اجرای بازی ها از طریق هارد با فرمت های FAT32/ NTFS

adel3532

کاربر سایت
Mar 7, 2009
898
نام
عادل
نمی دونم والا . اگه هم هارد و ههم sd نباشه اصلا صفحه ی آرم cfg رو نشون نمیده و میپره بیرون . اما وقتی sd رو در بیارم ولی فایلای اجرایی رو هارد باشه و هارد وصل باشه ، صفحه ی اول که آرم رو نشون میده رو میاره بالا و 249 که باید تشخیص بده رو مینویسه اما بعدش فریز می کناه و از هاردم صدای تق تق میاد که مال وقتاییه که ولتاژش کم باشه!
پس نشون میده برنامه رو از رو هارد میخونه اما احتیاج به یه تنظیمات داره که تا آخر از روی اون اجرا کنه . خیلی جالبه ، اگه همون فایلا رو روی یه فلش بریزم و با فلش بخام بازی کنم ، بدون SD بالا میاد . جریان به هارد ربط داره

آخرین ویرایش:

adel3532

کاربر سایت
Mar 7, 2009
898
نام
عادل
محمد من امشب کاملا اتفاقی متوجه شدم که ورژن جدید برنامه (70) خودش بدون احتیاج به Hermes بازی ها رو به صورت wbfs از رو پارتیشن NTFS میخونه !! خیلی عالیه . سرعت خوندن بازی ها هم دو برابر میشه . دیگه مشکل تقسیم فایلای بالا 4 گیگ رو هم نداره ( هرچند 3 تا بازی بالای 4 گیگ داریم ) و لازم نیست بازی به صورت ISO ذخیره بشه
بی زحمت پست اول رو ویرایش کن
به همه ی دوستان هم پیشنهاد می کنم ورژن جدید برنامه رو حتما امتحان کنن که واقعا عالیه
http://filetrip.net/d25611-Configurable-USB-Loader-70.html

MoHammadZero

Gamer
کاربر سایت
Jun 9, 2010
282
نام
MoHammad
محمد من امشب کاملا اتفاقی متوجه شدم که ورژن جدید برنامه (70) خودش بدون احتیاج به Hermes بازی ها رو به صورت wbfs از رو پارتیشن NTFS میخونه !! خیلی عالیه . سرعت خوندن بازی ها هم دو برابر میشه . دیگه مشکل تقسیم فایلای بالا 4 گیگ رو هم نداره ( هرچند 3 تا بازی بالای 4 گیگ داریم ) و لازم نیست بازی به صورت ISO ذخیره بشه
بی زحمت پست اول رو ویرایش کن
به همه ی دوستان هم پیشنهاد می کنم ورژن جدید برنامه رو حتما امتحان کنن که واقعا عالیه
http://filetrip.net/d25611-Configurable-USB-Loader-70.html

سلام من اینو دانلود کردم حالا باید چیکارش کنم ممنون میشم بیشتر توضیح دهید من آماتورم تازه wii گرفتم.

MoHammadZero

Gamer
کاربر سایت
Jun 9, 2010
282
نام
MoHammad
بچه ها من نیو گامارو دارم 2 تا هاردم دارم 1 کی 1 ترا 1 کی هم زیر 100 گیگ ولی بازی با فرمت wbfs که میریزم تو هارد نمیاره این برنامه نیو گاما چه کنم :(

MoHammadZero

Gamer
کاربر سایت
Jun 9, 2010
282
نام
MoHammad
سلام من اینو دانلود کردم حالا باید چیکارش کنم ممنون میشم بیشتر توضیح دهید من آماتورم تازه wii گرفتم.

بچه ها من نیو گامارو دارم 2 تا هاردم دارم 1 کی 1 ترا 1 کی هم زیر 100 گیگ ولی بازی با فرمت wbfs که میریزم تو هارد نمیاره این برنامه نیو گاما چه کنم :(

ماریو رو اجرا کردم :)
دارم راه می افتم

ramaz

کاربر سایت
Dec 31, 2010
494
نام
رضا
دوستان سلام
بنظر شما USB Loader GX 2.3 بيشتر با NeoGamma خوب کار ميکنه يا Homebrew chanel ؟
يا هرکدوم براي خودشون لودر مخصوص دارن؟
بعد من بخوام هر کدوم رو نصب کنم ورژن خاصي براي هر wii داره؟ منظورم اينه که براي هر سيستم منوي جديد يا قديم (سفيد يا مشکي) ios و cios هاش فرق ميکنه؟

و يه سوال ديگه اينکه وقتي با wii Backup Manager بازي رو به صورت wbfs روي فلش ميريزم، فلش حتما بايد با خود نرم افزار بصورت wbfs فرمت شده باشه يا که fat32 هم جواب ميده؟

Hadollica

کاربر سایت
May 11, 2007
184
نام
هادی
سلام من به مشکل برخوردم فلش رو با Wfbs manager فرمت کردم بازی هم روی فلش ریختم تا اینجاش مشکلی نداشتم ولی وقتی فلش رو روی Wii میزارمبه شرطیکه هنگ نکنه (از برنامه های uloader و neogamma استفاده میکنم) بازی رو میشناسه اما وقتی لودش میکنه صفحه سیاه میشه و هیچ چیزی رو لود میکنه !!! یا خدا حالا چی کار کنم؟

reza_abd

کاربر سایت
Apr 22, 2008
117
دوستان من آماتورم اصلا نفهمیدم چی به چیه! من بازی RE 0 رو با حجم 4.5 GIG دانلود کردم به این امید که بریزم تو فلش مموری 8 گیگم و بزنم به Wii و بازی کنم ولی با این آموزشی که خوندم از همه چی نا امید شدم!
اول گفته که توی این قسمت "لیست هارد های پشتیابانی شده توسط این روش" گفته که چک کنید ببینید هاردتون توی این لیست هست یا نه, که این فلش مموری 8 GIG من با مارک HP توی این لیست نیست!!
بعد گفته که "نصب فایل های cIOS" خب منم چون بازیم بیشتر از 4 GIG هستش مجبورم حالت NTFS رو انتخاب کنم که واسه حالت NTFS گفته که 250,248,247 یا 222,223,224 رو از لینک داده شده دانلود کنید که اصلا نفهمدیم منظورش چیه! و توی لینک مورد نظر اصلا عددی مثل 250,248,247 یا 222,223,224 ندیدم من!
بعد در ادامه فرمت کردن هارد رو با استفاده از Easeus Partition Manage گفته که این رو تونستم انجام بدم و فلش 8 گیگم رو به فرمت NTFS در اوردم.
بعد در ادامه " نصب Loader & Forwarder Channel " رو گفته که دیگه اصلا مغزم نکشید! مثلا" مرحله اولش اینجوریه: " فایل CFGNForwarder58-UXCF -v7 Alternate را دریافت کرده و سپس بوسیله WAD-Manager بر روی کنسول خود نصب کنید " خب چجوری من از طریق WAD-Manager فایل CFGNForwarder58-UXCF -v7 Alternate رو نصب کنم تو Wii؟؟ بابا لطفا سطح دیپلم توضیح بدین واسه من :(
باقی آموزش رو هم که دیگه اصلا سمتش نرفتم چون می دونستم ضایع میشم.
من این همه رفتم Wii خریدم + یه TV Monitor + یه کابل کامپوننت 5 فیشه + یه دسته که بتونم RE هارو بازی کنم ولی همش دارم ضد حال می خورم. اول اینکه این کابل کامپوننت 5 فیشه رو که به TV Monitor می زنم کیفیتش یه جوری میشه. یعنی صفحه انقد پر نور میشه که نمیشه نوشته هارو خوند! واسه همین مجبورم همون کابل 3 فیشه رو بزنم. دوم اینکه انگار Wii من کپی خورش قدیمیه نمی تونه خیلی از بازی ها رو از روی DVD اجرا کنه و مجبورم دانلودشون کنم و بریزم رو فلش. حالا هم که می بینم ریختن بازی رو فلش در حد تیم ملی سخته!
شیطونه می گه هر چی خریدم رو با ضرر بفروشم بره تا دیگه از این فکرا به سرم نزنه که به خاطر چند تا RE این هم خرج کنم. :|

کسی از دوستان می تونه این آموزش رو به زبون ساده تر واسه من توضیح بده؟ :(

reza_abd

کاربر سایت
Apr 22, 2008
117
دوستان من آماتورم اصلا نفهمیدم چی به چیه! من بازی RE 0 رو با حجم 4.5 GIG دانلود کردم به این امید که بریزم تو فلش مموری 8 گیگم و بزنم به Wii و بازی کنم ولی با این آموزشی که خوندم از همه چی نا امید شدم!
اول گفته که توی این قسمت "لیست هارد های پشتیابانی شده توسط این روش" گفته که چک کنید ببینید هاردتون توی این لیست هست یا نه, که این فلش مموری 8 GIG من با مارک HP توی این لیست نیست!!
بعد گفته که "نصب فایل های cIOS" خب منم چون بازیم بیشتر از 4 GIG هستش مجبورم حالت NTFS رو انتخاب کنم که واسه حالت NTFS گفته که 250,248,247 یا 222,223,224 رو از لینک داده شده دانلود کنید که اصلا نفهمدیم منظورش چیه! و توی لینک مورد نظر اصلا عددی مثل 250,248,247 یا 222,223,224 ندیدم من!
بعد در ادامه فرمت کردن هارد رو با استفاده از Easeus Partition Manage گفته که این رو تونستم انجام بدم و فلش 8 گیگم رو به فرمت NTFS در اوردم.
بعد در ادامه " نصب Loader & Forwarder Channel " رو گفته که دیگه اصلا مغزم نکشید! مثلا" مرحله اولش اینجوریه: " فایل CFGNForwarder58-UXCF -v7 Alternate را دریافت کرده و سپس بوسیله WAD-Manager بر روی کنسول خود نصب کنید " خب چجوری من از طریق WAD-Manager فایل CFGNForwarder58-UXCF -v7 Alternate رو نصب کنم تو Wii؟؟ بابا لطفا سطح دیپلم توضیح بدین واسه من :(
باقی آموزش رو هم که دیگه اصلا سمتش نرفتم چون می دونستم ضایع میشم.
من این همه رفتم Wii خریدم + یه TV Monitor + یه کابل کامپوننت 5 فیشه + یه دسته که بتونم RE هارو بازی کنم ولی همش دارم ضد حال می خورم. اول اینکه این کابل کامپوننت 5 فیشه رو که به TV Monitor می زنم کیفیتش یه جوری میشه. یعنی صفحه انقد پر نور میشه که نمیشه نوشته هارو خوند! واسه همین مجبورم همون کابل 3 فیشه رو بزنم. دوم اینکه انگار Wii من کپی خورش قدیمیه نمی تونه خیلی از بازی ها رو از روی DVD اجرا کنه و مجبورم دانلودشون کنم و بریزم رو فلش. حالا هم که می بینم ریختن بازی رو فلش در حد تیم ملی سخته!
شیطونه می گه هر چی خریدم رو با ضرر بفروشم بره تا دیگه از این فکرا به سرم نزنه که به خاطر چند تا RE این هم خرج کنم. :|

کسی از دوستان می تونه این آموزش رو به زبون ساده تر واسه من توضیح بده؟ :(
دوستان کسی هست به من کمک کنه؟

prince_fable

کاربر سایت
Jan 4, 2008
719
سلام فلش رو همون fat32 خوب بود.

بازی رو هم با wiibackup managerمیتونید با فرمت wbfs تو فلش بریزین(البته تبدیل به دو قسمت کمتر از 4 گیگ میشه که مشکلی پیش نیاد)

شما که homebrew channel دارین؟
فقط نیاز به برنامه ی usb loader هست.

این برنامه رو که پسوندش dol هست رو بریزین تو رم sd تو این شاخه:
/apps/usbloader/

حالا تو وی با hbc اجراش کنید

reza_abd

کاربر سایت
Apr 22, 2008
117
سلام فلش رو همون fat32 خوب بود.

بازی رو هم با wiibackup managerمیتونید با فرمت wbfs تو فلش بریزین(البته تبدیل به دو قسمت کمتر از 4 گیگ میشه که مشکلی پیش نیاد)

شما که homebrew channel دارین؟
فقط نیاز به برنامه ی usb loader هست.

این برنامه رو که پسوندش dol هست رو بریزین تو رم sd تو این شاخه:
/apps/usbloader/

حالا تو وی با hbc اجراش کنید
این کارو که گفتین کردم. یعنی فرمت فلش رو به fat32 تغییر دادم و بعد با برنامه wiibackup manager بازی ISO رو به صورت wbfs ریختم رو فلش.
برنامه homebrew channel و usb loader gx رو هم از قبل روی کنسولم نصب بودند.
اینجارو متوجه نشدم که گقتی "این برنامه رو که پسوندش dol هست رو بریزین تو رم sd تو این شاخه:
/apps/usbloader/ "
کدوم برنامه دقیقا"؟ (البته یه فایل به نام boot.dol دانلود کردم فک کنم منظورت با اون بود ها؟) بعد منظورت از رم sd چیه؟ منظورت همین فلش مموریمه دیگه؟ که بازی رو به صورت wbfs روش ریختم دیگه؟
یعنی منظورت این بود که تو فلشم یه فولدر به نام apps بسازم بعدش توش یه فولدر دیگه به نام usbloader بسازم بعد این فایل boot.dol رو بریزم اون تو؟
بعدش USB رو به Wii بزنم و توی قسمت homebrew channel بازی رو اجرا کنم؟
خب این کارارو هم کردم ولی توی قسمت homebrew channel هیچی نیست! یعنی هیچ بازی نیست که انتخابش کنم!
قسمت usb loader gx رو هم که انتخاب می کنم اصلا فلش مموریمو نمی شناسه!!
چه باید بکنم?:(

prince_fable

کاربر سایت
Jan 4, 2008
719
این کارو که گفتین کردم. یعنی فرمت فلش رو به fat32 تغییر دادم و بعد با برنامه wiibackup manager بازی ISO رو به صورت wbfs ریختم رو فلش.
برنامه homebrew channel و usb loader gx رو هم از قبل روی کنسولم نصب بودند.
اینجارو متوجه نشدم که گقتی "این برنامه رو که پسوندش dol هست رو بریزین تو رم sd تو این شاخه:
/apps/usbloader/ "
کدوم برنامه دقیقا"؟ (البته یه فایل به نام boot.dol دانلود کردم فک کنم منظورت با اون بود ها؟) بعد منظورت از رم sd چیه؟ منظورت همین فلش مموریمه دیگه؟ که بازی رو به صورت wbfs روش ریختم دیگه؟
یعنی منظورت این بود که تو فلشم یه فولدر به نام apps بسازم بعدش توش یه فولدر دیگه به نام usbloader بسازم بعد این فایل boot.dol رو بریزم اون تو؟
بعدش USB رو به Wii بزنم و توی قسمت homebrew channel بازی رو اجرا کنم؟
خب این کارارو هم کردم ولی توی قسمت homebrew channel هیچی نیست! یعنی هیچ بازی نیست که انتخابش کنم!
قسمت usb loader gx رو هم که انتخاب می کنم اصلا فلش مموریمو نمی شناسه!!
چه باید بکنم?:(
برای اجرای برنامه های hbc نیاز به یک رم نه فلش هست دیگه!
منظور برنامه ی usb loader هست که باید تو رم باشه!!

بهتره فلش رو تو پشت وی، تو اون یکی usb بزارین.
اگه نشد تو تنظیمات usb loader قسمت hard drive همون اولیش فلش رو انتخاب کنید.
اگه بازم نشناخت با یه فلش دیگه امتحان کنید.

جهت محکم کاری:d:
(بازی هم تو فلش باید تو این شاخه باشه:
wbfs/esme bazi/esme bazi.wbfs
یه همچین چیزی)
(بهتره آخرین ورژن usb loader نصب باشه)

reza_abd

کاربر سایت
Apr 22, 2008
117
برای اجرای برنامه های hbc نیاز به یک رم نه فلش هست دیگه!
منظور برنامه ی usb loader هست که باید تو رم باشه!!

بهتره فلش رو تو پشت وی، تو اون یکی usb بزارین.
اگه نشد تو تنظیمات usb loader قسمت hard drive همون اولیش فلش رو انتخاب کنید.
اگه بازم نشناخت با یه فلش دیگه امتحان کنید.

جهت محکم کاری:d:
(بازی هم تو فلش باید تو این شاخه باشه:
wbfs/esme bazi/esme bazi.wbfs
یه همچین چیزی)
(بهتره آخرین ورژن usb loader نصب باشه)

آقا مشکل اجرای بازی از روی DVD واسم حل شد. بازی ها رو از روی DVD بازی می کنم دیگه. فقط RE 0 رو ندارم که اونم می خرم.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر