مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
  1. Core i3 6100 CPu
    ASUS H110M-C MotherBoard
    2X GSkill Ripjaws V 4GB DDR4 2133 RAM
    Seagate 7200 64MB 1TB HD. قیمت مناسب این قطعات رو میفرمایید

منظورتون خرید قطعات کارکرده هست؟؟

اگه کارکرده باشن حدود 550 تا 600.

• Like
Reactions: BeReliAn

johhny

کاربر سایت
Jan 26, 2011
486
سلام به همه
آقا فرشید یه کمکی ازتون میخواستم لطفا بنده رو راهنمایی بفرمایید
قصد خرید لپ تاپ داشتم منتهی نمیدونم چه برند و مدلی مناسب هستش.میخواستم 2 نوع لپ تاپ بم معرفی کنید.یه لپ تاپ که سیستمش در حد اینترنت و مدیا مناسب باشه و فاکتور هایی که در زیر عرض کردم رو داشته باشه و یه لپ تاپ هم برای گیمینگ،برنامه نویسی و کارهای گرافیکی که باز فاکتورهای زیر رو داشته باشه.قیمت این یکی لپ تاپ تا سقف 4 تومن جا داره.
1-مهم ترین فاکتور برام کیفیت صفحه نمایش و زاویه دید هست. تفاوت 4k و 1080 چقده؟ در حالت عادی یعنی بدون فیلم یا بازی تفاوت آنچنانی دارن یا نه؟
2-کیفیت صدای مناسب
3-وزن مناسب
4-کیفیت ساخت مناسب و تا جایی که امکان داره بدنه فلزی
5-کیفیت مناسب تاچ پد و کیبورد
6-شارژدهی بالای باتری

یه سوال هم داشتم اینکه اگه از لپ تاپ (حالا چه گیمینگ باشه و چه نباشه) برای گیم استفاده کنیم آیا از عمر لپ تاپ کم میشه و زودتر آسیب میبینه یا نه؟
سپاس فراوان از کمکتون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام به همه
آقا فرشید یه کمکی ازتون میخواستم لطفا بنده رو راهنمایی بفرمایید
قصد خرید لپ تاپ داشتم منتهی نمیدونم چه برند و مدلی مناسب هستش.میخواستم 2 نوع لپ تاپ بم معرفی کنید.یه لپ تاپ که سیستمش در حد اینترنت و مدیا مناسب باشه و فاکتور هایی که در زیر عرض کردم رو داشته باشه و یه لپ تاپ هم برای گیمینگ،برنامه نویسی و کارهای گرافیکی که باز فاکتورهای زیر رو داشته باشه.قیمت این یکی لپ تاپ تا سقف 4 تومن جا داره.
1-مهم ترین فاکتور برام کیفیت صفحه نمایش و زاویه دید هست. تفاوت 4k و 1080 چقده؟ در حالت عادی یعنی بدون فیلم یا بازی تفاوت آنچنانی دارن یا نه؟
2-کیفیت صدای مناسب
3-وزن مناسب
4-کیفیت ساخت مناسب و تا جایی که امکان داره بدنه فلزی
5-کیفیت مناسب تاچ پد و کیبورد
6-شارژدهی بالای باتری

یه سوال هم داشتم اینکه اگه از لپ تاپ (حالا چه گیمینگ باشه و چه نباشه) برای گیم استفاده کنیم آیا از عمر لپ تاپ کم میشه و زودتر آسیب میبینه یا نه؟
سپاس فراوان از کمکتون

1- خیر، تفاوت در ابعاد نمایشگر لپ تاپ محسوس نیست و بنابراین نباید دنبال مدلی با صفحه ی 4Kباشید. نمایشگرهای 4K فقط مصرف باتری رو افزایش می دن و مزیتی در لپ تاپ ها ندارن.
2- برخی مدلهای MSI و ACER که مخصوص بازی هستن سیستم صوتی پیشرفته تری نسبت به برندهای دیگه دارن، کیفیت پخش از اسپیکرشون هم بالاتره
4- بدنه فلزی رو خیلی از برندا دارن، اما مدلهای مخصوص بازی بدنه ی فلزی یکدست ندارن و برخی قسمتهاشون پلاستیکیه که هیچ ایرادی هم نداره
6- این مورد رو اصلا نمیشه از دستگاههای قوی انتظار داشت، معمولا در دوام باتری ضعیفن

مدلهای زیادی رو میشه برای خرید در نظر گرفت ومدلی که من توصیه می کنم شاید لزوما بهترین نباشه، همیشه مدلای جدید با امکانات جدید هم وارد میشن و شرایط تغییر می کنه
ASUS N552VW - C
MSI GP62 6QF Leopard Pro - B

ممنونم اقا فرشید بابت جواب
میشه کارکرده اینا رو پیدا کرد؟

در فرومهای سخت افزاری و سایتهای فروش آنلاین شاید بشه کارکردشون رو هم پیدا کرد. وگرنه خود قطعات نسبتا جدیدن و دست دوم فروشیا زیاد از این رده موجود ندارن.

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
دوستان پردازنده G4560 و G4600 کی موجود میشه؟
الان هیچ کدوم از سایت ها ندارن!
تو بازار هم نیست؟
و اینکه به نظرتون چه قیمتی داشته باشن؟

MaDMaN92

کاربر سایت
Nov 1, 2014
127
نام
Amir
اقا فرشید من 5 سال پیش ب پیشنهاد شما ssdخریدم اون Adata 60 گیگ بود =))=)) ولی دیگه جوابگو نیست حجمش الان میخوام ارتقاع بدم و ی مدل 256 گیگ بگیرم الان برندای عرضه کننده بیشتر شده کدوم مناسبه

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
دوستان پردازنده G4560 و G4600 کی موجود میشه؟
الان هیچ کدوم از سایت ها ندارن!
تو بازار هم نیست؟
و اینکه به نظرتون چه قیمتی داشته باشن؟

وسط تعطیلات توقع نداشته باشید همه ی اقلام موجود باشن، شاید تا اردیبهشت طول بکشه باز برخی قطعات موجود بشن
بعدم این پردازنده های رده پایین به چه دردی می خورن اصن؟ حتی برای کار معمولی هم کند هستن.

اقا وحید من 5 سال پیش ب پیشنهاد شما ssdخریدم اون Adata 60 گیگ بود =))=)) ولی دیگه جوابگو نیست حجمش الان میخوام ارتقاع بدم و ی مدل 256 گیگ بگیرم الان برندای عرضه کننده بیشتر شده کدوم مناسبه

با کدوم وحید کار دارید؟
بسته به بودجه از مدل 120 گیگی SAMSUNG 750 EVO می تونید بخرید تا 120 یا 250 گیگی SAMSUNG 850 EVO و حتی مدل SAMSUNG 850 PRO
مدلهای فوق سریع M.2 NVMe مثل SAMSUNG 950/960 هم فقط برای سیستم های رده بالا و بودجه های بالا توصیه میشه که بقیه ی قطعاتشون هم آخرین مدل هست.

Moein Khademi

کاربر سایت
Aug 5, 2014
84
سلام دوستان ...
ببخشید میخواستم یه سیستم در حدّ 2 میلیون برام بگید البته فقط کیس خالی .
برای دوستامه ... خودم قبلا همینحا با کمک دوستان سیستم بستم عالی " یک سال قبل " .
برای بازی میخواد اگر جواب نمیده تا 2500 هم میتونه ... البته اگر با 2 تومن بشه سیستمی بست که بعدش بتونه ارتقاع بده بازم خوبه .
روی برند خاصی هم تعصب نداریم ... ممنون.
راستی برای خودمم میشه یه هارد معرفی کنید .
یه سال پیش همانطور که گفتم یه سیستم به پیشنهاد شما بستم با هارد 2 ترا .
الان بخوام هارد اضافه کنم میشه ؟
اگر میشه هارد پیشنهاد بدید از یک ترا گرفته به بالا تا هر چقدری که هست با قیمت .
ممنون .

آخرین ویرایش:

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
سلام
من میخوام مادربورد MSI H110M PRO-VH PLUS رو با i3 7100 بخرم
مشکلی از لحاظ مچ شدن که ندارن؟
یه رم از برند خوب و قیمت مناسب هم پیشنهاد بدید لطفا
و اینکه قیمت رم هارو نگاه میکردم معمولا یه رم 2*4 گرونتر از رم تک ماژول 8 گیگی بود!
تو رنج 250 نمیشه 2*4 پیدا کرد؟ اگه اختلاف زیادی ندارن همون رم تک ماژول 8 گیگ معرفی کنید
ممنون

DAT 47

کاربر سایت
Jun 14, 2010
629
نام
A R M I N
سلام فرشید جان خوبی شما.سال نو مبارک . من میخواستم یه سری از لوازم مثل رم و کارت گرافیم ارتقا بدم ممنون میشم راهنمایی کنید
ASUS Z87-K
Intel Core i7 4770K
2*4 adata xpg 1600 hrz
gtx 780 msi refrence
green 700 hp
pro art 1920*1080
x3 green
اینا مشخصات کامپیتور هست
یه چند تا سوال دارم خیلی ممنون میشم جواب بدین .
میخواستم بدونم اگه کارت گرافیکو بخوام ارتقا بدم 1060 6 گیگ مشکلی نداره ؟بهترین برند چیه الان که بهترین کارایی داشته باشه تو گیمینگ ؟
برای ارتقا رم دو تا 4 گیگ 1600 هرتز دیگه بندازم که در مجموع بشه 16 گیگ یا دوتا 8 گیگ بخرم ؟ مشکلی از نظر ساپورت هرتزی نداره مادر بورد ؟امکانش هست بگید چه مدلی بگییرم و چه مقدار هرتزی ؟
برای اور کلاک کردن cpu از چه فن خنک کنده ای استفاده کنم و ایا مشکلی بر نمیخورم در اینده ؟اصلا به نظرتون ارزش داره اور کلاک کنم بعد از ارتقا قطعاتی که گفتم؟
اگر نظر شما فروش کارت گرافیک و رم هست چه مقدار برای فروش بزارم ؟قیمت تقریبی منظورمه ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام دوستان ...
برای دوستامه ... خودم قبلا همینحا با کمک دوستان سیستم بستم عالی " یک سال قبل " .
برای بازی میخواد اگر جواب نمیده تا 2500 هم میتونه ... البته اگر با 2 تومن بشه سیستمی بست که بعدش بتونه ارتقاع بده بازم خوبه .
ممنون .

قابلیت ارتقای قطعات اصلی رو داره و برای بازی در سطح متوسط یا پایین:

Intel Core i3 6100 CPU
ASUS H110M-C MotherBoard
2X GSkill Ripjaws V 4GB DDR4 2133 RAM
GigaByte RX 460 WF2X OC 2GB GDDR5 VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN GP450A-UK Power
Green PARS Case
جمع کل‌ (تومان) --- 2250

سلام
من میخوام مادربورد MSI H110M PRO-VH PLUS رو با i3 7100 بخرم
مشکلی از لحاظ مچ شدن که ندارن؟
یه رم از برند خوب و قیمت مناسب هم پیشنهاد بدید لطفا
و اینکه قیمت رم هارو نگاه میکردم معمولا یه رم 2*4 گرونتر از رم تک ماژول 8 گیگی بود!
تو رنج 250 نمیشه 2*4 پیدا کرد؟ اگه اختلاف زیادی ندارن همون رم تک ماژول 8 گیگ معرفی کنید
ممنون

مشکلی ندارن، به شرط اینکه آپدیت بایوس برای مادربرد شما اومده باشه تا بتونه از سری 7xxx پشتیبانی کنه.
توی این رده قیمتی انتخاب رم زیاد سخت نیست، از برندای اصلی و معمولی هم انتخاب کنید ایرادی نداره. مثل KINGESTON، ADATA و بالاتر هم GSKILL یا CORSAIR

در مورد رم هرگز ماجولی تکی 8 گیگی نصب نکنید. همیشه و در همه حال باید دوگانه و با همون ترکیب دوتایی باشه تا دو کاناله و بسیار سریعتر کار کنه.

سلام فرشید جان خوبی شما.سال نو مبارک . من میخواستم یه سری از لوازم مثل رم و کارت گرافیم ارتقا بدم ممنون میشم راهنمایی کنید
ASUS Z87-K
Intel Core i7 4770K
2*4 adata xpg 1600 hrz
gtx 780 msi refrence
green 700 hp
pro art 1920*1080
x3 green
اینا مشخصات کامپیتور هست
یه چند تا سوال دارم خیلی ممنون میشم جواب بدین .
میخواستم بدونم اگه کارت گرافیکو بخوام ارتقا بدم 1060 6 گیگ مشکلی نداره ؟بهترین برند چیه الان که بهترین کارایی داشته باشه تو گیمینگ ؟
برای ارتقا رم دو تا 4 گیگ 1600 هرتز دیگه بندازم که در مجموع بشه 16 گیگ یا دوتا 8 گیگ بخرم ؟ مشکلی از نظر ساپورت هرتزی نداره مادر بورد ؟امکانش هست بگید چه مدلی بگییرم و چه مقدار هرتزی ؟
برای اور کلاک کردن cpu از چه فن خنک کنده ای استفاده کنم و ایا مشکلی بر نمیخورم در اینده ؟اصلا به نظرتون ارزش داره اور کلاک کنم بعد از ارتقا قطعاتی که گفتم؟
اگر نظر شما فروش کارت گرافیک و رم هست چه مقدار برای فروش بزارم ؟قیمت تقریبی منظورمه ؟

عید شما هم مبارک
سیستم شما هنوز هم کارآمد و قوی هست و مشکلی با 1060 که هیچ، با GTX 1080 هم نداره.
برندهاای خوب زیاد داریم و تفاوت کاراییشون بین 5 تا 10 درصد هست نهایت. از ایسوس و گیگا و MSI گرفته که کولینگ و بردای اختصاصی و حرفه ای دارن تا ZOTACو Inno3D و GALAX که بردای معمولی دارن با خنک کننده های قوی.
برای رم چون DDR3 هست میتونید همون 1600 مگاهرتز هم مدل ماجولهای خودتون بگیرید و کنارشون نصب کنید. اما اگه دو تا 8 گیگی جدید با فرکانس 2400 مگاهرتز بخرید از لحاظ کارایی کمی بهتر میشه.

برای گرافیک شاید قیمت الان 600 تا 700 مناسب باشه. برای رم هم هر ماجول 70 تومن.

Moein Khademi

کاربر سایت
Aug 5, 2014
84
X 460 WF2X
سلام دوستان ...
ممنون .
ممنون داداش ...
فقط راجب قسمت دوم یعنی هارد برای خودم نگفتی ؟

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
ممنون
این تو توضیحات بایوس جدید اومده: Supported next generation new Intel CPU.
برای مادربورد آپدیت بایوس اومده واس کبی لیک، ولی من اگه بخوام آک بخرم مثل اینکه نیاز به پردازنده اسکای لیک دارم واس آپدیت مادربورد درسته!؟
راهی نداره بدون نیاز به پردازنده اسکای لیک بشه بایوس رو آپدیت کرد؟!

DAT 47

کاربر سایت
Jun 14, 2010
629
نام
A R M I N
[/QUOTE]عید شما هم مبارک
سیستم شما هنوز هم کارآمد و قوی هست و مشکلی با 1060 که هیچ، با GTX 1080 هم نداره.
برندهاای خوب زیاد داریم و تفاوت کاراییشون بین 5 تا 10 درصد هست نهایت. از ایسوس و گیگا و MSI گرفته که کولینگ و بردای اختصاصی و حرفه ای دارن تا ZOTACو Inno3D و GALAX که بردای معمولی دارن با خنک کننده های قوی.
برای رم چون DDR3 هست میتونید همون 1600 مگاهرتز هم مدل ماجولهای خودتون بگیرید و کنارشون نصب کنید. اما اگه دو تا 8 گیگی جدید با فرکانس 2400 مگاهرتز بخرید از لحاظ کارایی کمی بهتر میشه.

برای گرافیک شاید قیمت الان 600 تا 700 مناسب باشه. برای رم هم هر ماجول 70 تومن.[/QUOTE]
خیلی ممنون اقا فرشید ایشالله بعد تعطیلات برای ارتقا اقدام میکنم . فقط اون سوال مربوط بع اور کلاک هم ممنون میشم پاسخ بدین.
سوالم این که من اوور کلاک کنم cpu رو مشکلی نداره یا با همون ارتقا رم گرافیک دیگه لازم نیست؟ برای اور کلاک په خنک کننده ای مد نظر شماست ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
ممنون داداش ...
فقط راجب قسمت دوم یعنی هارد برای خودم نگفتی ؟

هارد رو که توی لیست هم مدلش رو نوشتم، چیز خاصی نداره که بخوام بگم، مدل یک ترابایت سی گیت حدود 190 تومن هست و مدل دو ترابایتی هم 300 تومن.

ممنون
این تو توضیحات بایوس جدید اومده: Supported next generation new Intel CPU.
برای مادربورد آپدیت بایوس اومده واس کبی لیک، ولی من اگه بخوام آک بخرم مثل اینکه نیاز به پردازنده اسکای لیک دارم واس آپدیت مادربورد درسته!؟
راهی نداره بدون نیاز به پردازنده اسکای لیک بشه بایوس رو آپدیت کرد؟!

برای مادربردای ارزون قیمت راهی به جز آپدیت نرم افزاری نیست. البته فکر کنم (مطمئن نیستم) پردازنده ی جدید بدون آپدیت هم روی مادربرد بالا بیاد و فقط پیام عدم شناسایی پردازنده رو بده، بعد از نصب ویندوز و کارایی ابتدایی می تونید بایوس رو ارتقا بدید.

خیلی ممنون اقا فرشید ایشالله بعد تعطیلات برای ارتقا اقدام میکنم . فقط اون سوال مربوط بع اور کلاک هم ممنون میشم پاسخ بدین.
سوالم این که من اوور کلاک کنم cpu رو مشکلی نداره یا با همون ارتقا رم گرافیک دیگه لازم نیست؟ برای اور کلاک په خنک کننده ای مد نظر شماست ؟

مشکلی که نداره، اگه درست انجام بشه ممکنه تاثیرشم مثبت باشه در بازیها، اما ضروری نیست. تاثیر ارتقای گرافیکو رم خیلی بیشتر هست.
برای خنک کننده هم بستگی به بودجه ی شما داره. مدلهای مختلفی از خنک کننده های مناسب هست که شرکت گرین و Deepcool مدلهای مناسبی توی ردههای مختلف دارن. یه مدل 100 تا 150 هزار تومانی برای اون پردازنده کافیه.

BARDI YA

Herrscher of Flamescion
Gold User
Jul 23, 2011
3,822
نام
بردیا دلوشی
درود بچه ها...
سال نوتون سبز...

بچه ها بهترین All in One برای Gaming در حدود قیمت 3 تومن چیا هست !؟

با تشکر...

^___^

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر