مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

m2relax

کاربر سایت
Jun 25, 2011
1,316
نام
Morteza
دوستان مادربرد MSI B250M Mortar Arctic چطور مادربردیه؟ بخرم خوبه یا نه؟برای قطعات زیر میخوام
VGA : MSI RX480 Gaming X 8G
CPU : Intel Core i3 7100 kabylake
Ram : 2*4G Gskill DDR4 2400

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام
دوستان هارد لپ تاپ سیگیت خوبه ؟ من همه جای ولیعصرو گشتم فقط همین مدل رو داشتن اونم حدود 340 تومن.2 ترابایت.

معلومه که خوبه، مگه کلا چن تا شرکت هارد دیسک تولید می کنن که شما سر خریدش وسواس بخرج می دی؟

فرق اینها چیه؟
Intel Xeon vs Intel Core™i7
کدوم بهتره و قیمت کدوم بیشتره؟
فرقشون در چ حدیه؟

پردازنده های زئون برای سرورهای شرکتی و سازمانی هستن، اصلا نباید در مقایسه با پردازنده ی دسکتاپی استفاده می کردی.

سلام
دوستان کسی میتونه لطف کنه یه کیس مناسب تا قیمت 2.5 برای بازی به من معرقی کنه خیلی ممنونش میشم

Intel Core i3 6100/7100 CPU
ASUS H110M-C MotherBoard
2X GSkill Ripjaws V 4GB DDR4 2133 RAM
GigaByte RX 470 WF2X OC 2GB GDDR5 VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN GP450A-UK Power
Green PARS Case

دوستان مادربرد MSI B250M Mortar Arctic چطور مادربردیه؟ بخرم خوبه یا نه؟برای قطعات زیر میخوام
VGA : MSI RX480 Gaming X 8G
CPU : Intel Core i3 7100 kabylake
Ram : 2*4G Gskill DDR4 2400

دیگه مادربردهای B250 کمترین امکانات ممکن رو دارن و چیزی ندارن که برای خرید بشه مقایسشون کرد!
برای قطعات شما که در رده ی قیمتی پایین هستن خوبه و اتفاقا بهترین انتخابه.

• Like
Reactions: m2relax and Anakin

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
ظاهراً کارتای ۱۰۸۰ رابط مموریش GDDR5X هست ولی کارتای ۱۰۷۰ به پایین رابطشون GDDR5 معمولی هستش. و گفته شده GDDR5X دو برابر GDDR5 معمولی سرعت داره. فرشید جان مادربرد سری H میتونه از سرعت GDDR5X استفاده کنه یا این سرعت منوط به اوورکلاک کردن روی سری Z هستش؟ اگه نمیتونه پولمو واسه ۱۰۸۰ حروم نکنم و بجاش ۱۰۷۰ بگیرم (چون مادربردم H270 هست).

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام
وسترن هم پیدا کردم ولی یه نفر میگفت وسترن امار خرابیش معمولا بیشتر هست

، همون سی گیت رو بگیر شما.

ظاهراً کارتای ۱۰۸۰ رابط مموریش GDDR5X هست ولی کارتای ۱۰۷۰ به پایین رابطشون GDDR5 معمولی هستش. و گفته شده GDDR5X دو برابر GDDR5 معمولی سرعت داره. فرشید جان مادربرد سری H میتونه از سرعت GDDR5X استفاده کنه یا این سرعت منوط به اوورکلاک کردن روی سری Z هستش؟ اگه نمیتونه پولمو واسه ۱۰۸۰ حروم نکنم و بجاش ۱۰۷۰ بگیرم (چون مادربردم H270 هست).

نوع رم کارت گرافیکی هیچ ربطی به مدل و نوع مادربرد و رم اصلی نداره. تنها ملاک کافی بودن قدرت پردازنده برای بهره برداری کامل از سرعت کارت گرافیکی هست. شما کارت GTX 1080 Ti رو هم می تونی روی اون مادربرد بزاری اگه پاورت کافی باشه.
سرعت GDDR5X هم دو برابر GDDR5 نیست.

• Like
Reactions: pizza

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
،
نوع رم کارت گرافیکی هیچ ربطی به مدل و نوع مادربرد و رم اصلی نداره. تنها ملاک کافی بودن قدرت پردازنده برای بهره برداری کامل از سرعت کارت گرافیکی هست. شما کارت GTX 1080 Ti رو هم می تونی روی اون مادربرد بزاری اگه پاورت کافی باشه.
سرعت GDDR5X هم دو برابر GDDR5 نیست.
ممنون. من فکر کردم شاید کارکردش مثل رم اصلی سیستم باشه، بعنوان مثال رم‌هایی که سرعتشون بالاتر از ۲۴۰۰ هست روی مادربردهای سری H نمیشه از سرعت اضافه‌شون استفاده کرد و نیاز به چیپست Z و اوورکلاک شدنِ خود مادربرد هست در صورتی که خودِ رم سرعتش بالاتر از رمهای معمولیه ولی نیاز به اوورکلاک شدن مادربرد داره. رو این حساب فکر کردم شاید کارت گرافیک هم اینطوریه.

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,408
سلام از اساتید سوالی داشتم من مادربوردم z97x gaming 3 هستش و 4790k هم مدل سی پی یو میخام یه رم ۱۶ گیگ بخرم اما در توضیحات رم مادربورد نوشته تا باس ۳۲۰۰ ساپورت میکنه اما از ۱۶۰۰ به بالا بصورت اورکلاک الان من میتونم یه رم با باس ۲۸۰۰ بگیرم و مادربوردم ساپورت میکنه نهایت استفادرو از رم میکنه یا همون ۱۶۰۰ رندوم میشناسه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام از اساتید سوالی داشتم من مادربوردم z97x gaming 3 هستش و 4790k هم مدل سی پی یو میخام یه رم ۱۶ گیگ بخرم اما در توضیحات رم مادربورد نوشته تا باس ۳۲۰۰ ساپورت میکنه اما از ۱۶۰۰ به بالا بصورت اورکلاک الان من میتونم یه رم با باس ۲۸۰۰ بگیرم و مادربوردم ساپورت میکنه نهایت استفادرو از رم میکنه یا همون ۱۶۰۰ رندوم میشناسه؟

شناختنش که میشناسه، مهم اینه که با اون فرکانس روی سیستم شما پایدار باشه،
اگرم نباشه با کمی فرکانس پایینتر ممکنه پایدار بشه و کار کنه، در هر صورت بهتر از 1600 خواهد بود.

با سلام.
این سیستم:
FX 8350
R9 290X OC
8G DDR3 1600
به درد میخوره برای بازی ؟

قبلا به درد بازی می خورد اما الان رده پایین و متوسط حساب میشه و مصرفش هم خیلی بالاست.

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
هارد SSD گرون قیمت 500 گیگی سامسونگ من خراب شده و هی ارور BSOD میده مجبورم عوضش کنم.

اما کلا از SSD زده شدم. آیا هاردی HDD اینترنالی هستش که سرعتش تقریبا نزدیک باشه به این SSD؟
کلا به جز هاردهای SSD سریع ترین و بی صدا ترین هارد اینترنالی که میتونم بگیرم کدومه؟
مادربوردم مدل H97-Gaming 3 هستش و SATA Express هم داره.

ممنون.

آخرین ویرایش:

misagh72

کاربر سایت
Sep 7, 2013
1,716
هارد SSD گرون قیمت 500 گیگی سامسونگ من خراب شده و هی ارور BSOD میده مجبورم عوضش کنم.

اما کلا از SSD زده شدم. آیا هاردی HDD اینترنالی هستش که سرعتش تقریبا نزدیک باشه به این SSD؟
کلا به جز هاردهای SSD سریع ترین و بی صدا ترین هارد اینترنالی که میتونم بگیرم کدومه؟
مادربوردم مدل H97-Gaming 3 هستش و SATA Express هم داره.

ممنون.
هارد معمولی هیچ وقت به ssd نمیرسه
اینطور که من سرچ کردم مادربرد شمااز m2ساپورت میکنه شما بهتره صبر کنید که از برد intel optane استفاده کنید چون این برد سرعت هارد های معمولی رو زیاد میکنه ولی به بازم به هاردی ssd نمیرسه ولی سرعت رو خیلی زیاد میکنه
اگه توی اینترنت سرچ کنید میتونید مزایاش رو ببیند

• Like
Reactions: SILICON POWER

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
هارد معمولی هیچ وقت به ssd نمیرسه
اینطور که من سرچ کردم مادربرد شمااز m2ساپورت میکنه شما بهتره صبر کنید که از برد intel optane استفاده کنید چون این برد سرعت هارد های معمولی رو زیاد میکنه ولی به بازم به هاردی ssd نمیرسه ولی سرعت رو خیلی زیاد میکنه
اگه توی اینترنت سرچ کنید میتونید مزایاش رو ببیند

ممنون. بالاخره مجبور شدم برم یه SDD کم حجم 128 بگیریم فقط واسه ویندوز.
این M2 دقیقا چیه؟ روی مادربرد من نوشته نمیتونید از Sata Express و M2 هم زمان استفاده کنید. حالا اگه من بخوام 2 تا هارد SSD رو به این M2 وصل کنم میشه؟ ممنون.

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,646
نام
iMAN
دوستان اهل فن رم 8 گیگ 2133 رومادربرد ایسوس z170 gaming pro aura با سی پی یو i5 6400 هست منتها سیستمو که روشن میکنیم بوق میزنه با این ترتیب : بیپ بیپ بیپ ( یه فاصله کوتاه ) بیپ بیپ بیپ
مشکل از چیه ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر