عکسهای قطعات و سیستم های اعضای بازیسنتر

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
قسمتی شد تا 1 هارد دیگه اضافه کنم تا به مجموع بیش از 30 ترابایت هارد برای ارشیو خانگی برسم هارد از سری جدید barracuda هست که به تازگی با گارانتی 2 ساله سازگار وارد ایران شده نسخه ی 4 ترابایتیشم فعلا فقط 1 جا در ایران داره که منم از همون جا تهیه کردم.

مشخصات سیستم:
6700k@ 4.4ghz
le grand macho rt custom fan(ty-149)
trident z 3000 cl14@3467 cl15
maxium hero viii
gtx 1080 gaming x @2127mhz max
sound blaster z
evga 1000 p2 platinium
30TB HDD+

djmoslemok

کاربر سایت
Aug 23, 2007
351
نام
مسلم
سلام دوستان

کمک

4 تا فن سفارش دادم

GREEN GF140W-PWM Case Fan یک عدد

GREEN GF120FSB Case Fan سه عدد

و می خوام اضافه کنم به سیستمم -البته فن های قبلی همه حذف میشن عمرشونو کردند دیگه

به نظر شما چجوری اضافه کنم ؟

140 LED دار رو میتونم هم روی در به سمت کارت گرافیک قرار بدم !(تور فلزی میگیرم و تمیز از بیرون قرار میدم و فن از داخل پیچ میکنم)

هم می تونم کف کیس سوراخ هایی ایجاد کنم و 140 رو اونجا قرار بدم !

چجوری بهتر ه؟

• Like
Reactions: ehsanservat

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
1 پشنهادی که دارم اینه که فن کیس اصلا استفاده نکنید بیشتر باعث افزایش حرارت می شه تا کاهش حرارت بهترین راهکار اینه که در کیس رو باز بذارید علتشم کاملا علمیه چرا که هم cpu هم gpu با فن خودشون کار می کنن این کار باعث می شه در سرعت فنشون به خاطر تغییرات فشار هوا تداخل ایجاد بشه یا مسیر گردش هوا به هم بخوره بهترین کارایی برای استفاده در هوای باز هستش 1 فن هم جلوی کیس استفاده کنید تا هاردها کمی خنک بشن. اگرم در کیس بسته هست بهتره 1 فن فقط در بالای کیس نصب کنید بعضی ها هستن 7 8 تا فن داخل کیس جا می دن فکر می کنن هر چی بیشتر فن بذارن کیس بیشتر خنک می شه اما نمی دونن که بدترش می کنن. اگرم برای زیبایی استفاده می کنید که داستانش جداس اما می تونید سرعت فن ها رو به حداقل کاهش بدید.

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
1 پشنهادی که دارم اینه که فن کیس اصلا استفاده نکنید بیشتر باعث افزایش حرارت می شه تا کاهش حرارت بهترین راهکار اینه که در کیس رو باز بذارید علتشم کاملا علمیه چرا که هم cpu هم gpu با فن خودشون کار می کنن این کار باعث می شه در سرعت فنشون به خاطر تغییرات فشار هوا تداخل ایجاد بشه یا مسیر گردش هوا به هم بخوره بهترین کارایی برای استفاده در هوای باز هستش 1 فن هم جلوی کیس استفاده کنید تا هاردها کمی خنک بشن. اگرم در کیس بسته هست بهتره 1 فن فقط در بالای کیس نصب کنید بعضی ها هستن 7 8 تا فن داخل کیس جا می دن فکر می کنن هر چی بیشتر فن بذارن کیس بیشتر خنک می شه اما نمی دونن که بدترش می کنن. اگرم برای زیبایی استفاده می کنید که داستانش جداس اما می تونید سرعت فن ها رو به حداقل کاهش بدید.
مبارکت باشه سیستم جدید ، دلیلت تناقض داره با چیزی که علم پیشنهاد کرده ، شما وقتی که درب کیس رو باز میزاری اول اینکه اجازه دادی اجسام خارجی راه نفوذ به کیس پیدا کننو کثیف بشه داخلش ، دوم اینکه جریان گردش هوا وقتی میسرو مطلوبه که درب کیس بسته باشه و در حال چرخش باشه این روند . باز کردن درب کیس اونم در کیسهای امروزی یا حتی دیروزی اشتباهه . اگر خوب بود درب طراحی نمیکردن پنجره میزاشتن :D
قطعات هم این روزا شدن جز ٕ تجملاتو زیبایی منزل .. PSه که گیمو راه میبره .

آخرین ویرایش:

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
مبارکت باشه سیستم جدید ، دلیل علمیت تناقض داره با چیزی که علم پیشنهاد کرده ، شما وقتی که درب کیس رو باز میزاری اول اینکه اجازه دادی اجسام خارجی راه نفوذ به کیس پیدا کننو کثیف بشه داخلش ، دوم اینکه جریان گردش هوا وقتی میسرو مطلوبه که درب کیس بسته باشه و در حال چرخش باشه این روند . باز کردن درب کیس اونم در کیسهای امروزی یا حتی دیروزی اشتباهه . اگر خوب بود درب طراحی نمیکردن .
قطعات هم این روزا شدن جز ٕ تجملاتو زیبایی منزل .. PSه که گیمو راه میبره .

غیر از اینکه بارها خودم تست های مختلف انجام دادم اطلاعاتم هم در این زمینه بدک نیست بحث زیادی هست در این رابطه اما خوب بحث تخصصی اینجا جاش نیست فقط اینو بدونید که این فن گذاری ها تاثیر منفی هم دارن می تونید تست هم بکنید.

طراحی درب کیس دلیل های زیادی داره اما دلیلش مسیر گردش هوا نیست اگر در جایی هستید که هوای مرطوب نداره در کیس باز باشه هیچ مشکلی نیست گرد و خاک تاثیر خیلی کمی در افزایش حرارت قطعات داره مگه دیگه خیلی زیاد بشه 1 سال تمیزش نکنید کیس هم عین سایر وسایل منزل باید گرد گیری بشه هر چند وقت 1 بازی اما نگرانی از بابت حرارت نداشته باشید تازه بگذریم برخی اوقات گرد و خاک باعث کاهش حرارت هم می شه که اینم جای بحث خودش رو داره.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
تجربیات خودتون رو s.1 عزیز قاطی نکنید با علم و فَکت !
حرف های شما کاملا اشتباهه طبق 1000 مقاله علمی سخت افزار در این باره

علم و فکت کار من هست من خودم مقاله isi در این زمینه ها دارم. اگر منبعی دارید بذارید لطفا. 1000 تا مقاله ی علمی اگر خوندید که رسما باید الان 70 80 سالتون باشه کارتون خیلی درسته البته منظورم مقاله ی علمی isi داوری شده هست که اعتبار داره.

باورهای غلط زیادی بین مردم وجود داره که اصرار هم برش دارن اما این باورها غلط هست و با این نوع برخوردها هم زیاد اشنایی دارم.

فن کیس باید با اطلاعات دقیق با توجه به کیس با سیستم بسته شده انجام بشه اما شک نکنید که cpu cooling یا gpu cooling در شرایط محیطی کاملا باز که بر اساس هست سینک و فن طراحی شدن خنک تر کار می کنن حتی اضافه کردن فن هم باید با توجه به نوع طراحی که با توجه به اون زاویه ی فن اهمیت پیدا می کنه در غیر این صورت باعث کاهش کارایی می شید. علت این داستان ها هم بر می گرده به چندین فاکتور مهم از جمله فشار هوا

من نمی دونم شما چند سالتونه می شه تا چه حد با شما بحث کرد اما بد نیست نگاهی به بحث ها که برای دیگران هم عجیب هست بندازید.
اینم برای کسایی که علاقه دارن"

1 نگارش جالب در این زمینه
Why Fans Don’t Always Make Things Cooler
Added more case fans now CPU hotter WTF! - CPUs - Tom's Hardware
Weird.....why does the temperature rise when the fan speed goes up? - [Solved] - Overclocking
CPU temp increasing and CPU fan slowing down if case fan is added - [Solved] - CPUs

این مصداق اتفاقاتی هست که قبلا طرف برای 360 می یومد فن پشت کنسول می خرید بعد کنسولش زودتر می سوخت یا اگه jail کرده بود می دیدید دماش بالاتر رفته به جای اینکه پایین تر بیاد.

آخرین ویرایش:

DeadPooLX

کاربر سایت
Jul 28, 2016
466
علم و فکت کار من هست من خودم مقاله isi در این زمینه ها دارم. اگر منبعی دارید بذارید لطفا. 1000 تا مقاله ی علمی اگر خوندید که رسما باید الان 70 80 سالتون باشه کارتون خیلی درسته البته منظورم مقاله ی علمی isi داوری شده هست که اعتبار داره.

باورهای غلط زیادی بین مردم وجود داره که اصرار هم برش دارن اما این باورها غلط هست و با این نوع برخوردها هم زیاد اشنایی دارم.

وقتی درِ کیس باز باشه هوای تولید شده ناشی از فن ها مسیر مشخصی برای خاج شدن نداره
وقتی درب کیس بسته باشه هوای گرم داخل کیس و به بالا هدایت میشه و از طریق اون سوراخ هایی که بالای کیس طراحی شده به بیرون هدایت میشه
وقتی در کیس باز باشه گرد و خاک و رطوبت روی قطعات میشینه و هم باعث کمتر شدن عمرشون میشه هم گرمای بیشتر

این یه فکت علمی هست حالا شما نظرت خلاف این هست بگو به نظر من حداقل که ملت گمراه نشن !
------
با صاحب تاپیک هم دعوا نکن :D

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435

شما وقتی یک کارت گرافیک میخری یک قاب دورش هست و فقط واسه زیباییش نیس ، بخاطر انتقال گردش هوا در تمام نقاطه ، شما وقتی مادربردهای G1 گیگا یا بهتر ایسوس رو میخری خنک کننده های جدید با یک قاب پوشش داده شدن و یک فن که برای انتقال و دفع درست حرارت روشون تعبیه شده ، شما وقتی سر به مقاله های بزرگو کوچک میزنی یا میری سایت tom,s hardware بهترین دریچه ی خنک کننده رو بین دمو بازدم فنها میدونه ، چون گردش هوا مثل چرخ دنده منظمو چرخه ی تکرارش به هوای مطلوب داخل کیس منتهی میشه. اگر حرف شما سند بود بهترین شرکتهای دنیا در زمینه خنک کننده مثل کولرمستر که هزینه های سرسام آوری در زمینه آرگونومی پیاده میکنن ، با توجه به حرفو مقاله isi شما حتما سراغتون میومدن:D ، اینکه شما دوس داری اینجوری باشه ربطی به باور غلط نداره , ۱۰ سال پیش این باور بین عموم رایج بود که این اشتباه بارها در مقاله های مختلف در موردش صحبت شد .
حالا من موندم با خنک کننده های مایع و سیستمی که شما به قول خودت بستی چه نیازی به فنو باز گذاشتن درب کیس ، کلا همه چیزت الان تناقض داره :D

کلا وقت تلف کردنه کارهای PCگیمرا ، اطلاعاتشون در مورد خود PC هم ضعیفه:D

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,609
نام
defective pixel

فن کیس باید با اطلاعات دقیق با توجه به کیس با سیستم بسته شده انجام بشه اما شک نکنید که cpu cooling یا gpu cooling در شرایط محیطی کاملا باز که بر اساس هست سینک و فن طراحی شدن خنک تر کار می کنن حتی اضافه کردن فن هم باید با توجه به نوع طراحی که با توجه به اون زاویه ی فن اهمیت پیدا می کنه در غیر این صورت باعث کاهش کارایی می شید. علت این داستان ها هم بر می گرده به چندین فاکتور مهم از جمله فشار هوا

من نمی دونم شما چند سالتونه می شه تا چه حد با شما بحث کرد اما بد نیست نگاهی به بحث ها که برای دیگران هم عجیب هست بندازید.
اینم برای کسایی که علاقه دارن"

1 نگارش جالب در این زمینه
Why Fans Don’t Always Make Things Cooler
Added more case fans now CPU hotter WTF! - CPUs - Tom's Hardware
Weird.....why does the temperature rise when the fan speed goes up? - [Solved] - Overclocking
CPU temp increasing and CPU fan slowing down if case fan is added - [Solved] - CPUs

این مصداق اتفاقاتی هست که قبلا طرف برای 360 می یومد فن پشت کنسول می خرید بعد کنسولش زودتر می سوخت یا اگه jail کرده بود می دیدید دماش بالاتر رفته به جای اینکه پایین تر بیاد.
یه لینک از مقاله آی اس آی تون واسم بفرستین لطفا.

• Like
Reactions: Annunaki ™

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
وقتی درِ کیس باز باشه هوای تولید شده ناشی از فن ها مسیر مشخصی برای خاج شدن نداره
وقتی درب کیس بسته باشه هوای گرم داخل کیس و به بالا هدایت میشه و از طریق اون سوراخ هایی که بالای کیس طراحی شده به بیرون هدایت میشه
وقتی در کیس باز باشه گرد و خاک و رطوبت روی قطعات میشینه و هم باعث کمتر شدن عمرشون میشه هم گرمای بیشتر

این یه فکت علمی هست حالا شما نظرت خلاف این هست بگو به نظر من حداقل که ملت گمراه نشن !
------
با صاحب تاپیک هم دعوا نکن :D

شما در ابتدا نگفتی چند سالتونه؟ در مورد رطوبت که بالا اشاره کردم نیازی به توضیح بیشتر نیست. راجب گرد و خاک هم همچنین. هوای گرم تمایل به حرکت به سمت بالا داره پس نیازی به راهنمایی نداره هوای سرد هم می ره پایین اونم نیازی نداره این از این نکته ی بعدی اینه که فن ها در فشار هوای کمتر بهتر کار می کنن افزایش فن داخل کیس یعنی افزایش فشار کلی داخل کیس یعنی گرم تر شدن cpu-gpu اما پس چرا فن؟ این فن ها در حقیقت برای خنک سازی هارد مادربرد یا رم یا سایر اجزا دیگه کیس هستن اما عملا غیر از هارد بقیه ی اجزا نیازی به خنک سازی بیشتر ندارن مگه شرایط خاص هوایی یا محیطی یا تحت oc خاص.
حتما می دونید که همه ی اورکلاکرها از سیستم باز استفاده می کنن چرا؟ داخل همون 1000 تا مقاله ای که خونید حتما اشاره شده مطالعه کنید.

شما وقتی یک کارت گرافیک میخری یک قاب دورش هست و فقط واسه زیباییش نیس ، بخاطر انتقال گردش هوا در تمام نقاطه ، شما وقتی مادربردهای G1 گیگا یا بهتر ایسوس رو میخری خنک کننده های جدید با یک قاب پوشش داده شدن و یک فن که برای انتقال و دفع درست حرارت روشون تعبیه شده ، شما وقتی سر به مقاله های بزرگو کوچک میزنی یا میری سایت tom,s hardware بهترین دریچه ی خنک کننده رو بین دمو بازدم فنها میدونه ، چون گردش هوا مثل چرخ دنده منظمو چرخه ی تکرارش به هوای مطلوب داخل کیس منتهی میشه. اگر حرف شما سند بود بهترین شرکتهای دنیا در زمینه خنک کننده مثل کولرمستر که هزینه های سرسام آوری در زمینه آرگونومی پیاده میکنن ، با توجه به حرفو مقاله isi شما حتما سراغتون میومدن:D ، اینکه شما دوس داری اینجوری باشه ربطی به باور غلط نداره , ۱۰ سال پیش این باور بین عموم رایج بود که این اشتباه بارها در مقاله های مختلف در موردش صحبت شد .
حالا من موندم با خنک کننده های مایع و سیستمی که شما به قول خودت بستی چه نیازی به فنو باز گذاشتن درب کیس ، کلا همه چیزت الان تناقض داره :D

کلا وقت تلف کردنه کارهای PCگیمرا ، اطلاعاتشون در مورد خود PC هم ضعیفه:D

شما که اصلا معلوم نیست راجب چی دارید بحث می کنید قاب گرافیک چه ربطی به بحث ما داره اخه قاب برای انتقال صحیح حرارت روی هیت سینک ها هست در حقیقت تا حدی زاویه ی هوای ورودی رو مشخص می کنه اصلا این 1 بحث دیگه ای هست.
اشتباهات اینقدر زیاد شده که در سطح جهانی شاهدش هستیم evga با طراحی فاجعه کولینگش که الان اصلاحش کرده باعث تعجبه طراحی افتضاح سیستم xbox360 که اصلا تبدیل به ضرب المثل شده جایی برای حرف حتی برای شرکت های بزرگ هم نذاشته

من 1 پیشنهاد برای شما دارم که جای جبهه گیری برید کمی مطالعه کنید با منبع عین منابعی که من گذاشتم برگردید احتمالا جواب خیلی از سوالاتون داده می شه. شک نکنید pc gamer ها اطلاعاتشون از کنسول گیمرها بیشتره اصلا کنسول برای همین ساخته شده برای همینم کار کردن باهاش راحته

DeadPooLX

کاربر سایت
Jul 28, 2016
466
شما در ابتدا نگفتی چند سالتونه؟

حتما می دونید که همه ی اورکلاکرها از سیستم باز استفاده می کنن چرا؟ داخل همون 1000 تا مقاله ای که خونید حتما اشاره شده مطالعه کنید.

اول اینکه وقتی شما تازه عضو این سایت شدی من همین تاپیکی که توش داری پست میدی رو زدم و قطعات سیستمم بالاترین قطعات موجود در بازار بود به دلیل علاقه ای که داشتم (میتونی پست های اول تاپیک رو بخونی ) کاربر Vahid_Ba یوزر قبلیم بود که بن شد
پس سنم از شما خیلی بیشتره مطمئن باش

اورکلاکر ها از سیستم باز استفاده میکنن به دلیل راحتی کار با LN2 شما نمیخواد این چیزها رو یاد من بدید این تاپیک آموزش اورکلاک از من در 6 سال پیش :
اموزش اورکلاک کارت گرافیک (VGA) با برنامه Afterburner

دیگه بحثی با شما ندارم حق با شماست بیخیال این قضایا
شما مقالت رو در مورد درب کیس توی ISI بده و راحت باش

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
اول اینکه وقتی شما تازه عضو این سایت شدی من همین تاپیکی که توش داری پست میدی رو زدم و قطعات سیستمم بالاترین قطعات موجود در بازار بود به دلیل علاقه ای که داشتم (میتونی پست های اول تاپیک رو بخونی ) کاربر Vahid_Ba یوزر قبلیم بود که بن شد
پس سنم از شما خیلی بیشتره مطمئن باش

اورکلاکر ها از سیستم باز استفاده میکنن به دلیل راحتی کار با LN2 شما نمیخواد این چیزها رو یاد من بدید این تاپیک آموزش اورکلاک از من در 6 سال پیش :
اموزش اورکلاک کارت گرافیک (VGA) با برنامه Afterburner

دیگه بحثی با شما ندارم حق با شماست بیخیال این قضایا
شما مقالت رو در مورد درب کیس توی ISI بده و راحت باش

اهان پس شما کاربر مورد بحث vahid هستید؟ منم این نام کاربریم دومم هست من از سال 2007 اینجام
نخیر عزیز من شما که نمی دونی بدون اورکلاکر ها در چند بخش مختلف اور می کنن نه فقط ln2 بخش ایر هم در سیستم باز انجام می شه حالا نمی دونم با چه انگیزه ای می گید اورکلاک در کیس بسته با فن بهتره من همچین چیزی ندیدم:D

بعضی ها اینقدر در خوندن بی دقت هستن که من گفتم مقاله ی isi دارم نگفتم راجب این مسئله مقاله دادم ادم نا امید می شه این میزان بی دقتی رو مشاهده می کنه. من فقط در جواب این دوستمون که گفتن شما علمی بلد نیستید بحث کنید گفتم 1 مثقال اطلاعاتی به هر حال دارم که با منبع معتبر نه از خودم راجب علم صحبت کنم چرا که این مسائل قبلا اثبات شده فقط همه در جریانش نیستن منم فقط فقط فقط قصدم راهنمایی هست و اگر ایرادی در حرف هام هست خوشحال می شم بهم بگید نه اینکه مسخره کنید با مسخره کردن فقط خودتون رو مسخره می کنید.
کار با msi after burner هم دیگه هر کسی بلده هنر خاصی انجام ندادید.

سن شما هم 26 هست که 2 سال از من کمتره این قطعا تون هم مثل قطعی های قبلیتون هست.

آخرین ویرایش:

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,609
نام
defective pixel
@s.1
اینکه شما تو یه فیلد دیگه مقاله ای اس ای دارید واسه هیچ کس تو این تاپیک مهم نیست و درستی حرفتون رو اثبات نمیکنه ! (مسخره است اصلا)
الان بحث شده که اورکلاک با کیس باز بهتره؟ چه ربطی به حرف اولیه تون داره؟ شما میگین فن استفاده نکنین چون بدرد نمیخوره. اصلا چه ربطی به اورکلاک داره؟
اون ایونت اورکلاک که دیدید رو تست بنچ سیستم رو اورکلاک میکنن کلا فرق داره با سیستمی که قراره چند سال کار کنه و مدام روشن باشه.
اصلا از لجاظ علمی! برای درست بودن جریان هوا توی کیس ها باید در کیس بسته باشه وگرنه گرون ترین کیسی که شما میخرید با یه حلبی هیچ فرقی نمیکنه.

باز بودن در کیس (جدا از سیستم های اورکلاک که فقط میخوان به فرکانس خاصی برسن و پایداری سیستم تو بلند مدت مهم نیست) فقط در شرایطی نسب به بسته بودن کیس و استفاده از
سیستم خنک کننده درست حسابی مزیت داره که بودجه خرید سیستم خیلی خیلی پایین باشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر