Metro: Last Light | PC | [پست اول خوانده شود]

Metrolastlight.jpg

مطمئنا می توان Metro Last Light را یکی از بهترین و نوآورانه ترین شوتر های سال 2010 دانست که به خصوص بر روی پلتفورم PC با استقبال مناسبی مواجه شد ولی برخی مشکلات موجود در گیم پلی بازی مانع از آن شد تا علی رغم فوق العاده بودن از لحاظ فنی ( به نوعی اولین عنوانی که قابلیت های Dx 11 را نمایش داد) تبدیل به یک شوتر بی نقص شود.
اما حالا ظاهرا THQ آماده است تا به بها دادن بیشتر به این Ip و شرکت سازنده این عنوان را تبدیل به یکی از قطب های ژانر شوتر تبدیل کند .بازي با موتور اختصاصي و ارتقا يافته 4A ساخته ميشود .اكشن بازي هنوز حفظ شده است .ترس در بازي هنوز وجود دارد مخلوطي از ترس DS و اكشن Stalker

Metro Last Light هنوز تاریخ عرضه ی مشخصی ندارد اما احتمال میرود اوایل سال 2013 عرضه شود .
Metro: Last Light
قرار است وقایع 20 سال آینده را بازگو کند، زمانی که تمام روسیه به علت بمب ها و عوامل شیمیایی ویران شده است، و زیرزمین های این شهر اکنون به نوعی ایالت های روسیه را تشکیل می دهند. درگیری و جنگ های داخلی بین ساکنین این مترو ها و زیرزمین ها به مشکلات هسته ای روسیه افزوده است. شخصیت اصلی بازی یعنی "آرتیوم" موظف است که به این مشکلات خاتمه دهد، اما در این بین با چند گروه دیگر مانند"نازی های جدید"و"خرابکاران" نیز باید دست و پنجه نرم کند.

هسته ی اصلی داستانی Last Light را همین چند خط تشکیل می دهد و با اینکه چندان داستانی غنی و ابتکارانه ای نیست اما باید ببینیم که نوع روایت آن چگونه خواهد بود و با چیزی که در قسمت اول دیدیم، مطمئنن 4A Games به همراه نویسندگانش در این زمینه خوب کار خواهند کرد.
با این که قبلا بحث دنباله ی بازی با نام 2034 به میان آمده بود و همه داستان نسخه ی دوم بازی را بر مبنای کمیک نوشته شده توسط Dmitry Glukhovsky می دانستند، اما اینگونه نشد و 4A Games اعلام کرد که Last Light دارای داستانی جداگانه نسبت به کمیک 2034 می باشد.
Last Light عنوانی است که با توجه به اینکه سبک "تیراندازی اول شخص" دارد اما سبک"وحشت" را نیز یدک می کشد. محور Metro یک دنیای آخرالزمانی ـست که باید بیشتر اوغات خود را در میان تونل های سرد و تاریک سپری کنید و در این اماکن به کشتن دیوانه ها، خرابکاران و حتی موجودات عجیب الخلقه بپردازید. ما در نسخه ی قبلی شاهد بخش "چند نفره" نبودیم اما حالا با این که قول داده اند به زیبایی هر چه تمامتر برای بخش تکنفره وقت بگذارند ولی یک بخش "چند نفره" هم برای بازی کننده ها و دوستداران بازی های چند نفره در نظر بگیرند. نکته ی دیگر که بسیار نیز صدا کرد این بود که بازی قرار است به غیر از کنسول Xbox و PC، برای PS3

تاپيك تصاوير بازي

Developer : 4A Games
Publisher : THQ
Genre : Sci-fi FPS
Release Date : 14 May 2013

Metro: Last Light system requirements (minimum)

• CPU: 2.0 GHz dual core CPU, Intel Core 2 Duo or AMD Phenom X2
  • RAM: 1GB of system memory
  • Graphics: DirectX 9 compatible card with 512 MB RAM. Nvidia 200-series or AMD Radeon 3000 series cards.
  • Operating system: Windows XP SP2
  • DirectX compatible audio card
  • 7.5 GB of hard disk space
Metro: Last Light system requirements (recommended)

• CPU: 2.6 GHz quad core Intel or AMD processor, Intel Core i5, AMD Phenom X4
  • RAM: 2GB
  • Graphics: DirectX 10 or 11 compatible card with 1GB of video memory, Nvidia 400-series or AMD 5000-series.
  • Operating system: Windows 7
  • DirectX compatible audio card
  • 7.5 GB of hard disk space
230_fit477x477.1339527610.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: hosein me

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,944
نام
حسین
این بازی از اون بازی های هست که سیستم را کلا بخوابونه اون هم به وحشتناک ترین وجع ممکن این شماره قبلش مخصوصا تو دایرکس 11 اون اخرت تریلر پارت 3 که تو قطار بود بی نظیر بود مخصوصا بعدش که اون جونور می امد میزد دیوار خراب میکرد

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
من از زمانی که اینا استاکر ساختن کارشون رو قبول داشتم ولی خوب توی این تریلر بیشتر قشنگی گرافیکش واسه فیزیک هست. اینو بعدا که بازی بیاد می فهمی و اینش هم بد نیست چون شاید بهترین بازیی باشه که به بهترین شکل از فیزیک استفاده کرده . قبلش به نظرم مافیا 2 از همه بازی ها فیزیک جذاب تری داشت
این گلیچ و باگ رو اصلا موافق نیستم. بازی واسه اروپای شرقیه ! اینا معروف هستن به همون باگ و گلیچ هاشون و اصلا راه نداره بازیی بسازن بدون این چیزا!
بله خوب البته راجه به Last Light که تا وقتی نیاد نمیشه نظری داد. من بیشتر منظورم Metro 2033 بود که چون مادر این بازی هستش قاعدتا شباهت های زیادی بین Last Light و اون انتظار میره.

شما با چه کارتی 2033 رو رفتید؟ من اون بازی رو با NVIDIA (کارت GTX 260) تموم کردم و واقعا می تونم بگم در کنار تمام ویژگیهای گرافیک عالی اش، اشکالات و باگ های گرافیک برای من شخصا توی کل بازی نزدیک به صفر بود. توی فروم های خارجی هم در این مورد ملیت اینها خیلی صحبت میشه و همه میگن انگار اینا هم دارند گیم درست کردن رو یاد می گیرن. :D

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
این بازی از اون بازی های هست که سیستم را کلا بخوابونه اون هم به وحشتناک ترین وجع ممکن این شماره قبلش مخصوصا تو دایرکس 11 اون اخرت تریلر پارت 3 که تو قطار بود بی نظیر بود مخصوصا بعدش که اون جونور می امد میزد دیوار خراب میکرد
مطمئن نیستم ولی فکر کنم سازنده ها گفتن بازی رو روون تر ازقبل Optimize می کنن که رو سیستم های متوسط افت فریم نداشته باشه.

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
دیگه اگه قرار باشه متوسط کسی بازی کنی روی کنسول می ره
یعنی تنها فرقش تو گرافیکه ؟ مثلا کسی بخاطر موس و کیبرد بازی نمی کنه رو PC ؟ :D به علاوه سیستم متوسط PC هم میتونه بالاتر از کنسول فریم بگیره و دیتیل بهتری هم . بستگی داره سازنده کی باشه . اُمیدوارم گند تکنیکی نسخه قبل رو تکرار نکنن چون از هیچ لحاظی بازی Optimize نبود .

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
خنگول جونم نسخه قبلی هم DX11 داشت :d
همون قبلی رو میگم دیگه وحید !!
اینکه هنوز معلوم نیست چی هست اصلا :d
قبلی تفاوتی توی 9 و 11 نداشت، اما از نظر فریم بسی متفاوت بودن !!
طوری که من روی 9 فریمم زیر 50 نبود
توی 11 از 30 بالاتر نمیره :d

bluestar

کاربر سایت
Oct 7, 2005
1,024
همون قبلی رو میگم دیگه وحید !! اینکه هنوز معلوم نیست چی هست اصلا :d قبلی تفاوتی توی 9 و 11 نداشت، اما از نظر فریم بسی متفاوت بودن !! طوری که من روی 9 فریمم زیر 50 نبود توی 11 از 30 بالاتر نمیره :d
توی قبلی تفاوت بین 9 و 10 وجود داشت . ولی بین 10 و 11 با چشم غیر مسلح چیزی مشخص نشد!!

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,988
نام
احمد
آره حسین گرافیک حرف نداره تریلر قطار رو که دیدم پش...م نمون برام،فیزیک داشت از مانیتور میپاشید بیرون(حرکت پارچه و بلند شدن و رفتن به هوا خدا بود)

فکر کنم امثال یا این بازی یا بتلفیلد بهترین گرافیک امسال بشن (بازی دیگه ای در سطح این دو کیفیت ندارن،البته ویچر هم عالی بود) و صد البته نسخه PCشون...

• Like
Reactions: hosein me

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
تاریخ انتشار بازی را که دیدم ظاهرا بازی قرار هست سال 2012عرضه بشه.
پس امسال این بازی رقیب bf3وc2وthe w2برای بهترین گرافیک سال نیست.

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
فقط امیدوارم مشکل کُشتن دشمنا هم حل شده باشه !
تو قبلیش از یه متری باید 3 تا شاتگان میزدی تا یارو بمیره :d
اون جونورا که دیگه هیچــــــی !!

bburzum

کاربر سایت
Jan 29, 2010
786
فقط امیدوارم مشکل کُشتن دشمنا هم حل شده باشه !
تو قبلیش از یه متری باید 3 تا شاتگان میزدی تا یارو بمیره :d
اون جونورا که دیگه هیچــــــی !!
کل حال و هیجانه بازی بود من فقط بزرگترین مشکلی که داشتم مشکل زمان بندیه صحنه های سینماییشون بود که کلا ترکمون بود.
1بار برای من زمانی که اکسیژنم داشت تموم میشد چک پینت کرد نمیرسیدم 2 قدم برم لولو تموم کنم مجبور شدم ریست کنم لولو.

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
بزرگترین ایراد نسخه قبل که همه بهش اشاره داشتنن این بود که سازنده ها عمدا با کمبود تیر می خواستن یه حس ترس رو به بازی باز القا کنن که به نظر من تو این زمینه خیلی موفق نبودن. امیدوارم تو این نسخه به جای عذاب بازی باز تو کمبود اسلحه چند تا ایده جدید برای خیس کردن صندلی زیر پای آدم پیدا کنن. :d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر