مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
یه رم 8 گیگ واسه لپتاپم میخوام
msi ge60 2oe

بهترین رم در بازار چیه ؟
قیمتش چنده ؟

باید یه مدل همرده و هم فرکانس ماجول فعلی خریداری کنید و کنارش قرار بدید، یعنی حتما باید دو تا ماجول نصب باشن تا راندمان بهینه داشته باشند.
اگر از ماجول فعلی در بازار پیدا نکردید هم این ماجول نصب شده رو بفروشید و دوتا ماجول یکسان با ظرفیت 8 گیگ و فرکانس 2133 یا 2400 پیدا کنید و روی دستگاه نصب کنید.
رم های لپتاپی کلا مدلها و برندهای موجودشون متفاوت هست، ولی قیمت پک 16 گیگی به حدود 250 تومن میرسه.

• Like
Reactions: Adroit

Masoud_75

کاربر سایت
Dec 19, 2014
8
سلام

دوتا سوال دارم
=-=-=-=-=-==-=
با پولی بین 3.5 تا 4 میلیون چه سیستمی مناسب هست که گارت گرافیک خوبی داشته باشه ؟
=-=-=-=-=-=-=

در صورت خرید از دوبی ارزون تر در میاد ؟ خیلی تفاوت هست ؟

Adroit

کاربر سایت
Oct 9, 2008
805
نام
سپهر
باید یه مدل همرده و هم فرکانس ماجول فعلی خریداری کنید و کنارش قرار بدید، یعنی حتما باید دو تا ماجول نصب باشن تا راندمان بهینه داشته باشند.
اگر از ماجول فعلی در بازار پیدا نکردید هم این ماجول نصب شده رو بفروشید و دوتا ماجول یکسان با ظرفیت 8 گیگ و فرکانس 2133 یا 2400 پیدا کنید و روی دستگاه نصب کنید.
رم های لپتاپی کلا مدلها و برندهای موجودشون متفاوت هست، ولی قیمت پک 16 گیگی به حدود 250 تومن میرسه.

از کجا بفهمم الان چه ماژولی داره ؟ برنامه ای هست که بفهمیم یا باید پشت لپتاپ رو باز کنم ؟ اگه لازمه بازمیکنم اشکال نداره

Sent from my iPhone using Tapatalk

رم هشت گیگ روی لپتاپم هست
میشه یه ۴ بهش اضافه کنم ؟ آخه از این بیشتر نیاز ندارم

Last edited by a moderator:

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
سلام دوستان
ارزونترین مادربوردی که مشخصات زیر رو داشته باشه چیه؟
سوکت 1155 باشه بهتر، اگه نبود سوکت های دیگه
میخوام از گرافیک مجتمع پردازنده استفاده کنم
ممنون
USB 3
Sata 3
HDMI
Pci 3
البته این آخری زیاد مهم نیست

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
از کجا بفهمم الان چه ماژولی داره ؟ برنامه ای هست که بفهمیم یا باید پشت لپتاپ رو باز کنم ؟ اگه لازمه بازمیکنم اشکال نداره

با برنامه ی CPU-Z در بخش SPD .

رم هشت گیگ روی لپتاپم هست
میشه یه ۴ بهش اضافه کنم ؟ آخه از این بیشتر نیاز ندارم

همونطور که گفتم برای بهترین راندمان باید هم مدل و هم ظرفیت باشن، می تونید 4 گیگی اضافه کنید ولی افت سرعت و در بدترین حالت ناپایداری سیستم و هنگ و کرش خواهید داشت.

سلام دوستان
ارزونترین مادربوردی که مشخصات زیر رو داشته باشه چیه؟
سوکت 1155 باشه بهتر، اگه نبود سوکت های دیگه
میخوام از گرافیک مجتمع پردازنده استفاده کنم
ممنون
USB 3
Sata 3
HDMI
Pci 3
البته این آخری زیاد مهم نیست

دوست عزیز آخه 1155 خیلی وقته منقرض شده و اون موقع هم تراشه ی USB 3.0 از تراشه ی مادربرد مجزا بود.
دقیقا برای چه پردازنده ای نیاز دارید؟

misagh72

کاربر سایت
Sep 7, 2013
1,715
دوستان الان کارت گرافیک ها سری ۸۰۰۰ پیدا میشن ماله من 8500GT هست سوخته می خواستم عوض کنم اگه پیدا نمیشه چه کارت گرافیک رو پیشنهاد می کنید که روی مین ها قدیمی جواب بده؟

Adroit

کاربر سایت
Oct 9, 2008
805
نام
سپهر

همونطور که گفتم برای بهترین راندمان باید هم مدل و هم ظرفیت باشن، می تونید 4 گیگی اضافه کنید ولی افت سرعت و در بدترین حالت ناپایداری سیستم و هنگ و کرش خواهید داشت

upload_2016-12-13_16-37-32.png

داداش الان بهترین کاری که برای ارتقاء باید انجام بدم چیه ؟
مدل بهتر و جدیدتری توی بازار اومده که رم فعلی رو بفروشم و رم جدید بخرم ؟

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی

دوست عزیز آخه 1155 خیلی وقته منقرض شده و اون موقع هم تراشه ی USB 3.0 از تراشه ی مادربرد مجزا بود.
دقیقا برای چه پردازنده ای نیاز دارید؟

فرشید جان من سیستمم 1155 هست
P8 H61
Intel G540
چون مادربورد خودم USB 3.0 و خروجی HDMI نداره خواستم عوض کنم
البته اگه از سوکت های دیگه که ارزون باشه مشکلی نیست میتونم پردازنده رو بفروشم و یکی دیگه بخرم
و اینکه میخوام تصویر رو از مادربورد بگیرم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
دوستان الان کارت گرافیک ها سری ۸۰۰۰ پیدا میشن ماله من 8500GT هست سوخته می خواستم عوض کنم اگه پیدا نمیشه چه کارت گرافیک رو پیشنهاد می کنید که روی مین ها قدیمی جواب بده؟

اصن ارزش خرید نداره اون سری دیگه
شما می تونی کارت جدیدتر هم روی مادربرد قدیمیت سوار کنی، فقط سرعتش خیلی پایین میاد. بستگی به بودجت داره چی بخری

View attachment 69521

داداش الان بهترین کاری که برای ارتقاء باید انجام بدم چیه ؟
مدل بهتر و جدیدتری توی بازار اومده که رم فعلی رو بفروشم و رم جدید بخرم ؟

این ماجول رمی که شما داری OEM هست، یعنی فقط به کامپیوتر سازها فروخته میشه و توی بازار نیست.
بهتره اینو بفوشی و یه پک 16 گیگی با دو تا ماجول 8 گیگی DDR 3 1600 Mhz از یه برند معتبر بخری.

دیگه دستگاه شما کم کم داره قدیمی میشه و هزینه ی غیر ضروری هم خیلی براش توجیه نداره. چون شرایطش اینه یه راهکار هم اینه که یه ماجول با فرکانس 1600 و تایمینگ مشابه پیدا کنی و کنار ماجول فعلی بزاری که خب پیدا کردنش سخته و درست کار کردنش هم ریسکیه.

فرشید جان من سیستمم 1155 هست
P8 H61
Intel G540
چون مادربورد خودم USB 3.0 و خروجی HDMI نداره خواستم عوض کنم
البته اگه از سوکت های دیگه که ارزون باشه مشکلی نیست میتونم پردازنده رو بفروشم و یکی دیگه بخرم
و اینکه میخوام تصویر رو از مادربورد بگیرم

پس بهتره یه مادربرد از سری H110 بخری و پردازنده رو هم متناسب با بودجه عوض کنی
رم هم DDR4 میشه و باید اون رو هم عوض کنی، مگر این که مادربرد رو H81 برداری که نیاز به ارتقای رم هم نباشه.

god of shadow

کاربر سایت
Jul 19, 2009
409
درود

فرشید جان من قصد داشتم یه 6800K بگیرم. قیمتش بود 1500-1600 اینا تا ماه پیش. اما الان که پول دستم اومده و میتونم بگیرم، اونقدر اوضاع قیمت خراب شده که نمیدونم چه کنم!!! شده 2 تومن !!!
به نظرت همین الان با قیمت 2 ملیون بگیرم یا اینکه صبر کنم و میاد پایین؟ یا اینکه میره بالاتر؟ حدست چیه؟

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
پس بهتره یه مادربرد از سری H110 بخری و پردازنده رو هم متناسب با بودجه عوض کنی
رم هم DDR4 میشه و باید اون رو هم عوض کنی، مگر این که مادربرد رو H81 برداری که نیاز به ارتقای رم هم نباشه.

ممنون آقا فرشید
پس يه H110 معرفی کنید که خروجی HDMI هم داشته باشه و اینکه يه پردازنده ارزون هم براش معرفی کنید ممنون

راستی راهی نیست فقط مادربورد رو عوض کنم (یا مثلا يه باندل کارکرده ارزون 1150 پیدا کنم) و رم و cpu بمونه که هزینه خیلی کم بشه؟
من فقط برای مشاهده فیلم های FHD میخوام سیستم رو
بازم مرسی :D

misagh72

کاربر سایت
Sep 7, 2013
1,715
شما می تونی کارت جدیدتر هم روی مادربرد قدیمیت سوار کنی، فقط سرعتش خیلی پایین میاد. بستگی به بودجت داره چی بخری
برای همین که سرعت میاد پایین زیاد نمخوام هزینه کنم چون ارزش نداره و پول الکیه
حالا تا 200 یا 300 تومن چی پشنهاد میکنید

NO ps3

کاربر سایت
May 5, 2009
2,161
نام
محسن
سلام آقا فرشید
دو سال پیش این سیستمو (۲تا ماجول چهار گیگ i5 4690k -970-8ram) با راهنمایی خودت جمع کردم الانم میخوام یه رم 4 به سیستم اضافه کنم مشخصات هشت گیگ رم فعلیم هم اینه : ddr3 1600-pc3 12800 حالا این رمو جدید از هر برندی با مشخصات همین رمایی که دارم باشه مشکلی نداره؟ بعد کلا 12 گیگ رم مشکلی نداره یا باید جفت کنم (منظورم 16 کردنه)مدل مادربورد هم b85

آخرین ویرایش:

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,609
نام
defective pixel
سلام فرشید جان
چندتا سوال
۱. مانیتور ۲۴ اینچ ۲کی یا ۴کی چی تو بازار هست؟
۲. vg238 Asus الان نو و دست دوم چه قیمته؟
۳. گرافیک ۷۷۰ رو با ۱۰۶۰ عوض کنم راندمان به چشم میاد؟ با ۴۸۰ عوض کنم چی؟
۴. ۷۷۰ اسوس ۲ گیگ رو دست دوم چند قیمت بدم خوبه؟
۵. کیس گرین ایکس ۴ رو دست دوم چند قیمت بدم خوبه؟
با تشکر

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر