نسخه ی PC بازی Crysis2 ابتدا بدون DX11 منتشر می شود.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
استودیوی Crytek هیچ برنامه ای برای انتشار DX11 برای Crysis 2 ندارد.

گزارشهای منتشر شده بر اساس اخبار غیر رسمی نشان می دهد که نسخه ی Crysis 2 برای PC در زمان تاریخ انتشار-که 25 مارس برای US هست- به مانند کنسولها فقط از DX9 پشتیبانی خواهد کرد و پشتیبانی DX11 هم مدتی پس از آن-که هنوز مشخص نیست- بصورت یک Patch برای بازی منتشر خواهد شد.

اما حالا بعد از چند روز از انتشار بازی مسول روابط عمومی سایت Mycrysis.com که بصورت رسمی تمام اخبار Crysis رو منتشر می کنه گفته که استودیوی Crytek هیچ برنامه ی برای انتشار DX11 Patch واسه Crysis 2 نداره و این شایعات صحت نداره!

این موضوع را در صورت صحت می توان ضربه ی بزرگی به طرفداران غیر کنسولی این بازی به شمار آورد، چرا که Cevat Yerli شخصا قول داده بود که تیم تحت فرمانش در Crytek زمان زیادی را بر روی نسخه ی PC صرف کرده اند تا مطمئن شوند که طرفداران PC این بازی از نسخه ی جدید آن نا امید نخواهند شد.

منبع 1
منبع 2
منبع 3
منبع 4

آخرین ویرایش:

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
ممنون بابت خبر!
------------
خب اولین بازی dx11ای نیست که بعدا بصورت پچ عرضه میشه!
قبلا battleforgeوf1 2010هم بصورت یک پچ dx11شون منتشر شد!
اتفاقا یک نسخه dx11بدون نقص و بهینه بدن بیرون بهتره تا همون اول dx11را منتشر کنن و ....

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
حالا در حد شایعه است، بزارید اول تایید بشه بعد بتوپید به Crytek و بگید از اول میدونستید و...

بعد یعنی از DX10 هم پشتیبانی نمیکنه؟

• Like
Reactions: Hamidreza

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
ممنون بابت خبر!
------------
خب اولین بازی dx11ای نیست که بعدا بصورت پچ عرضه میشه!
قبلا battleforgeوf1 2010هم بصورت یک پچ dx11شون منتشر شد!
اتفاقا یک نسخه dx11بدون نقص و بهینه بدن بیرون بهتره تا همون اول dx11را منتشر کنن و ....
اگر واقعا روی نسخه ی PC کار کرده بودن و واسشون مهم بود می تونستن از همون اول بازی رو با DX11 منتشر کنن،دلیلی نداشت که پچ بدن بیرون واسش، نسخه ی اول هم از ابتدا از DX10 پشتیبانی می کرد

بجز اینها اونطور که از بررسی نسخه ی لیک شده ی بازی و همینطور دموی مولتی پیداست اینه که بر خلاف گفته ی رییس crytek، بازی از ابتدا با در نظر داشتن توان کنسولها طراحی و توسعه داده شده، چرا که بعضی از بافتهای بازی بسیار ساده و با جزییات پایین هستن تا حافظه ی کمتری رو اشغال کنن و این بوضوح مشخصه و نسبت به Crysis 1 یک عقبگرد کامل محسوب میشه.

در ضمن خودم هم دوست ندارم بخش Single بازی رو بدون جزییات بالا و آخرین کیفیت قابل پیاده سازی در Cry Engine 3 بازی کنم! خود Crysis هم این توقع رو در من ایجاد کرده.

فکر کنم Cevat Yerli طرفدارای جدید پیدا کرد :p

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
اگر این خبر حقیقت داشته باشه، Crytek به PC ضربه بزرگی وارد کرده.
اینها اینهمه رو PC مانور دادن، اونوقت میخوان DX11 رو با پچ فعال کنن؟)x

bluestar

کاربر سایت
Oct 7, 2005
1,024
اگر واقعا روی نسخه ی PC کار کرده بودن و واسشون مهم بود می تونستن از همون اول بازی رو با DX11 منتشر کنن،دلیلی نداشت که پچ بدن بیرون واسش، نسخه ی اول هم از ابتدا از DX10 پشتیبانی می کرد

بجز اینها اونطور که از بررسی نسخه ی لیک شده ی بازی و همینطور دموی مولتی پیداست اینه که بر خلاف گفته ی رییس crytek، بازی از ابتدا با در نظر داشتن توان کنسولها طراحی و توسعه داده شده، چرا که بعضی از بافتهای بازی بسیار ساده و با جزییات پایین هستن تا حافظه ی کمتری رو اشغال کنن و این بوضوح مشخصه و نسبت به Crysis 1 یک عقبگرد کامل محسوب میشه.
کاملا موافقم فرشید جان . در عوض تا تنونستند از نورپردازی اغراق آمیز استفاده شده تا ضعف های بازی به چشم نیاد( هر جای بازی رو نگاه میکنی داره ازش نور ساطع میشه!!!!)

Hamidreza

ناظم انجمن
Jun 3, 2008
3,602
نام
حمیدرضا
ای بابا:d یه بازی میخوان عرضه کننا.3ماهه همینجور خبر و مقایسه و DX و...... لباس عروسو یکی بگیره! سر Halo با اون همه عظمت و فروش و عقبه این همه خبر منتشر نشد که سر این داره میشه.جالبه هر خبر جدیدی که منتشر میشه خبر قبلی رو تکذیب میکنه.

• Like
Reactions: Miesam

XagroX

کاربر سایت
Dec 1, 2008
1,268
نام
عرفان
.. کرایتک خودش با حرفهاش و سابقه بازیسازیش توقع همه رو خیلی برده بالا.. حالا معلوم هم نیست زیاد .. اخبار هم که رسمی نیست .. شاید هم پچ خیلی زود بیاد .

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
تو بخش pc که همه تو همین حالت dx9 سر و کله میشکوندن حالا چون dx11 نیست نام امید کننده شده ؟!
مگه کرایسس 1 تو dx15 اجرا میشد ؟!
شرط میبستم اگه الان کرایتک میگفت همین گرافیک داره با dx11 پردازش میشه الان همه جو زده شده بودند .
یه ضرب المثلی هست که الان جاش نیست بگم چون به بعضی ها بر میخوره !

• Like
Reactions: shefer

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
کاملا موافقم فرشید جان . در عوض تا تنونستند از نورپردازی اغراق آمیز استفاده شده تا ضعف های بازی به چشم نیاد( هر جای بازی رو نگاه میکنی داره ازش نور ساطع میشه!!!!)

منم موافق این نظرم بعضی جاهای بازی مثل دیوار واقعا کیفیت بافت گذاری نمیخوام بگم افتضاح ولی در حد یه بازی که ادعای غول گرافیک بودن رو داره نیست.در مورد dx11من فکر میکنم بخاطر لو رفتن بازی قبل از عرضه رسمی بود کرایتک میخواد از این راه شاید خسارت وارده رو جبران کنه.
تو بخش pc که همه تو همین حالت dx9 سر و کله میشکوندن حالا چون dx11 نیست نام امید کننده شده ؟!
مگه کرایسس 1 تو dx15 اجرا میشد ؟!
شرط میبستم اگه الان کرایتک میگفت همین گرافیک داره با dx11 پردازش میشه الان همه جو زده شده بودند .
یه ضرب المثلی هست که الان جاش نیست بگم چون به بعضی ها بر میخوره !
بحث اصلا سر طرفداری از یک بازی یا dx11نیست ادم چیزی رو که میبینه در موردش اظهار نظر میکنه

ac.amir

کاربر سایت
Jul 16, 2009
1,226
این بوضوح مشخصه و نسبت به Crysis 1 یک عقبگرد کامل محسوب میشه.
ای قربون دهنت حرف دل ما را زدی.
با اینکه کرایسیس 2 گرافیکش از بیشتر بازی های امسال بیشتره ولی واقعا با توقعی که ایجاد شده هرچی با خودم کلنجار میرم نمیتونم با گرافیکش کنار بیام و همش یاد نسخه اول می افتم.
کاش جای نسخه اول و دوم عوض میشد.کرایسیس 2 سال 2007 می اومد و کرایسیس امسال.

به هرحال اگه پچی در کار باشه حجمش بالا خواهد بود و نسخه های غیر ستاپ اصلی که تو ایران پر میشه باید خیرش را زد.

Saber

F.A.M.I.L.Y
Loyal Member
Jun 16, 2009
3,878
نام
صابر
این همه ما رفتیم GTX 580 بستیم فقط برا این بازی حالا اینا اومدن میگن DX 11 NO ای تو روحت کریتک
به نظر من همه چیز بر میگرده سر همون دزدی که از بازی شد اینا هم لجشون گرفته میخوان pc باز ها رو بچزونن :d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر