مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

meysam_gamer

کاربر سایت
Mar 11, 2006
457
نام
میثم
بدون بررسی نمیشه راجع بهشون نظر داد، ولی بدون تجربه درساخت لپ تاپ هم نمیشه روی کیفیت و پشتیبانی اونها حساب باز کرد.
شما اول ببین چه اولویتهایی داری بعد مطابق همون ها خرید کن.

مدل نام قطعه
Intel Core i5 7600 CPU
Gigabyte GA-H270 Gaming 3 MotherBoard
CORSAIR Vengeance LPX 2*8GB 2400MHz RAM
MSI GTX 1070 OC Gaming X 8GB VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN 650A-UK Power
GREEN X3 + Viper Case
جمع کل‌ (تومان) --- 5030

مدل نام قطعه
Intel Core i5 7600 CPU
Gigabyte GA-H270 Gaming 3 MotherBoard
CORSAIR Vengeance LPX 2*8GB 2400MHz RAM
MSI GTX 1060 OC Gaming X 6GB VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN 650A-UK Power
GREEN X3 + Viper Case
MONITOR SAMSUNG S24D595H PLUS
Key/Mouse: Microsoft Wired Keyboard and Mouse
جمع کل‌ (تومان) --- 5300

نظر من مخالف نظر شماست، اتفاقا باید گرافیک رو ارتقا بدید و ارتقای پردازنده، مادربرد و رم هنوز اونقدر گلوگاه نیستن که بخواید تازه به Ryzen 5 ارتقا بدید که تازه راندمانش در بازیها هم یا فرق نداره یا بالاتر نیست.
یعنی به نظرتون گرافیک رو ارتقا بدم سی پی یوم یه مقدار قدیمی نیس؟تا 1.5 و یا 2 میلیون تومن پیشنهاد میدین چی کار کنم؟

mr_bahram

کاربر سایت
Aug 31, 2011
63
نام
Bahram Khan
سلام آقا فرشید میخواستم gtx1080ti و مانیتور asus pg348q
به نظرت مانیتور به asus pg27aq تغییر بدم ؟
به نظرت دو تا ۱۰۷۰ اس ال آی کنم ؟
در کل نظرت با توضیح کامل ممنون میشم بگی چون هزینه زیادی میخوام انجام بدم ، و سوال آخر این مانیتور hdr asus مدل ۳۵ اینچی همین ۳۴ ارزش داره آدم به خواد بش فکر کنه در واقع hdr چقدر تفاوت داره چون این مقایسه های تویه یوتوب هیچکدوم تصویر مانیتور sdr کالیبره نیست و نمیشه فهمید تبلیغات یا خیر
با تشکر

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
یعنی به نظرتون گرافیک رو ارتقا بدم سی پی یوم یه مقدار قدیمی نیس؟تا 1.5 و یا 2 میلیون تومن پیشنهاد میدین چی کار کنم؟

پردازنده قدیمی نیست اما ممکنه برخی بازیها گلوگاه بشه، اما هنوز اولویت ارتقا نیست
چون 1060 دارید ارتقای گرافیک هم خیلی ضروری نیست و قطعاتتون همگی با هم متناسب هستن. سخته بشه یکی رو برای ارتقا انتخاب کرد ولی با ارتقای گرافیک در بازیها فریم بیشتری خواهید گرفت و تنظیمات خیلی بالاتر.

سلام آقا فرشید میخواستم gtx1080ti و مانیتور asus pg348q
به نظرت مانیتور به asus pg27aq تغییر بدم ؟
به نظرت دو تا ۱۰۷۰ اس ال آی کنم ؟
در کل نظرت با توضیح کامل ممنون میشم بگی چون هزینه زیادی میخوام انجام بدم ، و سوال آخر این مانیتور hdr asus مدل ۳۵ اینچی همین ۳۴ ارزش داره آدم به خواد بش فکر کنه در واقع hdr چقدر تفاوت داره چون این مقایسه های تویه یوتوب هیچکدوم تصویر مانیتور sdr کالیبره نیست و نمیشه فهمید تبلیغات یا خیر
با تشکر

خیر، همون gtx1080ti و مانیتور asus pg348q خیلی بهتره و SLI کردن دو تا 1070 با اینکه سرعت بالاتری بده ولی نسبت به تک کارت 1080ti توصیه نمیشه، چون دردسرهای خاص خودش رو داره و همه بازیها هم SLI ساپورت نیستن.

در مورد HDR هم هنوز زوده بشه نظر داد و تاثیر واقعیش رو مقایسه کرد، هیچ کدوم از مدلهای HDR ایسوس هم هنوز به بازار عرضه نشدن، پس بهش فکر نکن اصلا!

• Like
Reactions: msbazicenter

mikelwar

کاربر سایت
Jul 25, 2012
1,171
نام
ALI
درود
سیستم میخواستم برا گیم و کار ها و برنامه های سنگین ( بیشتر برا گیم)
بودجه هم 2500 تا 3 تومن (فقط مانیتور و هارد رو خودم دارم شما بیزحمت با این بودجه قطعات داخلی کیس رو به من معرفی کنید)

MobbMicc

کاربر سایت
May 24, 2014
294
سلام دوستای عزیز . راهنمایی میخواستم ازتون . در حال حاضر موسم logitech g402 ئه . ولی میخوام ارتقا بدم . راستش بین steelseries Rival 700 و razer deathadder elite موندم .جفتشونم سنسورشون یکیه ولی ارگونومی نمیدونم کدومش واسم ممکنه راحت تر باشه . کسی تجربه کار با اینا رو داشته ؟ بیشتر واسه FPS میخوام . در مورد ریزر نگران اینم که ظاهرا عمر محصولاتش پایینه . اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

• Like
Reactions: josef76

josef76

کاربر سایت
Jun 15, 2017
9
نام
یوسف
سلام دوستای عزیز . راهنمایی میخواستم ازتون . در حال حاضر موسم logitech g402 ئه . ولی میخوام ارتقا بدم . راستش بین steelseries Rival 700 و razer deathadder elite موندم .جفتشونم سنسورشون یکیه ولی ارگونومی نمیدونم کدومش واسم ممکنه راحت تر باشه . کسی تجربه کار با اینا رو داشته ؟ بیشتر واسه FPS میخوام . در مورد ریزر نگران اینم که ظاهرا عمر محصولاتش پایینه . اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
سلام دوست عزیز موس خود من rival 700 هست میتونم بگم برای fps فوق العاده هست و ارگونومی عالی داره ولی یکم سنگینه که رفته رفته عادت میکنی بهش در مورد ریزر من موس قدیمی death adder رو داشتم بد نبود ولی استیل سریز حرف نداره من الان هدست و موس و موس پد استیل سریز استفاده میکنم واقعا کیفیت عالی دارن در مورد rival 700 هم یک نکته ای که هست سنسورش بالاتر از ریزر هست فکر کنم سنسور ریوال pmw3360 باشه که موس قدیمی ریزر من سنسورش از این پایینتر بود در مورد elite خبر ندارم و اینکه این موس ماژولار هست یعنی سنسورش قابلیت اینو داره که عوضش کنی براحتی و سنسور مور علاقه خودتو نصب کنی ماژول سنسورهاش هم خود استیل سریز تولید میکنه و توی بازار هم موجوده و سیمش هم قابلیت جداشدن داره که حمل و نقل راحتتر میشه توصیه من استیل سریز هست

• Like
Reactions: MobbMicc

MobbMicc

کاربر سایت
May 24, 2014
294
سلام دوست عزیز موس خود من rival 700 هست میتونم بگم برای fps فوق العاده هست و ارگونومی عالی داره ولی یکم سنگینه که رفته رفته عادت میکنی بهش در مورد ریزر من موس قدیمی death adder رو داشتم بد نبود ولی استیل سریز حرف نداره من الان هدست و موس و موس پد استیل سریز استفاده میکنم واقعا کیفیت عالی دارن در مورد rival 700 هم یک نکته ای که هست سنسورش بالاتر از ریزر هست فکر کنم سنسور ریوال pmw3360 باشه که موس قدیمی ریزر من سنسورش از این پایینتر بود در مورد elite خبر ندارم و اینکه این موس ماژولار هست یعنی سنسورش قابلیت اینو داره که عوضش کنی براحتی و سنسور مور علاقه خودتو نصب کنی ماژول سنسورهاش هم خود استیل سریز تولید میکنه و توی بازار هم موجوده و سیمش هم قابلیت جداشدن داره که حمل و نقل راحتتر میشه توصیه من استیل سریز هست
خیلی ممنون دوست خوبم . اتفاقا خودمم نظرم رو رایول بود ولی نگران سنگینیش بودم . موس پدم ریزر گلایتوس اسپیدِ . فقط شما با چه dpi بازی میکنی ؟ من اکثرا رو‌۴۰۰ بازی میکنم گفتم شاید سنگینیش یکم اذیت کنه . ریزر الیتم سنسورش ۳۳۶۰ ئه که در حال حاضر بهترین سنسور دنیاست . مرسی از راهنمای خوبت

• Like

josef76

کاربر سایت
Jun 15, 2017
9
نام
یوسف
توی خرید موس گیمینگ سنسور مهمه ولی ارگونومی و کلیک پذیری و اسکیت های زیر موس هم خیلی مهمه dpi اصلا مهم نیست و هر موسی که dpi زیادی داره لزوما خوب نیست.من dpi رو بسته به بازی که بازی میکنم میزارم مثلا توی cs go من با 700 بعضی مواقع 1000 خوب بازی میکنم توی overwatch من همون 400 خوبه برام این کاملا سلیقه ای هست.

• Like

MobbMicc

کاربر سایت
May 24, 2014
294
توی خرید موس گیمینگ سنسور مهمه ولی ارگونومی و کلیک پذیری و اسکیت های زیر موس هم خیلی مهمه dpi اصلا مهم نیست و هر موسی که dpi زیادی داره لزوما خوب نیست.من dpi رو بسته به بازی که بازی میکنم میزارم مثلا توی cs go من با 700 بعضی مواقع 1000 خوب بازی میکنم توی overwatch من همون 400 خوبه برام این کاملا سلیقه ای هست.
دقیقا dpi هیچ اهمیتی نداره . بالاتر از ۳۰۰۰ dpi فقط جنبه تبلیغاتی داره و هیچ وقتم قرار نیست استفاده بشه . حالا اگه دیسپلی 4k باشه شاید dpi بالاتر اهمیتش بیشتر بشه . ارگونومی و سر خوردن و به نظر من مهم ترین چیز نداشتن acceleration و دقت شناسایی موس و البته واسه منِ بی پول عمر و دوام که ریزر یکم بدنامه تو این زمینه

• Like

josef76

کاربر سایت
Jun 15, 2017
9
نام
یوسف
دقیقا dpi هیچ اهمیتی نداره . بالاتر از ۳۰۰۰ dpi فقط جنبه تبلیغاتی داره و هیچ وقتم قرار نیست استفاده بشه . حالا اگه دیسپلی 4k باشه شاید dpi بالاتر اهمیتش بیشتر بشه . ارگونومی و سر خوردن و به نظر من مهم ترین چیز نداشتن acceleration و دقت شناسایی موس و البته واسه منِ بی پول عمر و دوام که ریزر یکم بدنامه تو این زمینه
اگه دوام براتون مهمه و میخوایید نسبت به پولی که میدین بالاترین کیفیت رو داشته باشین استیل سریز عالیه ریزر پول برندش رو میگیره چون معروفه به نظر من کیفیتش کمتر از استیل سریز هست با توجه به پولی هم که میدین دقت کین گارانتی خوبی هم داشته باشه موس که گارانتی استیل سریز آواژنگ هست که نیاز به معرفی نداره گارانتی ریزر هم پانا هست.موسهای لاجیتک هم مشخصاتشون خوبه هرچند تا حالا لاجی تک نداشتم.در مورد قیمت هم دوستم یدونه cougar 600m گرفته 145تومن اونم خیلی خوبه خداییش

آخرین ویرایش:
  • Like

MobbMicc

کاربر سایت
May 24, 2014
294
اگه دوام براتون مهمه و میخوایید نسبت به پولی که میدین بالاترین کیفیت رو داشته باشین استیل سریز عالیه ریزر پول برندش رو میگیره چون معروفه به نظر من کیفیتش کمتر از استیل سریز هست با توجه به پولی هم که میدین دقت کین گارانتی خوبی هم داشته باشه موس که گارانتی استیل سریز آواژنگ هست که نیاز به معرفی نداره گارانتی ریزر هم پانا هست.موسهای لاجیتک هم مشخصاتشون خوبه هرچند تا حالا لاجی تک نداشتم.در مورد قیمت هم دوستم یدونه cougar 600m گرفته 145تومن اونم خیلی خوبه خداییش
بله درسته . البته ریزر محصولاتش خیلی خوبه ولی زود مشکل ایجاد میکنه . شاید deathadder خوش دست تر باشه ولی همون رایول 700 فک کنم بخرم . محصولات Zowei هم که ایران پیدا نمیشه . بازم ممنون دوست خوبم .

• Like

mohsen 24

کاربر سایت
Nov 19, 2015
787
اقا فرشید یه کارت گرافیک msi gaming gtx 770 2g دستم مونده با گارانتی یه جا سوال کردم گفتن با گارانتی باشه بین 550 تا 600 میخرن اگه گارنتی نداشته باشه میاد زیر 500 چند جا بردم بفروشم اما متاسفانه بز خری میکردن این کارتو چند بدم ضرر نکردم ؟ و به کی بفروشم بهتره والا این مغازه دارها فقط یاد گرفتن جنس هاشون بندازن با قیمت بالا اما این کارت که حتی من بنچمارکها دیدم از 1050 ti هم بهتر عمل کرده رو یه قیمت های مسخره میگن که واقعا میمونی چی بگی به طرف

meysam_gamer

کاربر سایت
Mar 11, 2006
457
نام
میثم
سلام
از دوستان كسي تجربه استفاده از كيس green +viper رو داشته؟اخه نسبت به قيمن امكانات خيلي خوبي هم داره فقط نگرانيم از كيفيت ساخت كيسه؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

MobbMicc

کاربر سایت
May 24, 2014
294
سلام
از دوستان كسي تجربه استفاده از كيس green +viper رو داشته؟اخه نسبت به قيمن امكانات خيلي خوبي هم داره فقط نگرانيم از كيفيت ساخت كيسه؟

Sent from my iPhone using Tapatalk
سلام . من کیسم دقیقا همین x3 وایپرِ . نسبت به قیمتش واقعا خیلی خوبه . چند تا حسن بزرگ داره . فضای داخلی بزرگ . من کارت گرافیکم طولش زیاده ولی تازه ۱۰ سانتم جا داره . ۴ تا فن داره که شدتشو میشه کنترل کرد نردیک ۲ ساله استفاده میکنم فنا و ال ای دیا کار میکنن . فیلتر هوا هم داره و از لحاظ ظاهریم خنثی نیست . فقط تنها مشکلی که باهاش دارم اینه که یگم لقِ رو زمین هر چند زیاد برا من اهمیتی نداره . پنل جلوییشم دسترسی خیلی خوبی بهت میده واسه درگاه ها و کارت حافظه و اینا . خلاصه من راضیم . البته کمپانی داخلیه یعنی معلوم نیس جنس امروز با تولید فردا کیفیتش یکی باسه

کیفیت ساختشم قابل قبوله . به طور کلی بیشتر از قیمتش میرزه

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: meysam_gamer

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر