PS3 تجربه ای برای موفقیت NGP

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,979
نام
محمد امین
قیمت بالای PS3 در زمانه لانچ امروز برای سونی درسی شده است که دیگر آن اشتباه را در مورد NGP تکرار نکند..

ngp4.jpg

همیشه برای سونی مهم بود که وسیله ای که میسازد در آن زمان بهترین باشد و از تکنولوژی های روز دنیا در آن استفاده بشه که کار واقعا پسندیده ای هست ولی این کار همیشه برای سونی و خریداران خوشایند نیست و بهترین بودن همیشه باعث بالا رفتن هزینه ساخت و طبعا سود کمتر برای شرکت سازنده میشه که در این حال و روز اقتصادی دنیا به ضرر همه تمام خواهدشد

سونی تجربه بالا رفتن هزینه های ساخت را در PS3 دارد و ضرر های که بر روی سخت افزار آن داد را هیچ وقت فراموش نمیکند و دیگر میداند که تمام گیمرها به فکر داشتن سخت افزار قدرت مند نیستن و جامع بزرگ کژوال فقط به فکر سرگرم شدن هستن..

از این رو آقای Shuhei Yoshida رئیس بخش جهانی Sony Computer Entertainment می گوید ما عناصری بسیار خوبی را شناخته بودیم که میتوانستیم از آن در NGP استفاده کنیم اما این باعث بالا رفتن قیمت برای مصرف کننده میشد و جلوی رقابت ما را میگرفت و ما به این فکر میکنیم که بتوانیم چیزی را درست کنیم که نیاز مردم باشد و بتوانند ان را تهیه کنند..

منبع
با تشکر از علی رضا

• Like
Reactions: koorosh sh

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
عجب! چرا نشه؟
بنظرم باید مرغ باشه تخم کنه یا باید شتر باشه بار ببره. از شترمرغ کاری بر نمیاد. برای اینکه بخواد چندتا وسیله دیگه رو در یک کنسول دستی جا بده هزینه ساخت میره بالا، کنسول بزرگتر و سنگین تر میشه، عمر باطری کم میشه و .... .
رسالت کنسول دستی چیزیه که فعلاً به مقدار ناچیزی در NGP میبینم.

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
بنظرم باید مرغ باشه تخم کنه یا باید شتر باشه بار ببره. از شترمرغ کاری بر نمیاد. برای اینکه بخواد چندتا وسیله دیگه رو در یک کنسول دستی جا بده هزینه ساخت میره بالا، کنسول بزرگتر و سنگین تر میشه، عمر باطری کم میشه و .... .

اشتباه فکر می کنی شما... اصولاً از دید مارکتینگ هم که نگاه کنیم مبحثی داریم به اسم positioning که شرکت باید تصمیم بگیره این دستگاه چه جایگاهی تو بازار داشته باشه. نینتندو که بازار بازی های casual رو قبضه کرده، از اونور هم apple و غیره بازار tablet ها و بازی های mini رو تو دست دارن. پس تنها راهی هم که سونی داره اینه که محوصلش رو تمایز بده با بقیه که جایگاه خوبی تو بازار پیدا کنه. NGP زمانی که به بازار بیاد تنها دستگاهیه که هم میتونه tablet باشه هم گیمرهای جدی رو راضی کنه همین وجه تمایزشه. اگه قرار بود که فقط راه handheld های قبلی رو بره که میشد همون PSP در مقابل DS... که در اونصورت هم میگفتین به درد نمی خوره.
اون بحث سنگینی و عمر باطری و اینام کاملاً غلطه چون همین الانشم از PSP اصلی باریکتر و سبکتره، عمر باطریش هم اگه بیشتر نباشه کمتر نیست.

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
اميدوارم بعد از عرضه NGP متوجه بشه که Handheld Console با pocket PC و Tablet و Cell Phone نميشه قاطي کرد.
اتفاقا یکی از خوبیاش همینه، میتونب رات هم یه وسیله سرگرمی باشه هم یه تبلت، یعنی استفاده درست از امکانات ...
من کلا با NGP خیلی حال کردم، یه چیز خیلی خوب هست نه اینکه خیلی شلوغش کرده و چیز های مسخره توش چپونده نه اینکه ول کنه و هیچی توش نداره.
فقط بلوتوث هم میزاشتن بد نمیشد :-".

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
اشتباه فکر می کنی شما... اصولاً از دید مارکتینگ هم که نگاه کنیم مبحثی داریم به اسم positioning که شرکت باید تصمیم بگیره این دستگاه چه جایگاهی تو بازار داشته باشه.
درست یا غلط، انتظارم از یه کنسول دستی اینه.
نینتندو که بازار بازی های casual رو قبضه کرده،
درمورد !!W درسته ولی DS و 3DS، فک نمیکنم :d.
اون بحث سنگینی و عمر باطری و اینام کاملاً غلطه چون همین الانشم از PSP اصلی باریکتر و سبکتره، عمر باطریش هم اگه بیشتر نباشه کمتر نیست.
این یکی رو 100% موافقم چون میشه گفت NGP هنوز Prototype ـه.
--------------
فکر کنم این خبر واسه یک ماه پیش باشه حداقلش
اشتباه میکنی. تاریخ رسمی انتشار خبر: Tue, Feb 15, 2011 | 06:18 GMT

taherism

کاربر سایت
Mar 30, 2007
2,225
نام
سید حمید طاهری
اتفاقا یکی از خوبیاش همینه، میتونب رات هم یه وسیله سرگرمی باشه هم یه تبلت، یعنی استفاده درست از امکانات ...
من کلا با NGP خیلی حال کردم، یه چیز خیلی خوب هست نه اینکه خیلی شلوغش کرده و چیز های مسخره توش چپونده نه اینکه ول کنه و هیچی توش نداره.
فقط بلوتوث هم میزاشتن بد نمیشد :-".
قربون شکلت برم داره:
Bluetooth 2.1+EDR ?A2DP/AVRCP/HSP

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,175
نام
ماکان

فریدون من با این یک تیکه شدیدا مخالفم!

رسالت یک کنسول دستی چی هست؟ اینکه تو باهاش بازی کنی! حالا باب شده که بازی های خلاقانه بزنی،‌خوب با قابلیت های جدیدی که این کنسول توی Control خودش داره میتونی شاهد عرضه انواع و اقسام بازی های مختلف باشی!

اینکه NGP بغیر از بازی کردن موارد استفاده های خیلی زیادی داره (حداقل پتانسیلش رو داره) دلیل نمیشه که بخش Gaming اش ضعیف باشه!

من شخصا انتظار دارم یک وسیله داشته باشم که همه کار بکنه نه اینکه میخوام بازی کنم یه چیز بزارم تو جیبم، میخوام آهنگ گوش کنم یه چیز و ....

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر