اپیک از نسل خیره‌کننده‌ی بعدی موتور آنریل رونمایی می‌کند!

The Hoss

کاربر سایت
Apr 7, 2010
1,148
نام
سِد حسین
9u45yiwhyk2jv958gvp7.jpg

شرکت اپیک‌گیمز در نمایشگاه GDC از نسل بعدی موتور آنریل (Unreal Engine) پرده برداری کرد که البته بسیار تحیّر برانگیز ظاهر شد.
همزمان‌ با اینکه تریلر این موتور در حال نمایش بودن، سازند‌ه‌ی موتور اعلام کرد:"این پیشنهادی است که اپیک برای نسل بعدی بازی‌های کامپیوتری ارائه می‌دهد."
صحنه‌های به نمایش درآمده، توسط سری کارت‌های گرافیک انویدیا GTX 500 پردازش شده بود، اپیک افزود: "این حوزه‌ی جدیدی است که می‌توان با فن‌آوری Unreal Engine 3 به وجود آورد."
اپیک در اظهار داشت که: "این دمو به دست Epic با همکاری NVIDIA PhysX و تکنولوژی APEX ساخته و پرداخته شده است، که با تخریب‌پذیری بالا و بخش‌های پوشش همه و همه به هر چه واقعی‌تر شدن تعامل شخصیت و محیط کمک می‌کنند."
نایب رئیس شرکت اپیک، مارک رین (Mark Rein) گفت: "با تشکر از فن‌آوری عظیم NVIDIA PhysX و همچنین DirectX 11 ما Unreal Engine 3 را تسهیل کرده‌ایم تا بتوانیم سطوح بی سابقه‌ای از واقع‌گرایی و تخریب پذیری به وجود آوریم. چیزی‌هایی که نسل بعدی صنعت بازی‌های رایانه‌ای به آنها نیاز خواهند داشت."
این اظهارات به علاوه‌ی چندین تصویر از این فن‌آوری جدید پیشرفت قابل توجه این صنعت را در آینده‌ای بسیار نزدیک نوید می‌دهند.
در تصاویر می‌توانید مشاهده کنید که جزئیات محیط و شخصیت‌ها تا چه اندازه پیشرفت داشته‌اند و همچنین چقدر به واقیت نزدیک‌اند. بر روی هر پیسل کار شده است. تعداد پایلگان (چند‌ضلعی)ها بسیار بیشتر شده است، سایه‌ها بسیار پرجزئیات تر و افکت‌ها قدرتمندتر از قبل ظاهر شده‌اند و هر لحظه به واقعیت نزدیکر تر می‌شوند!
تصاویر جدید از این موتور:

تصویری از نورپردازی چهره‌ی شخصیت:
uas9q3mce14w8i26yh6.jpg

دو تصویر از یک سیگار در دو لحظه‌ی متفاوت:
b6xivrhdu72ie4xncl2.jpg

fyo69sfad1k2tc5m4hx.jpg

تماشای تریلر منتشر شده [با سپاس از Gartall (فرخ)]:
منبع

آخرین ویرایش:

Zalamen

کاربر سایت
Mar 15, 2009
472
نام
محسن
دوستان آرامش خود رو حفظ کنند!:d
اگر این جلوه از قسمت Gameplay که نسل بعدی UE3 می‌توه پشتیبانی کنه نبود که دیگه اپیک عقب مانده نبود بیاد نشونش بده، در حال حاضر دمو‌های CG با گرافیک خیلی بهتری هم در دسترس هست.
به نظر من قریب به 100 درصد میشه گفت که گیم‌پلی خواهد بود.
اما به شخص توی ذهن خودم گرافیک خیلی بهتری رو برای نسل بعدی بازی‌ها داشتم! قطعاً این دمو خیلی خیلی خوبه واسه‌ی نسلی بینابین، ولی نسل بعد می تونه بهتر هم باشه.
اما این نسل بینابین از نظر من در جای خودش خیره‌کننده‌ست!:d

خب آنریل توی این نسل یک موتور به قول شما بینابین بود و به نظر من در نسل های بعدی هم همین طور خواهد بود.

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
قرار نیست روی این نسل از کنسولا بیاد که!

وحید فکر کنم منظورش این هستش که حتی روی نسل بعد کنسول ها هم نمیشه این گرافیک را مشاهده کرد!

البته حرف بی موردی هم نزده حالا حالا ها gpuای نمیاد که قدرت سه تا 580را داشته باشه!

game.fun

کاربر سایت
Dec 13, 2009
945
وحید فکر کنم منظورش این هستش که حتی روی نسل بعد کنسول ها هم نمیشه این گرافیک را مشاهده کرد!

البته حرف بی موردی هم نزده حالا حالا ها gpuای نمیاد که قدرت سه تا 580را داشته باشه!
ایولا! شما و آقا وحید احیانا تو nvidia یا مایکرو یا سونی کار نمی کنید؟!
شما نگران نباش! اونی که داره کنسول میسازه سوادش از من و شما بیشتره و میدونه چیکار کنه که این گرافیک که هیچ بالاترشم اجرا کنه! :)

game.fun

کاربر سایت
Dec 13, 2009
945

شما نگران نباش! اونی که داره کنسول میسازه سوادش از من و شما بیشتره و میدونه چیکار کنه که این گرافیک که هیچ بالاترشم اجرا کنه! :)
من نمیدونم شماها چقدر از تکنولوژی های بکار رفته تو این کارتها خبر دارید که اینطوری نظر می دید!

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
من نمیدونم شماها چقدر از تکنولوژی های بکار رفته تو این کارتها خبر دارید که اینطوری نظر می دید!

دوست من بهترین و قوی ترین شرکت ها در تولید GPUشرکت های NvidiaوAMDهستن!نه سونی و مایکروسافت!اگر هم قرار باشه در اینده نزدیک کارت گرافیکی بیاد قدرت و کاراییش اندازه سه تا 580باشه وابسته به عملکرد و تصمیم این دو تا شرکت هستش!هر چند من خودم خوش بین هستم که تا زمان انتشار کنسول های نسل بعد کارت گرافیکی میاد که فراتر از 3 تا 580 قدرت داره!فراموش نکن سه تا کارت 580معادل1500دلار هستش!یعنی کارت گرافیکی که قدرت سه تا 580 داشته باشه باید قیمتی تقریبا یک پنجم1500دلار داشته باشه تا هزینه ساخت کنسول بالا نره!

اونی که داره کنسول میسازه سوادش از من و شما بیشتره
شرکت سونی و مایکروسافت هر چقدر هم سواد داشته باشن فعلا در حدی نیست که برات یک GPUبسازن که هم قدرت سه تا 580 داشته باشه و قمیتش یک پنجم1500دلار باشه!

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
شرکت سونی و مایکروسافت هر چقدر هم سواد داشته باشن فعلا در حدی نیست که برات یک GPUبسازن که هم قدرت سه تا 580 داشته باشه و قمیتش یک پنجم1500دلار باشه!
ببین شما نگاه به الان نکن, سال 2006 که کنسول PS3 روانه بازار شد قدرت پردازش گرافیکیش چند برابر بهترین کارت گرافیک های اون زمان بود ؟ یا سال 2005 که 360 ریلیس شد ؟
مطمئن باش قدرت گرافیکی کنسول های نسل بعد بیش از سه تا 580 نباشه کمتر هم نیست!

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
من انتظار دارم نسل بعد حداقل قدرت 6 برابر این 580 رو داشته باشن . یعنی چی بابا ما کیفیت بالا میخوایم .چون نسل بعد احتمالا 10 سالی عمر میکنه با توجه به این وضعی که این نسل داره طی میکنه . :D

qwerty23

کاربر سایت
Nov 21, 2009
280
دوست من بهترین و قوی ترین شرکت ها در تولید GPUشرکت های NvidiaوAMDهستن!نه سونی و مایکروسافت!اگر هم قرار باشه در اینده نزدیک کارت گرافیکی بیاد قدرت و کاراییش اندازه سه تا 580باشه وابسته به عملکرد و تصمیم این دو تا شرکت هستش!هر چند من خودم خوش بین هستم که تا زمان انتشار کنسول های نسل بعد کارت گرافیکی میاد که فراتر از 3 تا 580 قدرت داره!فراموش نکن سه تا کارت 580معادل1500دلار هستش!یعنی کارت گرافیکی که قدرت سه تا 580 داشته باشه باید قیمتی تقریبا یک پنجم1500دلار داشته باشه تا هزینه ساخت کنسول بالا نره!

ببین دوست عزیز هنوز نسل جدید کارت های nvidia نیومده. به گفته خودشون چیزی که سال 2013 قراره بدن حداقل 7 برابر از 580 قویتره. معماری این کارتهای fremi قراره به تاریخ سپرده بشه و من فکر کنم یه چیزی در حد کارتهای Maxwell که قراره 2013 بیاد میره رو کنسولهای نسل بعد که قراره برای نورپردازی استفاده بشن. اصل گرافیک نسل بعد نور پردازیه که تو این موتور زیاد ندیدیم.

dpgflopswatt.jpg

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
ببین شما نگاه به الان نکن, سال 2006 که کنسول PS3 روانه بازار شد قدرت پردازش گرافیکیش چند برابر بهترین کارت گرافیک های اون زمان بود ؟ یا سال 2005 که 360 ریلیس شد ؟
!

دوست عزیز اولین ps3اگر اشتباه نکنم نوامبر 2006 عرضه شد که دارای تراشه گرافیکیg70انودیا که قوی ترین اون 7800و 7900 بودن!اما انویدیا همان سال 2006کارت 8800GTXرا منتشر کرد و بعدش 8800ULTRAکه دوستانی تاریخچه این گرافیک ها یادشون باشه می دونند چه گرافیک های موفقی بود و چقدر از 7800قوی تر بود!(پس زمانی که پی اس3 اومد نه تنها کارت گرافیکش قویتر از گرافیکهای اون زمان نبود بلکه ضعیف تر هم بود! )ضمنا سری 8000که سال 2006 اومد از DX10پشتیبانی می کرد در صورتی که سری 7000از DX9Cپشتیبانی می کرد!
در واقع سونی اومد از پخته ترین و کامل ترین کارت های DX9استفاده کرد و اخرین کارت DX9!منظورم از اخرین کارت DX9کارت هایی هستش فقط از DX9پشتیبانی می کردند!
مطمئن باش قدرت گرافیکی کنسول های نسل بعد بیش از سه تا 580 نباشه کمتر هم نیست

خب بستگی به این داره کنسول های نسل بعد کی منتشر بشن؟!
برای مثال اگر سال بعد بیان که خب عملی نیست کارتی داشته باشن اندازه 3 تا 580!
برای مثال اگر 5 سال بعد بیان خب معلومه gpuدارن قوی تر از 3 تا 580!

ببین دوست عزیز هنوز نسل جدید کارت های nvidia نیومده. به گفته خودشون چیزی که سال 2013 قراره بدن حداقل 7 برابر از 580 قویتره. معماری این کارتهای fremi قراره به تاریخ سپرده بشه و من فکر کنم یه چیزی در حد کارتهای Maxwell که قراره 2013 بیاد میره رو کنسولهای نسل بعد که قراره برای نورپردازی استفاده بشن. اصل گرافیک نسل بعد نور پردازیه که تو این موتور زیاد ندیدیم.

نسل های جدید انویدیا کپلر و MAXWELLهستن!ضمنا هم عرض کردم گفتم نسل بعد احتمالش خیلی زیاد3 برابره 580 باشه!
ضمنا هر چی جلو میریم سیر پیشرفت کارت های گرافیک سریع تر میشه!اما این را هم در نظر داشته باشه فعلا کپلر و MAXWELLدر حد نمودار و حرف هستش!باید ببینی معماری اون کارت های گرافیکی چی میشه و مشخصات کارت هاشون چیه!
اما به تاریخ بد نیست نگاه کنیم ایا کارت 580 7 برابر 8800ULTRAیا9800GX2قدرت داره!هر چند خب 580 معماری فوق العاده بهتر و تکنولوژی های جدیدتری داره اما کاراییش در مجموع 7 برابر نیست!

آخرین ویرایش:

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
@ amirmahmood
اگر اینجوری بود که شما میگی کنسول ها باید سالها پیش منسوخ میشدن نه اینکه تا الان خیلی خوب عمل کردن و جلو اومدن.
در ضمن با کدوم کارت گرافیک 7800 یا 7900 ـی میشه بازی مثل Uncharted 2 , KZ3 , GOW 3 , LOS , RDR و... رو اجرا کرد ؟

• Like
Reactions: Skychaser and u.s.a

game.fun

کاربر سایت
Dec 13, 2009
945
جناب amirmahmood بحث با شما آب در هاونگ کوبیدنه!
جالبه اول میاین تز میدین که این گرافیک حداقل 3 تا 580 میخواد که نه منبعی برای حرفتون هست نه استدلالی!
بعدشم یه تز دیگه میدین که سونی و مایکرو و ... نمیتونن فلان کارو بکنن!
مگه زمانی که کنسول ها میان قدرتی معادل قدرت یه سیستم 400$ دارن؟!!!
معماری کنسول با معماری PC فرق داره! فرق تو معماری هم مستقیما فرق در هزینه هستش!
پس نگید چون این با 3 تا 580 اجرا میشه (که تازه هیچ سند و مدرکی هم پشت این حرف نیست!) کنسول هم قیمتش خیلی میره بالا! چون با یه سیستم 400$ نمیشه بازی در حد KZ یا Uncharted یا GOW یا GeOW یا AW یا ... اجرا کرد!

ولی در مجموع حق با شماست!
منم سعی میکنم در اولین تماسم با سران سونی و مایکرو شما را بهشون معرفی کنم که از هوش سرشار و اطلاعات فرای اطلاعات اونها، استفاده کنن! :)

در صورتیکه خواستید بحث رو ادامه بدید:
1- یه منبع یا یه استدلال تخصصی در مورد اینکه این گرافیک چرا نیاز به 3 تا 580 داره بدید!
2- یه استدلال دیگه که چرا سونی و مایکرو و ... نمیتونن همچین کنسولی با اون قیمت بدن!

آخرین ویرایش:

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
@ amirmahmood
اگر اینجوری بود که شما میگی کنسول ها باید سالها پیش منسوخ میشدن نه اینکه تا الان خیلی خوب عمل کردن و جلو اومدن.
در ضمن با کدوم کارت گرافیک 7800 یا 7900 ـی میشه بازی مثل Uncharted 2 , KZ3 , GOW 3 , LOS , RDR و... رو اجرا کرد ؟

این بخاطر نوع پردازشی که کنسول ها انجام میدن . تو PC پردازش ها نسبت به همون قطعه که کنسول داره دیر تر صورت میگیره .
( پیشنهادم اینه که کل تاپیک رو بخونید )

اما . یادمون نره که این بازی ها هم برای سیستم کنسول تا حد امکان بهینه میشن . برای PC اینطوری نیست .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر