعدشم کارتش مدل دقیقش اینه msi gtx gaming 1060 6gb به نظر شما الان این گارانتی نداره قطعا خیلی خیلی از قیمتش کم میشه چند بردارم ازش که منصفانه باشه ؟

بدون گارانتی هم از قیمتش کم میشه اما نهایت 10 درصد، چون بهرحال اگر داشت هم به خاطر عمری که از استفادش گذشته زیاد تفاوتی نمی کرد.

Rdfd

کاربر سایت
Jul 28, 2017
10
نام
Mahdi
سلام
خدا قوت اقا فرشید جان.
من میخوام یه سیستم خوب برای اجرای بازی ها روی norm یا حداکثر high ببندم. سیستم خودم اینه:
Cpu:intel g2020
Gpu:Radeon 5450
:ram 4
Hard :1.5
بودجه هم در حد 4 تومن هستش
اما سوالهای اصلیم اینه که چقدر باید این مشخصات رو ارتقاع بدم؟ یا اصلا قید ارتقا رو بزنم و یه لپتاپ بگیرم. کدوم بهتره؟ نمیخوام زیاداز سیستم هم کار بکشم در حد نرمال و روان یا نرمال به بالا اجرا کنه کافیه. اینطوری بگم تا quantom break اجرا کنه برام کافیه. ایا اینجوری میشه؟ یه دو سه سالی هم میخوام خرج نکنم پاش میشه؟

اگر باز هم موردی هم نیاز شد لطفا بگید.

Saber

F.A.M.I.L.Y
Loyal Member
Jun 16, 2009
3,878
نام
صابر
سلام
مدل میم برد من ASUS P8Z77-V DELUXE هستش CPU I7 3770k و گرافیک GTX 1070 8gig هست ! Ram 16 gig

حس میکنم توی بعضی از بازیهای اخیرا هم Ghost Recon ! کمبود فریم دارم ! به شخصه احتمال میدم به دلیل پایین بودن Cpu باشه !

میخواستم کلا میم برد رو عوض کنم و به DDR 4 برم ! اما فعلا تصمیم دارم دست به تغییرات بزرگ نزنم !
میخواستم بدونم CPU بالاتر از این که میم برد من ساپورت کنه ! هست آیا !؟ اگه هست معرفی کنید !

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,940
نام
احمد
سلام
مدل میم برد من ASUS P8Z77-V DELUXE هستش CPU I7 3770k و گرافیک GTX 1070 8gig هست ! Ram 16 gig

حس میکنم توی بعضی از بازیهای اخیرا هم Ghost Recon ! کمبود فریم دارم ! به شخصه احتمال میدم به دلیل پایین بودن Cpu باشه !

میخواستم کلا میم برد رو عوض کنم و به DDR 4 برم ! اما فعلا تصمیم دارم دست به تغییرات بزرگ نزنم !
میخواستم بدونم CPU بالاتر از این که میم برد من ساپورت کنه ! هست آیا !؟ اگه هست معرفی کنید !
مگه رو چه اپشنی میخوای بازی کنی؟ بازی های یوبیسافت هیچ کدومشون خوب پورت نمیشن، شما GEARS OF WAR 4 رو نصب کن اگر مشکلی در افت فریم داشتی اون وقت عوض کن.

Saber

F.A.M.I.L.Y
Loyal Member
Jun 16, 2009
3,878
نام
صابر
مگه رو چه اپشنی میخوای بازی کنی؟ بازی های یوبیسافت هیچ کدومشون خوب پورت نمیشن، شما GEARS OF WAR 4 رو نصب کن اگر مشکلی در افت فریم داشتی اون وقت عوض کن.
Ultra ! وقتی پوشش گیاهی رو میزنی کلا از ۶۰ میاد روی ۳۰ ! خیلی جاها هم افت فریم داره ! من فقط خواستم بدونم cpu ضعیفه واسه اینده ! مثلا بازیهای assassin و ... یا نه !

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,940
نام
احمد
Ultra ! وقتی پوشش گیاهی رو میزنی کلا از ۶۰ میاد روی ۳۰ ! خیلی جاها هم افت فریم داره ! من فقط خواستم بدونم cpu ضعیفه واسه اینده ! مثلا بازیهای assassin و ... یا نه !
Cpu شما که قطعا ضعیفه، ولی همون طور که گفتم، بازی های یوبیسافت به هیچ وجه خوب پورت نمیشن، نظر من اینه ارزش نداره فعلا دست به خرید CPU جدیدتر یا عوض کردن ست مادر برد و رم و سی پی بزنی. همین بازی هم با کمی جست جو میتونی بفهمی پورت مزخرفی داشته، پس تعجبی تداره این طوری دراپ فریم.

• Like
Reactions: Saber

Saber

F.A.M.I.L.Y
Loyal Member
Jun 16, 2009
3,878
نام
صابر
Cpu شما که قطعا ضعیفه، ولی همون طور که گفتم، بازی های یوبیسافت به هیچ وجه خوب پورت نمیشن، نظر من اینه ارزش نداره فعلا دست به خرید CPU جدیدتر یا عوض کردن ست مادر برد و رم و سی پی بزنی. همین بازی هم با کمی جست جو میتونی بفهمی پورت مزخرفی داشته، پس تعجبی تداره این طوری دراپ فریم.

بعد من هر چی سرچ کردم ! مدل بالاتری که به میم بردم بخوره ندیدم ! فک کنم میم بردم از رده خارج شده :(
کلا سیپیو بالاتری که به میم بردم بخوره هست !؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر